ICO projeleri, fon toplamak amacıyla bir projenin coinlerinin satılması anlamına gelir. ICO’lar, büyük getiriler elde etme potansiyeline sahiptir. Toplanan paralar, projenin hedeflerini gerçekleştirmek için kullanılır.

Yazımızda sizlere gözden kaçırmamanız gereken en iyi kripto ICO (Initial Coin Offering) projeleri listesini sunduk. Altcoinlerin çoğu, geleceği olan en iyi altcoinler arasında yer alır. Kripto piyasalarında yatırım yapmadan dikkat edilmesi gereken önemli noktaları makalemizden öğrenebilirsiniz. İsmi geçen altcoinleri öğrenerek yüksek gelirler elde edebilirsiniz.

Güncel En İyi Kripto ICO Projeleri – 2024

Yılın en iyi kripto ICO projelerine aşağıdaki kısa listeden bakabilirsiniz.

 1. Smog Token (SMOG) – Piyasaya Hızlı Giriş Yaparak Dikkatleri Üzerine Çeken Solana Tabanlı Meme Coin
 2. Sponge V2 (SPONGEV2) – Sponge V1’in Geliştirilmiş Versiyonu Olan ve Yatırımcıların Dikkatini Çeken Yeni Meme Coin Projesi
 3. Bitcoin Minetrix (BTCMTX) – Bulut Madenciliği Tokenleştiren Yeni PoS Tokenı ve $1.6 Milyonluk Ön Satış Başarısı
 4. Meme Kombat (MK) Ethereum’da Memler ve AI İle Yenilikçi Bir Blockchain Projesi
 5. eTukTuk (TUK) – Elektrikli Araçlar İçin Şarj Ağı Oluşturacak Girişim
 6. Wall Street Memes (WSM) – 1 Milyondan Fazla Takipçisi Bulunan Meme Projesi
 7. Scotty the AI (SCOTTY) – Yüksek Güvenlik Sunan Yeni Bir Yapay Zeka Destekli Blockchain Platformu
 8. Cogwise (COGW) – Yapay Zeka ile Blockchain Geliştiricilere Hızlı Ticaret İçgörüleri Sunan Kripto Para
 9. Doge Uprising (DUP) – 2045 Yılına Özel: Musk ve Zuckerberg Temalı ERC20 Token Ön Satışı
 10. Securedverse (SVC) FPS Oyna ve Kazan Temalı Kripto Oyunu
 11. Lixiana (LIXI) – Native Tokenli Merkeziyetsiz Borsa
 12. VisaMetaFi (VISA) – Eşler Arası (P2P) Kripto Ödeme Yöntemi
 13. Chain of Legends (CLEG) – Dijital Tokenli Oyna-Kazan Oyunu
 14. SubQuery (SQT) – Web3 için Blok Zinciri Geliştirici Toolkit
 15. Koakuma (KKMA) – Çok Oyunculu NFT Oyunu
 16. Pixel Hub (PHT) – Oyna-Kazan Arcade Oyunu
 17. Fusotao (TAO) – Merkeziyetsiz Altyapıya Sahip Doğrulama Protokolü
 18. Juniverse Token (JUNI) – Tokenleşmiş Oyunlara Sahip Gıda Şirketi
 19. Bioviratech (BVT) – Blok Zinciri Tabanlı Aşı Dağıtımı Tokeni

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

İçindekiler

En İyi ICO Projelerine Yakından Bakış

ICO projesine yatırım yapmadan, dijital tokenin arkasındaki projeyle ilgili araştırma yapmak önemlidir. Listeyi hazırlarken projelerin yol haritalarına ve potansiyellerine göre değerlendirdiğimizi de belirtmek isteriz.

1. Smog Token (SMOG) – Piyasaya Hızlı Giriş Yaparak Dikkatleri Üzerine Çeken Solana Tabanlı Meme Coin

Solana tabanlı meme coinler piyasasına hızlı bir giriş yapan Smog Token, Bonk, Myro, dogwifhat gibi alternatiflerinin ötesine geçmeyi hedefleyen bir proje olarak karşımıza çıkıyor.

Sahip olduğu agresif airdrop etkinlikleri ile yatırımcıların ilgisini üzerinde toplamayı başaran $SMOG, an itibariyle merkeziyetsiz Jupiter borsasında piyasaya sürülmüştür.

Smog Token - ICO projeleri

Solana tabanlı meme coin piyasasını canlandıran Bonk ($BONK), Myro ($MYRO), dogwifhat ($WIF) gibi meme coinler, kısa sürede yatırımcıların ilgisini çekmeyi başarmıştı. Ancak bu coinlerin son zamanlarda ivme kaybetmeye başlaması, yerini almak isteyen bazı meme coin projelerinin ortaya çıkmasına sebep oldu. Bunlardan en önemlisi ise Smog Token oldu.

Smog Token, oyunlaştırılmış airdrop etkinlikleri ile $SMOG sahiplerinin ekstra airdrop puanları kazanmalarını sağlıyor. Bu özelliği ile diğer meme coin projelerinden ayrılan Smog Token, şimdiden yatırımcıların ilgisini çekerek milyonlarca dolar işlem hacmine ulaşmış durumda.

Projenin yol haritası ve tokenomik detaylarını incelediğimizde projenin token dağıtım stratejisini ve gelecekte entegre edilmesi planan özellikleri görmek mümkün. Buna göre adil bir lansman sunan Smog Token, 1,4 milyarlık toplam arzı adil bir token dağıtım stratejisi ile bölüştürmüş durumda. Öyle ki toplam arzın %50’si pazarlama, %35’i airdrop kampanyaları, %10’u CEX ve kalan %5’i de DEX için ayrılmış durumda.

Smog Token TR Yol Haritasi - ICO projeleri

Yol haritasında belirtildiği üzere projeye gelecekte ETH tabanlı staking ve yakma mekanizması gibi yeni özelliklerin eklenmesi de bekleniyor.

