Kripto para yatırım tavsiyeleri

Business2Community olarak kripto para yatırım tavsiyeleri vererek kendinize uygun projeyi seçmeniz için bilgi vereceğiz. Kripto piyasası, kurumsal şirketlerin Bitcoin ETF’leri ile beraber piyasaya dahil olmasıyla üzerindeki ölü toprağını atarak büyük bir ivme kazanmaya devam ediyor.

Yatırımcılar, yükselen kripto piyasasında treni kaçırmamak için kripto para yatırım tavsiyeleri ile ilgili araştırmalarına devam ederken bugün bu yazımızda sizlere kripto para piyasasında yükselebilecek önemli projelere değineceğiz.

Araştırmalarımız sonucunda henüz boğa piyasasının başındayken satın alabileceğiniz kripto para projelerini Bussines2Community analistleri olarak sizin için araştırdık. Hadi beraber inceleyelim.

Orta Vadede Kazanç Sağlayabileceğiniz Altcoin Yatırım Tavsiyeleri 2024

Tüm kripto paraları ve kripto para yatırım tavsiyelerini tek tek incelemeye başlamadan önce hepsini bir arada görebilmeniz için basit bir tablo hazırladık. Aşağıdaki tabloda yatırım yapabileceğiniz en iyi alt coinler arasından seçim yapabilirsiniz.

 1. Sponge V2 (SPONGEV2): 100x değerlenen $SPONGE yükselişini kaçıranlara özel alternatif proje. Oyna-Kazan temasında bir oyun geliştirilmekte ve bu oyun 2024 yılında kullanıcıların deneyimine açılması planlanmakta.
 2. Bitcoin Minetrix (BTCMTX): Herhangi bir madencilik ekipmanına ihtiyacınız olmadan Bitcoin Minetrix’de madencilik yapabilirsiniz. Şimdiden 2 milyon dolar toplanmış durumda ve %275 staking APY sunmaktadır.
 3. Meme Kombat (MK): Oyuncuların hem PvP hem de PvE şeklinde savaşmasına olanak tanıyan ve çeşitli ödüller bulunduran block zincir tabanlı meme tokendir. Üstelik %112 APY fırsatı sunar.
 4. eTukTuk (TUK): Cardona blok zinciri üzerinde işlem gören $TUK, otomotiv sektörü ile ilgili projeler üretmektedir. Elektrikli araç kullanımını arttırmak ve çevrecilik gibi fikirler projenin öncelikleridir.
 5. Wall Street Memes (WSM): 1 milyondan fazla takipçisi bulunan en büyük topluluk odaklı kripto para birimidir.
 6. Green Bitcoin (GBTC): Bitcoin fiyatını tahmin edip coin kazanma fırsatı. Ethereum zinciri üzerinde inşa edilmiş olup Bitcoin’in vizyonundan faydalanmaktadır.
 7. Scotty the AI (SCOTTY): Yapay zeka ve meme coin teknolojisi sunan proje. Proje, yapay zekayı merkeze alan bir memecoin olarak blok zinciri üzerinde işlemleri hafızasına kaydederek olası hatalı işlemlerde hızlı ve pratik çözümler sunuyor.
 8. AiDoge (AI): Ethereum ağı üzerine inşa edilen AiDoge (AI), yapay zeka altyapısı sayesinde memeler hazırlayıp paylaşmanıza imkan sağlıyor.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

İçindekiler

En İyi Kripto Para Yatırım Tavsiyeleri Listesi

Kripto paralar çıkarılış amaçlarına göre farklılık gösterebilir. Özellikle bir projesi olan majör coinler listesine dahil olan coinlerin yanı sıra şaka amaçlı çıkartılan projeler de yer alır. Altcoin sepetinizi hazırlamadan önce mutlaka bu makaleyi okumalısınız.

Dünyanın en iyi kripto para yorumcusu olanların önerilerinin yanında geleceğin coinleri potansiyeli taşıyabilecek coinleri sizin için bir araya getirdik. Araştırmalarımız neticesinde kısa ve orta vadede size kazanç sağlayabileceğiniz projeleri sizin için tek tek detaylandırıyoruz.

Ayrıca şunu hatırlatmakta fayda var. Kripto piyasasının oldukça riskli ve volatil bir piyasa olduğunu unutmamalısınız ve Stop loss kullanmayı unutmayınız.

