Ücretsiz kripto para kazanmak isteyenler için dijital dünyada birçok yöntem vardır. Yatırımcıları, projeler tarafından düzenlenen etkinliklere ve hizmetlere katılarak ücretsiz kripto kazanır. Kripto para platformları, anketler, videolar ve geri dönüşümler ile ödüller kazandırır. Paranızı harcamadan kripto para edinmenizi sağlayan fırsatlar vardır.

Dijital dünyada kripto para kazanma yollarını öğrenebilirsiniz. Ücretsiz kripto para kazanma yollarını siz de keşfedin. Hemen başlayın!

Ücretsiz Kripto Para Kazanmanın En İyi 19 Yolu

Kripto para kazanmaya vakit ayırarak farklı yollarla kripto cüzdanınıza yeni para birimleri ekleyebilirsiniz. Aşağıda, ücretsiz kripto para kazanma imkanı sunan 22 yöntem yer alır. Staking, kart iadesi ve Oyna-Kazan (P2E) ödülleri gibi birçok yöntem mevcuttur. Size uygun olanları seçin ve bunları bir araya getirerek en iyi sonuçların tadını çıkarın!

 1. Oyna-Kazan özelliği ile dikkat çeken yenilenmiş Sponge V2 token projesiyle oynadıkça ücretsiz kripto para kazanma imkanı.
 2. 10$’dan BTC madenciliği yapma imkanı sunan Bitcoin Minetrix, staking ödülleri kazandırır.
 3. Mizah ve kriptoyu bir araya getiren Meme Kombat ile kıyasıya rekabet karşılığında ödül kazanın.
 4. Otomotiv projesi eTukTuk ile %30.000’den fazla APY’yi stake edin ve kazanın.
 5. %38 APY sunan Wall Street Memes ile stake kanıtı kripto ödülleri alın.
 6. Oyunlaştırılmış staking mekanizması ile dikkat çeken Green Bitcoin, BTC tahminlerini ödüllendirir.
 7. Yield Farming ve Kripto Staking
 8. TrustPilot’ta 4,5 yıldız derecelendirmesine sahip Freecash.com ile anketleri ve Görevleri Tamamlayın ve Oyun Oynayın.
 9. Kripto para kazanmanın güvenilir yollarını sunan Uncharted ile NFT’lerden TradFi Geliri Kazanın.
 10. Kripto faiz hesabı AQRU ile yıllık %12 kazanç sağlayın.
 11. Kripto staking’e başlayın.
 12. Oyna – Kazan (P2E) oyunlarından yararlanın
 13. Hard forkları tutun ve bekleyin.
 14. Likit staking ile ücretsiz kripto para kazanın.
 15. Bir airdrop’a katılın.
 16. Eğitim kurslarını tamamlayın.
 17. DeFi borç vermeye katılın.
 18. Kripto kredi kartı ödülleri kazanın.
 19. Kripto musluklarını kullanın.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

İçindekiler

Ücretsiz Kripto Para Kazanma Yolları – Detaylı İnceleme

Ücretsiz kripto para kazanma, dijital çağın en popüler konularından biri haline gelmiştir. Birçok kişi, kripto paraların değerinin artmasıyla birlikte bu alandaki fırsatları değerlendirmek ister. Airdroplar, faucet siteleri, madencilik görevleri gibi birçok yöntem vardır. Bu alanda başarılı olmak için en güncel bilgilere ulaşın. Kripto paralarla ücretsiz gelir elde etme fırsatını kaçırmayın!

1. Sponge V2 (SPONGEV2)  – Stake Et ve Köprü Kur Özelliği İle Dikkat Çeken Kripto Projesi

100 milyon dolar piyasaya hacmini aşan Sponge projesi, yeni yol haritasıyla kripto arenasında. 100x yaparak yatırımcılara para kazandıran proje, yepyeni özellikleri ile dikkatleri üzerine çeker.

Başarısı kanıtlanmış meme coin projelerinden biri olan SPONGE tokenin yeni versiyonunda pek çok özellik mevcut. Stake to Bridge yani Stake Et ve Köprü Kur özelliği, projeye işlevsellik katar.

Sponge V2 projesinin dikkat çekici özelliklerinden bir diğeri yeni entegre edilen yarış oyunudur. Hız odaklı yarış oyununda Oyna-Kazan (P2E) özellikleri öne çıkar. Katılımcılar, rakiplerini geçtikçe ve skor tablosunda üst sıralara yükseldikçe Sponge V2 token kazanır.

Sponge V2 (SPONGEV2)  - Stake Et ve Köprü Kur Özelliği İle Dikkat Çeken Kripto Projesi

Sponge V2 tokeni benzersiz yapan yanlarından biri, ön satış etkinliğinin olmaması. Yatırımcılar, ön satışa katılarak Sponge V2 token satın alamaz. Katılımcıların, Sponge V1 token ile V2 versiyona ulaşması gerekir.

Halihazırda SPONGE V1 sahibi olan yatırımcılar veya yeni satın alanlar, bu tokenleri kilitlemelidir. Sponge V2 token sahibi olmak, lansman öncesinde ancak Sponge V1 tokenleri stake ederek söz konusudur.

Proje ekibinin ana amacı, projeye işlevsellik katmaktır. 100x yapan Sponge V1 token, Sponge V2 tokene giren bir köprü konumundadır. Detaylı bilgi almak isterseniz resmi Sponge V2 Telegram ve X (Twitter) sayfalarını inceleyebilirsiniz.

