Business2Community olarak sizlere kripto ile para kazanmanın en iyi 7 yolunu göstereceğiz. Kripto para piyasalarından para kazanmanın birçok yolu vardır. Geleneksel anlamda dijital para birimleri satın alma ve HODLing yapmanın yanı sıra stake etme, faiz hesapları, airdroplar ve kazan-kazan oyunları da dahildir.

Yeni başlayanlar kılavuzunda, 2024 yılında kripto para ile para kazanma yollarını bir dizi kanıtlanmış yöntem üzerinden ele alacağız.

Kripto Para ile Para Kazanmanın Yolları

Kripto paradan para kazanma yöntemlerini merak ediyorsanız, aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

 1. Staking ve Faiz – Atıl Kripto Para Jetonlarından Pasif Gelir Elde Edin
 2. Günlük Ticaret – Kripto Para Çiftleri Ticareti Yaparak Para Kazanın
 3. HODLing – Kripto Para Birimine Yatırım Yapın ve Uzun Vadeli Elde Tutun
 4. Kripto Oyunları Oynayarak Kazanma – Kripto Oyunları Oynayarak Ödüller Kazanın
 5. Kripto Getirili Tarım ve Borç Verme – Kripto Para Birimlerinizde Cazip Bir APY Oluşturun
 6. Faucets – Basit Görevleri Tamamlayarak Ücretsiz Kripto Para Kazanın
 7. Airdrops – Cüzdanınıza Ücretsiz Olarak Yatırılan Kripto Para Jetonları

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Ücretsiz Kripto Para Kazanma Yolları – Detaylı İnceleme

Kripto meraklılarının çoğu, ücretsiz Bitcoin kazanmanın yollarını arar. Yukarıdaki  yöntemleri kullanarak para kazanma yöntemlerini hep birlikte inceleyelim.

1. Staking ve Faiz – Atıl Kripto Para Jetonlarından Pasif Gelir Elde Edin 

Kripto para piyasalarında sahip olduğunuz dijital tokenlerden pasif gelir elde etmenizi sağlayan iki önemli kavram vardır. Bunlar, stake ve faiz hesaplarıdır.

Stake bir kripto para biriminin blok zincir operasyonlarına yardımcı olarak  kazanç sağlar. Tokenlerinizi blok zincir ağlarındaki işlemlerin doğrulanmasına yardımcı olmak üzere belirli bir süre için kilitlersiniz. 

Staking ve Faiz - Atıl Kripto Para Jetonlarından Pasif Gelir Elde Edin 

Yatırımcı sahip olduğu kripto varlıkları belirli bir süre kiralar ve varlıkların kullanılmasına izin verir.

Önde gelen stake ağlarına örnek olarak Cardano, Tron ve çok yakında Ethereum verilebilir. En önemlisi, tokenleriniz kilitli olduğu sürece bir miktar getiri alacaksınız.

Kripto para ile pasif elde etme yollarından biri de faiz hesabıdır. En temel haliyle, kripto faiz hesapları geleneksel bankaya benzer bir yapıda çalışır. Kripto para tokenlerinizi yatırdığınızda size faiz oranı ödenir.

Staking ve Faiz - Atıl Kripto Para Jetonlarından Pasif Gelir Elde Edin 

Faiz yönteminde, kripto tokenleriniz akıllı sözleşmeye yatırılmaz. Seçtiğiniz sağlayıcı tokenlerinizi ödünç para alması gerekenlere belirli bir süre için ödünç verir. Ödünç alan kişi, belirlenen süre boyunca size bir faiz oranı öder.

Piyasadaki en iyi kripto tasarruf hesabı Aqru sunar. Saygın platform, Bitcoin ve Ethereum mevduatlarından yılda %7 ve Tether gibi sabit coinlerden %12 kazanmanızı sağlar. 

Aqru’nun sunduğu tüm hesaplar esnektir. Karşılanması gereken herhangi bir kilitleme koşulu yoktur. Aqru, para ile para yatırabilir ve Aqru uygulaması aracılığıyla kripto para satın alabilirsiniz.

Aqru gibi platformları merak ediyorsanız ücretsiz kripto para kazanma platformlarına sayfamızdan göz atabilirsiniz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

2024‘teki En İyi PoS (proof-of-stake) Kripto Projeleri

En çok ilgi gören hesap türlerini ve en iyi iki proof-of-stake (PoS) kripto para tokenini inceleyeceğiz.

1. Bitcoin ETF Token

Bitcoin ETF Token ($BTCETF), kurumsal Bitcoin ticaretinde devrim yaratacak Bitcoin ETF’lerinin ilerlemesine bağlı, yenilikçi bir proof-of-stake (PoS) kriptodur. 