1. Sponge V2 (SPONGEV2) – Kripto Para Yatırım Tavsiyeleri Listesinde Büyük Yükselişi Kaçıranlar için Son Fırsat

Sponge V2, 13 binden fazla sadık yatırımcının güvenle HODL ettiği $SPONGE tokenının eksiklerinin giderildiği yeni versiyonudur. Şaka amaçlı çıkarılan coinlerin çoğu piyasada tutunamasa da bazı projeler, topluluk ve yatırımcı desteğiyle beraber projelerini geliştirip ön plana çıkabiliyor.

V1 de 13.000 HOLD eden yatırımcının bulunduğu büyük meme tokenlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Sponge listelemesinde 2830.56% kadar yükselmiş ve ön satıştan alan yatırımcılarını sevindirmişti.

Sponge coin kripto para yatırım tavsiyeleri ile yatırımcıların ilgisi üzerine yeni bir fırsat sunuyor. V1 token sahiplerine yeni listelenecek olan Sponge V2 tokenleri ile yatırımcılarını ödüllendirecek.

Sponge V2 Ana Sayfa - Kripto Para Yatırım Tavsiyeleri

Sponge V2 Coin Nedir?

Sponge V2 coin, Sponge V1 coinden köprü yaparak yeniden mevcut projedeki hataları giderme yoluna gidiyor. Coin, sevilen çizgi film Sünger Bob’dan esinlenerek ortaya çıkartılan bir oyna kazan (Play to Earn) temalı Memecoin projesidir.

Teknik makalede belirtildiği üzere Sponge coin ilerideki aylarda henüz geliştirme aşamasında olan oyunu için hazırlıkta olduklarını belirtiyor.

Sponge, ETH ve Usdt stake ederek yeni çıkacak olan Sponge V2 coinlerinden alma şansınız bulunuyor. Güncel verilere göre anlık olarak stake havuzunda toplamda  $4,237,008.38 adet Sponge bulunuyor.

Havuz dolmadan yerinizi almanız, bir önceki yükselişi kaçırdıysanız bu yeni çıkacak olan coini kaçırmamanız önemlidir. Yeni çıkacak olan projenin 1. Sınıf majör borsalarda listeleneceği ekip tarafından belirtiliyor.

Hali hazırda majör borsaların bir çoğunda listeli olan proje, önümüzdeki süreçlerde Binance ve OKX gibi borsalarda listelenmesi ihtimal dahilindedir.

Sponge V2 Coin Nasıl Alabilirim?

Öncelikle Sponge V2 coinden listelenmeden önce hak kazanabilmeniz için eski versiyonu olan Sponge’yi listeli olduğu herhangi borsadan satın almanız gerekiyor. Ayrıca USDT yada ETH de stake edebilirsiniz.

Satın alma işlemini tamamladıktan sonra merkeziyetsiz bir cüzdan edinmeniz lazım. Metamask veya Trustwallet gibi cüzdanlar arasından birini kurduktan sonra buraya aktarım yapabilirsiniz.

Transfer tamamlandıktan sonra Sponge sitesine giriş yaparak cüzdanınızı sağ üst köşeden siteye bağlayıp cüzdanda bulunan coinleri stake havuzuna kitlemeniz gerekmektedir. Konuyla ilgili detaylı bilgi alabilmeniz için SpongeV2 Telegram ve Twitter resmi hesaplarına göz atabilirsiniz.

Sembol $SPONGEV2
Satın Alma Yöntemleri BNB, USDT, ETH, Kart
Blok Zinciri BNB Akıllı Zinciri
Token Türü BEP-20
Toplam Token Arzı 2 milyar 

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

2. Bitcoin Minetrix – Bitcoin Bulut Madenciliği Kripto Para Projesi

Bitcoin Minetrix (BTCMTX), 2024 yılı kripto para yatırım tavsiyeleri yazımızın ikinci projesidir. Madencilik bilindiği üzere artık bireysel olarak yapılması zor hale geldiğinden bu proje, bulut madenciliği ile elde ettiği gelirden pay almanızı sağlıyor.

Proje, diğer bulut madenciliği projelerinin iddia ettiğinin aksine daha fazla avantajlarla yatırımcılarına çeşitli fırsatlar sunuyor. Kripto para tüyoları almak isteyen yatırımcılar, pasif gelir elde etmek için Bitcoin Minetrix (BTCMTX) token stake ederek kazanç sağlayabilir.