Tüm zamanların en iyi SOL airdrop’u sloganı ile yolan çıkan bu proje hakkında daha fazla teknik bilgiyi Smog Token Teknik Doküman dosyasında bulabilirsiniz. Smog Token Telegram kanalına abone olarak ise gelişmeleri yakından takip edebilirsiniz.

Token Adı Smog Token
Token Sembolü $SMOG
Blok Zinciri Solana
Token Türü SPL
Toplam Token Arzı 1,4 milyar

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

2. Sponge V2 – En İyi Kripto ICO Projeleri Arasındaki Yatırımcıların Dikkatini Çeken Yeni Meme Coin

Sponge Token, en iyi ICO projeleri arasında kabul edilen ve özellikleriyle yatırımcıların ilgisini çeken Sponge V2 projesini tanıttı. Yatırımcılar, 18 Aralık’ta X (Twitter) platformundan yapılan bir duyuru ile Sponge V2 ile ilgili heyecanlandıran bilgilere ulaştı.

Önemli kazançlar sunan tokeni satın alarak ve stake ederek eşdeğer miktarda Sponge V2 tokeni kazanabilirsiniz. Sponge V2, yeni staking mekanizması ve oyunla kazanç özelliği (P2E) ile dikkat çeker.

Sponge V2, orijinal Sponge’u stake etmeye devam edenlere yüksek APY (Yıllık Faiz Oranı) kazanma imkanı sunan ERC-20 tokenidir. Yatırımcılar, Sponge V1 için staking seçeneğinin kapatılmasıyla birlikte Sponge V2 stakinginden faydalanabilir. Yeni staking modeli, %2.200’ye kadar kazanç sağlama fırsatı sunar. 

Sponge V2 - En İyi Kripto ICO Projeleri Arasındaki Yatırımcıların Dikkatini Çeken Yeni Meme Coin

Sponge V2, staking mekanizması kullanılarak elde edilen bir token olduğu için insanların dikkatini çeker. Token, yeni P2E oyunu ile entegre olduğu için de ilgi uyandırır. Uniswap’te gizli bir lansmanla piyasaya sürülen Sponge, kısa sürede popülerlik kazanarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,0024 dolara ulaştı. 

V1, 50 kata yakın bir artış gösterdi. Olumsuz piyasa koşulları ve memecoin olması sebebiyle coinde düşüş yaşandı. Bitcoin’in yükselmesiyle birlikte Sponge tekrar toparlandı ve 11,5 binden fazla token sahibine ulaştı. Sponge’nin V1 versiyonu; CoinW, Bitget, MEXC gibi birçok borsada listelendi.

Sponge V2 Tokenomik

Sponge V2’nin tokenomikleri toplamda 150 milyar token içerir. Token dağılımı, köprü tahsisinden staking ödüllerine, CEX likiditesine, pazarlamaya, P2E ödüllerine ve oyun geliştirmeye ayrıldı. Projenin temeli staking ödülleri ve P2E mekaniği ile birleştiğinde, Sponge V2, kripto dünyasında önemli bir konuma sahip olacak.

Sponge V2 Tokenomik

Kısa sürede 30 bin sosyal medya takipçisi olan V1’in yeni versiyonu Sponge V2 tokenlarını kazanmak için stake edebilirsiniz. $SPONGE’niz yoksa ETH ve USDT’yi takas edebilir ve banka kartı ile satın alma işlemi yapabilirsiniz. SPONGE satın almak, V1 tokenlerinizi otomatik ve kalıcı olarak stake etmenize olanak tanır. Proje, başlangıç bonusu olarak eşdeğer miktarda V2 tokeni sunar.

Lansman olmadan V2 tokenlerini kazanmak için V1 tokenlerinizi stake edebilirsiniz. Ne kadar fazla V1 tokeni stakerseniz, o kadar fazla V2 tokeni kazanırsınız. Projeye dair daha fazla bilgi almak için V2 Telegram kanalına katılabilirsiniz. Sponge V2 gelişmelerini takip etmek için X (Twitter) hesabını kontrol edebilirsiniz.

Sembol $SPONGEV2
Satın Alma Yöntemleri BNB, USDT, ETH, Kart
Blok Zinciri BNB Akıllı Zinciri
Token Türü BEP-20
Toplam Token Arzı 2 milyar 

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

3. Bitcoin Minetrix (BTCMTX) –  Bulut Madenciliği Tokenleştiren Yeni PoS Tokeni ve $1.6 Milyonluk Ön Satış Başarısı

Bitcoin Minetrix, token staking ve bulut madencilik teknolojilerini bir araya getirerek kullanıcılara başarılı bir platform sunar. 

Ana kripto para birimi $BTCMTX üzerinden, yatırımcılara tokenleştirilmiş bulut madencilik kredileri sağlama imkanı sunar. İlgilenen yatırımcılar yeni ön satıştan token satın alma fırsatını değerlendirirler. 

En İyi Kripto ICO Projeleri bitcoin minetrix

Ethereum destekli akıllı sözleşme aracılığıyla yatırımcılar, $BTCMTX’yi stake etme imkanına sahip olurlar. Henüz %590 üzerinde bir APY ile yıllık gelir elde etme fırsatını sunar. Kullanıcılar, sistemin içinde bulunan kredileri yakarak Bitcoin madencilik gücü kazanır. Bu, madencilik tecrübesi olmayan kullanıcılar için bulut madencilikteki giriş engelini büyük ölçüde azaltacak bir özelliktir.

Bitcoin Minetrix (BTCMTX)

$BTCMTX’in toplam arzı 4 milyardır ve 2,8 milyar token ön satış için tahsis edilmiştir. İlk aşamada token başına fiyat $0.011’dir. Bitcoin Minetrix‘in hedeflediği miktar 33,46 milyon dolardır. Ön satışın ilk 24 saatinde 100B doların üzerinde bir gelir elde edilmiştir. Yatırımcılar ön satışa en az 10 dolarlık bir yatırımla katılım sağlayabilirler. 

