yapay zeka coinleri

Teknolojik çağın gelişmesiyle beraber yapay zeka coinleri hayatımızın her alanında kullanılmaya başlandı. Piyasaların da AI teknolojisinden yararlandığını ve finansal piyasalara uyarlandığını görmekteyiz. Özelliklede ülkelerin ve şirketlerin yapay zeka ile ilgili çalışmaları, sektöre olan ilgiyi arttırdı.

Kripto sektörü de bu teknolojiye kayıtsız kalmayarak proje geliştiricilerinin ilgi odağı oldu. İki popüler alanın getirilerini Business2Community olarak analist görüşleri ve veri analizlerini harmanlayıp sunacağız.

Sizler için AI teknolojisinden yararlanan ve 2024 yılında yükselecek yapay zeka coinlerini ve özelliklerini sunacağız. Gelin hep birlikte bu teknolojik furyayı inceleyelim. Geleceğin teknolojisi ve finans dünyasının birleşimi olan çığır açıcı kripto para trendini kaçırmayın!

Yatırım Yapmak İsteyeceğiniz 2024 Yılı En İyi Yapay Zeka Coinleri

AI projelerine duyulan ilgi ve yadsınamaz yükseliş, yatırımcının bu alana yatırım yapmasındaki en büyük diyebiliriz. Gelişen teknolojinin yapay zekaya eğilimi devam ettiği sürece coinlerin de değer kazanması bekleniyor.

Ünlü analistlere göre yatırım yapmak isteyeceğiniz yapay zeka coinleri listesine birlikte göz atalım.

 1. Playdoge (PLAY) – En iyi yapay zeka coinleri listesinde oyna kazan platformu
 2. WienerAI (WAI) – Yapay zeka ile meme kültürünü harmanlayan ve yüksek APY oranları ile dikkatleri üzerine çeken meme coin projesidir.
 3. Dogeverse (DOGEVERSE) – Çoklu zincir desteği ile yatırımcılara kolay bir şekilde zincirlerarası geçiş imkanı veren meme coin projesidir.
 4. 99Bitcoins (99BTC) – Erken yatırımcılara sunduğu avantajlı airdrop kampanyası ile 99BTC kazandıran yeni kripto para projesidir.
 5. Sponge V2 (SPONGEV2) – Proje, P2E yarış oyunu ve Sponge sürümünün yeni versiyonudur.
 6. eTukTuk (TUK) – Ulaşım hareketiyle sürdürülebilir enerjiyi tokenleştiren bir projedir.
 7. Slothana (SLOTH) – SOL tabanlı meme coin furyasına dahil olan ve başarılı bir ön satış gerçekleştiren meme coin projesidir.
 8. Poodl Inu (POODL) – Dogecoin ve Shiba Inu ile aynı yoldan giden ve avantajlı staking sunan meme coin projesidir.
 9. SingularityNET (AGIX) – Yapay zeka hizmetlerine kolay erişim imkanı sağlarken aynı zamanda oluşturulmasınada olanak sağlayan token projesidir.
 10. The Graph (GRT) – Merkeziyetsiz çalışan ve verileri sorgulayan aynı zamanda düzenleyen yapay zeka tokenidir.
 11. Numeraire (NMR)Dünya genelindeki bilim insanlarının global çalışmalarını teşvik etmeye yarayan kripto paradır.
 12. Cortex (CTXC) – Dağıtılmış ağ üzerinde işlenecek, merkezi olmayan yapay zeka destekli blok zincir projesidir.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

En İyi Yapay Zeka Coinleri 2024 Listesi – AI Coinleri Detaylı İncelemesi

Yükseliş potansiyeli gösteren projeleri erken aşamada yakalamak kazanç seviyesini en üst düzeyde tutarken çoğu yatırımcı bu erken fırsatları ön satış etkinliğine katılarak elde edebilir.

2024 yılı en iyi yapay zeka coinleri (AI) detaylarını inceleyip getirisi yüksek olan coinlere birlikte göz atalım. Aşağıdaki tabloda çığır açıcı projelerin ayrıntılarına bakarak yatırımınız hakkında karar verebilirsiniz.

1. PlayDoge (PLAY) – En İyi Yapay Zeka Coinleri Arasında Pasif Gelir Sunan Meme Coin

Playdoge, en iyi yapay zeka coinleri listemizde ilk sırada yerini alıyor. Kripto dünyasının en meme coin sembollerinden biri olan Doge, PlayDoge ile nostaljik bir dönüş yapıyor. 

PlayDoge, Tamagotchi temalı sanal evcil hayvana dönüştürülmüş ve mobil oyna kazan (P2E) oyunudur. Oyun, klasik 2D macera oyunlarına benzer bir deneyim sunarak, hem eğlenmenizi hem de kripto para kazanmanızı sağlar.

Projenin hikayesi ise şöyledir: kripto dünyası gizemli bir olayla çalkalanır ve sevilen Doge memeleri aniden ortadan kaybolur. Doge topluluğu panik içindeyken, bir Doge sahibi eski bir atari salonunda Playdoge adlı oyunu bulur.

playdoge - en iyi yapay zeka coinleri PlayDoge’da, sanal doge arkadaşınıza iyi bakmanız gerekir. Onu besleyip eğlendirerek, tıbbi bakım sağlayarak ve uyutarak sağlıklı tutmalısınız. 8-bit yandan kaydırmalı macera seviyelerini geçerek $PLAY tokenleri kazanabilirsiniz.