Bitcoin Minetrix Website - Kripto Para Yatırım Tavsiyeleri

Bitcoin Minetrix (BTCMTX) Nedir ve Nasıl Satın Alabilirim?

BTCMTX coin projesi öncelikle stake to earn sistemiyle çalışmaktadır. Stake edilen coinlerinizin karşılığında size yıllık yüzde 71 oranında getiri sunuyor.
Dünyanın en iyi kripto para yorumcusu sayılabilecek analistler ve çeşitli kurumsal kripto para haber platformları projenin ileride fiyatının oldukça yüksek seviyelere geleceğine inanıyorlar.

BTCMTX coini ise herhangi bir borsadan ETH ve USDT satın alarak, kripto cüzdanınız olan Metamask veya başka bir cüzdana ETH (ERC-20) ağında transfer etmeniz gerekir.

Transfer ettikten sonra resmi siteye giriş sağlayıp cüzdanınızı bağlamalısınız. Cüzdan bağlama işlemi gerçekleştirdikten sonra USDT veya ETH coinlerinizi havuza stake ederek karşılığında ödüllerinizi almaya başlayabilirsiniz.

Bitcoin Minetrix hakkında herhangi bir bilgi almak isterseniz teknik incelemesine göz atabilirsiniz. Güncel bilgi almak ve iletişimde kalmak için resmi Bitcoin Minetrix Telegram kanallarına da katılabilirsiniz.

Sembol $BTCMTX
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, Kart
Blok Zinciri Ethereum 
Token Türü ERC-20
Toplam Token Arzı 4 Milyar
Minimum Yatırım $10

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

3. Meme Kombat – Oyna Kazan ve Stake Ederek Ödüller Kazanın

Meme Kombat (MK) projesi, kripto para yatırım tavsiyeleri yazımızda değineceğimiz coinlerden biri. Yükselen meme coin piyasasında yerini alan projeyi detaylı olarak inceleyelim.

Meme Kombat projesi, popüler meme kripto paralarını dövüştürerek bir oyna kazan modeli sunuyor. Proje oyun severler için tasarlanmış ayrıca  oyunların yanı sıra stake ederek ödüller kazanabileceğiniz bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Proje, 2024’ün ilk çeyreğinde ise büyük lansmana hazırlık yapmaktadır.

Meme Kombat Website - Kripto Para Yatırım Tavsiyeleri

Meme Kombat (MK) Coin Nedir ve Nasıl Satın Alınır?

Proje, sadece alım satım yaparak ticaret yapılması için tasarlanmadığını belirtiyor. Yeni bir oyun modeli sunan proje, savaşlarda galibiyet elde ederek ödül kazanma yöntemini yatırımcılarına sunmaktadır.

Sistemde Meme Kombat (MK) coin stake ederek oyun oynayıp karşılığında ödüller alabilirsiniz. Ünlü analistlere göre Play to Earn projeleri, yükselecek coinler arasında gösterilmektedir.

Yapmanız gereken adımlar ise şu şekilde; öncelikle Metamask gibi cüzdanınıza ETH ağında USDT veya ETH transferetmelisiniz. Daha sonrasında Meme Kombat resmi sayfasına giderek cüzdanınızı bağlamalısınız.

Ardından yapmanız gereken adımlar oldukça basit. Ön satıştan coini alarak stake edip oynamaya başlayabilirsiniz. Artık kazanmaya hazırsınız. Kripto para yatırım tavsiyeleri yazımızda son olarak detaylı tabloyu incelemeniz için aşağıya bıraktık. Son gelişmelerden haberdar olmak isterseniz Meme Kombat Telegram kanallarına da katılabilirsiniz.

Sembol $MK
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, BNB
Blok Zinciri Ethereum 
Token Türü ERC-20
Toplam Token Arzı 120 Milyon
Minimum Yatırım $5

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

4. eTukTuk – Çevreci Yapay Zeka Kripto Para Yatırım Tavsiyeleri

eTukTuk Coin ulaşım ve yeşil çevre dostu yapay zeka modeli projesiyle piyasada adından çokça bahsettireceğe benziyor. Projenin kalabalık şehirlerde ulaşım sorununa yenilikçi trend çözümleriyle oldukça dikkat çekiyor.