Daha fazla bilgi için Bitcoin Minetrix’in Telegram kanalına katılabilirsiniz.

Sembol $BTCMTX
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, Kart
Blok Zinciri Ethereum 
Token Türü ERC-20
Toplam Token Arzı 4 Milyar
Minimum Yatırım $10

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

4. Meme Kombat – Ethereum’da Meme’ler ve AI İle Yenilikçi Bir Blockchain Projesi

Meme Kombat, meme karakterleri arasındaki savaşları merkezine alan AI ve Ethereum’un blockchain’iyle desteklenen yenilikçi yapısıyla ICO projeleri arasında yer alır. Kullanıcıları, $MK tokenleriyle platform üzerinde aktif bir rol alarak savaşların bir parçası olmaya teşvik eder.

Meme Kombat Arena, kullanıcıların bu tokenleri yatırarak savaşlara katılım göstermelerine olanak tanır. 

Meme Kombat – Ethereum'da Memler ve AI İle Yenilikçi Bir Blockchain Projesi - ICO projeleri

Toplamda üretilen tokenlerin yarısı ön satış için ayrılmıştır. Geri kalanı ise staking, savaş ödülleri, DEX’te likidite oluşturma ve topluluk ödülleri için rezerve edilmiştir. Projenin lansmanından elde edilen gelirler, platformun daha geniş kitlelere ulaşması için kullanılması hedeflenir.

Ön satışın başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından, platformun resmi lansmanı takip etmeyi planlamaktadır. Kullanıcılara, platformun lansmanından itibaren iki sezon boyunca çeşitli etkinlikler ve yarışmalar sunulması planları arasında yer alır. 

Meme Kombat

Oyuncuların geri bildirimleri, projenin evriminde önemlidir. Meme Kombat’ın gelecekteki vizyonu, mevcut oyun modlarını genişletmek, yeni ortaklıklar kurmak ve sektörde yenilikçi bir lider olarak konumunu daha da pekiştirmek üzerine kuruludur.

Kullanıcılar, Meme Kombat platformundaki en güncel bilgilere ulaşmak için Telegram kanalına katılabilirler.

Sembol $MK
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, BNB
Blok Zinciri Ethereum 
Token Türü ERC-20
Toplam Token Arzı 120 Milyon
Minimum Yatırım $5

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

5. eTukTuk (TUK) – Elektrikli Araçlar İçin Şarj İstasyon Ağı Oluşturacak Girişim

TukTuk logo

eTukTuk, ulaşım endüstrisinde sürdürülen bir devrim yaratmak isteyen ICO projesidir. Türkiye gibi gelişmekte olan ekonomiler için önemli TukTuk, sürücülerin geleneksel içten yanmalı motorlardan elektrikli araçlara geçiş yapması için yeni nesil çözümler üretir. Projenin temel amacı, CO2 emisyonlarını önemli ölçüde azaltmaktır.

Platform geliştiricilerinin ülkelerin çeşitli kentsel ve merkezi bölgelerine, EV şarj istasyonları ve Elektrikli Araç Tedarik Ekipmanları (EVSE) kurma planı vardır. Projenin merkezi üssü Sri Lanka’dır. Ülkemizde yerli TOGG araçları başta olmak üzere birçok elektrikli araç üreten firmaların Türkiye pazarına açılmasını göz önünde bulundurursak, eTukTuk gibi en iyi web 3.0 coinleri, yüksek ihtimalle Türkiye’de hizmet verecek.

ICO Projeleri - eTukTuk

BSC tabanlı $TUK tokeninin yenilikçi uygulaması, ekosistemin ana para birimidir. TukTuk sürücüleri, platformun uygulamasındaki işlemler için tokeni kullanıp çevreye katkı sağlar.

EVSE ve şarj istasyonlarının üretimi ve kurulumu için gerekli kurumlarla irtibatta olan eTukTuk, kurulum işlemlerini bizzat üstlenir. Ödeme yöntemi olarak $TUK kullanmak yerine yatırım aracı olarak da kullanılan TUK token saklamak istiyorsanız, uygulamada yapacağınız ödemelerin bir bölümünü doğrudan stake edebilirsiniz. Bu, pasif gelir elde etmenizi sağlar.

eTukTuk Görsel 2

eTukTuk, karbon nötr ulaşım sistemini dönüştürerek sürücülerin yararına çözümler üretir. EV’ler için patentli tasarımıyla güvenlik ve sürdürülebilirliği harmanlar. Şarj istasyon ağları, EV’ler için kolay ve uygun fiyatlı şarj sağlar. Bu, projenin benimsenme oranını yükseltir.

Projeyle ile ilgili düzenli güncellemeler almak istiyorsanız eTukTuk Telegram kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Sembol $TUK
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, Kart
Blok Zinciri Ethereum 
Token Türü ERC-20
Toplam Token Arzı 150 Milyar

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

6. Wall Street Memes (WSM) – 1 Milyondan Fazla Takipçisi Bulunan Meme Projesi

logo

Wall Street Memes, yatırımcıların dikkatini çeken eğlenceli coinlerden biridir. Yurt dışındaki popüler YouTuber Jacob Bury, WSM’nin 10 kat artma potansiyeline sahip meme coin olduğunu söyler.

Wall Street Memes’in temel amacı, yatırım şirketlerinin ve balinaların piyasayı manipüle etmesini önlemektir. Eğlenceli kripto paralardan biri olan WSM, yeni çıkan coinler arasında dikkat çeker.

En İyi Kripto ICO Projeleri - Wall Street Memes Ön Satış

Wall Street Memes, somut olarak ilk başarısını 2021 yılında 32 dakikada tükenen ve ekibe 2,5 milyon dolardan fazla kazanç sağlayan Wall St Bulls adlı bir NFT koleksiyonunu piyasaya sürmesiyle elde etti.