Sembol $SPONGEV2
Satın Alma Yöntemleri BNB, USDT, ETH, Kart
Blok Zinciri BNB Akıllı Zinciri
Token Türü BEP-20
Toplam Token Arzı 2 milyar 

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

2. Bitcoin Minetrix – Yüksek Potansiyele Sahip Yeni Kripto Ön Satışı

Yeni kripto ön satışı Bitcoin Minetrix, token sahiplerinin staking APY kazanmasına ve Bitcoin madenciliği yapmasına olanak tanır. Yatırımcılar, Bitcoin Minetrix ($BTCMTX) ile sıradışı staking getirileri elde eder. Geleneksel Bitcoin madenciliği zorluklarına maruz kalmadan BTC kazancı sağlar.

Proje, kripto alanında bir ilk olan stake-to-maden protokolü aracılığıyla benzersiz bir fayda sunar.

Bitcoin Minetrix - ücretsiz kripto para kazanma

Güncel olarak %6.000’den fazlasını sunan büyük bir yıllık getiri yüzdesi elde etmenizi sağlar. BTCMTX tokenleri, BTC madenciliği için de stake edilir.

Platform, kullanıcıların BTCMTX’i stake etmelerine ve bulut madenciliği kredileri oluşturmalarına olanak tanıyan özel bir mobil uygulama aracılığıyla çalışır. BTCMTX yakılarak bulut madenciliği süresi kazanılır. Cüzdana BTC iade edilir.

Proje, Bitcoin madenciliği ile eşanlamlı hale gelen giriş engelini ortadan kaldırır. Sahiplerinin bulut madenciliği dolandırıcılıklarından kaçınmasına da olanak tanır.

Bitcoin Minetrix ile BTC kazanmaya başlamak için minimum satın alma tutarı 10 ABD dolarıdır.

Bitcoin Minetrix, maksimum 4 milyar jeton arza sahip. Arzın 2,8 milyarı ön satışa sunuldu. Proje ön satışında 200.000 dolar topladı.

BTCMTX, birinci aşamada 0,011 $ ile piyasaya sürüldü. 10. ve son aşamada %8 artışla 0,0119 $’a yükseldi.

Bitcoin Minetrix hakkında daha fazla bilgi için teknik incelemeyi okuyun ve Telegram grubuna katılın.

Sembol $BTCMTX
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, Kart
Blok Zinciri Ethereum 
Token Türü ERC-20
Toplam Token Arzı 4 Milyar
Minimum Yatırım $10

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

3. Meme Kombat (MK) – Ücretsiz Kripto Para Kazanma İmkanı Sunan Meme Coin

Şaka amacı ile geliştirilen meme coinler gün geçtikçe artan bir etkiye sahiptir. Meme coin piyasasına yeni bir bakış açısı getirmeyi amaçlayan Meme Kombat, rakiplerinin aksine tek bir meme’den ilham almaz.

Meme Kombat projesinin merkezinde Arena isimli bir savaş alanı vardır. Tüm meme topluluğunu bir araya getirmeyi amaçlayan arena, kıyasıya rekabete sahne olur. Meme Kombat Arena, yapay zeka destekli grafikler ile katılımcıları adeta büyüler.

Meme Kombat (MK) - Ücretsiz Kripto Para Kazanma İmkanı Sunan Meme Coin

Gelecek vadeden ön satış projeleri arasındaki Meme Kombat’ta katılımcılar, meme karakterlerini seçer. Kendilerini temsil eden meme karakterler ile arenada savaşan katılımcılar, başarıları karşılığında ücretsiz kripto para kazanma imkanı bulur.

Projedeki başarılar, platformun native tokeni olan Meme Kombat token şeklinde ödüllendirilir. 120 milyon adet token arzı bulunan Meme Kombat, oyun tutkunlarını kripto dünyasına adım atmaya davet eder.

Sembol $MK
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, BNB
Blok Zinciri Ethereum 
Token Türü ERC-20
Toplam Token Arzı 120 Milyon
Minimum Yatırım $5

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

4. eTukTuk – Ücretsiz Kripto Para Kazanma Fırsatı Sunan Otomotiv Projesi

Ücretsiz kripto kazanmanın birçok yolu vardır. Binance Akıllı Zinciri üzerine inşa edilen ilk otomotiv projesi eTukTuk ekosistemine katılmak seçenekler arasındadır.

eTukTuk, gelişmekte olan ekonomilerde elektrikli araçların (EV) benimsenmesini teşvik etmeyi hedefler.

eTukTuk

Proje, içten yanmalı motorlardan kaynaklı kirlilik artışının üstesinden gelinmesine yardımcı olacak. eTukTuk, gelişmekte olan ülkelerde elektrikli araç ekipmanları kuracak.

TukTuk sürücüleri, yerel token $TUK’u kullanarak EV şarj ödemeleri yapacak. Sürücüler, bir uygulama aracılığıyla ödemeleri kolayca yapacak. Bölge ortakları, ödül olarak her işlemden belirli bir yüzde kazanacak. Token sahipleri, büyük kripto ödülleri de kazanabilecek.

Katılımcılar, consensus algoritmasının bir parçası olarak işleyen güç düğümlerine $TUK tokenları stake eder. Paylaşılan ekonomiye katkıda bulunma karşılığında ödüller kazanır. Ödüller, șarj istasyonlarının kullanımı bağlı olarak değişir.

eTukTuk, %34.000’in üzerinde stake APY’si sunar. Oran, ekosistemdeki tokenler stake edildikçe azalacak.

eTukTuk - ücretsiz kripto para kazanma

Yatırımcılar, $TUK ön satışına katılarak yüksek ödüller kazanır. $TUK, 0,024 $ fiyatla satılıyor ve ön satışın başlangıcından bu yana 60 bin doların üzerinde artış gösterdi.

eTukTuk teknik incelemesini inceleyerek ve Telegram kanalına katılarak bu sürdürülebilir kripto para birimiyle ilgili güncel bilgilere sahip olun.