Kripto topluluğu, SEC’e bağlı kurumların doğrudan sahiplik olmadan Bitcoin ticareti yapmasına olanak tanıyan bir Bitcoin ETF’si hakkındaki kararını beklerken, $BTCETF sahiplerine yeni bir fırsat sunar.

bitcoin etf token website

BTCETF’in ön satışı, her seviyede 84 milyon tokenin mevcut olduğu 10 aşamaya ayrılır. Başlangıç fiyatı token başına yalnızca 0,005$ olup, kademeli olarak 0,0068$’a yükselecek. Token, erken yatırımcılara %36’lık potansiyel bir kazanç sunar. 

Proje, cazip bir stake programıdır. Potansiyel yatırımcılar için heyecan verici bir fırsat sunar.  İlk stake etme aşaması %1500’ün üzerinde bir APY (yıllık bileşik faiz oranı) verir. Oran, daha fazla token stake edildikçe azalır.

Bitcoin ETF Token’in Değeri

$BTCETF (Bitcoin ETF Token) için  deflasyonist bir model kullanır. Bitcoin ETF Token teknik döküman verilene, Bitcoin ETF’nin ilerlemesine ve $BTCETF’nin piyasa performansına bağlı olarak değerlendirilir. Değerlendirmeye göre toplam 2,1 milyar tokenden %5’lik bir token yakımını tetiklenir. Bu, BTCETF coinin değeri korumak adına oldukça güçlü bir işlemdir.

BTCETF Staking

Mekanizma, arz azaldıkça $BTCETF (Bitcoin ETF Token) değerini artırır. Önemli piyasa olayları, yanmaları tetikler. ($BTCETF’nin 100 milyon dolarlık bir işlem hacmine ulaşması gibi).

 $BTCETF (Bitcoin ETF Token) değerini belirlemede aşağıdaki durumlar önemlidir:

 • BTCETF token’ının işlem hacminin 100 milyon $’a ulaşması.
 • İlk Bitcoin ETF’si için onay verilmesi
 • İlk Bitcoin ETF’si hayata geçmesi
 • Bitcoin ETF’lerinin yönettiği kolektif varlıkların 1 milyar dolara ulaşması.
 • Bitcoin’in fiyatı 100.000 doları aşması.

Yatırımcılar ETH, USDT, BNB, MATIC ile ve MetaMask gibi herhangi bir Ethereum tabanlı cüzdan kullanarak kart ödemeleri yoluyla $BTCETF satın alır.

Coinsult onaylı akıllı sözleşmeyle 18 milyondan fazla token stake edildi. Bu, topluluğun erken güvenini ve katılımını gösterir.

Yatırımcılar ve meraklılar, Bitcoin ETF Token’ı resmi X (Twitter) adresinden takip edebilir. Son gelişmelerden haberdar olmak için Telegram kanalına katılabilir.

Hard Cap $4.956 Million
Total Tokens 2.1 Billion
Tokens available in presale 840 Million
Blockchain Ethereum Network
Token type ERC-20
Minimum Purchase NA
Purchase with USDT, ETH, BNB, MATIC, Card

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

2. Bitcoin Minetrix 

Kripto ile para kazanmanın en iyi yollarından biri Bitcoin Minetrix ($BTCMTX) gibi tokenlerin ön satışlarına yatırım yapmaktır. Yeni stake-to-mine kripto para birimi, bulut madenciliği sürecini merkezsizleştirecek.

Bitcoin Minetrix’in amacı, kripto madenciliği işlemleri yoluyla kazanç elde etmeye engel olan giriş engelini ve maliyetleri azaltmak. Madencilik teçhizatı kurma ve gelişmiş ekipman satın alma maliyeti sebebiyle madenciliği büyük şirketler yürütür. Bulut madenciliği, şirketlerin madencilik gücünü bireylere kiraladığı bir süreçtir.

Bitcoin Minetrix 

Bitcoin Minetrix, blok zincirinde madencilik gücünü ilk sunanlardan biri olmayı hedefler. İlk adım, yerel kripto para birimi olan $BTCMTX’i satın almak ve stake etmektir. Bulut madenciliği kredileri oluşturma için Ethereum destekli bir akıllı sözleşmede varlıklarınız stake edilir. Bunlar, ticareti yapılamayan ERC-20 tokenleridir.