NFT pazarını fazlasıyla önemseyen ekip, tüm sosyal medyaya yayılarak takipçi sayısını 1,5 milyona ulaştırdı. Uygun fiyattan satışta olan Wall Street Memes coinine yatırımı yapabilirsiniz.

Sembol $WSM
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, Kart
Blok Zinciri Ethereum 
Token Türü ERC-20
Toplam Token Arzı 2 Milyar

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

7. Scotty the AI (SCOTTY) – Yüksek Güvenlik Sunan Yeni Bir Yapay Zeka Destekli Blockchain Platformu

Scotty the AI, ön satış etkinliğinin ilk turunda 100 bin dolar yatırım barajını kolayca kırarak dikkatleri üstüne çeken bir yapay zeka güvenlik platformudur. Güncel olarak her bir $SCOTTY, 0,005 dolar birim fiyatıyla yatırımcılara sunuluyor ve önümüzdeki haftalarda token fiyatı kademeli olarak artacak.

Toplam 1.734 milyar adet arzın %30’unu ön satış etkinliğine ayıran Scotty geliştiricileri, genel yatırımcı ile erken yatırımcı arasındaki bağı korumak adına kademeli ön satış etkinliğini başlatmıştır. Aktif olarak yatırımcılar ETH, USDT, MATIC ve BNB ile alım emri oluşturabilir ve dileyen kullanıcılar banka/kredi kartı seçeneğini de tercih edebilir.

Scotty the AI - ICO projeleri

Scotty the AI, blok zincirin güvenliğini sağlamak adına yapay zekadan faydalanan özgün bir girişimdir. Topluluk odaklı Scotty the AI teknik doküman bilgileri son derece detaylı olup hazırlanan yol haritası yatırımcıların dikkatini fazlasıyla çekmiş durumda.

Yatırımcılar, anlık haberlere resmi Telegram ve Twitter grupları üzerinden ulaşabilir.

Sembol $SCOTTY
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, Kart
Blok Zinciri Ethereum 
Token Türü ERC-20
Toplam Token Arzı 1.734 Milyar
Minimum Yatırım 10 SCOTTY

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

8. Cogwise (COGW) – Yapay Zeka ile Blockchain Geliştiricilere Hızlı Ticaret İçgörüleri Sunan Kripto Para

CogwiseAI, yapay zeka ve makine öğrenimi teknolojilerini kullanarak kullanıcılara kapsamlı ticaret perspektifleri, akıllı sözleşme hazırlama ve cüzdan izleme kapasiteleri sunan platformdur. ICO projelerinde öne çıkan platform, $COGW isimli kripto parasıyla hizmetlere kapı açar.

Cogwise (COGW) – Yapay Zeka ile Blockchain Geliştiricilere Hızlı Ticaret İçgörüleri Sunan Kripto Para

Kullanıcılar, 10.000 $COGW kripto parayı stake ederek elit ticaret özelliklerinin kilidini açma imkanına sahip olurlar. Cogwise, insanlarla verimli etkileşimde bulunabilmek için Doğal Dil İşleme (NLP) gibi ileri makine öğrenimi tekniklerini uygular.

Gelecekte, Cogwise kullanıcılara teknik analiz, grafik deseni algılama ve geçmiş veriye dayalı ticaret stratejileri oluşturma konusunda rehberlik edecek bir AI ticaret danışmanı sunmayı hedefler. Cogwise motoru, on-chain analizi benimseyerek platformun ölçeklenmesini kolaylaştırır.

Dolayısıyla, platformu akıllı sözleşme ve Merkezi Olmayan Uygulamalar (DApps) hazırlayan uzmanlar için cazip bir tercih haline getirir.

Cogwise (COGW)

Stake özellikleri dışında, $COGW sahipleri için ekosistem içerisinde pasif gelir kaynakları da vardır. Ekosistem, jetonların likidite havuzlarında tutulduğu farming konseptini destekler. Cogwise’ın sunduğu avantajlar platformu önemli kılar. Proje, ön satışın başlangıcından itibaren 165 bin dolardan fazla fon elde etti. Platform, ön satış sürecinin sonunda 13.5 milyon dolardan daha yüksek bir gelir elde etmeyi hedefler.

Cogwise hakkında daha detaylı ve güncel haberleri takip etmek için Telegram kanallarına katılım sağlayabilirsiniz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

9. Doge Uprising (DUP) – 2045 Yılına Özel: Musk ve Zuckerberg Temalı ERC20 Token Ön Satışı

Doge Uprising, distopik bir dünyada Doge Mecha’ların yükselişini anlatan yenilikçi bir blockchain tabanlı projedir. Hikayeyi manga tarzında bir çizgi roman serisi sunar. Toplam $DUP token miktarı 450 milyarla sınırlandırılmaktadır. Belirtilen tokenler, borsalara, ön satışa, pazarlamaya, geliştirmeye ve airdrop’lara ayrılır. 

Doge Uprising (DUP) – 2045 Yılına Özel: Musk ve Zuckerberg Temalı ERC20 Token Ön Satışı - ICO projeleri

Ön satış için 270 milyar token, borsalar için 112.5 milyar token, geliştirme için 22.5 milyar token ve airdrop’lara 45 milyar token ayrılmaktadır. Doge Uprising, Ethereum ağı üzerinde başlar.

Projede dört ana aşama belirlenir:

 1. Genesis isimli birinci aşamada pazarlama faaliyetleri başlar, NFT teaser’ları yayınlar ve sosyal medya etkileyicileri ile ortaklıklar kurar. 
 2. Uprising adlı ikinci aşamada, proje Uniswap’ta listelenir, LP tokenleri yakar ve NFT Mecha’lar aktif hale gelir. 
 3. Armageddon adlı üçüncü aşamada Doge Uprising staking platformunu başlatır, manga serisini yayınlar ve tanıtım ürünleri mağazasını açar. 
 4. Resurrection adlı son aşama projenin zirve noktasını temsil eder. 

