En iyi kripto airdroplari

En iyi kripto airdropları, yatırımcılara potansiyel olarak değerli tokenleri risksiz bir şekilde keşfetme fırsatı sağlar.

Herhangi bir finansal yatırım yapmadan kripto tokenleri kazanmakla ilgileniyorsanız, kripto airdroplarını keşfetmek, ödüllendirici bir strateji olabilir.

Business2Community kripto uzmanları olarak sizin için piyasadaki en iyi projeleri ve yaklaşmakta olan en iyi kripto airdropları listesini hazırladık.

Hazırladığımız listede, airdropların ne olduğu, nasıl çalıştığı ve nasıl kazanabileceğiniz hakkında bilgiler içermektedir. Hadi birlikte incelemesine geçelim.

 • Kullanıcılar kripto para hakkında bilgi edindikçe ödüller toplarlar
 • %44,000'den fazla staking ödülleri sunar. Ethereum ve BSC üzerinden çok zincirli işlevsellik sağlar
 • İleri düzey ticaret kurslarına ve VIP topluluk gruplarına $99BTC token ile erişim sağlar
Project Launched
Nisan 2024
Purchase Methods
 • BNB
  BNB
 • USDT
  USDT
 • ETH
  ETH
 • Banka Kartı
  Banka Kartı
 • +1 more
 • Piyasa dalgalanmalarından az etkilenen hayvan temalı meme coinler
 • Boğa yazı kripto coin çılgınlığından hemen önce piyasaya sürüldü
 • Meşakatsiz "Cüzdana Gönder" projesi
Project Launched
Mayıs 2024
Purchase Methods
 • SOL
  SOL

En İyi Kripto Airdropları Nelerdir?

 1. 99Bitcoins — Erken yatırımcılara yönelik 99,999 adet $99BTC token airdrop etkinliği sunan proje
 2. Base Dawgz – Çoklu blok zinciri airdrop fırsatları sunan yeni base ağı meme coini
 3. Pulsechain — Blok zincir tabanlı ekosistem, çok yakında airdrop yapması planlanıyor
 4. Renzo — En iyi kripto airdropları listesinde Restaking protokol projesi
 5. zkSync — Kripto piyasasında en büyük kriipto airdrpunu yapmaya hazırlanan Layer 2 çözümü
 6. Mod — OP stack protokolünü kullanan en yeni Ethereum Katman 2 Projesi
 7. Cex.io — Kullanıcılarına airdrop yapmaya hazırlanan alım satım platformu

Yaklaşan En İyi Kripto Airdropları — Detaylı İncelemeler

Son zamanlarda, blok zinciri projelerindeki geniş kullanım alanları nedeniyle kripto airdrop terimi sıkça kullanılmaya başlandı.

Aşağıdaki bölümlerde, ücretsiz kripto para kazanma konusunda daha iyi bir fikir edinebilmeniz için göz önünde bulundurmanız gereken en iyi kripto airdropları sitelerini bulacaksınız. Detaylarına beraber göz atalım.

1. 99Bitcoins — Erken Yatırımcılar İçin Airdrop Fırsatı Sunan Proje

99Bitcoins, kripto dünyasında yeni bir airdrop dalgası yaratıyor. Proje, erken katılımcıları öğren kazan etkinliğine katılmaya ve fırsatları değerlendirmeye davet eden etkinlik düzenliyor.

$99BTC sahibi olarak, eğitici içeriklerle etkileşim kurabilir, quizler yapabilir ve interaktif öğrenme modüllerine katılabilirsiniz. Ayrıca %7,000’in üzerinde yüksek stake ödülleri alabilirsiniz.

en iyi kripto airdropları 99BitcoinsProje ayrıca, Ethereum ve BSC üzerinden çok zincirli özelliği sayesinde stake için esneklik sağlar.

Öğren kazan kavramının öncüsü olarak 99Bitcoins, ödüllerin geleceğini şekillendiriyor ve meraklılarına kripto piyasasında büyüme şansı veriyor.