Sembol $TUK
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, Kart
Blok Zinciri Ethereum 
Token Türü ERC-20
Toplam Token Arzı 150 Milyar

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

5. Wall Street Memes – Yüzde 40 Staking Ödül Fırsatı Sunan Meme Coin

Wall Street Memes, kripto dünyasında en dikkat çeken ön satışlarından birini başarıyla gerçekleştirdi. Kazançlı kripto fırsatlarına sahip Wall Street Memes güncel olarak OKX ve Huobi’deki en popüler projeler arasında yer alır.

Meme coin, ön satış döneminde 25 milyon doların üzerinde yatırım topladı. Projenin ilerleyen dönemde borsalarda listelenecek olması, potansiyel büyük bir yükseliş için hazır olduğunu gösterir.

Wall Street Memes - Ücretsiz Kripto Para Kazanma

Wall Street Memes, 2019 yılında bir meme platformu olarak faaliyete geçti. Proje, 1 milyondan fazla takipçiye sahiptir.  Wall Street Memes yaratıcıları, 2021’de Wall St Bulls adlı eski NFT projelerini başlattı. İlk NFT airdrop’u, 32 dakikada 10.000 parça satmayı başardı.

Yaratıcılar, NFT projesinin başarısı ve $WSM tokeninin piyasaya sürülmesiyle topluluk için zenginlik yaratmaya karar verdi.

$WSM, toplam 2 milyar token arza sahip ve devasa stake ödülleri sunar. Wall Street Memes, $WSM stake etme konusunda %38 stake APY (Yıllık Yüzde Getiri) sunar.

Staking havuzunda 500 milyon token kilitlendi. Bu, yatırımcıların uzun vadede projeye güvendiğini gösterir.

Sembol $WSM
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, Kart
Blok Zinciri Ethereum 
Token Türü ERC-20
Toplam Token Arzı 2 Milyar

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

6. Green Bitcoin (GBTC) – Oyunlaştırılmış Staking İle Bitcoin Tahmini Yaparak Ücretsiz Kripto Para Kazanma

Ücretsiz kripto para kazanma yöntemleri arasında en popüler olanlardan biri staking mekanizmasıdır. Projeler, tokenleri stake etmek yani kilitlemek karşılığında pasif gelir elde etme imkanı sunar. 

Staking mekanizmasına yeni bir bakış açısı getiren Green Bitcoin (GBTC), oyunlaştırılmış staking sistemi ile dikkat çeker. Katılımcılar platformda Bitcoin tahmini yaparak ödül kazanma şansı bulur. 

Bitcoin’in aksine Proof of Stake yani Hisse Kanıtı mekanizmasını kullanan Green Bitcoin, aynı zamanda çevreci bir kripto para birimidir. Ön satış etkinliği ile satışta olan GBTC, BTC tahminlerine göre katılımcıları ödüllendirir.

Green Bitcoin (GBTC) - Oyunlaştırılmış Staking İle Bitcoin Tahmini Yaparak Ücretsiz Kr,pto Para Kazanma

Ön satış etkinliği ile borsa listelemeleri öncesinde indirimli fiyatlardan GBTC satın almak mümkündür. Green Bitcoin sahipleri, tokenlerini stake ederek ertesi günün Bitcoin fiyatını tahmin eder. Tahmini başarılı olan yatırımcılar, GBTC cinsinden ödül kazanır.

Ethereum tabanlı bir coin olan GBTC, Bitcoin’e göre oldukça az enerji harcar. Bitcoin’de olduğu gibi 21 milyon adet token arzı bulunur. Bu arzın yüzde 40’ı ön satış sayesinde erken dönem yatırımcılarla buluşur.

Sembol $GBTC
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, BNB, Kart
Blok Zinciri Ethereum 
Token Türü ERC-20
Toplam Token Arzı 21 Milyon
Minimum Yatırım 10 GBTC

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

7. Yield Farming ve Kripto Staking Arasındaki Fark

Yield farming, öncü DeFi borç verme protokolü olan Compound’un 2020’de tanıtılmasıyla ortaya çıktı. Kripto sahipleri, Compound ve Aave gibi kredi platformlarını kullanır. Uniswap veya PancakeSwap gibi merkeziyetsiz borsalarda (DEX) likidite sağlar.

Yatırımcılar, Yield farming ile aslında staking’in aynısını yapar. Bu, potansiyel olarak üstün ödüller ve ek risk ile birlikte olur. Yield farming, bir proof-of-stake (POS) blockchain’de gerçekleşmek yerine likidite havuzları aracılığıyla yapılır. Tokenler, en yüksek ödülü sunan likidite havuzuna taşınır.

Yield Farming ve Kripto Staking

Staking, kripto varlıkların belirli bir blockchain’de (genelde proof of stake) kilitlenmesidir. Tokenlerinizi belirli bir blockchain’de kilitleyerek bu blockchain’in istikrarına yardımcı olursunuz ve ödül kazanırsınız. Bu varlıklar bir staking havuzuna ve doğrulayıcı node’a taahhüt edilir. Daha ayrıntılı bilgi için yield farming ve staking nedir göz atınız!

Aşağıdaki tablo, ücretsiz kripto para kazanma yöntemleri olan yield farming ve kripto sking hakkında bilgi sahibi olmanızı ve size uygun olanı seçmenizi sağlar. Hangi yöntemin sizin için en uygun olduğunu belirlemek için tabloyu inceleyin. Fırsatları kaçırmayın!

Kriter

Yield Farming

Kripto Staking

Tanım ve Amacı

 • Likidite sağlayarak belirli bir protokolde ve platformda ekstra token ödülleri kazanma pratiğidir. 
 • Temel amacı, yatırımcıya varlıklarını kullanarak en yüksek getiriyi nasıl elde edeceğini göstermektir.
 • Genelde proof-of-stake (PoS) tabanlı Bir blockchain üzerinde, kripto paralarınızı kilitleyerek ödül kazanmanıza olanak tanır. 
 • Temel amacı, blockchain ağının güvenliğini ve istikrarını artırmaktır.