PlayDoge, Google ve Apple mağazalarında yakında takipçilerine sunulacaktır. PlayDoge, oyunculara $PLAY tokenleri kazanma fırsatı sunar. Bu tokenler, oyun içi ödüllendirme sisteminin bir parçasıdır ve ön satış sırasında stake edilebilir.

Kullanıcılar, ön satış bittikten sonra, $PLAY tokenlerini cüzdanlarına talep edebilirler. $PLAY tokenleri, dinamik APY sunarak yatırımcılar için cazip bir fırsat yaratır.

PlayDoge’un gelişimi dört aşamada gerçekleşecektir:

 • 1. Aşama: Sözleşme denetimi, ön satış başlangıcı, sosyal aktivasyon ve ilk pazarlama kampanyaları.
 • 2. Aşama: Uygulama geliştirme başlangıcı, ön satış bitişi, DEX token lansmanı ve ürün yol haritası.
 • 3. Aşama: Pazarlama kampanyaları, devam eden uygulama testleri, mini-oyun beta ve ilk CEX listelemeleri.
 • 4. Aşama: PlayDoge uygulama çıkışı, mini-oyunların lansmanı, topluluk airdropları ve daha büyük CEX listelemeleri.

Ön satışa katılmak için cüzdanınıza BSC ağında USDT veya BNB bulundurmanız gereklidir. Resmi site üzerinden cüzdanını bağlayarak $PLAY tokenleri satın alabilirsiniz.

Playdoge ile ilgili son gelişmelere X(Twitter) veya Telegram kanalı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sembol $PLAY
Satın Alma Yöntemleri USDT, BNB, Kart
Blok Zinciri BSC
Token Türü Bep-20
Toplam Token Arzı 9.4 Milyar

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

2. WienerAI (WAI) – Yapay Zeka ile Meme Kültürünü Birleştiren ve Yüksek APY Sunan Meme Coin

Başarılı bir ön satış sürecine giren WienerAI, sahip olduğu özellikleriyle diğer yapay zeka coinlerinden kendini ayırıyor. Özellikle sunduğu yüksek APY oranları dikkat çekiyor.

Staking mekanizması ile $WAI token sahiplerine yüksek oranlarda yıllık getiri sunarak token ödülleri almasını sağlayan proje, bu işlevselliği ile diğer meme coin projelerinden kendisini ayırıyor.

WienerAI Website TR

Yapay zeka coinleri söz konusu olduğunda meme coinlerin çok fazla söz konusu edilmediğini biliriz. Öyle ki meme coinler işlevselliği olmayan ve daha çok eğlence amacıyla alınıp satılan projeler olarak bilinir. Ancak WienerAI sahip olduğu ayırt edici özellikleriyle bu ön yargıyı kıracak gibi görünüyor.

Kullanıcılarına ön satıştan uygun fiyatlı $WAI tokeni sunan proje, yatırımcıların da ilgisini çekmiş durumda. Öyle ki çok kısa bir sürede 500 bin dolar toplamayı başardı. $WAI tokeni satın alan kullanıcıları ise platform üzerinden avantajlı bir staking süreci bekliyor. Erken ön satış sürecinde olması sebebiyle APY oranlarının da yüksek olduğunu hatırlatmakta fayda var.

WienerAI Tokenomik

WienerAI’nin toplamda 69 milyarlık bir token arzı bulunuyor. Bunun %30’u ön satışa, %20’si staking’e, %20’si pazarlamaya, %20’si topluluk ödüllerine ve kalan %10’u da borsa likiditesine ayrılacak.

$WAI token hakkında daha fazla bilgi için WienerAI Teknik Doküman dosyasını inceleyebilirsiniz. Yeni gelişmelerden haberdar olmak içinse WienerAI Telegram kanalına abone olabilirsiniz.

Sembol $WAI
Satın Alma Yöntemleri ETH, MATIC, USDT, BNB, Kart
Blok Zinciri Ethereum
Token Türü ERC-20
Toplam Token Arzı 69 Milyar

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

3. Dogeverse (DOGEVERSE) – Çoklu Zincir Desteği ile İşlevsellik Sunan Meme Coin Projesi

Birçok özelliği ile diğer meme coin projelerinden ayrılan Dogeverse, özellikle sahip olduğu çoklu zincir desteği ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Ön satış sürecinin başladığı ilk 24 saat içerisinde 1 milyon dolar toplamayı başaran proje, sahip olduğu benzersiz özellikleriyle de yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Dogeverse Website

Dünyanın ilk çok zincirli Doge üyesi olan Dogeverse, bu özelliği sayesinde diğer meme coinlerden farkını ortaya koyuyor. Proje Ethereum, BNB Chain, Polygon, Solana, Avalanche ve Base’i kapsayan birleşik bir ekosistem vizyonu ile altı farklı zincirde geçiş imkanı sunuyor.

Zincirlerarası geçiş süreci ise Wormhole ve Portal Bridge üzerinden gerçekleştiriliyor. Kullanıcılar bu platformlar üzerinden altı farklı zincir arasında kolay bir şekilde geçiş yapabiliyor. Böylece Doge kültürünün farklı zincirlerde yaygınlaşması sağlandığı gibi, yönetişim konusunda da işlevselliği artırıyor.

Dogeverse Tokenomik

Halen ön satışı devam eden $DOGEVERSE tokeninin uygun fiyat aşamasında olduğunu belirtmek gerekiyor. Yani her aşamada fiyat artışı olacağını düşünürsek, ne kadar erken alınırsa o kadar uygun fiyattan token sahibi olunabileceğini söylemek mümkün.

