En iyi Bitcoin madenciliği siteleri, kripto para dünyasında kazanç elde etmek isteyenler için büyük bir öneme sahiptir. Siteler, Bitcoin ağının bel kemiği olan madenciliğe dahil olma fırsatları sunar.

Bitcoin madenciliği, yeni BTC’ler oluşturmak için işlemleri doğrulamayı ve karmaşık matematiksel problemleri çözmeyi içerir. Başarıyla madencilik yapanlar, belirli bir miktar bitcoin ile ödüllendirilir.

Yazımızda, en iyi Bitcoin madenciliği siteleri hakkında bir listeye ve detaylı incelemelere yer verdik. Listede yer alan 8 platform ile bitcoin madenciliğinin çalışmasına, maliyetlerine ve kar potansiyeline ilişkin bilgiler ekledik.

Business2community kripto ekibinin araştırmaları sonucu Bitcoin madenciliği yapabileceğiniz siteleri detaylı inceleyin. Size uygun platformu seçerek ücretsiz kripto para kazanmaya başlayın!

En İyi Bitcoin Madenciliği Siteleri – 2024 Güncel Platformlar

En iyi Bitcoin madenciliği siteleri aşağıda yer alan listede belirtilmiştir. Madencilik yaparak pasif gelir elde etmenizi sağlayacak en iyi 8 siteye ve başlıca özelliklerine göz atın.

 1. ECOS –  Özel Sözleşmeler için Harika ve Yasal Kripto Madenciliği Sitesi
 2. Shamining – 250 Dolar Yatırım İle Madencilik Yapmanızı Sağlayan Platform
 3. GMINERS – Ortalama %150 Bitcoin Madenciliği Getirisi Sunan Platform
 4. ChickenFast – Bitcoin Madenciliğine Yeni Başlayanlar İçin En Uygun Site
 5. HashShiny – Birden Fazla Parayı Destekleyen Bulut Madencilik Sitesi
 6. BeMine – Net Ödeme Bilgilerine Sahip Çeşitli Bulut Madenciliği Sözleşmeleri
 7. TrustMining – Küçük Yatırımcılar için Kripto Para Madenciliği Sitesi
 8. Genesis Mining – Çoğunlukla Satılan Sözleşmelere Sahip Kullanıcı Dostu Madencilik Platformu

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

En İyi Bitcoin Madenciliği Siteleri – Detaylı İncelemeler 

En iyi Bitcoin madenciliği siteleri için arama yaparken, seçilen sağlayıcının yasal olduğundan emin olmak gerekir. Çünkü madencilik alanında faaliyet gösteren birçok dolandırıcı bulunur.

Daha sonra platformun çıkarmanıza izin verdiği coinleri ve karşılamanız gereken kurulum maliyetlerini öğrenmeniz gerekir. Geçerli olan ücretler ve yatırım getirisi açısından ne kadar kazanabileceğinizi değerlendirdiğinizden emin olmalısınız.

Belirtilen koşullar ile ücretsiz kripto para kazanma fırsatı sunan en iyi Bitcoin madenciliği siteleri hakkında incelemeler yaptık.

Yukarıdaki unsurları dikkate alarak 8 platform arasından size en uygun olanı seçin. Güvenilir bir madencilik sitesine katılarak kripto para kazanmaya başlayın!

1. ECOS – Özel Sözleşmeler için Harika ve Yasal Olan En İyi Bitcoin Madenciliği Siteleri

ECOS, çeşitli ürün ve hizmetleri kapsayan bir kripto ekosistemine ev sahipliği yapar. Tamamen yasal olan tek madencilik şirketidir. ECOS, Ermenistan’da bir Serbest Ekonomik Bölge’de bulunur ve elektriği doğrudan Hrazdan TPP’den alır.

ECOS, bulut madenciliğine ek olarak güvenli bir cüzdan ve lider bir kripto para borsası da sunar. Platforma çevrimiçi olarak veya iOS/Android uygulaması ile erişim sağlanır. 

Site, Bitcoin madencilik sözleşmesi oluşturmaya olanak tanıyan özelleştirme araçları ile gereksinimleri karşılar. Platform, sözleşme süresi ve fiyatı ile bağlantılı parametreleri ayarlama imkanı sunar. 

ECOS, özel madencilik sözleşmesi sona erdiğinde Bitcoin fiyat tahmini belirtmenizi bile sağlar. Bu da sunulan potansiyel yatırım getirisi hakkında net bir fikir edinmenizi sağlar. Karlılık getiriler sonuçta oluşturduğunuz sözleşmeye bağlı olacaktır.