Projede Akira.ETH CEO olarak, Zero Pazarlama Başkanı olarak, 0xPepe Mecha Mühendislik Başkanı olarak, Yasuke Baş Mecha Pilot olarak ve B.o.b AI Doge Mecha olarak görev yapar. Ethereum tabanlı bu proje, toplamda 450 milyar token arzına sahiptir. Proje, ünlü çekiciliği ve meme endüstrisi içerisinde olmasından dolayı büyük bir potansiyele sahiptir.

en iyi kripto ıco projeleri

ICO projelerinden biri olan Doge Uprising hakkında güncel bilgiler almak için Telegram kanalına katılabilirsiniz.

Satın Alma Yöntemi ETH, BNB, USDT
Blockchain Ethereum
Minimum Satın Alma Yok
Max. Satın Alma Yok

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

10. Securedverse (SVC) – FPS Oyna ve Kazan Temalı Kripto Oyunu

Securedverse Logo

P2E sektörü, geçtiğimiz yıl kripto pazarına giren birçok etkileyici proje gördü. Bunların en büyüleyicilerinden biri, basit ama canlandırıcı bir oynanışa sahip, heyecan verici P2E oyunu olan Securedverse‘dir.

Oyunun aşağıda açıklandığı gibi pek çok avantajı vardır. 2024‘te beklenmedik bir başarı yakalayarak birçok kişiyi şaşırtma potansiyeline sahiptir.

ICO Projeleri - Securedverse İlk Bakış

Securedverse, geliştiricilere göre oyunculara basit kontroller ve yoğun aksiyon deneyimi sunar. Birinci Şahıs Nişancı (FPS) kategorisine giren bir P2E oyunudur.

Oyun, zengin özelliklere sahip VR oyunları yaratma konusunda güçlü bir geçmişe sahip bir şirket olan Portsea Games tarafından geliştirilir.

Oyuncuların becerilerini ve tutkularını sergilemeleri ve SVC ödülleri kazanmaları için rekabetçi savaşlar mevcuttur. Oyun içerisinde yer alacak lider tablosu, kullanıcıları oyunu oynamaya devam eder.

Gelecekte oyuncuların yüksek düzeyde beceri gerektirmeyen şekillerde SVC kazanmasına olanak sağlamak için çeşitli oyun modları eklenecek.

Securedverse’in geliştirme ekibi, SVC tokenini ilerleyen süreçte stake etme seçeneği gibi oyun için daha fazla özelliğin ana hatlarını çizdi.

Ekip, geliştirmenin ilerleyen aşamalarında geniş bir izleyici kitlesini çekmesi beklenen VR özelliklerini tanıtacak. Securedverse ekibinin oyun için iddialı planları vardır. Bu, coini yükselmesi beklenen en iyi kripto paralar arasına yerleştirir. Coinin fiyatı yükselmeden satın almak mantıklı bir adım olabilir.

ICO Projeleri - Securedverse Ön Satışı

Oyunu geliştiren ekip, alacağı geri bildirimlere fazlasıyla önem verdiğini açıkladı.

Geliştirme ekibi, oyun piyasaya sürüldüğü andan itibaren genel oyuncu deneyimini geliştirmek için yeni haritalar, kahramanlar ve oyun modları eklemeye odaklanacak.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

11. Lixiana (LIXI) – Native Tokenli Merkeziyetsiz Borsa

Lixi

Lixiana, dijital varlıklar, kaynaklar ve hizmetler için merkeziyetsiz bir borsa kurma fikriyle kuruldu.  Proje, hizmetlerini ve ürünlerini platformda satacak güvenilir ortaklıklar kurmayı çoktan başardı.

Lixiana, pazara güç sağlamak için kullanılacak bir dijital simge olan Lixi’yi tasarladı. Lixiana kullanıcıları, Lixi tokenini kullanarak ürün ve hizmetler için ödeme yapar.

Lixiana Pre-Sale

Lixiana; Bitcoin, Ethereum, Binance Coin ve Lixi tokenlerini depolamak için kripto cüzdanları kullanır. Cüzdan, dijital varlıkların ticareti için platform olarak da kullanılır. Lixiana cüzdanının kullanıcıları, Lixi tokenlerini haftalık bonuslar olarak alabilir.

Lixi paraları, istenirse BNB tokenleriyle takas edilerek satın alınır. Gerekli minimum işlem tutarı 0,01 BNB’dir. Kullanıcılar, Binance.com gibi bir komisyoncu aracılığıyla binance coin satın al sat işlemi yapabilir.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

12. VisaMetaFi (VISA) – Eşler Arası (P2P) Kripto Ödeme Yöntemi

visametafi

VisaMetaFi, blok zinciri tabanlı platformlarda ve çevrimiçi satıcılarda kullanılabilen merkeziyetsiz bir kripto ödeme sistemine sahiptir. Buna; Web3, DeFi, DAO, Metaverse ve MetaFi de dâhildir. Kullanıcılar, gerçek ve sanal dünyada ödeme yapmak için MetaFi visa card kullanır.

VisaMetaFi aracılığıyla kullanıcılar, herhangi bir işlem ücreti ödemeden dünyadaki istenilen yerlere stablecoin’leri transfer edebilir. Yatırımcılar, stablecoin’lerden faiz de kazanır.

ICO Projeleri - Visametafi

Her şey VisaMetaFi tarafından işleneceğinden, ödeme yapmak için dijital paraları swap yapmaya ve kriptoyu fiat (itibari) paraya dönüştürmeye gerek yoktur.

VISA tokeni, Binance Smart Chain’e kuruludur. BUSD tokeni kullanılarak satın alınır.