Risk ve Getiri

 • Potansiyel getirisi yüksektir. 
 • Kontrat riskleri, likidite azalmaları gibi faktörler nedeniyle riski de yüksektir.
 • Düşük riskli kabul edilir. 
 • Doğrulanmış ve stabil blockchain’lere dayanır. 
 • Ödüller sabit ve çoğu zaman düşüktür.

Uygulama Yöntemi

 • Kullanıcılar, en yüksek getiriyi sağlayan likidite havuzlarına yönlendirilir. 
 • Havuzlar, protokol değişiklikleriyle  değişir.
 • Kullanıcılar, staking için seçtikleri blockchain’de tokenlerini kilitleyerek ödül kazanırlar. 
 • Staking sureci statiktir.

8. Freecash.com – Anketleri ve Görevleri Tamamlayarak Ödül Kazanma

Freecash.com, anketler, görevler, kayıtlar ve oyunlarla çevrimiçi para kazandırır. Kullanıcıların ücretsiz kripto para kazanmasını sağlayan Freecash.com, en hızlı büyüyen web sitelerinden biridir.

Web sitesi, kullanıcıların Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Doge’ye anında para çekmesine olanak tanır. Site, 2020’den bu yana 25 milyon doların üzerinde para kazandırdı.

Freecash

Freecash.com, temiz, modern ve kullanıcı dostu bir web tasarımına sahiptir. Platform, doğrudan desteğe ve öne çıkan tekliflere sahip olmanın yanı sıra uluslararası kayıtlara da izin verir.

Web sitesi, 0,50 $ gibi küçük bir tutardan kriptoya para çekmenize imkan tanır. Kazançlar, doğrudan PayPal’a ve Amazon, Steam, Google Play, Netflix, Spotify, PlayStation, XBox dahil olmak üzere çeşitli platformlardaki hediye kartlarına çekilebilir.

Platform, Fortnite ve League of Legends gibi popüler oyunlara doğrudan çekim seçeneği de sunar. Web sitesi, günde 500$ ödeyen günlük bir liderlik tablosu ve 2.500$ sunan aylık bir liderlik tablosuna sahiptir.

freecash-cashout

Freecash.com, sorularınız olması durumunda Discord, Facebook, Instagram, Twitter ve Reddit’te aktif toplulukları ve modları ile destek verir.

Freecash.com, güvenilir hakem değerlendirme sitesi TrustPilot’ta 4,5 yıldız derecelendirmesine sahiptir .

9. Uncharted – NFT’lerden TradFi Geliri Kazandıran Proje

Uncharted, TradFi’yi Web3’e getiren bir projedir. Kripto para kazanmanın en güvenilir yollarını sunan Uncharted, 21.000 NFT’den oluşan bir koleksiyondur. Projenin nasıl çalıştığını görelim.

Uncharted, önde gelen bir varlık yönetimi girişimi olan Xeta Capital’in kardeş projesidir. The Uncharted’ın tüm satış gelirleri, gelişmiş HFT (Yüksek Frekanslı Ticaret) algoritmalarına sahip Xeta Capital Fund’a (XCF) yönlendirilir. Aylık karın bir kısmı, airdroplar ile NFT sahiplerine dağıtılır.

Fon üç yıl süreyle faaliyet gösterecek. NFT sahipleri ve The Uncharted LTD arasında paylaştırılacak. Bu, NFT’lerinizi üç yıl boyunca elinizde tutmanız gerektiği anlamına gelmez. NFT’ler her zaman ikincil bir piyasada tasfiye edilebilir.

Uncharted

Sektörde 15 yıllık deneyimli küresel finans piyasası uzmanı Mark Johnson, proje yöneticisidir. Mark Johnson, birçok start-up için para toplamasıyla ve NASDAQ AND LSE’deki halka arz listelerine götürmesiyle tanınır. Thomas Kelly Holdings Ltd’nin kurucusu Andrew Ritchings ve Web3 uzmanı Jonny Seymour, projenin yöneticileri olarak görev yapar.

The Uncharted’ın öne çıkan önemli noktaları 

 • Web3 kullanıcıları için TradFi’yi açması: Perakende yatırımcılar, The Uncharted ile değerli kişilerin ve kurumların erişebildiği HFT fonlarına katılma imkanına sahip olur. Yatırımcılar, The Uncharted NFT’leri satın alarak düşük miktarda başlangıç ​​yatırımı ile fonlardan kar elde eder. The Uncharted, Birinci Bölüm, Güney Halka Nebulası’nın 5000 NFT’lik ilk seti, rezervasyon başına 295 $ ETH karşılığında satışa sunulacak.
 • Canlı tema ve hikaye: The Uncharted’ın uzay keşiflerine odaklanan teması benzersiz bir tasarıma sahiptir. Sürükleyici hikaye, kullanıcıları teknik açıdan karmaşık finansal piyasalara sokmayı kolaylaştırır.
 • Yüksek getiri: İlk koleksiyonun Constellation Luxury sınıfında yer ayırtan 5000 kullanıcı, üç ayda bir airdrop yoluyla ödenen aylık %20 iade hakkına sahip olacak.

Uncharted

Hızla gelişen NFT pazarında üç yıl uzun bir süre. Yine de ilgi çekici geri dönüşler için beklemeye değer. Projenin uzun vadede nasıl gelişeceğini söylemek için erken. Koleksiyon, ekibin uzmanlığına ve güvenilirliğine bakılırsa yükselişe geçecek ve NFT satış listelerinde üst sıralarda yer alacak.

Uncharted’ın benzersiz yaklaşımını ve NFT dünyasındaki potansiyelini anlamak isterseniz, en iyi NFT pazar yerleri hakkındaki yazımızı okuyarak sektördeki diğer öncü platformları da keşfedebilirsiniz.