Proje hakkında daha fazla bilgi için Dogeverse Teknik Doküman dosyasına göz atabilir, Dogeverse Telegram kanalına abone olarak yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Sembol $DOGEVERSE
Satın Alma Yöntemleri ETH, MATIC, USDT, BNB, Kart
Blok Zinciri Ethereum, BNB Chain, Polygon, Solana, Avalanche, Base
Token Türü Çoklu-zincir desteği
Toplam Token Arzı 200 Milyar

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

4. 99Bitcoins (99BTC) – Öğren-Kazan Sistemi ve Airdrop Kampanyalarıyla Öne Çıkan BRC-20 Projesidir

Kripto para eğitimleri denildiğinde akla ilk gelen 99Bitcoins platformu, şimdi de token projesiyle yatırımcıların ilgisi çekmeye başlıyor.

İlk olarak ERC-20 zincirinde geliştirilen proje, sonraki aşamalarda Ordi ve Stats gibi projelerin izinden giderek BRC-20’ye köprüleme yapmayı hedefliyor.

99Bitcoins TR Website

10 yıldan fazladır piyasada yer alan 99Bitcoins, sektörde daha çok kullanıcılarına sunduğu kripto para eğitimleri ile tanınıyor. Yeniden bir yapılandırma sürecine giren proje, şimdi de yeni $99BTC token projesiyle eğitim anlayışına farklı bir bakış açısı getiriyor.

ERC-20 zinciri üzerinde geliştirilen proje, sonraki aşamalarda BRC-20 zincirine köprüleme yapacak. Bu da BRC-20 üzerinde yer alan Ordi ve Stats gibi projelerin izinden gideceğini bizlere gösteriyor. Bu yeni token standardı ile geliştiricilere Bitcoin ağı üzerinde merkeziyetsiz uygulamalar (dApp’ler), NFT’ler ve diğer uygulamalar oluşturma imkanı veriliyor.

99Bitcoins Yol Haritasi

Learn-to-Earn (L2E), yani Öğren-Kazan sistemine sahip olan 99Bitcoins, kullanıcılarını kripto para eğitimlerini aldıkça ödüllendiren bir yapıya sahip. Bunu ise sahip olduğu avantajlı staking mekanizması ile gerçekleştiriyor. Proje ayrıca topluluk üyelerine $99,999 değerinde Bitcoin dağıtımının yapılacağı bir airdrop kampanyası da sunuyor.

Proje hakkında detaylı bilgi için 99Bitcoins Teknik Doküman dosyasına göz atabilir, 99Bitcoins Telegram kanalına abone olarak yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Sembol $99BTC
Satın Alma Yöntemleri ETH, MATIC, USDT, BNB, Kart
Blok Zinciri Ethereum 
Token Türü ERC-20 (daha sonra BRC-20)
Toplam Token Arzı 99 Milyar

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

5. Sponge V2 (SPONGEV2) – Yeni Oyun Güncellemesi İle Yüksek Potansiyele Sahip Yapay Zeka Coinleri

Sponge V2, Sponge V1’in eksiklerinin giderildiği ve kullanım alanının arttırıldığı yeni kripto para birimidir. Yapay zeka coinleri arasında yer alan proje, stake-to-Earn yapısına sahiptir ve ömür boyu stake edilebilir.

Kullanıcılar, aktif olarak yıllık %654 getiri oranından faydalanmak için minimum 10$ ile SPONGE stake ederek 50 binden fazla kişiden oluşan V2 topluluğunun bir parçası olabilir.

Sponge V2 Ana Sayfa

Ethereum zinciri üzerine inşa edilen bu ERC-20 tokenı yapay zeka alanında çeşitli adımlar atması bekleniyor. 3 aşamadan oluşan yol haritasını incelediğimizde ilk hedefin Binance ve OKX gibi önemli borsalarda listelenme ve 10 binden fazla uzun vade yatırımcısına sahip olmak olduğunu görmekteyiz.

Sponge V2 Coin Nedir?

Piyasa ve yatırımcının talebine yönelik ekip, projenin yeni versiyonu olan Sponge V2 oyun konseptini hayranlarına yakın zamanda duyurdu. Coinin, ana projesi kadar yükseliş trendinde olacağı öngörülüyor.

Proje, her dönem izlenen çizgi karakter Sünger Bob’dan ilham almıştır. Sürükleyici bir oyun deneyimi sunan Sponge V2, staking modeliyle yatırımcıların ilgi odağı haline geldi. Sponge V1, yatırımcısını da unutmadan USDT/ETH stake ederek ödül programına dahil eder.

Projenin bu kadar hızlı büyümesinin arkasında bir diğer güç ise sosyal medya destekçileri olduğunu söyleyebiliriz. Coinin destekçileri Sponge V2’yi yükseliş trendine taşıyabilir çoğunluktadır. Bu yüzden ekibin vaat ettiği gibi başarı çıtasını artıracak etkenler yani global borsa işbirlikleri ile ilgiyi sürekli üzerinde tutacağı görülüyor.

Siz de kazanç sağlama potansiyeli olan projede erkenden yerinizi almak isterseniz, ilgili tokenin kendi web sitesi üzerinden Metamask ve Trust cüzdanını bağlayınız. USDT ve ETH karşılığında kendi bireysel yatırım kararlarınıza bağlı olarak satın alabilirsiniz.