13. Chain of Legends (CLEG) – Dijital Tokenli Oyna-Kazan Oyunu

chain of legends

Chain of Legends oyuncularına başlangıç yapmaları için ücretsiz bir NFT sunar. Oyunda madencilik, macera, savaş ve farklı alanlar var ve oyunda ilerledikçe oyuncuların NFT ödüllerini kazanmaları için takımlar hâlinde çalışması gerekir. Chain of Legends, 2024‘nin en iyi NFT oyunları arasında yer alır.

Oyuncular isterse ödeme yapmadan oyuna katılır. İlerlemek için oyuncuların CLEG tokenlerini kullanarak NFT almaları gerekir. Toplamda 1 milyar CLEG token arzı vardır. Arzın 600 milyonu, oyunda kullanılmak için ayrılır.

ICO Projeleri - Chain of Legends

CLEG tokenlerinin ICO’sunun satışı, halka açık gerçekleşti ve platform, USDT’yi de ödeme olarak kabul etti.

Chain of Legends, token madenciliğini sınırlayan deflasyonist bir sistemdir. Platform, CLEG’in nadir bulunmasının, tokenlerin gelecekte daha fazla değer kazanmalarına yardımcı olacağını öne sürer.

14. SubQuery Network (SQT) – Web3 için Blok Zinciri Geliştirici Toolkit

subquery

Merkeziyetsiz verilerin depolanması sorunu, geniş kapsamlı uygulamalar oluşturmanın çok zaman almasına sebep olur. En iyi kripto ICO projeleri listemizde yer alan SubQuery devreye girer. Ağ, blok zinciri verilerinin verimsiz işlenmesinde çözüm sunmayı amaçlar.

Açık kaynaklı, bulut tabanlı servis odaklı (data-as-a-service) veri tabanı olarak işlev görür ve geliştiricilerin blok zinciri ağlarından bilgi almasını kolaylaştırır.

SQT, işlemleri gerçekleştirmek ve SubQuery Network’e katılmak için kullanılır. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki SQT, en iyi utility tokenlerinden biri.

ICO Projeleri - SubQuery

Kullanıcılar, ICO sırasında SQT tokeni satın almaya başladı. Etkinlik için toplam SQT arzının token başına 0,0275$ başlangıç fiyatıyla yalnızca %9’u tahsis edildi.

15. Koakuma (KKMA) – Çok Oyunculu NFT Oyunu

koakuma

Koakuma 2024‘nin en çok beklenen kripto oyunlarından biri. Çok oyunculu çevrimiçi ARPG oyunu, yoğun grafikli metaverse’e kurulu savaş sistemlerine sahiptir. Oyunda, özel tasarlanmış NFT’leri kullanarak seviyeleri tamamlayabilirsiniz.

Proje, Polygon ve Binance Smart Chain ağlarına inşa edildi.

ICO Projeleri - Koakuma

Koakuma’nın da KKMA adında native tokeni vardır. ICO, halka açık gerçekleşti.

16. Pixel Hub (PHT) – Oyna-Kazan Arcade Oyunu

Pixel Hub, arcade tarzı bir arayüz tercih edenler için en iyi NFT oyunları arasındadır. Binance Smart Chain’de oluşturulan platform, masaüstü ve mobil cihazlara uygundur.

Oyun, hevesli oyuncuların dikkatini çekti. Projenin yol haritasındaki bir sonraki adım, native utility tokeni PHT’nin ICO’sudur. Bu, kullanıcıların oyna-kazan yapabilecekleri oyun içi para birimidir.

ICO Projeleri - Pixel Hub

Pixel Hub’daki her işlemin %3’ü, mevcut PHT sahipleri arasında dağıtılır. Oyuncular, PHT tokenlerini toplayarak başkalarına karşı oynar. Tokenlerin belirlenen yüzdesi, turnuvalarda düzenli yakılır. Bu, PHT’yi deflasyonist bir coin yapar.

17. Fusotao (TAO) – Merkeziyetsiz Altyapıya Sahip Doğrulama Protokolü

fusotao

Fusotao, kullanıcıların varlıklarını barındıran ve zincir dışı alım-satım hizmetleriyle eşleşen işlemleri doğrulayan uygulama zinciridir. Emir defterine dayanır ve işlemler için işlem ücreti (gas-fee) almaz.

Teşvikler, TAO tokenleri olarak sunulacak. TAO tokenleri, Fusotao Merkeziyetsiz Borsa kullanıcıları arasında da dağıtılacak.

fusotao

TAO tokeninin ICO’su, 25 Temmuz gerçekleşti. 26 Temmuz’da bir AMA etkinliği düzenleyen platform, birden fazla DEX’te satışa sunulacağını söyledi. 10 Ağustos’ta da IDO’su gerçekleşti.

18. Juniverse Token (JUNI) – Tokenleşmiş Oyunlara Sahip Gıda Şirketi

juniverse logo

Birçok şirket, kripto ile para kazanmanın yenilikçi yollarını bulur. En iyi kripto ICO projeleri listemizde yer alan Juniverse de bunlardan biridir. Şirket, Malezya’ya özgü Jaboticaba meyvesinden gıda ve sağlık ürünleri üretir.

Juniverse, gıda ürünleri ve eczacılık ilaçlarıyla besin değeri yüksek meyvelerin dünya çapında kullanımını teşvik etmeyi planlar. Şirket, Asya’nın farklı yerlerinde sağlık kulüpleri ağı kurmayı hedefler.

Juniverse Token, ürünleri hakkında farkındalık yaratmak için bir sağlık uygulaması başlattı. Görevler tamamladığında kullanıcılar, ödül olarak Juniverse tokenleri toplar.

Juniverse

Juniverse tokeninin ekosistemde başka kullanım alanları da vardır. Kullanıcılar, ağdaki işlem ücretlerinden, pay ve satışlardan elde ettiği kârın bir kısmını kazanmak için tokenleri stake eder. Yeni projeler hakkında detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz yeni çıkan coinler yazımıza da göz atabilirsiniz.