10. AQRU – Faiz Hesapları ile Ücretsiz Kripto Para Kazanma

Kripto faiz hesapları, ücretsiz kripto para kazanmanızı sağlayan seçenekler arasındadır. En iyi kripto faiz hesapları, dijital varlıklarınızdan faiz kazanma imkanı sunar. Hesapların en güzel yanı, faiz oranlarının geleneksel bankalara göre yüksek olmasıdır.

Faiz hesabı sunan AQRU, kripto para piyasasında hızla büyüyen bu alanda öne çıkan platformlardan biridir. Kullanıcıların yatırım yapmasına ve anında faiz kazanmasına olanak tanıyan AQRU, güncel olarak beş farklı kripto parayı destekler. Platform, stabilcoin mevduatlarına yılda %12’ye, BTC ve ETH mevduatlarına %7’ye kadar faiz sunar.

AQRU - kripto faiz hesapları

BlockFi, dikkate alınması gereken platformlar arasında yer alır. Desteklenen 30’dan fazla jetona sahip BlockFi, kullanıcıların para yatırarak kripto kazanmalarına olanak tanır. Platform, bileşik faiz ve hızlı bir başvuru süreci sunar. BlockFi, kriptolarını uzun vadede saklamak isteyen kullanıcılar için idealdir.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

11. Staking İle Ücretsiz Kripto Para Kazanma

Kripto stake etme, Binance Academy‘nin tanımına göre belirli blockchain ağlarındaki yeni blokların doğrulanmasına yardımcı olmak için paralarınızı kilitleme işlemidir. Bu, Bitcoin gibi Proof-of-Work (Pow) blok zincirleri yerine Proof-of-Stake (PoS) blok zincirlerinde kullanılan yöntemle ilgilidir. Coinlerini stake eden katılımcılar, doğrulama sürecine yardımcı olarak ücretsiz kripto kazanacaklar.

Faiz ile benzer şekilde olan kripto staking süreci, geleneksel banka hesaplarından yüksek getiri sağlama potansiyeline sahiptir. Ortak olmayı düşünebileceğiniz en iyi kripto staking platformlarından biri de AQRU’dur. AQRU, staking hizmetleri sunmasa da benzer büyüklükte ödüller üretmenin yöntemlerini sunar.

Staking ile ücretsiz kripto para kazanma

Ödüller, USDC, USDT ve DAI yatırma işlemleri için yıllık %12, BTC ve ETH yatırma işlemleri için ise %7 oranındadır. AQRU, para yatırma işlemleri için herhangi bir ücret talep etmez. Platform, faiz yaratma süreci boyunca devam eden bir ücret almaz. AQRU’da bilmeniz gereken herhangi bir kilitlenme süresi yoktur. Bu, istediğiniz zaman para çekmenize olanak tanır.

BlockFi, AQRU tarafından sağlananlara benzer bir yapıyı takip eden kripto stake etme fırsatları sunar. Platform 30’dan fazla farklı parayı destekler ve yılda %11’e varan getiri sunar. Gizli ücret ve minimum bakiye eşiği talep etmeyen BlockFi, yeni başlayanlar için idealdir.

12. Oyna-2-Kazan (P2E) Oyunları İle Ücretsiz Kripto Para Kazanma

Oyunlar, eSpor gibi ek gelir elde etmenin her zaman harika bir yolu olmuştur. Blockchain, oyunculara ödül sunmanın bir dizi yeni yolunu da ekleyerek katkı sağlar.

Web3 oyunları, oyuncuların ayırdıkları zaman ve dikkatlerini ödüllendirmek için sıfırdan tasarlanmıştır. Temel konsept, oyuncuların katılıma nasıl teşvik edildiği etrafında şekillenir. Oyunlar, tokenlarınızı ve oyun içi varlıklarınızı satma seçeneği sunar. Ödüller (NFT’ler ve tokenlar) blok zincirler arasında aktarılır.

Axie Infinity - Ücretsiz kripto para kazanma

Oyuncular, geliştirdiği karekterleri NFT pazarında satarak gelir elde eder. Filipinler’deki Axie Infinity oyuncuları, yüksek kazançlardan dolayı vergiye tabi tutuldu. Axie Infinity, canavarların birbirleriyle savaştığı Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir oyundur.

Axie Infinity gibi birçok P2E oyunu yer alır. Hive blockchain’inde mevcut Splinterlands (eski adıyla Steem Monsters),  oyunculara oyun içi ödüller sunar. Splintercards koleksiyonu, OKX gibi NFT pazaryerlerinde satılır.

Splintercards

Splinterlands, oyuncuların günlük ödüller kazanmasını sağlayan çeşitli oyun içi etkileşimler sunar. Bunlar; görevler, dereceli maçlar ve turnuvalar gibi çeşitli oyun modlarını kapsar.

Oyuncular, kripto para Dark Energie’yi elde etme fırsatına sahiptir. Dark Energie, seviye, kart paketleri, sihirli iksirler ve mağaza işlemleri için kullanılır.

Ücretsiz kripto para kazanma fırsatı sunan dikkate değer P2E oyunları arasında ChainMonsters ve Sandbox da yer alır. Birçok P2E oyunları ön yatırım (oynamak ve NFT’ye yatırım yapmak için bir miktar ödeme) gerektirmez.

13. Hard Fork İle Ücretsiz Kripto Para Kazanma

Hard fork, belirli bir topluluk içerisinde bir bölünme ve ayrılık olduğunda kullanılan bir terimdir. Ethereum, 2016’da bir Merkezi Olmayan Özerk Organizasyon (DAO) üzerinden gerçekleşen 60 milyon dolarlık hileli saldırıyla bir bölünme yaşadı.

Ethereum Blockchain, hileli saldırıyla kaybedilen fonların geri alınabilmesi için yeniden oluşturuldu. Bu durumun sonucunda iki farklı kripto para birimi doğdu: Ethereum ve Ethereum Classic (ETC). Ethereum, tarihinde birçok fork yaşamış olsa da, bu durum yeni bir kripto paraya yol açtı.