ECOS en iyi Bitcoin madenciliği siteleri

Örnek olarak, 36 aylık bir sözleşmeyi tercih ettiğinizi ve süresi dolduğunda Bitcoin’in 60.000 $ değerinde olacağına inandığınızı varsayalım. Bu senaryoda getiriniz %99 olacaktır. ECOS, karınızı günlük, aylık ve yıllık olarak da ayırır.

Aynı parametreleri kullanarak ve 5.000 ABD doları tutarındaki ilk yatırıma göre aylık 278 ABD doları pasif gelir elde edilir. Platform, desteklenen pazarlar açısından yalnızca Bitcoin madenciliği yapmanıza izin verir.

Canlı sohbet aracılığıyla gerçek zamanlı müşteri hizmetleri sunan ECOS, en iyi Bitcoin madenciliği siteleri arasındadır. Yeni kullanıcılar, platformu test edebilmeleri için bir ay boyunca ücretsiz deneme sözleşmesine erişim sağlar. 

ECOS bulut madenciliğini web sitesinde sunulan ücretsiz deneme sürümüyle deneyin. Tek yapmanız gereken hesap ayarlarında “TryBeforeBuy” promosyon kodu ile bulut madenciliğini etkinleştirmek.

Desteklenen Kripto Para Sayısı  1 – Bitcoin
Minimum Yatırım  150 $
Madencilik Ücretleri Hizmet ücretleri özel sözleşmeye bağlıdır
Yatırım Getirisi  Karlılık özel sözleşmeye bağlıdır

İyi Yönleri:

 • Genel olarak en iyi Bitcoin madenciliği sitesi
 • Uzman donanım satın almaya gerek yok
 • En düşük yatırım sadece 150$
 • 2018 yılında kuruldu
 • Ortalama 1,43x çarpanı

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

2. Shamining – Ortalama 3 Oranlı En İyi Bitcoin Madenciliği Siteleri

Shamining, itibar, karlılık ve ücretler söz konusu olduğunda en iyi Bitcoin madenciliği siteleri arasında yer alır. 

Platform, donanım ekipmanı satın almadan ve büyük miktarlarda elektrik tüketmeden pasif gelir elde etmenizi sağlar. Uzaktan bir Bitcoin madencilik cihazı kiralamanız yeterli olur.

Shamining platformunda madenciliğe başlamak için bir hesap kaydı açmanız gerekir. Yatırım yapmak istediğiniz Bitcoin madencilik çiftliğini de seçmelisiniz. Ardından, kripto madenciliğinizin bedelini ödemek için para yatırarak pasif gelir elde etmeye başlayın.

Shaminin Bulut madenciliği

Bu popüler Bitcoin madencilik sitesinde gereken başlangıç fiyatı 250 dolardır. Platform, ortalama gelir çarpanının 1,43x olduğunu belirtir. Bu, yatırılan her 1.000 dolar için kripto eşdeğeri olarak 1.430 dolar demektir. 

Shamining’in 2018’den beri var olması ve 70.000’den fazla kişi tarafından kullanılması önemlidir.

Site, her biri farklı düşük yatırım gereksinimleri ve kilitlenme süreleri ile gelen çeşitli sözleşmeler sunar. Platform, yatırdığınız miktara göre getiri oranları değerlendirmenizi sağlayan bir hesap makinesi sunar. Bu, size uygun olan sözleşmeyi seçmenizi kolaylaştırır.

En iyi Bitcoin madenciliği siteleri arasındaki Shamining, ücretleri gördüğünüz getiri oranlarına dahil eder. Bu, kripto madencilik karlılık seviyelerinizi değerlendirmenizi kolaylaşır. 

Shamining, kripto gelirlerinizi dilediğiniz zaman nakde çevirmenize olanak tanır. Ancak ilgili sözleşmenin tamamlanmasını beklemeniz gerekir. Bileşik faizden yararlanmak için karınızı yeniden yatırma seçeneğiniz de vardır.

Desteklenen Kripto Para Sayısı  1 – Bitcoin
Minimum Yatırım  250 $
Madencilik Ücretleri Yatırım getirisine dahil
Yatırım Getirisi  Ortalama 1,43x çarpan

İyi Yönleri:

 • Uzman donanım satın almaya gerek yok
 • Minimum yatırım 250$
 • 2018 yılında kuruldu
 • Ortalama 1,43x çarpan

3. GMINERS – Ortalama 0 Bitcoin Bulut Madenciliği Getirisi 

GMINERS, en iyi Bitcoin madenciliği siteleri listesinde yer alan bir diğer güçlü adaydır. Shamining ve ECOS gibi, GMINERS da yalnızca Bitcoin’e odaklanan bir bulut madenciliği platformudur. 