Bireyler, Bitcoin madencilik gücü kazanmak için kredilerini yakar. Bu, tahsis edilen madencilik sürelerini ve madencilik gelirlerinin bir kısmını elde etmek için kullanılır. Bitcoin Minetrix, krediler üzerinde şeffaflık sunar. Sıradan insanların bulut madenciliğinden para kazanmasını sağlar.

Bitcoin Minetrix Tokenomik

Stake edilen tokenlar ekosistemde %750’ye kadar yüksek bir APY (Yıllık Yüzde Verim) oluşturur. $BTCMTX token ön satışta sadece 0,011 $ karşılığında satın alınır. Bitcoin Minetrix, %70’i yirmi ön satış turunda satışa sunulacak 4 milyar tokenlik düşük bir arza sahiptir.

Bitcoin Minetrix 

Bitcoin Minetrix, ön satış bittiğinde 33,46 milyon dolar toplamayı hedefler. Proje, iki hafta içinde ön satıştan 870 bin dolardan fazla para topladı. Token, son ön satış turunda 0,0129 $ olacak. Yeni kripto para biriminin ön satışıyla ilgili daha fazla bilgi edinmek için Bitcoin Minetrix teknik incelemeyi okuyun ve Telegram kanalına katılın.

Hard Cap $32 million
Total Tokens 4 Billion
Tokens available in presale 2.8 Billion
Blockchain Ethereum Network
Token type ERC-20
Minimum Purchase $10
Purchase with USDT, ETH, BNB

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

2. Günlük Ticaret – Kripto Para Çiftleri Ticareti Yaparak Para Kazanın 

Kripto para ile para kazanmanın en kazançlı yollarından biri aktif olarak günlük alım satım yapmaktır. 

Kripto günlük alım satımının temel konsepti, kısa vadeli dalgalanmalardan faydalanmaya çalışmaktır. Piyasadaki deneyimli tüccarlar nadiren bir pozisyonu, bir günden fazla tutar. Amaç, gün boyunca birden fazla pozisyon açarak daha küçük ama sık kârlar elde etmektir.

Günlük Ticaret - Kripto Para Çiftleri Ticareti Yaparak Para Kazanın 

Günlük dijital para ticareti yapmak için iki temel kriteri karşılayan düzenlenmiş en iyi kripto para uygulamaları arasından seçim yapmanız gerekir.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

3. HODLing – Kripto Para Birimine Yatırım Yapın ve Uzun Vadeli HODL

Kripto para ile para kazanma listemizdeki HODLing yöntemi, yeni başlayanlar için tartışmasız en iyi seçenektir. ‘Hold’ teriminden türeyen HODLing, bir kripto para birimi satın alma ve tokenlerinizi uzun vadede tutma sürecini ifade eder. Bu, hisse senedi satın almaktan ve hisseleri birkaç yıl boyunca elde tutmaktan farklı değildir.

Bitcoin ve Ethereum gibi sağlam ve köklü kripto paralara yatırım yaparken kısa vadeli fiyat dalgalanmaları konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Mayıs 2021’de Ethereum, token başına 4.300 dolardı. Yalnızca bir ayda, Ethereum’un fiyatı 2.100 doların altına düştü.

HODLing - Kripto Para Birimine Yatırım Yapın ve Uzun Vadeli HODL

Paniğe kapılıp ETH tokenlerinizi satmış olsaydınız, yaklaşık %50 zarar ederdiniz. HODLing (uzun vade yatırım) ile uğraştıysanız, bekleyerek Ethereum’da token başına 4.900 dolardan işlem yaptınız. Bu, birçok örnekten yalnızca bir tanesidir. Buradaki kilit nokta, kripto para birimine yatırım yapmanın en etkili yolunun uzun vadeli bir strateji olduğudur.

Yatırımlarınızı mümkün olan en iyi şekilde HODL etmek için uygun bir borsa bulmanız gerekir. Bitcoin ETF Token, sektör lideri farklı birçok kripto para birimine yatırım yapabileceğiniz en iyi platformlardan biridir.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

4. Kripto Oyunları ile Oynayarak Kazanma – Kripto Oyunları Oynayarak Ödüller Kazanın

Kripto para biriminden para kazanmayı kafanıza koyduysanız oyun oynayabilirsiniz. Birçok çeşit ve türde oyun bulunsa da, belki de oynamayı düşünebileceğiniz en iyi kripto oyunlarından biri Shiba Eternity’dir.

Kripto Oyunları ile Oynayarak Kazanma - Kripto Oyunları Oynayarak Ödüller Kazanın

Shiba Eternity, oyun dünyasının son döneminde büyük bir yankı uyandıran stratejik kart oyunlarındandır. Oyunun çekiciliği, heyecan verici oynanışı ve zengin kart koleksiyonuyla sınırlı değildir.