Hard fork

Hard forklar, Bitcoin sahipleri için Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin SV (BSV) ve Bitcoin Gold (BCG) olarak bölündüğünde meydana geldi. Bu, toplulukta büyük ayrılıklar oluşturdu. Bölünme, merkezileşme endişeleri ve orijinal beyaz kağıtta belirtilen ideallerin sadakati konusunda büyük sorunlara neden oldu. Temelde, BTC sahiplerine ücretsiz kripto paralar verildi.

10 Bitcoin (BTC) sahibi olan yatırımcılar, bölünme gerçekleştiğinde 10 BCH, 10 BSV ve 10 BTG ile ödüllendirildi. Jetonlar, bu aşamada manuel olarak talep edilmelidir.

Hard Fork’lar vs Soft Fork’lar

Hard fork, eski sürümleri geçersiz kılan bir blockchain protokolüne yapılan bir değişikliği ifade eder. Eski sürümler, yeni sürümden farklı bir protokol benimser ve farklı verilere sahip olurlar. Bu durum, büyük karışıklıklara ve potansiyel hatalara yol açar.

Soft fork, hard fork’un tam tersini temsil eder. Yeni tanıtılan değişiklikler eski sürümlerle uyumludur. Bir protokol sıkı kurallar, yüzeysel değişiklikler ve yapısal olmayan fonksiyonlar yaparsa, güncellenmiş bloklar eski sürümde çalışan düğümler tarafından kabul edilir.

Fork edilen tüm varyantlara erişim için aynı özel anahtarlar gereklidir. Bölünmeler, orijinal jetonların değerini azaltma anlamında büyük bir etki etmemiştir.

BCH, 1 Ağustos 2017’de BTC’den ayrıldığında, BTC’nin fiyatı bir ayda 2.700 dolardan 4.500 dolara çıktı. Orijinal jetonların fiyatı olumsuz etkilenmedi.

Kullanıcılar ekstra jeton talep eder. Birçok yatırımcı ve kurum, gerçekleşecek kripto para forklarına ve bu alandaki harekete katılmak istiyor. Ethereum’un hard fork süreçlerinde benzer fiyat artışları gözlemledik.

14. Likit Staking İle Ücretsiz Kripto Para Kazanma

Likit staking, Web3 bağlamında en yüksek getiriyi sağlama potansiyeline sahiptir. Bu, riski de beraberinde getirir. Likit Staking, kullanıcıların kripto varlıklarını kaldıraç olarak kullanmalarını ve ödüller kazanmalarını sağlayan yenilikçi bir yaklaşımdır.

Likit staking, Ankr gibi “StakeFi” olarak bilinen firmalar tarafından desteklenmektedir. Stake edilen jetonlar, kilitlenir ve kullanılamaz. Bu, çoklu seviyelerde yararlanmanıza olanak tanıyarak ödülleri artırabilir. Ethereum’a dayalı internet bonoları gibi daha karmaşık varyantlar da vardır.

Ankr - Limit Staking

Geleneksel staking, kripto paranın belirli bir blockchain ağına kilitlenmesini, işlemlerini desteklemesini ve doğrulamasını içerir. Bu süreç, staked varlıkların likiditesini kısıtlar ve finansal aktivitelerde kullanılabilirliklerini sınırlar. Likit staking, staked varlıkları tokenleştirir. Temel stake’i temsil eden türev jetonlar oluşturacak bir mekanizma sağlar. Bu, sınırlamayı kaldırır.

Kullanıcılar, staked varlık jetonları (Ethereum staking için stETH) olarak adlandırılan likit jetonları alır. Likit jetonlar, temeldeki staked varlıklara eşdeğer bir değere sahiptir. Kullanıcılar, jetonlarını unstake etmeden ek likiditeye erişim sağlar.

Kullanıcılar, ödünç alma, borç verme ve ticaret gibi DeFi aktivitelerine katılır. Bu esneklik, staked varlıkların kullanımını genişletir. Kullanıcılar, potansiyel getirilerini en üst düzeye çıkarır.

Likit staking, geleneksel staking’e göre ek risklere sahiptir. Piyasa güçleri, likit jetonların değerini etkileme potansiyeline sahiptir. Temeldeki staked varlıklar, gerçek değerinden sapar. Kullanıcılar, likit staking için platform ve protokol seçerken staked varlıkların güvenilirliği konusunda dikkatli olmalıdır.

15. Airdroplara Katılarak Ücretsiz Kripto Para Kazanma

Sorunsuz bir şekilde kripto kazanmanın en iyi yollarından biri, kripto airdroplarına katılmaktır. Airdroplar, kripto paranın bir projeyle ilgilenen kişilere ücretsiz olarak dağıtılması sürecidir. Süreç, yaklaşan bir token lansmanı hakkında heyecan yaratmaya çalışırken meydana gelir.

Airdroplar

Airdroplar, çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilen token dağıtım etkinlikleridir. Projeler, belirli bir kripto para birimine sahip olanlara ve belirli görevleri tamamlayanlara özel jetonlar verir.

Airdropların amaçları çok çeşitlidir. En önemli amaç, yeni bir kripto para birimi projesine ilgi uyandırmaktır. Projeler, jetonları ücretsiz olarak dağıtır. Bu, kullanıcıları projeyi keşfetmeye ve ekosistemlerinde aktif katılımcılar olmaya teşvik eder. Sadık kullanıcılar en iyi kripto airdropları ile ödül kazanma fırsatına sahiptir.

Birçok yatırımcıya göre airdroplar, değerli tokenları hiçbir ücret ödemeden elde etme fırsatıdır. Kullanıcılar, finansal yatırım yapmadan kripto para portföyünü çeşitlendirme imkanına sahiptir. Airdroplar, bir topluluk ve katılım duygusu yaratır.