Ethereum ve Dogecoin gibi dijital para birimleri ile madencilik yapmak isteyenler başka bir sağlayıcıyı değerlendirmelidir.

Bitcoin madenciliği sitesi oldukça rekabetçi şekilde ortalama %150 ROI (Yatırım Getirisi) sunar. Başlamak için bir hesap açmanız ve en az $250 depozito yapmanız gerekir. Ardından, her biri en az bir yıl süreli olan çeşitli Bitcoin madencilik sözleşmelerinden birini seçebilirsiniz.

Gminers - en iyi Bitcoin madenciliği siteleri

GMINERS, Bitcoin madencilik operasyonlarınızın değerini takip etme kolaylığı sağlar. Takip, akıllı telefon, tablet ve masaüstü cihazınız üzerinden gerçekleştirilir. 

Madenciler, hesap kurulumu için herhangi bir ücret ödemez. Ancak, her 1 GH/S başına $0.0120 sözleşme ücreti alınır.

Desteklenen Kripto Para Sayısı  1 – Bitcoin
Minimum Yatırım  250 $
Madencilik Ücretleri 1 GH/S başına 0,0120 USD
Yatırım Getirisi  Ortalama %150 yatırım getirisi

İyi Yönleri:

 • Ortalama %150 yatırım getirisi
 • Minimum yatırım 250$
 • Sözleşme ücretleri konusunda çok net
 • Hesap oluşturma ücreti yok

4. ChickenFast – Yeni Başlayanlar İçin En İyi Bitcoin Madenciliği Siteleri

ChickenFast, yeni başlayanlara özel en iyi Bitcoin madenciliği siteleri arasında yer alır. Bu madencilik platformu yeni başlayanlar düşünülerek tasarlanmıştır. 

Madencilik sitesini kullanmaya başlamak için önceden herhangi bir deneyime sahip olmanız gerekmez. En önemlisi, kendi sözleşme parametrelerinizi ayarlamanız gerekmez.

Tek yapmanız gereken Bitcoin madenciliği için yatırmak istediğiniz tutarı belirtmektir. Ardından, temel ChickenFast algoritması yatırım sırasında en iyi sözleşmeleri belirler. 

chickenfast Bitcoin mining

ChickenFast’in günlük Bitcoin ödemeleri sunar. Bu da karınızı yeni madencilik sözleşmelerine yeniden yatırabileceğiniz anlamına gelir.

Gelirlerinizi nakde çevirmeye karar verirseniz, en az 0,0003 BTC’lik bir para çekme işlemini karşılamanız gerekir. 

Tüm ücretlerin hesap kontrol panelinizde gördüğünüz ROI’ye dahil edilmiş olması önemli bir husustur. Bu, tam olarak ne kadar kazanacağınızı bilmenizi kolaylaştırır.

Desteklenen Kripto Para Sayısı  1 – Bitcoin
Minimum Yatırım  250 $
Madencilik Ücretleri Yatırım getirisine dahil
Yatırım Getirisi  Algoritmaya göre değişkenlik gösterir

İyi Yönleri:

 • Yeni başlayanlar için en iyi Bitcoin madencilik sitesi
 • Sözleşmeleri belirtmeye gerek yok
 • Sadece yatırma tutarınızı girin, gerisini algoritma halleder
 • Günlük olarak ödenen Bitcoin ödülleri

5. HashShiny – Çeşitli Kripto Paraları Destekleyen Bulut Madenciliği Sitesi

HashShiny, birden fazla coini destekleyen bir bulut madenciliği sitesidir. Site, piyasadaki en iyi seçeneklerden biridir. Bu popüler sağlayıcı, Bitcoin’e ek olarak, Ethereum, Zcash, Litecoin, Dash, Dogecoin ve Decred madenciliği yapmanıza da olanak tanır.

HashShiny, aynı anda birden fazla ağda madencilik yapmanızı sağlar. Madenciler, tek bir coine bağlı kalmaz.

Bu sağlayıcıya başlamak için önce bir hesap açmanız ve para yatırmanız gerekir. Madencilik yatırımları, kripto para, banka/kredi kartları ve Paypal aracılığıyla finanse edilir.

Hashshiny - en iyi Bitcoin madenciliği siteleri

Yatırım getirileri ve ücretler, madencilik yapmaya karar verdiğiniz kripto para birimine ve seçtiğiniz sözleşmeye bağlı olarak değişir.