Token, meme coin sektörüne olan ilgide kayıp yaşanmaz ve geniş topluluk desteğini arkasına alırsa 100 milyon dolar piyasa değerine en kısa sürede ulaşabilir. Detaylı bilgi almak için Sponge V2 Telegram grubuna dahil olabilir, X (Twitter) sayfasına göz atabilirsiniz.

Sembol $SPONGEV2
Satın Alma Yöntemleri BNB, USDT, ETH, Kart
Blok Zinciri BNB Akıllı Zinciri
Token Türü BEP-20
Toplam Token Arzı 2 milyar 

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

6. eTukTuk (TUK) – Globalde Ulaşım Sorununu Gideren Yapay Zeka Coinleri

eTukTuk, gürültü ve hava kirliliğini önlemek adına Web3 sektörüne yakışır bir çözümle dikkat çekmeyi başarıyor. TukTuk araçlarını EV şarj istasyonlarıyla birleştirip sunan proje, özgün hizmet veriyor.

Arka planda, eTukTuk’un %20’sini satın alan bir şirketin olduğunu belirtelim. Yatırımcıların uzun vadeli olarak nitelendirdiği kripto para birim, yıl sonuna doğru merkeziyetsiz bir borsada listelenecek.

eTukTuk yapay zeka coinleri

eTukTuk, Uzak Doğu ülkelerinin milli taşıma aracından başlayan serüveni dijital platform ortamında yapay zekaya entegre edilmiştir. Alışılmışın dışında yapay zeka projelerinin başında gelen $TUK, çevreci ve doğa severlerin aradığı proje olarak karşımıza çıkıyor.

Proje, çevreci yeşil hareketi destekleyen ve minumum yakıt tüketimi ile ekonomik çözümler sunarken gelişen şarjlı istasyonlar içinde devrim niteliğinde bir model sunar.

Ekip, %300 üzerinde yıllık ödül dağıtımı için staking kazancı sunmasının yanı sıra Play-Win temalı blokchain olmasının getirdiği farklı avantajlarda sunuyor.

Satın almak için benzersiz tarzda oluşturulan yapay zeka coinlerinden biri olan eTukTuk için resmi web sitesine gidiniz. Açılan pencereden kullanıcısı olduğunuz cüzdanı bağlamanız ve ardından da satın alacağınız miktarı seçip ETH – USDT ve BNB ile yatırım yapabilirsiniz.

Proje hakkında daha detaylı bilgi almak için eTukTuk telegram kanalına da giriş yapabilirsiniz.

Sembol $TUK
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, Kart
Blok Zinciri Ethereum 
Token Türü ERC-20
Toplam Token Arzı 150 Milyar

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

7. Slothana (SLOTH) – Başarılı Bir Ön Satış Sürecinde Olan SOL Tabanlı Meme Coin Projesi

Son zamanlarda yakaladığı yukarı yönlü grafikler ile başarısına şahit olduğumuz Solana tabanlı meme coin projelerine Slothana’nın da eklendiğini söyleyebiliriz.

Dakikalar içerisinde yüzbinlerce dolara ulaşan $SLOTH özellikle $BONK, $MYRO, $WIF, $SMOG gibi Solana tabanlı meme coinlerin izinden giderek aynı kaderi paylaşmayı hedefliyor.

Slothana TR

Geçtiğimiz yılın son aylarında yükselişe geçmeye başlayan, ve halen çizdiği yukarı yönlü grafikler ile başarısını ispatlayan Bonk, Myro, dogwifhat gibi projeler, Solana tabanlı meme coinlere olan ilgiyi gözler önüne sermişti. Ardından piyasaya sürülen Smog Token da başarıya ulaşan bir diğer proje olarak karşımıza çıkmıştı. Slothana da bu projelerin izinden gitmeyi hedefliyor.

Slothana projesinin arkasında başarılı bir ön satış süreci gören $SMOG tokenin ekibi yer alıyor. Bu da bize Smog Token’in elde ettiği başarıyı Slothana’nın da elde edebileceği sinyallerini veriyor.

Piyasaya yeni çıkmasına rağmen ön satış sürecinde büyük ilgi gören $SLOTH tokeni, halen uygun fiyattan satılmaya devam ediyor. Satın almak isterseniz projenin ön satış sayfasını ziyaret edip $SLOTH tokeni satın alabilirsiniz.

Proje hakkında yeni gelişmelerden haberdar olmak için Slothana Twitter adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

8. Poodl Inu (POODL) – Kripto Dünyasını Sallamaya Hazırlanan Köpek Coin Projesi

Yükselecek yapay zeka coin projeleri ile birlikte kripto dünyasındaki potansiyel fırsatları değerlendirmek isteyen birçok kullanıcı bulunmakta. Bu noktada şaka amacıyla çıkan meme coinlerin, piyasa içerisindeki başarıları göz ardı edilemez. Poodl Inu projesi ise meme coin pastasından büyük bir pay almaya hazırlanan dikkat çekici bir proje olarak karşımıza çıkmakta.

Şu anda ön satış sürecinde olan Poodl Inu projesinin yerel tokenleri (POODL), 0.000885 dolar değeri üzerinden satışa sunulmakta. Kullanıcılara stake ederek kazanç fırsatı sunan bu proje, tokenomik olarak toplam arzın %30’unu staking ödüllerine ayırmakta. Kalan dilimler ise ön satış (%50), pazarlama ve kampanyalar (%10), merkezi ve merkeziyetsiz borsalar (%10) olarak dağılmakta.