Airdrop çokluğu token doygunluğuna neden olur. Bu, dağıtılan tokenların değerini azaltır. Dolandırıcılık projeleri, kullanıcıları kandırmak ve kişisel bilgilerini ele geçirmek için airdrop kavramını kötüye kullanır.

16. Eğitim Kurslarını Tamamlayarak Kripto Para Kazanma

Eğitim kursları, ücretsiz kripto para için göz önünde bulundurulması gereken seçenekler arasındadır. Üst düzey platformlar, ‘Öğren ve Kazan’ sürecini sunar. Eğitim kurslarına katıldığınızda ve videoları izlediğinizde küçük ödüller alırsınız.

Eğitim kursları ile ücretsiz kripto para kazanma

Eğitim hizmeti sunan popüler platformlardan biri de Coinbase’dir. Piyasadaki en iyi kripto para borsaları arasında olan platform, ‘Coinbase Kazan’ hizmeti ile ödüllendirir. Kullanıcılar, eğitici videoları ve testleri tamamladığında ödül alır.

Kripto para ödülleri göreve bağlı olarak değişir. Coinbase, 20’nin üzerinde kripto para ödülü sunar. Tek gereken bir Coinbase hesabı açmak ve eğitim kurslarını tamamlamak. Ödüllerin çok büyük olmadığını ve kurs başına birkaç dolar değerinde kripto olduğunu unutmamak önemlidir.

17. DeFi Kredilendirmesine Katılarak Ücretsiz Kripto Para Kazanma

Merkezi olmayan finans (DeFi), blockchain teknolojisi kullanılarak oluşturulan finansal uygulamalar ekosistemini ifade eder. Uygulamalar, işlemleri kolaylaştırmak için merkezi bir otoriteye ihtiyaç duymaz.

DeFi kredilendirmesi, kripto varlıklarınızı belirli bir platforma depolayarak kullanıcılara borç verme sürecidir. Sistem, geleneksel bankalardan avantajlı faiz oranlarıyla getiri elde etmenizi sağlar. Kripto sahipleri, varlıklarını etkin bir şekilde değerlendirir ve ek gelir elde eder.

DeFi kredilendirmesi

Kredilendirme, en iyi kripto paraları satın alarak DeFi protokolü aracılığıyla borç verebileceğiniz anlamına gelir. Bu, değer artışından faydalanarak devamlı bir getiri de elde etmenizi sağlar. Getiriler, kullandığınız varlığa ve protokole bağlı olarak değişir.

Kredi anlaşmaları, DeFi ile teminat altındadır. Bu, borçluların kripto para şeklinde teminat göstermeleri gerektiği anlamına gelir. Teminat, kredi miktarından yüksek bir değere sahip olmalıdır. Akıllı sözleşmeler, kredi sürecinin gerçekleşmesinde önemli role sahiptir. Sistem, aldatılamaz olduğu için kredi kontrolü yapılmaz.

18. Kripto Kredi Kartı ile Ücretsiz Ödüller Kazanma

Günlük aktiviteleriniz sırasında ücretsiz kripto para kazanma yöntemlerini merak ediyorsanız, kripto kredi kartı sizin için iyi bir seçenektir. Alışveriş için nakit geri ödeme ödülleri sunan en iyi kripto kredi kartları, normal kredi kartlarına benzer bir yapıya sahiptir. Kritik fark, kripto kredi kartlarının kullanıcıları FIAT yerine dijital paralarla ödüllendirmesidir.

Sağlayacılar, birçok kripto kredi ve banka kartı sunar. En iyi kripto borsaları arkasındaki Crypto.com ve Binance, kullanmanıza olanak tanıyan özel kart hizmetleri sunar.

Crypto.com kripto kartı

Sağlayıcı, değişim sürecini yürüttüğü için son satıcının bu kartları kullanmanız için kriptoyu kabul etmesine gerek kalmaz. Bu, kriptoyla ödeme yapacağınız, satıcının geliri FIAT üzerinden alacağı anlamına gelir. Sistem, tüm taraflar için kazançlıdır.

Nakit geri ödeme ödülleri sağlayıcıdan sağlayıcıya değişiklik gösterir. Platformlar, yerel token ile geri ödeme yapar. Crypto.com kredi kartı CRO’da ödüller sunar. Nakit geri ödeme, kazanıldığında kolayca çekilme ve işlem yapma imkanı sunar. Bu, gelirinizi artırma potansiyeline sahip olmanızı sağlar.

19. Kripto Muslukları İle Ücretsiz Kripto Para Kazanma

Kripto muslukları, basit görevleri tamamlayarak düzenli olarak az miktarda kripto kazanmanızı sağlar. Bu görevler yüksek düzeyde beceri gerektirmez ve monotondur. Görevler, uzun vadede uygulanırsa kayda değer bir gelir akışı sunar.

Dijital reklamları görüntüleme, video izleme, CAPTCHA’ları tamamlama, sınavlara katılma, kripto musluğu görevleri arasında yer alır. Kazanacağınız kripto miktarı, sağlayıcıya ve göreve bağlıdır.

kripto muslukları

Birçok sağlayıcı, para çekmeden belirli bir hesap bakiyesine ulaşmanızı ister. Ödüllerin toplanmasına yönelik bir zaman sınırı da mevcuttur. Bu, kripto musluklarını uzun vadede kullanılması zor bir yöntem haline getirir. Kripto musluğu sektörü, bazı şüpheli anlaşmalara sahip olma konusunda ünlüdür. Kapsamlı bir araştırma yapmak akıllıca olacaktır.

Ücretsiz Kripto Para Kazanmanızı Sağlayan En İyi Platformlar

Ücretsiz kripto kazanma fırsatları içinde kripto oyunları iyi seçeneklerdir. Oyunlar, gelir yaratma potansiyelinizi artırır. 