Yapay zeka trendi son günlerde kripto para piyasasında yükselecek coinler arasında en çok konuşulan konulardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Kripto para yatırım tavsiyesi yazımızda bu konuyu detaylıca inceleyeceğiz.

etuktuk website

eTukTuk (TUK) Coin Nedir ve Nasıl Satın Alınır?

eTukTuk (TUK) Coin, analistlere göre geleceğin en iyi coinleri arasında aday olarak gösterilecek projelerin başında yer alabilir. Çünkü yapay zeka ve çevreci trendiyle proje sunmasının yanı sıra proje kendi içinde çeşitli kazanç fırsatları sunuyor.

Proje, benzinli çalışan motorlu araçların aksine tamamen elektrikli araçlarla ile ulaşımda kolaylık ve ekonomik bir model sunuyor. Ayrıca şarj istasyonları üzerine de bir projeleri bulunuyor.

Kripto para yatırım tavsiyeleri üzerine yazılar yazan dünyaca ünlü kripto para yorumcusu analistler, yapay zeka trendinin geleceğinin oldukça parlak olduğunun altını çiziyor.

Yeşil yapay zeka odaklı çevreci bir yaklaşım sunarak ulaşım sorunlarına çözüm getirecek olan eTukTuk (TUK) Coin’i erkenden satın alabilmeniz için gerekli adımları açıklayacağız.

Öncelikle eTukTuk (TUK) Coin resmi web sayfasına gitmelisiniz. Cüzdanınıza aktardığınız ETH, USDT veya BNB coinlerinden herhangi biriyle siteyi cüzdanızı bağlayıp satın alabilirsiniz.

Ardından staking havuzuna dilediğiniz miktarda kitleyip ödüller kazanmaya başlarsınız. TUK, az parayla hangi coin alınır diye göz atabileceğiniz projelerden biri çünkü minimum 10$ ile katılım sağlayabilirsiniz.

Sembol $TUK
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, Kart
Blok Zinciri Ethereum 
Token Türü ERC-20
Toplam Token Arzı 150 Milyar

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

5. Wall Street Memes (WSM) – Meme Piyasasında Trendleri Yakalayan Proje

Wall Street Memes, Coinmarketcap’te listeli olan memecoinler arasında dikkatleri üzerine çeken 2024 yılında yükselecek coinler arasında yer alıyor. WSM, Wall Street’in finansal piyasalardaki düzenlenmiş tekeline ve piyasa manipülasyonuna karşı çıkmış perakende hareketinin tokenleştirilmesi projesidir.

Yatırımcıların meme coinler ile de kazanç elde edebileceğini sisteme kanıtlama çabaları bulunmaktadır. Ayrıca çeşitli oyunlar ile yatırımcılarına kazanç fırsatı sunar.

Wall Street Memes website - Kripto Para Yatırım Tavsiyeleri
Wall Street Memes, kripto para tavsiyeleri isteyen yatırımcılar için oldukça sağlam temeller üzerine inşa edilmiş projeler arasında yer alır. Ayrıca OKX borsasında listeli olarak bulabilirsiniz.

Siz de $WSM’ye yatırım yapmak ve NFT satın almak istiyorsanız daha önce hazırlamış olduğumuz en iyi NFT pazar yerleri makalemize göz atabilirsiniz.

Sembol $WSM
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, Kart
Blok Zinciri Ethereum 
Token Türü ERC-20
Toplam Token Arzı 2 Milyar

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

6. Green Bitcoin Coin (GBTC) – Stake Et, Tahmin et ve Büyük Ödüller Kazan

Green Bitcoin, aktif olarak 1 doların altında bir fiyattan ön satış etkinliğinde yatırımcılara sunulan yeni bir projedir. Ethereum zinciri üzerine inşa edilen ERC-20 tokenı minimum 10 adet olmak şartıyla Green Bitcoin internet sitesi üzerinden satın alınabilir.

Kripto para yatırım tavsiyeleri yazımızda bir başka stake to earn projesi Green Bitcoin Coin’i (GBTC) inceleyeceğiz. Bitcoin enerji sorunlarına alternatif olarak çıkartılan proje, farklı bir yatırım stratejisiyle yatırımcılarına yüzde yüze varan kazanç fırsatları sunuyor.

Green Bitcoin Ana Sayfa
Yeni staking modeli olan Gamified Green Staking modeli ile Bitcoin fiyat hareketlerini benzersiz bir oyun modeliyle geliştiriyor. Analistlerin hangi coin alınmalı başlıklı kripto para yatırım tavsiyelerinde bu yeni projenin adını sıkça duyabiliriz.