Oyuncuları kendine çeken en büyük özelliklerden biri, etkileyici Oyna-Kazan modelidir. Bu model, oyuncuların yeteneklerinin yanı sıra öğrenme ve adaptasyon kabiliyetlerini de gerektirir. Oyun hakkında detaylı bilgi almak için Shiba Eternity oyna kazan modeli yazısına göz atabilirsiniz.

5. Kripto Getirili Tarım ve Borç Verme – Kripto Para Birimlerinizde Cazip Bir APY Oluşturun

Yatırım konseptlerinin her ikisi de pasif olarak faiz kazanmanızı sağlasa da biraz farklı yöntemlerdir. İlk ve en önemlisi olan yield farming, atıl tokenlerinizi bir likidite havuzuna ödünç verme sürecini ifade eder.

Vakaların büyük çoğunluğunda, merkezi olmayan borsalara çok ihtiyaç duyulan likiditeyi sağlarsınız. Piyasadaki liderlerden bazıları, sırasıyla Binance ve Ethereum blok zinciri ağlarındaki Pancakeswap ve Uniswap’tir. Bir likidite havuzuna fon yatırdığınızda fonunuz, minimum süre kilitli kalır.

Kripto Getirili Tarım ve Borç Verme

Tokenlar likidite havuzunda durduğu sürece size faiz ödenir. Çoğu durumda, bir kripto para birimi yeni ve daha az likit ise, havuz daha yüksek APY(yıllık bileşik faiz oranı) sunar.

Kripto landing söz konusu olduğunda, dijital tokenlerinizi bir tasarruf hesabına yatıracağınız ölçüde gelir elde edersiniz. Tokenleriniz, borç para isteyenlere ödünç verilir. 

Kripto borç verme işine girerken, tercih ettiğiniz platformu akıllıca seçmeniz önemlidir. Borç alanların temerrüde düşme riski, her zaman vardır. Aqru’nun öne çıkmasının nedeni de budur. Platform, incelenen yüksek dereceli borçlulara, kripto paraları ödünç verir.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

6. Faucets – Basit Görevleri Tamamlayarak Ücretsiz Kripto Para Kazanın

Kripto para web siteleri, görevleri tamamlayarak size ücretsiz dijital jeton kazanma fırsatı verir. Bu alanda birçok platform vardır. Tamamlamanız gereken belirli görevler bir siteden diğerine değişir. Bazı kripto platformları için captcha’ları (basit testler) tamamlamanız gerekir.

Faucets - Basit Görevleri Tamamlayarak Ücretsiz Kripto Para Kazanın

Bu, herkesin başaracağı türde görevlerdir. Mobil uygulama şeklinde gelen kripto gelir kaynakları vardır. Yeni başlatılan oyunları oynamanızı gerektirir ve belirli aşamaları tamamladığınızda ücretsiz kripto kazanırsınız.

Gelir sağlayan kripto platformlarında sunulan ödüllerin çok küçük olduğuna dikkat etmek önemlidir. Çoğu durumda tamamladığınız her görev, birkaç sent değerinde kripto getirir. Herhangi bir para yatırmanız gerekmez. Kripto getiri sağlayan platformlar, risksiz bir şekilde ödüller kazanmanıza olanak tanır.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

7. Airdrops – Cüzdanınıza Ücretsiz Olarak Yatırılan Kripto Para Jetonları

Getiri sağlayan kripto para platformlarına benzer yapıdaki airdroplar, para yatırmanıza ve harcamanıza gerek kalmadan ücretsiz kripto para tokenleri kazanmanıza olanak tanır. 

Ana konsept, yeni başlatılan bazı projelerin, kripto para birimini dolaşıma sokmanın bir yolu olarak kendi yerel tokenlerini doğrudan insanların cüzdanlarına dağıtmasıdır.

Airdrops - Cüzdanınıza Ücretsiz Olarak Yatırılan Kripto Para Jetonları

Gerçek olamayacak kadar iyi görünen airdrop projeleri, milyarlarca dolarlık büyüklüklere dönüşme potansiyeline sahiptir.

Popüler kripto para birimi Stellar, projenin 2014’te başlatılmasından beri milyonlarca dolarlık Lumens tokenını airdrop etti. Öte yandan, ücretsiz dağıtılan bir token alırken dikkatli olmanız gerekir.