Başarılı bir ön satış kampanyası yürüten ve 308 bin dolar toplayan $99BTC, şimdiye kadarki airdroplar arasında en iyisidir.

Projedeki gelişmelerden haberdar olmak için Telegram’ını takip edebilirsiniz. Merak ettiğiniz detayları da projenin teknik dökümanını okuyabilirsiniz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

2. Base Dawgz – En İyi Kripto Airdropları Listesinde Çok Zincirli Proje

Base Dawgz ($DAWGZ) son zamanlarda büyük ilgi görüyor ve bunun nedenini size açıklamak için buradayız. Henüz duymayanlar için, proje Base ağında çalışmaktadır. Ayrıca Shiba Inu ve özgürlük ile base-jumping ruhundan ilham alınarak oluşturulmuştur.

Token birçok popüler blok zincirinde mevcuttur. Bu ağlar, BNB Chain, Ethereum, Solana, Avalanche ve Polygon’dur. Topluluğu, şeffaf iletişim, teşvik programları ve düzenli güncellemeler bekleyebilir.

base dawgz - en iyi kripto airdropları

Base Dawgz, her işlem ve etkileşimin blok zincirleri arasında sorunsuz çalışmasını sağlamak istemektedir. Bunun için Wormhole ve Portal Bridge gibi son teknoloji teknolojileri kullanır.

En iyi kripto airdropları demişken, projenin bir share-to-earn (paylaş-kazan) seçeneğine sahip olduğunu unutmayın. 

Be Social for Airdrops kampanyası ile kullanıcılar Base Dawgz hakkında içerik oluşturup paylaşarak puan kazanabilir. Ayrıca bu puanları gerçek tokenlere çevrilebilir. Projenin en iyi meme coinler arasında ivme yapması bekleniyor.

Ön satış fiyatı, 0,00502 dolar ve her beş gün bir yeni bir artış bekleniyor. Yatırımcılar ön satış sırasında tokenleri satın alabilirler. Böylece uygun fiyatla tokenlere sahip olabilirler.

Satın alma işlemleri için en iyi kripto cüzdanlarından birine sahip olmalısınız ardından alım işlemlerine başlayabilirsiniz. Gelişmeler için Telegram kanalına göz atın.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

3. PulseChain — Airdrop Yapmaya Hazır Yeni Blok Zinciri Tabanlı Ekosistem

PulseChain lansmanı, Ethereum tabanlı binlerce token ve NFT’nin ücretsiz PulseChain versiyonlarını alacağı büyük airdrop olacaktır.

PulseChain, Ethereum ağının bir çatallamasıdır. Ayrıca ana blok zincirinden daha ucuz, hızlı ve çevre dostu bir kripto para projesidir. Yaklaşan hard forktan sonra, Ethereum ağındaki en iyi ERC-20 tokenler PulseChain’e kopyalanacak ve taşınacaktır.

pulsechain

Proje, dijital varlık sahnesindeki en iyi kripto airdropları listesinde yer alabilir. Yaklaşan kripto airdropu, uygun bir cüzdan adresinde herhangi bir ERC20 token veya NFT’si olan herkese açıktır.

PLS tokenlar, cüzdanlarında ETH bulunan herkese 1:1 oranında verilmesi planlanıyor. Alınan PLS’lerin 30 gün içinde yeni bir cüzdana taşınması gerekiyor. Bunu yapmamak, airdrop ile alınan kripto paranın yanmasına neden olacaktır.

Bu proje yeni bir kripto para birimi olduğundan kimse değerinin farkında değildir. Bu nedenle bazı riskler barındırabilir. 

Proje, size kripto para airdropu yaptığında, al sat yapabilirsiniz. Ayrıca PulseChain borsasına aktarabilir ve en iyi yield farming kripto ile ücretsiz airdrop kazanabilirsiniz.