Poodl Inu Website

Ön satış sürecinde olan POODL tokenleri ETH, USDT, BNB ya da kredi kartı gibi çeşitli ödeme yöntemleri aracılığı ile resmi internet sitesi üzerinden satışa sunulmakta. Ödeme yöntemlerindeki çeşitlilik, yatırımcıların bu popüler meme tokenlerini satın almasını kolaylaştırmakta. Tokenleri almak için öncelikle MetaMask cüzdanının oluşturulması gerektiğini ve ardından ilgili varlıklarla satın alma işleminin gerçekleştirilebileceğini belirtelim.

Poodl Inu Teknik Döküman dosyası içerisinde önde gelen bu projenin 3 temel adımda ilerleyeceği belirtilmekte. Proje hakkındaki detaylar ve gelişmeler Poodl Inu Telegram kanalı üzerinden paylaşılmakta. Yıllık olarak %123 oranında stake etme getirisi sunan proje, şimdiden 1,687,374,983 dolar değerinde yatırım topladı.

Sembol $POODL
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, Kart
Blok Zinciri Ethereum 
Token Türü ERC-20
Toplam Token Arzı 6.9 Milyar

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

9. SingularityNET – (AGIX Coin) – Listelenmesinden İtibaren En Çok İlgi Gören Kripto Para 

Yapay zeka coinleri içinde en çok işlem yapılan coinlerin başında gelen Agix, global AI pazarına herkesin kolay ulaşımını sağlarken burada işlem yapılmasına, test edilmesine ve para kazanılmasını sağlayan blokchain projesidir.

2017 yılında 3 bilim insanı tarafından oluşturulan projede geliştirici işlemleri için Agix coin kullanılmaktadır. SingularityNET, Proof of Work iş kanıtı kullanılmakta olup ERC20 üzerinde çalışır.

$AGIX coinin grafiğini incelediğimizde 2018 yılı Ocak ayı içerisinde 0.9523$ ile ATH yaptığı görülürken Mart 2020 yılında ise en düşük fiyatı 0.007472$’ı görmüş.

SingularityNET yapay zeka coinleri

Grafikte görüldüğü üzere kriptonun düşüş zamanlarında her coin gibi SingularityNET de geri çekilerek 0.15881$’dan tepki aldığı görülüyor. Fiyat daha sonra yükselen kanal oluşturarak 0.23029$ bandında kendine yer edinmiştir.

Analistlerin her sezon yapı itibariyle gündemde olacağına inandığı ve boğa piyasasında beklentinin 2.30$ ila 8.40$ üzerinde fiyat hareketlerinin görüleceği söylemleri yer alır.

Satın almak için Binance ve OKX gibi büyük işlem hacimli borsalarda hesap açma işlemini tamamladıktan sonra alım satım sayfasına giderek ilgili tokeni seçip işlemi tamamlayabilirsiniz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

10. The Graph – (GRT Coin) – Veri Sorgulama ve Api oluşturma alanında En İyi Blokchain Projesi 

Merkezi olmayan bir yapı içerisinde bulunan GRT, Ethereum benzeri blokchain projelerinde veri sorgulama yapan kripto yapay zeka coinlerindendir.

Veri erişimindeki karmaşıklığı çözmeyi hedefleyen proje, Api sistemini sağlayarak hızlı ve detaylı alt grafikler şeklinde parçalara ayırma görevi görüyor. Bu alt grafikleri oluşturanlar icin bir başka aşamada ödül sistemi bulunduğunu söyleyelim.

Projenin bir başka görevi ise kullanıcıların gizliliğini korumak olup Web3 geleceği için veri erişimini güçlü hale getirmek.

The Graph

$GRT grafiğini inceleyecek olursak 2021 Şubat ayı içerisinde 2.84$ ile ATH yapmış. Fiyat pig seviyesine yükseldikten sonra gerek marketin çöküşü gerekse satış baskısı ile coin en dip gördüğü fiyat Kasım 2022’de 0.05205$ olarak kayıtlara geçmiş.

Token fiyatı tekrardan alıcıların devreye girmesi ile 0.0761$ üzerinde tutunarak bir sıfır silmiş ve 0.2252$‘a tekrar hareketlenmiş olduğu görülüyor.

Fiyat hareketleri uzman analistlere göre 2$ ila 4$ arasında fiyatlanacağı ön görülürken Boğa döneminde fiyatın iki basamaklı fiyatları görebileceği tahmini yerinde olacaktır. Almaya karar verdiğinizde en gelişmiş borsa olan Binance ve OKX gibi borsalarda hesap açarak satın alabilirsiniz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

11. Numeraire (NMR) – Bilim İnsanlarını Çalışma Yapmaya Teşvik Eden Kripto Para Fonu

Kripto para fonları arasında öncü olan Numeraire, 2015 yılında oluşturuldu. Amacı ise veri bilim sektörüne farklı bakış açısı getirmektir. Merkeziyetsizlik ile makine öğrenim modellerini desteklemekte olup uzmanlardan tam not alan yapay zeka coinleri arasında gösterilir.

Ethereum blokzinciri üzerinde üretilen $NMR, platform üzerinde stake yoluyla ödül kazanabilir bu ödülleri başarılı tahminler sonucunda artırabilirsiniz.

nmr grafiği

Market verilerini incelediğimde 315. sırada yer alan $NMR coin, en yüksek fiyatı 93.15$’ı görmüştür. 2018 yılı Kasım ayında ise 2.06$’ı görerek en dip fiyatı olarak kaydedilmiş.