Airdroplarla ilgili daha fazla bilgi almak için Aptos Airdrop sayfasına bakabilirsiniz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Kripto Ticareti ve Yatırımı için En İyi Platformlar

Para kazanmanın en iyi 7 yolunu tartıştığımıza göre en uygun platformlara göz atalım. En iyi kripto kurslarından bazıları, deneyiminize ve ihtiyaçlarınıza uygun, doğru kripto ticaret platformlarını seçeceğinizi öğretir.

1. eToro – En İyi Kripto Ticaret Platformu

Daha önce eToro‘dan kısaca bahsetmiştik ve bunun iyi bir nedeni vardı. Platform, kripto para birimlerine yatırım yapmak ve ticaret yapmak için en iyi platformlardan biridir. 

Platform, güvenlik protokollerine uygun bir şekilde düzenlenmiştir. Bu, kripto para piyasalarına güvenle katılmanızı sağlar. 

eToro - En İyi Kripto Ticaret Platformu

ABD, İngiltere, Kıbrıs ve Avustralya’daki düzenleyicilerin onayını içerir. EToro, 60 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısına yaklaşık 25 farklı çeşit kripto para birimi sunar.

EToro web sitesinde en çok işlem gören kripto para birimlerinden bazıları Bitcoin, Ethereum, XRP, Dogecoin, Shiba Inu, BNB ve Cardano’dur.

EToro’da minimum işlem büyüklüğünün sadece 10 $’dır. Platform, tokenlerinizi minimum sayıda gün ve hafta boyunca kilitlemenizi gerektirmez. Jetonlarınızı istediğiniz zaman çekebilirsiniz.

eToro

eToro, iki önde gelen üründe % 100 pasif bir yapıda kripto para biriminden para kazanmanıza olanak tanır. İlk olarak, eToro’nun yönettiği akıllı bir portföye para yatırabilirsiniz.

İkincisi, kripto günlük ticaret fikrini seviyorsanız, gerekli zaman ve bilgiye sahip değilseniz, eToro deneyimli bir yatırımcının pozisyonlarını benzer şekilde kopyalamanıza olanak tanır.

eToro’nun Avantajları:

 • HODLing ve günlük kripto ticareti yaparak para kazanın
 • Minimum depozito sadece 10$’dır
 • USD para yatırma işlemlerinden ücret alınmaz
 • ABD, Avrupa ve Avustralya’daki ruhsatlandırma kurumları onaylar
 • Stake ederek faiz kazanın – kilitleme süresi yok

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

2. Aqru – Kripto Staking, Faiz ve Borç Verme için En İyisi

Pasif gelir elde etme fikri hoşunuza gidiyorsa Aqru, kripto para ile para kazanmak için en iyi platformlardan biridir. Platform, en rekabetçi APY’lerden bazılarını sunan güvenilir bir kripto borç verme sitesidir.

Bitcoin ve Ethereum’da %7’lik bir APY kazanırsınız. Daha yüksek kazançlar arıyorsanız Aqru, sabit coinlerde %12’lik bir APY sunar. Aqru, tüm tasarruf hesaplarının esnek yapıda olmasıyla da öne çıkar.

Aqru sayesinde dijital tokenleri doğrudan platforma yatırma seçeneğiniz vardır. Elinizde kripto para yoksa, hesabınıza USD, EUR ve GBP cinsinden de para yatırabilirsiniz. Desteklenen ödeme yöntemleri arasında banka havaleleri ve banka/kredi kartları yer alır.

AQRU’nun Avantajları:

 • Bitcoin ve Ethereum mevduatlarından yılda %7 kazanın
 • Stablecoinler yıllık %12 getiri sağlar
 • Kilitleme şartları yok – istediğiniz zaman para çekin
 • Büyük itibar
 • Ethereum’da faiz kazanmak için en iyi yerlerden biri

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Sonuç

Kripto para ile para kazanma sürecine ilişkin 2024 yılında dikkate alınması gereken kanıtlanmış yöntemleri ele aldık. Karşılaştığımız en iyi yöntemler arasında; kripto para tasarruf hesapları, kazan-kazan oyunları, kripo tarım, staking ve uzun vadeli HODLing yatırım stratejisi yer alır.

Staking, ödüller ve ücretsiz kripto elde etmek için son derece popüler bir yöntemdir. En iyi kriptolarımızdan biri olan Bitcoin ETF Token, yüksek staking APY’leri ile pasif gelir fırsatları sunar.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Kaynaklar

linkedin.com

Sık Sorulan Sorular

Kripto para ile para kazanma yolları nedir?

2024‘te kriptodan para kazanmanın en iyi yolu nedir?

Kripto madenciliği para kazandırır mı?