19. Bioviratech (BVT) – Blok Zinciri Tabanlı Aşı Dağıtımı Tokeni

bioviratech logo

Bioviratech, COVID-19 salgını dönemi aşıların adil dağıtımını kolaylaştırmak için kuruldu. Platform, gelecekte bir pandeminin ortaya çıkması durumunda 360 milyon aşı sözleşmesi oluşturmak üzere ilaç şirketleriyle birlikte çalışır. En iyi kripto ICO projeleri listemizde yer alan Bioviratech, aşıların dağıtımına ilişkin hükümetlerden kaynaklı olanaksızlıkları ve kısıtlamaları aşmak için alternatif sunmayı amaçlar.

Bioviratech USD (BVTD) sahipleri, isterse tokenleri aşılarla değiştirir. Coini satın alırken aşı maliyetinin dâhil edilmeyeceğini unutmayın. Platform, tokenleri, en iyi kripto airdropları (tokenlerin tanıtılması için potansiyel kullanıcılara ücretsiz olarak dağıtılması) aracılığıyla dağıtmayı planlar.

Bioviratech

Platform, bir kişinin satın alabileceği token sayısına bir sınırlama koyacak. Bu, aşıların adil dağılımına yardımcı olacak. Proje, kamu ve özel ülkelerde uluslararası olarak pazarlanmaya başladı.

Platform; BNB, ETH, USDT, MasterCard ve VISA kartlarıyla ödeme almakta.

Kripto ICO Nedir?

ICO, erken aşama kripto projeleri için sermaye artırmanın popüler bir yöntemidir.

Blok zinciri tabanlı şirketler, native tokenlerinin belirli bir miktarını basması ve fon karşılığında yatırımcılara sunmasıdır.

Şirketler için, ilk kripto para teklifi (ICO), para kazanmanın nispeten sorunsuz bir yoludur. Yatırımcılar için ICO, bir projeye erken aşamalarında girme fırsatı anlamına da gelir.

Ethereum’un ICO’su, Temmuz 2014’te token başına 1 doların altında gerçekleşti. Sonunda 18 milyon doları aştı ve piyasa değeriyle ikinci en büyük kripto para birimi hâline geldi.

Bugün, Ethereum satın al sat için yatırımcıların kripto para başına fazla ödeme yapması gerekir.

Wall Street Memes (WSM) - En Yeni Meme Coin

Puanımız

wall street memes
 • 1 Milyon Takipçili Topluluk
 • Deneyimli NFT Proje Sahipleri
 • Ön Satış Başladı - wallstmemes.com
 • Çıktığı Gün $300,000 Toplandı
wall street memes
Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

ICO Projeleri Nasıl Çalışır?

Platform; toplam tedarik, tahsis ve kullanım durumları gibi dijital tokeni hakkında bilgi verir.

Süreç aşağıdaki şekilde ilerler;

 • Projenin web sitesini ziyaret etme
 • Ödemeyi yapmak için belirli bir kripto cüzdan adresine para gönderme
 • Dijital tokenin fiyatının, ICO'dan önceki proje tarafından belirlenmesi
 • Yatırımcılardan, tokenin üzerinde çalıştığı blok zinciri tarafından belirlenen belirli bir kripto para biriminin temini
 • Yatırımcıların tokenlerini almak için cüzdan adreslerini vermeleri

Bir ICO'nun, hisse senetleri bakımından ilk halka arz IPO (initial public offering) ile birçok paralelliği vardır. Temel fark, ICO'ları düzenleyen bir finansal otoritenin olmamasıdır.

Para toplamak isteyen projeler, isterse ICO yapıp tokenlerini piyasaya sürer. Yasal olarak herhangi bir mali tablo ve iş planı yayınlamak zorunda değiller.

Projeyi yeterince araştırmak, yatırımcının lehine olan bir durumdur.

Subquery

Çoğu projenin ICO’ları için BNB ve ETH gibi dijital tokenlerle de ödeme kabul ettiğini unutmayın.

En iyi altcoinlere yatırım yapmak ve kripto para satın almak için en iyi kripto para uygulamaları arasındaki Binance borsasını kullanabilirsiniz. Güvenli altyapısı, düşük komisyon ücretleriyle Binance, farklı sistemlerden önemli ölçüde ayrılır. Binance borsasını denemediyseniz aşağıda link üzerinden bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

ICO Projeleri Artı ve Eksileri Nelerdir?

ICO, kripto paraların dünyasında projelerin başlangıçta finansman sağlaması amacıyla kullanılan bir araçtır. Bu yöntem, klasik yatırım modellerine modern bir dokunuş sunmaktadır. Ancak her yeni modelde olduğu gibi, ICO'nun da kendine has avantajları ve dezavantajları vardır.

Artılar

Eksiler

Eşik Değeri Düşüktür: Büyük miktarda başlangıç sermayesi olmaksızın ICO'lara yatırım yapma imkanı vardır. Daha geniş bir yatırımcı yelpazesini kucaklar. Düzenlemelerin Eksikliği: ICO'lar, bazen az sayıda düzenlemeye tabiidir. Yatırımcıların dolandırıcılığa karşı korunmasız kalmasına yol açar.
Küresel Kapsam: ICO'lar, sınırlar ötesi bir destek kitlesi oluşturur. Projeye her köşeden destek gelmesi, global bir çeşitlilik yaratır. Yüksek Belirsizlik: Her ICO'nun başarılı olma garantisi yoktur. Bazıları vaatlerini yerine getiremez.
Hızlı Nakde Çevirme: Tokenlar, ICO sonrasında hızla kripto borsalarında yerini alır. Dolayısıyla, yatırımcılara aktiflerini hızla nakde çevirme olanağı tanır. Değişken Piyasa Koşulları: Kripto dünyasının doğası gereği, ICO token fiyatlarının ani ve sert değişimlere uğrama ihtimali vardır.
Adil Finansman Modeli: ICO'lar, herkesin eşit şartlarda yatırım yapabilmesini destekler. Hukuki Gri Alanlar: ICO'ların yasal durumu bazı bölgelerde belirsizdir. Dolayısıyla yatırımcılar için risk teşkil eder.
Teknolojik İlerleme: ICO'lar genellikle kripto ve blockchain teknolojisinin sınırlarını zorlar ve yenilikçilik getirir. Teknolojiye Uzaklık: Herkes blockchain ve kripto paralar konusunda bilgili değildir. Bilinmezlik, yatırım yapmayı zorlaştırır.