Grafikte görülen 10.11$’dan kuvvet aldığı ve fiyat yükselen kanal oluşturarak 21.69$ bölgesine kadar geldiği görülüyor. Alıcıların işleme dahil olması ve marketteki yapının izin verdiği müddetçe fiyat hareketlerinde pozitif seyrine devam edeceği öngörülmektedir.

Uzman analistlerin gelecek yıllardaki tahminleri 45.80$ dip seviye olarak yorumlanırken yeni ATH seviyesini 326.20$ olarak tahminde bulunmuşlardır. İşlem hacmi bakımından büyük borsalar Binance ve OKX öncülüğünde listelenmekte olup bu borsalarda hesap açmanız dahilinde satın alabilirsiniz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

12. Cortex (CTXC) – Coin Yapay Zeka Destekli En İyi Makine Modeli Öğrenim Platformu 

Cortex, merkeziyetsiz Dapp’ler ve blokchain üzerinde çalıştırılan makine olarak tanımlanır. Proje, dağıtılmış ağ üzerinde yapay zeka modelini merkeziyetsiz zincirlere aktarmayı amaçlar. Aynı zamanda verilerin sistematik şekilde geçişini sağlayan modeli benimsemektedir.

Kripto sektörüne yardımcı olacak yapay zeka hizmetleri sunmasının yanı sıra kullanıcılar bu uygulamaları geliştirerek projeleri için entegre imkanına sahiptirler.

Cortex (CTXC)

Yapay zeka coinleri alanında fiyat performansı bakımından kripto dünyasında adını çokça duyduğumuz $CTXC, en yüksek 2.39$’ı 2018 yılında görürken en düşük fiyatı ise 0.03089$ ile 2020 yılında görmüş.

Grafikte görülen hareketleri yorumlarsak yatay seyreden $CTXC coini harekete geçiren yatırımcılar fiyatı yukarı taşımış. Fiyat güçlü seyir izlerken yeni hacim girmesiyle üst fiyatları deneyeceği tahmin ediliyor.

Analistlerin yorumu ise yapay zeka entegrasyonu olan coinlerin tercih edilmesinden kaynaklı 4$ ila 7$ arasında ATH tazeleyebileceğini belirttiler. Dünyanın en çok kullandığı ve işlem hacmi bakımından en yüksek borsa olan Binance borsasından satın alabileceğiniz gibi OKX borsasında da listelenmektedir.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Big Data Coin Nedir?

2015 yılında oluşturulan proje, Ai Big Data alanında ticari verileri tokenleştirmeye yaramaktadır. Aynı zamanda DeFi protokolü olma özelliği taşırken yapay zeka coinleri arasındadır.

19.590 profesyonel veri sağlayıcısından kaynak verileri tokenleştirerek veri kümeleri oluşturulur. Bunları likit hale getirerek kümeler karşılığında bALPHA tokeni kazanılır. Ethereum ağında çalışan $BDP marketin 1090. sırasında yer alır.

Satın alma işlemine öncelikle, borsalarda hesap açarak başlayabilirsiniz. Ardından alım satım kısmına gelerek ilgili ekrandan size uygun USDT miktarı girmek yeterli olacaktır.

Sembol $BDP
Blok Zinciri Ethereum 
Toplam Token Arzı 64,923,253 BDP

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

AI Coin Nedir? 

Sleepless AI Coin, Binance Launchpool tarafından desteklenen yapay zeka coini ve oyun projesidir. Bep20 üzerinde çalışmaktadır. Oyun sanal partnere erişebilirlik hizmeti verirken kullanıcıların tercihine göre karakterleri geliştirebilir, sohbet edebilir ve bir dizi etkileşim kurabilirler. Bir nevi sanal arkadaş görevi görür.

Ekibin proje için benzersiz ve iddialı söylemleri AI coinde talebi artırırken aynı zamanda bu bağlamda en çok merak edilen yapay zeka coinleri arasında yer alabilir.

Piyasa değeri bakımından 254. sırada yer almakta olup işlem hacminde ise başarılı bir şekilde artış görülürken bir sonraki hedef fiyat geçmesi beklenir. Alım satım işlemleri için global en büyük borsa olan Binance üzerinden satın alabilirsiniz.

Sembol $AI
Blok Zinciri Bep20
Toplam Token Arzı 1,000,000,000 AI

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Yapay Zeka Nedir?

Yapay zeka, verilen komutları insani özellikleri ile birleştiren ve ilgili görevler yüklenilen akıllı robotik sistemler olarak tanımlayabiliriz. Öğrenme, taklit etme, akıl yürütme, analiz etme gibi eylemleri makinelere uyarlayan teknoloji çeşidi olarak ifade etmek doğru olacaktır.

Bazı uzmanlara göre yapay zeka internetten sonraki en önemli teknoloji olarak kabul ediliyor. Bu kategorinin en çok kullanıldığı sektörler finans, sağlık hizmetleri, siber güvenlik, navigasyon şeklinde sıralayabiliriz.

Yapay Zeka Coinleri Nasıl Çalışır?

Merkeziyetsiz blokchain sistemiyle birleşen yapay zeka alanı, tek başına bazı yetersizlikleri olsa da kripto projeleriyle bir bütün oluşturarak problemlere hızlı çözüm sunar.

Blokchain projelerinin şeffaflığı yapay zekanın karar vermedeki zorluğunu giderirken aynı zamanda yükünü hafifletir. Ayrııca veri güvenliğiyle ilgili sorunlar da yapay zekanın işlevselliğini artırır.