4. Renzo – Toplam Token Arzının %5’ini Airdroplara Ayıran Merkeziyetsiz ETH Restaking Protokolü

Renzo’nun ikinci airdrop sezonuna katılarak üç ayda 500 milyon $REZ token kazanabilirsiniz. Renzo, EigenLayer ekosisteminde bir LRT token (Liquid Restaking Token) ve bir strateji yöneticisidir. 

Token, aktif olarak doğrulanan hizmetleri etkinleştirir. Ayrıca kullanıcılar ile EigenLayer düğüm operatörleri arasında işbirliğini kolaylaştırır. Platformda en iyi kripto paraları staking edebilirsiniz.

renzo - en iyi kripto airdropları

Binance Labs da bu likit türev platformunu desteklemektedir. Projenin amacı, merkeziyetsiz Ethereum restaking protokolü olan Eigenlayer’ı kripto topluluğuna daha erişilebilir hale getirmektir.

Renzo, 26 Nisan 2024’te ilk airdrop oturumunu tamamladı ve ikinci oturum 30 Nisan 2024’te başladı ve devam etmektedir. İkinci airdrop sezonu üç ay boyunca, yani 26 Temmuz 2024’e kadar aktif olacaktır. 

Airdrop katılımcıları, Renzo’nun toplam token arzının %5’ini, yani 500 milyon $REZ token kazanabilecekler. Aynı zamanda, 1. sezon katılımcıları %10’luk bir artış elde edecek.

Renzo’nun yaklaşan airdroplarının amacı, erken yatırımcıları ödüllendirmek ve sürekli büyümeyi desteklemektir. 

Airdropa katılmak için Renzo’nun resmi web sitesini ziyaret edin, cüzdanınızı bağlayın ve stake etmek istediğiniz coini seçin. Minimum nitelik cüzdan başına 360 ezPoints’tir.

5. ZKsync – En İyi Kripto Airdropları Arasında Token Arzının ,5’ini Airdroplara Ayıracak Layer-2 Ölçekleme Protokolü

En büyük kripto airdroplarına katılmak istiyorsanız, ZKsync topluluğuna katılmalısınız. Uygun katılımcılar 3.675 milyar ZK token kazanabilecek. zkSync, ETH için en dikkate değer Layer-2 ölçekleme çözümlerinden biridir. 

Ethereum’un ölçeklenebilirlik ve verimlilik sorunlarını çözmek için zk-rollup teknolojisini kullanır. Bu teknolojiyi standart Layer-2 ölçekleme çözümlerinden farklı kılan nedir? Güvenlik modelleri sıfır bilgi kanıtlarını kullanmaktadır.

zksync

zkSync geliştiricileri, yakında 695.232 uygun katılımcıya tek seferlik bir token airdropu yapacaklarını duyurdu. Toplam token arzının %17,5’inin, yani 3.675 milyar ZK token’ın airdroplara ayrılmasını planlıyorlar. Proje, Binance’de listelenecek coinler listesine girdi ve alım satım çoktan başlamıştır.

Airdrop uygunluğu, ZKsync Era ve ZKsync Lite üzerindeki kullanıcı etkinliğine dayanacak. Airdrop ayrıca topluluk üyeleri ve katkıda bulunanlar arasında bölünecektir. Yani, ZKsync kullanıcılarının %89’u ve ekosistemine ve protokolüne katkıda bulunan geliştiricilerin %11’i airdrop için uygun olacak.

zkSync airdropu Haziran ortasında başlayacak ve uygun kullanıcılar tokenlerini 3 Ocak 2025’e kadar talep edebilecekler. En iyi kripto airdropları arıyorsanız, ZK size göre uygun olabilir.

6. Mode – 500.000.000 $MODE Token Airdropu Yapacak Ethereum Layer-2 Blok Zinciri

Mode, ETH ağı üzerine inşa edilmiş bir layer-2 çözümüdür. Bu protokol, ETH’nin büyümesini artırmak için tasarlanmıştır. Bu sebeple Optimism’in OP Stack’ini kullanır. 