Projenin kazanç sistemine dahil olmak için öncelikle en iyi yapay zeka coinleri listesinde de yer alan GBTC coini satın alıp stake havuzuna kitlemeniz gerekir. Ardından Bitcoin fiyatını tahmin edip havuzdan ödüllerinizi alabilirsiniz.

Haftalık Bitcoin tahmin etkinlikleriyle GBTC token stake ederek mücadelelere katılın ve pasif gelir elde etme fırsatını kaçırmayın. Tokeni projenin resmi web sitesi harici başka bir yerde satılmamaktadır.

Sıcak cüzdanlar ile bunlar Metamask, Wallet Connect ikisinden biri olabilir. ETH ve USDT aktarıp GBTC coin satın alıp kazanmaya başlayabilirsiniz. Proje ile ilgili detaylı bilgi almak için Green Bitcoin teknik dokümanını inceleyebilirsiniz.

Sembol $GBTC
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, BNB, Kart
Blok Zinciri Ethereum 
Token Türü ERC-20
Toplam Token Arzı 21 Milyon
Minimum Yatırım 10 GBTC

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

7. Scotty the AI (SCOTTY) Coin – Yapay Zeka ve Memecoin Teknolojisi

Scotty the AI, Chatgpt ile trend olan yapay zeka teknolojisinden ilham alan bir proje. Proje, yapay zeka, blockchain ve kripto para teknolojilerini birleştiren yapay zeka odaklı bir coin olarak karşımıza çıkıyor.

Scotty the AI yapay zekayı merkeze alan bir memecoin olarak benzersiz algoritması ile blok zinciri üzerinde işlemleri hafızasına kaydederek olası hatalı işlemlerde hızlı ve pratik çözümler sunuyor.

Kripto para yatırım tavsiyeleri yazımızda bu ileri teknoloji projesi Scotty the AI coini inceleyeceğiz. Ethereum üzerine inşa edilen coin Coinmarketcap’te listelidir.

Scotty the AI ana sayfa - Kripto para yatırım tavsiyeleri

Scotty the AI, güçlü tokenomik modeliyle olası fiyat dumplarının önüne geçer. Deflasyonist yaklaşımıyla fiyat düşüşlerinde hızlı bir şekilde yeniden toparlanabilir.

Analistlerimizin coin yorumları yaptığı makalemizde Scotty the AI projesinin temel özellikleri arasında Scotty Chat ve Scotty Staking yer alır. Yatırımcılarla kripto para yatırım tavsiyeleri konusunda sohbet etmenize olanak tanır.

Scotty the AI tokeni ise devam etmekte olan ön satıştan satın alabilirsiniz. Peki nasıl satın alabilirsiniz? Öncelikle Metamask cüzdanınızda ETH, BNB, Matic veya USDT gibi alım seçeneklerinden biriyle satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca ön satıştan almış olduğunuz $SCOTTY tokenlerini stake ederek pasif gelir elde edebilirsiniz.

Sembol $SCOTTY
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, Kart
Blok Zinciri Ethereum 
Token Türü ERC-20
Toplam Token Arzı 1.734 Milyar
Minimum Yatırım 10 SCOTTY

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

8. AiDoge (AI) – Kripto Para Yatırım Tavsiyeleri Listesindeki Yapay Zeka Destekli Memecoin Projesi

AiDoge (AI), kripto para yatırım tavsiyeleri makalemizin son projesi olarak güçlü bir topluluk desteğini arkasına olan yapay zeka destekli memecoin projesidir.

Ethereum ağı üzerine inşa edilen AiDoge (AI) coin, diğer memecoinlerden farklı olarak yapay zeka altyapısı sayesinde memler hazırlayıp paylaşmanıza imkan sağlar.

AiDoge (AI) - Kripto Para Yatırım Tavsiyeleri
Meme token sahipleri platformdaki krediler ile memler hazırlayıp istediği gibi düzenleyebilir. Ayrıca yapay zeka altyapısı ile eğlenceli ve kaliteli memler oluşturabilirsiniz.

AiDoge’yi ön satıştan nasıl satın alabileceğinize değinecek olursak, öncelikle cüzdanınızda ETH ağında ETH token veya USDT bulundurmanız gerekir. Ardından coinin resmi sitesinde cüzdanınızı bağlayıp satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

AiDoge’nin bir diğer özelliği ise staking havuzlarına coinlerinizi stake ederek pasif gelir elde etmektir.