Aşağıda yer alan platformlar, kripto para kazanma yöntemi sunan en iyi seçeneklerdir. Bu platformlar, yeni başlayanlar ve ileri düzey yatırımcılar açısından idealdir.

1. OKX

OKX

Platform, 200’den fazla ülkede 20 milyondan fazla kullanıcıya ve 340’dan fazla token desteğine sahiptir. Popüler kripto para borsaları arasında yer alan OKX, %0.10 oranında düşük alım-satım ücreti sunar.

OKX, Türkçe desteğine sahiptir. Platform, kendine özgü ücretsiz kripto para kazanma yöntemlerine sahiptir. Platformda “Finans” menüsü altında görebileceğiniz “Earn” kısmından çeşitli kripto kazanma seçeneklerine erişebilirsiniz.

okx ucretsiz kripto para kazanma

OKX’de DeFi ödülleriyle kripto para kazanabilirsiniz. Platformda birikim yaparak ve stake ederek de dijital para elde edebilirsiniz. İkili yatırım ve yüksek APY teklifleri de alternatif kazanma yöntemleri arasındadır. Siz de seçenekleri kullanarak kripto para kazanmaya başlayabilirsiniz.

OKX’in öne çıkan ve sevilen özelliği, piyasaya yeni giren ve çoğu kripto borsasının listelemediği yeni coinleri barındırmasıdır. Platformu kullanarak yeni çıkan coinler ile yatırım yapabilirsiniz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

2. Crypto.com

crypto.com

Önde gelen alım satım platformu  Crypto.com, ücretsiz kripto para kazanma olanağı tanıyan en iyi platformlardan biridir. Köklü bir platform olan Crypto.com, Türkçe dil desteğine de sahiptir. Platformdaki 200+ kripto para ve 50+ “Crypto Earn” başlığından kripto para kazanabilirsiniz.

Platformda 50+ kripto para birimi kullanarak stake işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Listede yer alan kripto para birimleri, fiyat hareketi en yüksek coinler arasındadır. 

1000$ karşılığında Bitcoin stake etmek isterseniz yıl bittiğinde 1040$’a sahip olabilirsiniz. 1000$ karşılığında TAUD stake etmek isterseniz yıl sonunda 1080$ değerinde kripto paranız olur.

3. AQRU

aqru

AQRU, kullanıcıların kripto varlıklarından faiz kazanmalarını sağlayan yatırım platformudur. Site, desteklenen beş kripto parayla kripto faiz hesapları sunar. Para birimleri; BTC, ETH, USDC, USDT ve DAI şeklindedir. AQRU, yeni kullanıcılara 10 USDT bonus verir.

AQRU, geleneksel yatırım hesaplarına benzer şekilde çalışır. Ücretsiz kripto para kazanma bakiyenizi faiz hesabına yatırmanız gerekir. AQRU işlemlerde kullanıcılardan hiçbir ücret talep etmez.

Platform fonları, kripto ve FIAT alma seçeneğiyle 24 saat içinde çekmenize olanak tanır. Tüm getiri yaratma süreci, AQRU mobil uygulamasıyla gerçekleşir. Kullanışlı mobil uygulamayla gün içerisindeki kazancınızı kontrol etmeniz kolaydır.

4. Coinbase

Coinbase, kripto para piyasasının en popüler borsalarından biridir. Kullanıcılarına Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve birçok kripto para birimiyle işlem yapma fırsatı sunar. Platform, kripto satın almanızı, saklamanızı ve satmanızı sağlar. Coinbase, ücretsiz kripto para kazanma işleminde çeşitli görevler sunar.

Platform, “Coinbase Kazan (Earn)” adlı öğrenme programına sahiptir. Program, kullanıcıları ödüllendirmeyi hedefler. Tamamladığınız her kurs için bir miktar Coinbase tokeni hesabınıza tanımlar. Coinbase Kazan programına katılırken öncelikle hesabınızın olması gerekir. Hesabınızı oluşturup “Coinbase Kazan” sayfasına giderek mevcut fırsatları görebilirsiniz.

5. Freecash

Freecash, kullanıcılarına çeşitli görevler ve oyunlarla ücretsiz kripto para kazanma fırsatları sunar. Platformdaki görev ve oyunları tamamlamanız gerekir. Platformun amacı, kripto paraları daha geniş kitlelere tanıtmak ve kullanıcıların yeni teknolojiyi deneyimlemesini sağlamaktır. Freecash, kripto para dünyasını daha iyi anlamanızı sağlayan eğitici içerikler sunar.

Freecash platformuna üye olup, bir dizi çevrim içi oyun ve etkinlikten puan kazanabilirsiniz. Aktiviteler arasında bilgi yarışmaları, anketler ve oyunlar yer alır. Her etkinliği tamamladığınızda, belirli bir miktarda coin kazanırsınız.

Özet

Ücretsiz kripto para kazanma yolları, popüler olan dijital yatırım araçları ile birlikte yatırımcıların ilgisini çeker. Kripto paralarla yüksek kazançlar elde etmek için birçok yöntem vardır. Oyunlar, anketler ve çekilişler, başlıca yöntemler arasındadır.

Kripto staking, kripto paralarınızı ücretsiz bir şekilde artırmanızı sağlar. Dijital dünyada kazancınızı nasıl artırabileceğinizi öğrenmek için yazımızı okuyun. Ücretsiz kripto para kazanma olanaklarından yararlanın. Kripto portföyünüzü genişletmeye başlayın!

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Referanslar

wikipedia.org

academy.binance.com

Sık Sorulan Sorular

Ücretsiz Bitcoin kazanma yollar nelerdir?

Kripto para en kolay nereden alınır?

En az alınacak kripto para miktarı nedir?

Kripto fiyatını kim belirler?

Kaç tane kripto para var?