Projenin amacı, geliştiricilerin uygulamalar oluşturmasına ve katkılarından dolayı ödüller kazanmasına yardımcı olmaktır. Mode’un ikinci airdrop oturumuna katılarak 550.000.000 $MODE token ve 1.000.000 OP token kazanabilirsiniz.

mode - en iyi kripto airdropları

Mode’un geliştiricileri, ikinci airdrop oturumlarına başladılar. İkinci sezon sırasında, sezon 1 katılımcılarına 550.000.000 $MODE token ve 1.000.000 OP token dağıtılacak. 

Mode’da hesap oluşturan, tokenlerini köprüleyen ve 250 puan toplayan tüm kullanıcıların ikinci airdrop oturumuna katılabilecekler. Mode’un airdrop oturumu 6 Eylül 2024’e kadar sürecek.

Mode’un airdropuna katılmak için resmi airdrop sayfasını ziyaret edin, davet kodunu girin ve Twitter hesabınızı bağlayın. Daha sonra, tokenlerinizi ETH ana ağından Mode’a köprülemelisiniz. Ayrıca, $MODE tokenlarını kilitleyerek çarpanlar kazanabilirsiniz.

7. CEX.IO — Telegram Kanalına Katılan Kullanıcılara Ücretsiz $Cexp Token Sunan En İyi Kripto Airdropları

CEX.IO, ileri düzey tüccarlar için tasarlanmış bir ticaret platformudur. CEX.IO’nun Telegram kanalına katılarak ve sosyal medya görevlerini tamamlayarak ücretsiz $CEXP token kazanabilirsiniz.

Platform, 200’den fazla kripto para birimini desteklemektedir. Limit, stop limit ve piyasa olmak üzere üç tür emir sunar. Ayrıca, yatırımcılar grafiklerini ihtiyaçlarına göre özelleştirebilirler.

cex.io  CEX.IO’nun yerel cüzdanı ve iOS ve Android cihazlar için uygulaması vardır ve çeşitli kazanç seçenekleri sunar. Bu bağlamda, dijital para birimlerini tasarruf ve staking hesaplarına aktaran herkes, sırasıyla %5 ve %30’a kadar ödüller kazanabilir.

Platform, nakit iadeleri, stablecoin ödülleri ve gizemli kutular gibi sık sık yapılan çekilişlerle bilinmektedir. Platform, en iyi kripto borsaları arasında girmeyi planlamaktadır.

CEX.IO kısa süre önce bir airdrop uyarısı yayınladı ve geliştiricileri ücretsiz $CEXP token dağıtımını başlattı. CEX.IO’nun Telegram kanalına katılan ve belirli görevleri tamamlayan tüm kullanıcılar airdrop için uygun olacak. 

Görevler arasında, arkadaş davet etmek, CEX.IO’ya kaydolmak bulunuyor. Ayrıca yerel uygulamayı kurmak, CEX.IO’yu X, Instagram ve Facebook’ta takip etmek gibi görevler de yer alıyor.

En İyi Kripto Airdropları Nasıl Çalışır?

Bahsettiğimiz üzere airdroplar, kripto kullanıcılarına token veya NFT’lerin ücretsiz olarak dağıtılmasıdır. İnsanların dikkatini çekmek ver projeye dahil etmek için harika bir yoldur.

Artık temel bilgileri bildiğinize göre, ücretsiz kripto airdroplarının nasıl çalıştığına bir göz atalım.