Yapay Zeka Coinleri Nasıl Çalışır?

Daha güvenilir olması açısından blokchain teknolojisi önderliğinde verilere erişim sağlar. İç görülerin daha iyi yönetilmesini ve kontrol edilmesini kolaylaştırarak yapay zekanın büyümesine ve gelişmesine yardımcı olur.

Blok zincirinin dağıtılmış defter teknoloji özelliğini kullanır. Bu bağlamda yapay zekanın gerektirdiğinden fazla ihtiyacı olan bilgi işlem gücü için lazım olan desteği sağlar.

17 Big Data Coinden Hangilerinin Yükselmesi Beklenir?

Yapay zeka günümüz finansal piyasaları ile ilişkili olup veri işleme ve güncelleme şeklini kripto projeleriyle birleştirerek daha şeffaf ve hızlı olmasını sağlıyor.

Veri güncelleme, oyun ve Ai modelleme, makine öğrenimini anlaşılır ve ekonomik bir şekilde entegre edilmesiyle yeni projelerin önünü açar.

Bunlardan bir kaçını beraber kısaca hatırlayalım.

 • SpongeV2 – Sponge V1 projesinin gündem yaratan yükselişi ve akabinde geliştiricilerin Sponge V2 güncellemesi ile yenilediği bir projedir. Ekip, yeni yol haritasına heyecan uyandıran oyna kazan mantığını eklemiştir. Yatırımcıların en sevdiği kripto türü olup yükselişin devamını tetikleyecektir.
 • Bitcoin Minetrix – Bulut madenciliğini kolay, kullanışlı ve cazip hale getiren Bitcoin projesidir. Sıfır maliyetli kazanç sistemi ile olması bir sonraki tepe fiyat noktasına ulaştıracaktır.
 • Meme Kombat – Kriptoda önemli bir yere sahip olan memeler, savaş ortamında rekabete sokan benzersiz bir oyun platformudur. Bu nedenle hem meme hayranları hemde oyun tutkunları için fırsat niteliğinde bir proje olarak görülmesi fiyat hareketlerine yansıyabilir.
 • eTukTuk – Uzak doğunun en yaygın ve en çok tercih edilen aracının kriptoya endeksli projesidir. Yapay zeka ve çevre dostu olması projeyi eşsiz kılmaktadır. Aynı zamanda pasif gelir imkanı sağlayarak yatırımcının sıcak baktığı ve fiyatta yüksek performans beklenen coinler arasındadır.. 
 • Wall Street Memes –  Büyük hayran topluluğunun gücü ve Elon Musk’ın desteğini alan Wall Street, popüler memecoin projesidir. Bu özellikleri sayesinde yükseliş göstermesi  kaçınılmaz olacaktır.

Yapay Zeka Kriptosu Nedir?

Son yıllarda yapay zeka tabanlı oluşturulan projelerde hızla artış görüldü. Özellikle de yaygınlaşan chat botların kriptoya getirdiği kolaylıklar yatırımcının bu ışığı farketmesine sebebiyet verdi.

Yapay Zeka Kriptosu Nedir?

Bu kategorideki projelerde veri, güvenlik ve şeffaflık ön planda olup blokchain teknolojisiyle birleştirilirken var olan projeler bu alanın popülerliğini görüp, yol haritalarına ekleyerek yatırımcı potansiyelini arttırdılar.

İşleyişinde teknolojiye gerçekten yararlı ve bir amaca hizmet eden projeler ön plana çıkarken hiçbir amaca hizmet etmeyen projeler ise yatırımcısını hayal kırıklığına uğrattı denebilir.

Yapay Zeka Kripto Ticareti Nedir?

Kısa zaman öncesine kadar sınırlı bir yapay zeka ticareti anlayışı varken hayatımızın her alanında kullanılmaya başlaması ile olağanüstü bir büyüme kaydetti. 

Yapay zeka sayesinde video, metin yazma, veri oluşturma, resim ve mem yapma gibi yazılımlar eklenerek güncel hayatımızda iş yükünü hafiflettiği söylenebilir.

Sadece bu kadarla değil tabi ki saymakla bitmeyen bir çok iş bölümlerinin karmaşıklığını çözerek insan üstü bir performans sergiledi. Geliştiricilerin de bu potansiyeli projelerine entegre etmesi kriptodaki bazı açıkları kapatarak karşılıklı ticaret olgusunu geliştirdi.

Yapay Zeka Coinleri Yatırım Yapma Nedenleri

Yaşanan global krizler sonrası mali gelir düşerken bir yandan da birikimleri yatırıma dönüştürmeliyiz. Bunu yaparken de kriptonun gücünü kullanmalıyız. 

Kripto kategorisinde yer alan yapay zeka projeleri yükselen bir trend yakaladı. Bu da hızla büyüyen bir sektörü karşımıza çıkardı. Google, Amazon, META gibi büyük şirketler bu alana yatırım yaparak rekabet içerisine girdiler.

Yapılan bir ankete göre 2030 yılında bu sektörün ekonomisi 1.8 trilyon dolar değerinde olacağı tespit edilmiş. Bu bağlamda önümüzdeki dönemde bu sektörün içerisine daha da çok yatırım ve yatırımcı alacağı ön görülürken yatırım yapma nedenlerini bu şekilde sıralayabiliriz. Ayrıca en iyi metaverse coinleri listesine de göz atabilirsiniz.