Sembol $AI
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT
Blok Zinciri Ethereum 
Token Türü ERC-20
Toplam Token Arzı 184.721,99 Ton
Minimum Yatırım 10 AI

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Kripto Para Yatırım Stratejisi Nasıl Yapılmalı?

Yatırım yapacağınız projeyi detaylı bir şekilde incelemeli ve ona göre kararımızı vermeliyiz. Kripto para yatırım tavsiyeleri yazımızın strateji bölümünde nasıl bir yol izlemeliyiz öncelikle ona değinelim.

Yatırım yapacağınız projenin sosyal medya iletişim kanallarına bakmalı ve ne kadar aktiflikleri var göz atmalıyız. Her yıl güncellenen yol haritaları büyük önem arz eder.

Satın alacağımız projenin büyük borsalarda listeli olması da bir diğer dikkat edeceğimiz hususlardan biri. Piyasa trendlerini göz önünde bulundurarak lider sektör coinlerine yatırım yapmalıyız.

Kripto piyasası oldukça hareketli bir piyasa olduğu için Stoploss kullanmayı ihmal etmeyiniz. Oldu ki stop emir kullanmayı unuttunuz yatırım yaptığınız projenin fiyatı düştü bu sefer de boşta duran nakitinizden ekleme yaparak ortalama düşürmeniz iyi olacaktır.

Boğa Piyasasında Altcoin Yatırım Tavsiyeleri

Kurumsal şirketlerin kripto piyasasına dahil olmalarının ardından kripto piyasası yükseliş trendine giriş yaptı. Boğa piyasası dediğimiz yükseliş trendinde satın alınabilecek projelerden bahsedeceğiz.

Kripto para yatırım tavsiyeleri almadan önce ön piyasa araştırmasını tamamlamayı unutmayın. Bu boğa piyasasında öne çıkan sektörlerden biri de Bitcoin Ordinal Yazıtları trendi oldu.

Özellikle majör borsalara gelmeden önce yatırım yapılabilecek gem coinleri bulmanız önemlidir. Boğa sezonunda öne çıkan sektörler şu şekilde; Layer 2, Solana ekosistem coinleri, Defi, Web3, DePIN ve Meme coin projeleri yer alıyor. Yatırım riski tamamen tarafınıza aittir.

Ne Tür Bir Borsa Kullanmalıyım?

Yatırım yapacağınız borsayı iyice araştırmalısınız. Öncelikle Coinmarketcap’te önde gelen büyük borsaları kullanmanız daha güvenilir olacaktır. Ayrıca borsaların rezerv kanıtı raporlarının olmasına ve güncelliği önem arz etmektedir.

Borsanın likidite bakımından zengin kaynaklarla desteklenmiş olması güvenirliğin temelini oluşturur. Kripto yatırım tavsiyeleri yazımızda sizin için kullanışı kolay arayüze sahip güvenlik sertifikaları olan borsaların bir kaçından bahsedeceğiz. 

Listemizi okuduktan sonra herhangi bir kriptoya yatırım yapmaya karar verdiyseniz güvenilir borsa arayışı içerisinde olabilirsiniz. İşinizi kolaylaştırmak için Türkiye’de hizmet veren küresel alandaki en popüler kripto para borsalarından 2 tanesini listelemek istedik. Gelin hızlıca bir göz atalım.

1. Binance Borsası İle Kripto Para Yatırım Tavsiyeleri Listesinden Proje Satın Al

Coinmarketcap verilerine göre dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance, güvenlik denetimlerinden geçer not almış dünya çapında 200 milyondan fazla kullanıcısı olan bir borsasıdır.

binance - kripto para yatırım tavsiyeleri

Platform, kendi içerisinde sunduğu bir çok özelliği ile kullanıcılarına hitap eder. Sunduğu hizmetler arasında, staking, ön satış platformları, Launchpad ve Launchpool yer alır.

Ayrıca uygulama içerisinde önde gelen fenomenlerin kripto para yatırım tavsiyeleri alabileceğiniz ve takip edebileceğiniz Copy Trade özelliği yer alır. Banka havalesiyle 7/24 hızlı ve güvenli bir şekilde TL transfer edip al sat işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

2. OKX Borsası İle Kripto Para Yatırım Tavsiyeleri Listesinden Proje Satın Al

CMC verilerine göre dünyanın önde gelen kripto para borsalarından bir diğeri de OKX borsasıdır. Platform, KYC politikalarıyla güvenli ticaret yapmanızı sağlar. Platformun komisyon oranları ise oldukça düşüktür.

okx borsası
Borsa uygulaması içerisinde ayrıca kendi merkeziyetsiz cüzdana sahip olması da diğer pratik özellikleri arasında yer alır. Banka havalesiyle TL transfer ederek hemen ticarete başlayabilirsiniz.