 • Airdroplar, kullanıcılara ücretsiz kripto para kazanma imkanı sunabilir. Genellikle gelecek vaat eden projeler tarafından dağıtılır.
 • Projeleri inceledikten sonra projeyi yetersiz buluyorsanız, airdroptan gelen tokenleri satıp nakite dönüştürebilirsiniz.
 • Bazı projeler, belirli Telegram gruplarına katılma, retweet yapma ve anketlere cevap verme gibi çeşitli görevleri yapan kişilere ücretsiz kripto airdropları sunar.
 • Bazı projeler ise bir ağı likidite ile desteklemek ya da platforma bir arkadaşını getirmek gibi eylemlerde bulunanlara airdroplar verir.

En iyi kripto airdropları bulmak için detaylı araştırma yapmanız önemlidir. Şüphe duyduğunuz sitelere cüzdanlarınızı bağlamamanız önemlidir. Mümkünse airdrop için ayrı boş bir cüzdan kullanmanız güvenliğiniz için önemlidir.

Ücretsiz kripto airdroplarına erişmeden önce, MetaMask ya da Trust Wallet gibi bir kripto cüzdanınızın olması gerektiğini unutmayın.

Sizin için hazırladığımız listedeki en iyi kripto airdropları arasında yer alan etkinliklere katılmak için ilgili platforma cüzdanınızı bağlamanız gerekecektir.

Kripto Airdroplarını Nasıl Alabilirsiniz

Bu bölümde, adım adım airdrop havuzularına nasıl girileceğini ve alma yollarını göstereceğiz.

1.Adım: Bir Kripto Cüzdanı Kurun

Kripto airdroplarına katılmak için çoğu zaman projenin bir miktar tokenini elinizde bulundurmanız gerekir.

Tokenlerinizi saklamak için bir kripto cüzdanı gereklidir. MetaMask masaüstü kullanıcıları için popülerken, Trust Wallet mobil cüzdan kullananlara önerilir.

2. Doğru Projeleri Araştırın ve Takip Edin

Kripto airdroplarından yararlanmak için öncelikle doğru projeleri bulmak ve takip etmek gereklidir. Yeni projelerin airdrop kampanyalarını genellikle kendi web sitelerinde, sosyal medya kanallarında ve kripto forumlarında duyurduklarını unutmayın.

Güvenilir kaynaklardan bilgi edinerek dolandırıcılık riskini en aza indirebilirsiniz. Airdrop Alert ve CoinMarketCap gibi sitelerden güncel airdrop listelerine ulaşabilirsiniz.

3. Gereksinimleri Karşılayın

Airdrop kampanyalarına katılabilmek için belirli gereksinimleri karşılamak önemlidir. Bu gereksinimler, projeden projeye farklılık gösterebilir. Genellikle, sosyal medya hesaplarını takip etmek, belirli paylaşımları beğenmek ve paylaşmak, projenin Telegram grubuna katılmak gibi basit görevlerdir.

Bazı airdroplar KYC (Know Your Customer) doğrulaması isteyebilir, bu nedenle kimlik bilgilerinizi paylaşmanız gerekebilir.

Sonuç

En iyi kripto airdropları, yatırımcılara ücretsiz token kazanma fırsatı sunar. Öne çıkan projeler arasında 99Bitcoins, Base Dawgz, PulseChain, Renzo, zkSync, Mode ve CEX.IO yer alır. Katılmak için genellikle bir kripto cüzdanı kurup görevleri tamamlamak yeterlidir. Detaylar için platformları ziyaret edin.

Bu makalede, en iyi kripto airdropları nasıl bulunur ve yaklaşan airdrop etkinliklerini inceledik. Airdropla, kripto para dünyasına düşük riskli ve kazançlı bir giriş olabilir. Bu bilgilerle donanımlı olduğunuzu umuyor ve bu tekliflerden faydalanarak bilinçli seçimler yapmanızı diliyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Kripto para biriminde airdrop nedir?

Kripto airdropları güvenilir mi?

Ücretsiz en iyi kripto airdropları nasıl alınır?

Kripto para airdropları karlı mı?

Kripto tarihindeki en büyük airdroplar hangileridir?

Bitcoin airdropundan nasıl faydalanabilirim?