Hangi Yapay Zeka Kriptosu En İyisidir?

Yapay zeka kriptosu süre gelen zaman içinde kriptonun en çok aranılan yatırım alanı oldu. Yatırımcının bu sektöre ilgi duyması MarketCap’te önlenemez bir yükseliş getirdi. Bu da diğer alanlardan daha çok yapay zeka coinlerinin kâr etmesini sağladı.

Yatırım yaptığınız yapay zeka coinlerinin size ne verebildiği ne vaat ettiği de önemlidir. 

Örnek vermek gerekirse kısa sürede en çok yükselenler arasına giren SPONGE meme coin yenilenen oyna kazan ile yatırımcının ihtiyacına yönelik projeyi yenilemiş SPONGEV2 olarak tekrar piyasaya sunuldu.

Hangi Yapay Zeka Kriptosu En İyisidir?

Bir diğer dikkat çekici proje Meme Kombat ise yapay zeka destekli karakterleri oyun içinde kullanarak oynadıkça kazan ve stake et özelliğiyle bu yılın gündemine oturan proje olmayı başarmıştır.

Yatırımcının ilgi duyduğu bir diğer proje ise eTukTuk’lar yapay zeka destekli coinler arasında olup karbondioksit salınımını azaltarak çevreci kripto anlayışı geliştirmektedir. Aynı zamanda yatırımcıya pasif gelir imkanı sunmaktadır.

Kısaca yatırım yaptığınız projeler bir yandan taleplerinizi karşılarken bir yandan da her daim aktif gelir getirmeleri sizin için iyi bir tercih olabilir.

Yapay Zeka Coinleri Nasıl Alnır?

1. Binance ile Yapay Zeka Coinleri Nasıl Alınır?

Yazımızda sizler için yükseliş gösterebilecek performans bakımından dikkat çeken projelerden bahsettik. Şimdi ise nasıl satın alınır kısmına geçelim.

En çok tercih edilen ve kolay arayüze sahip dünyanın en büyük borsası Binance, uygulama ve tarayıcınızdan kullanabileceğiniz finansal hizmetler sunan platformdur.

Binance borsası

Yapay zeka coinlerine yatırım yapmaya karar verdiğinizde Binance resmi site üzerinden hesap açma işlemi için ilgili ekrandan bilgilerinizi girerek, size gelecek olan kod ile üyeliğinizi tamamlayın. Daha sonra KYC ekranından güvenliğiniz için gerekli işlemleri yapıp sonuçlanmasını bekleyin.

Başvurunuz hızlıca onaylandıktan sonra tercih ettiginiz şekilde borsanıza para aktarın. Karşınıza çıkan ekrandan satın alma işlemi için karar verdiğiniz coini seçip işlem sayfasında beliren coinin adeti ve ödeme yapacağınız miktarı seçtikten sonra işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

2. OKX ile Yapay Zeka Coinleri Nasıl Alınır?

Zengin coin çeşitliliği bakımından bir diğer tercih edilen digital varlık platformu OKX borsasının alım satım rehberine göz atalım.

OKX platformunun resmi web sitesi yada telefonunuza indirdiğiniz uygulamasına giriş yapmak için e-posta yada telefon girişi sekmesini seçip üye olun.

OKX borsası

Giriş yaptıktan sonra mail yada telefonunuza gelen kodu aktif edin. Ardından profil sekmesinde bulunan KYC işlemini tamamlayın.

Daha sonra yatırım yapacağınız yapay zeka coinlerinden herhangi birini seçip banka kartı yada coin transferi ile ilgili ekrandan işlemi seçerek alım yapabilirsiniz.

Kripto para yatırımlarınızı güvenle saklamak için cüzdana ihtiyacınız vardır. $SPONGEV2 token alım süreci, Metamask cüzdanı kurma, cüzdanı bağlama, $SPONGEV2 satın alma ve tokenleri cüzdana transfer etme adımlarını içerir. Rehber, yapay zeka coinlerini basit işlemlerle almanızı sağlar.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Sonuç

Yapay zeka kripto paraları, AI ve Blok zincirin gücünü birleştirerek kripto dünyasına getirir. Merkeziyetsiz ve aracısız coinlerin Al ile birleşmesi, projelerin teknik gücünü ve verimini arttırır. Projeler daha verimli sonuçlar verir. Yatırımcılar kendilerine hitap eden coinlerden kazanç fırsatı yakalar. Eğlence dünyasına yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için meme coinler iyi bir seçenektir.

Lojistik ve tedarik zincirine yatırım yapmak isterseniz yapay zeka coinleri süreci sizin için kolay ve verimli bir hâle getirir. Çevreye, iklim değişikliğine ve hayvanlara duyarlı bir yatırımcıysanız doğayı ve hayvanları koruyarak kazanç elde edersiniz. İşçi ve işverenler için de yapay zeka coinleri vardır. İki tarafı da memnun edecek yatırım seçeneklerinden yararlanın.

Kripto paralar, kârlı yatırımlardır. Bu yatırımlarda da riskler mevcuttur. Riskleri azaltmak için kripto para cüzdanı kullanmanız gerekir. MetaMask güvenilir bir kripto cüzdanıdır. Yatırımlarınızı iki taraflı ve çevrim içi doğrulamayla saklayabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Popüler yapay zeka coinleri hangileri?

En büyük yapay zeka coinleri hangileri?

Binance yapay zeka coinleri hangileri?

Web3 coinleri nelerdir?