Trading botları, Futures işlemler ve ön satış etkinlik platformu, Jumpstarter önemli özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Düzenlediği bir çok etkinlikle yatırımcıların al sat yaparken çeşitli ödüller kazanmasına imkan sağlar.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Piyasada Ne Tür Kripto Paralar Var?

Coinmarketcap’e göz attığımızda binlerce coin görüntülemekteyiz. Kripto para yatırım tavsiyelerinden tutun da coin özelliklerine kadar bir çok bilgiye rastlamaktayız.

Kripto para piyasasında her sezon farklı trendler ortaya çıksa da majör coinler hep üst sıralarda yer alır. Uzun vadede sağlam projelerle yola devam eden coinler varlığını sürdürebilir.

Bunun yanı sıra topluluk desteği ile devamını sürdüren meme coin projeleri de mevcuttur. Bunlara Doge ve Shiba’yı örnek gösterebiliriz.

Bitcoin Uzun Vadede Değer Kazanır mı?

Bitcoin, 2021 boğa sezonunda 68.000$ dolara iğne attıktan sonra uzun süre düşüş piyasasına girdi. Yaşanılan bir çok spekülasyon ve olaylar neticesinde yatırımcılar tam da ümidini kesmek üzereyken, Bitcoin ETF’leri ile kurumsal şirketler Bitcoin’e yöneldi ve piyasa tekrardan canlanmaya başladı.

2022 yılında 17.000$’a iğne atan Bitcoin ETF haberleriyle beraber son altı ayda ciddi değer artışına tanık oldu. Büyük varlık yönetim şirketlerinin piyasada olması piyasayı yukarı yükseltecektir.

Bitcoin Uzun Vadede Değer Kazanır mı?

Bitcoin’e yatırım yapan şirketler arasında Blackrock, Microstrategy, Grayscale ve Fidelty gibi dev isimler yer alır. Piyasayı heyecanlandıran konulardan diğeri ise Ethereum spot ETF onaylarıdır. Bu haberle beraber Ethereum tabanlı coinlerde de yükseliş görüldü.

Dünyanın en iyi kripto para yorumcusu olan analistlerin belirttiğine göre Bitcoin’in uzun vadede 100.000$’a yükselmesi bekleniyor.

Bir Kripto Paranın Yatırıma Değer Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Piyasada listelenen binlerce kripto para arasından seçim yapmak oldukça zordur. Bunun için öncelikle piyasa trendlerini belirleyip yatırım yapacağınız projeyi araştırmaya koyulmalısınız.

Yatırım yapacağınız projenin öncelikle sosyal medya hesaplarına bakmalı ve aktifliğini kontrol etmelisiniz. Ardından coinin tokenomik ve yol haritasına göz atmalısınız.

Düşük marketcapli projeler ve kilitli token miktarı, kripto para fiyatındaki önemli etkenlerden biridir. Büyük ve güvenilir borsalarda listelenen projeleri tercih etmeniz önemlidir.

Kripto Para Yatırımı Yapmak Ne Kadar Risklidir?

Kripto para yatırım tavsiyeleri almadan önce piyasanın içerdiği risklerin farkında olmanız önemlidir. Para piyasaları arasında kripto piyasalarının normal piyasalara göre riski daha yüksektir.

Detaylı bilgi ve araştırma yapmadan girmeniz durumunda varlıklarınızı kaybedebilirsiniz. Spekülasyonlara açık bir piyasa ve dolandırıcılık vakaları oldukça üst seviyededir. Bu sebepten bilgi sahibi olmanız, detaylı araştırma ve inceleme yapmadan yatırım yapmamanız önemlidir.

Uzun Vadede Hangi Kripto Paralara Yatırım Yapmalıyım?

Uzun vadede yatırım yapacağınız kripto para projelerine yukarıdaki kripto para yatırım tavsiyeleri yazımızda detaylı bir şekilde değindik. Ayrıca başka ekleyeceğimiz konulardan biri de geleceğin en iyi coinleri arasına girme potansiyeli taşıyan gem tokenleri keşfetmenizdir.