En İyi ve Yeni Kripto ICO Projeleri Nasıl Bulunur?

Erken aşama projeleri bulmanın çok kolay olmadığını belirtmemiz gerekir. Yüksek getiri vaadeden birçok yatırım fırsatı vardır.

Birçok farklı yatırım seçeneği de kriptodan para kazanmaya yardımcı olur. Yatırım yapacağınız coinleri ararken birçok kritere dikkat edilmesi gerekir.

Yatırım yapacağınız en iyi ICO'ları seçmeden, projeyi iyi araştırmanız gerekir. Aşağıdaki metriklere dikkat etmeniz, riskinizi kontrol altında tutmanızı sağlar.

Whitepaper’ı Kontrol Edin

Bir ICO kriptosunu araştırmanın ilk adımı, projenin teknik incelemesini okumaktır. "Whitepaper" adı verilen belge, potansiyel yatırımcılara ICO'nun arkasındaki şirket ve gelecekteki stratejileri ve amaçları hakkında bilgi verir. Whitepaper, aşağıdakileri maddeleri içerir.

 • Projenin toplamayı planladığı para miktarı
 • Fonların kullanımı
 • Projenin iş planı
 • ICO'nun zaman çizelgesi
 • Projenin kurucuları ve ekip üyesi ile ilgili arka plan bilgileri

Yol haritaları da whitepaper’ın bir parçasıdır.

Ekip ve Ortaklıklar

Whitepaper’a baktıysanız, dikkate alınması gereken hususlardan biri de, projenin arkasındaki ekiptir. Projede deneyimli kurucular varsa bu, pazar doğrulamasının bir işaretidir.

roadmap - ICO Projeleri

Yeni başlayanların ekip üyelerini ve ortaklarını listelemesi oldukça yaygındır.

Tokenomik ve Alokasyon

2024 için en iyi kripto ICO'sunu ararken, token alokasyonuna (bir miktar tokenini kişi ve kuruluş için satın alınmak ve dağıtılmak için ayrılması) da bakmak da önemlidir.

En iyi ICO kripto projeleri, dijital tokenlerin adil dağılımıyla gelecekteki rezervler arasında bir denge kurar.

ICO Projeleri İyi Bir Yatırım mı?

ICO’ların iyi bir yatırıma dönüşme potansiyeli vardır. Bu, projenin özelliklerine, hedef pazarına, gelecek stratejilere ve daha fazlasına bağlıdır. ICO'ların yatırım aracı olmasının avantajları da şunlardır;

Düşük Giriş Fiyatı

Kripto parayla para kazanmanın en iyi yollarından biri, erken aşamadaki bir projeye yatırım yapmaktır. ICO'ya yatırım yapmak, bireylerin düşük giriş fiyatıyla yatırım yapmalarını sağlar.

Ödüllerin Kilidini Açma

Günümüzde kripto projeleri yatırımcılarına para kazanmanın farklı yollarını da sunar. Kâr elde etmek için dijital paranın fiyatının artmasını beklemek gerekir.

Yatırımcılar, tokenlerini satmak zorunda kalmadan dijital varlıklarını stake etme ve pasif gelir elde etme seçeneğine sahiptir.

ödül kilidi açma

Bazı dijital tokenler, oyun ekosisteminin parçasıdır.

İlk Girişimci Avantajı

ICO’lar aracılığıyla yatırımcılar, kripto paraya halka açık borsalar aracılığıyla erişilmeden sahip olmanın avantajlarını kazanır. Talep artarsa, piyasaya çıktığında tokenin fiyatı daha yükselir. Erken yatırımcılar, coinleri kârla satar.

Kripto ICO Projelerinin Riskleri

Her kripto projesinde olduğu gibi ICO projelerinin de riskleri vardır.

 • Birçok başarı hikayesi olsa da, birçok dolandırılma hikayesi de vardır.
 • Günümüzde birçok startup büyük firmalardan yatırım alamadıkları için, ICO'ları bir para kazanma strateji olarak görür.
 • ICO projesine yatırım yapmadan, projeyle ilgili tüm detayları araştırmanız, her metriği derinlemesine incelemeniz gerekir.

Sonuç - En İyi ICO Projeleri

ICO'lar, yüksek potansiyele sahip bir girişime girme şansı sunar. Kripto endüstrisinin değişken doğası göz önüne alındığında, yatırımcıların çeşitlendirilmesi gerekir.

Yatırımcılara, bilinçli bir karar vermede yardımcı olacak ilk kripto para teklifi listemizdeki projeleri incelemek için zaman harcamalarını öneririz.

Piyasadaki bir numaralı seçimimiz, Smog Token'dir. Solana tabanlı bu meme coin projesi, özellikle sahip olduğu oyunlaştırılmış airdrop stratejisiyle yatırımcılara farklı bir yatırım deneyimi sunar. Detaylı bilgi için Smog Token resmi internet sitesine göz atabilirsiniz.

ICO Projeleri Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kripto ICO nedir?

ICO projelerine yatırım yapmak mantıklı mı?

Kripto ICO nasıl alınır?

Ethereum bir ICO projesi midir?

Yılın en iyi ICO projeleri hangileridir?