Herkes keşfetmeden önce sizin bulup detaylı inceleme yapmanız sizi bir adım öne çıkaracaktır. Uzun vade kripto paralarda yatırımınızı tutmak istiyorsanız piyasa değeri bakımından en büyük kripto paraları tercih edebilirsiniz.

Başka Hangi Analiz Türlerini Kullanabilirim?

Kripto para piyasasında kripto para yatırım tavsiyeleri almadan kendi analiz yönteminizi geliştirmeniz için bir çok teknik bulunmaktadır.

 • Trend analizi: Özellikle gündemde popüler olan projelerin araştırılmasına dayalı bir analiz metodudur. Piyasa trendlerini araştırmasını yaparak yatırım stratejinizi geliştirebilirsiniz.
 • Temel Analiz: Piyasada yatırım yapacağınız projenin gerçek değerini bulmanıza yardımcı olan bir analiz çeşididir. Proje hakkında detayları inceleyerek bilgi edineblirsiniz.
 • Teknik Analiz: Bu seviye oldukça ileri eğitim isteyen analiz çeşitlerindendir. Bir coinin geçmiş fiyat hareketlerini inceleyerek bir takım teknik yöntemlerle fiyat tahmin etme analizidir. Bollinger bantları, indikatörler, osilatörler ve birçok teknik yöntem kullanarak destek ve direnç noktalarından kripto para fiyatının yükselip düşeceğini kestirebilme yöntemidir. Tahminlerin kesin bir geçerliliği yoktur.
 • Zincir (onchain) Analiz: Kripto piyasasında en çok kullanılan analiz çeşitlerinden biri de zincir üstü (onchain) analizidir. Zincir analizinde şu dört husus göz önünde bulundurulur. Araştırma yapacağınız projenin aktif cüzdan sayısı, toplam cüzdan sayısı, hesap bakiyesi ve madenci pozisyonları göz önünde bulundurularak değerlendirme yapılmaktadır.

Hangi coin alınmalı diye araştırmadan önce bu analiz çeşitlerine bakmanızda büyük fayda vardır. Ayrıca ücretsiz kripto para kazanma yollarını öğrenmek için yazımıza göz atabilirsiniz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Kripto Piyasasında Yatırım Yaparken FOMO’ya Kapılmayın

Yatırımcıların en çok yaptığı hatalardan biri de alım satım yaparken yükselmiş bir coine daha çok yükseleceği algısıyla treni kaçırmamak adına tepe noktadan giriş yapmasıdır.

İngilizcesi Fear Of Missing Out diye adlandırılan FOMO, fırsat kaçırma korkusu diye Türkçeye çevrilebilir. Bu durum, yatırımcıların zarar etmesine ve büyük kayıplar vermesine yol açabilir.

Kripto Piyasasında Yatırım Yaparken FOMO’ya Kapılmayın

Bu sebepten duygu durum kontrollerini yönetmek için tecrübeyle beraber bir kaç farklı teknik gelişmiştir. Bunlardan biri Duygu Analizi yöntemidir. Duygu Analizi metodunu kullanarak yatırım yaparken daha dikkatli ve riskleri minimuma indirip işlemlerinizi daha güvenli hale getirebilirsiniz. 

Kripto Para Yatırım Tavsiyeleri – Sonuç

Bugünkü sizin için hazırlamış olduğumuz yazımızda yatırım yapabileceğiniz altcoinler de dahil olmak üzere bir çok konunun detaylı bir şekilde incelemesini yaptık.

Yeni çıkacak olan coinlerin teknik makalesi ve yol haritası gibi bilgileri sizin için tek bir makalede bir araya getirdik. Sizin için güvenilir projelerin araştırmasını titizlilikle yaptık.

Size kalan ise yatırım yapmaya karar verdiğinizde ihtiyacınız olmayan bir miktarla giriş yapmamanız, detaylı inceleme, araştırma ve bilinçlendikten sonra yatırım yapmanızdır. Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Her zaman kendi bireysel araştırmanızı yapmanız önemlidir.

Kripto Para Yatırım Tavsiyeleri ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Orta ve uzun vadede hangi kripto para alınır?

Hangi coin madenciliği karlı 2024?

Yeni çıkan kripto paralar nereden alınır?

En hareketli coin hangisi?

Kripto para neye göre artar?