Örneğin, Ethereum madenciliği yapmaya karar verirseniz, 100 KH/S başına 1,65 $ kazanırsınız. Getiri, her gün tahsil edilen 100 KH/S başına 0,0024 $ ‘lık bir maliyetle gelir.

HashShiny’nin yatırım getirisi açısından yatırımınızdan ne kadar kazanabileceğinizi açıkça göstermemesi ana dezavantajıdır. Tüm karlılık değerleri hash oranına dayanır.

Desteklenen Kripto Para Sayısı  7
Minimum Yatırım  Belirtilmiyor
Madencilik Ücretleri Kripto paraya ve sözleșmeye bağlı
Yatırım Getirisi  Kripto paraya ve sözleșmeye bağlı

İyi Yönleri:

 • Aynı anda 7 farklı coin çıkarmanızı sağlar
 • Kripto para birimini ve fiat para yatırma işlemlerini destekler
 • Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli sözleşmeler

6. BeMine – Net Ödeme Bilgileri Sunan En İyi Bitcoin Madenciliği Siteleri

BeMine, en iyi Bitcoin madenciliği siteleri listemizde dikkate alınması gereken bir başka sağlayıcıdır. Bu platform çok çeşitli yatırım fırsatları ve sözleşme özellikleri sunar. Kullanıcılar, hedefine uygun bir şey bulacağından emindir. 

BeMine, madencilere kazanacakları miktarlar konusunda çok net bilgiler sunar. Bu, çok basit bir karlılık hesaplayıcı aracılığıyla sağlanır. 

Örneğin, bir Antminer T17+ bulut sözleşmesine 1.500 doların biraz üzerinde yatırım yapmaya karar verdiğinizi varsayalım. Bu işlem, ayda 172 $ ve yıllık 2.098 $ pasif gelir elde etmenizi sağlar.

BeMine Cloud Mining

BeMine, seçtiğiniz sözleşme için geçerli ücretleri açıkça gösterir. Yukarıda belirtilen örneğe bağlı kalarak, günlük 1,09 $ bakım ücreti ödersiniz. 

Kripto paralar, Visa ve MasterCard, Bitcoin madencilik sözleşmesi için kullanılan ödeme yöntemleri arasındadır.

Desteklenen Kripto Para Sayısı  1 – Bitcoin
Minimum Yatırım  99 Dolar
Madencilik Ücretleri Sözleșmeye bağlı
Yatırım Getirisi  Sözleșmeye bağlı

İyi Yönleri:

 • Çok çeşitli sözleşmeler arasından seçim yapın
 • Ücretler ve yatırım getirileri dolar bazında açıkça görüntülenir
 • Minimum sözleşme büyüklüğü 99$

7. TrustMining – Gündelik Yatırımcıların Tercih Edebileceği En İyi Bitcoin Madenciliği Siteleri

TrustMining, küçük yatırımcılar için geliştirilen en iyi Bitcoin madenciliği siteleri arasında yer alır. Üç yıldır faaliyette olan platform, pahalı bir madencilik ekipmanı satın almanızı gerektirmez.

İlk yatırım tutarı, en az 250 dolardır. Platform, her biri benzer getiriler sunan üç sözleşme arasından seçim yapmanızı sağlar.

Örneğin, bir SHA-256 sözleşmesine 250 $ yatırım yaparsanız, ayda 43,80 $ pasif gelir ve yıllık 525 $ getiri sağlar. Ethash sözleşmeleri biraz daha karlıdır. Söyleşmeye yapılan 250 dolarlık yatırım, aylık 45 $ ve yıllık 550 $ yatırım getirisi sunar. 

Trust Mining - en iyi Bitcoin madenciliği siteleri

TrustMining, dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tabletlerin web tarayıcılarını kapsayan çoklu cihaz desteğine sahiptir.

Platform, bulut madenciliği çalışmalarınızdan tam olarak kazanacağınız miktarı tek bir tıklama ile öğrenmenizi sağlar. TrustMining, haftada 7 gün, günde 24 saat canlı sohbet yoluyla müşteri desteği sunar. Kullanıcılar, her 24 saatte bir madencilik ödüllerinden payını alır.

Desteklenen Kripto Para Sayısı  15
Minimum Yatırım  250 Dolar
Madencilik Ücretleri Kripto paraya ve sözleșmeye bağlı
Yatırım Getirisi  Kripto paraya ve sözleșmeye bağlı

İyi Yönleri:

 • 15 farklı kripto para madenciliği
 • Çok kullanıcı dostu
 • Potansiyel ROI’lere ilişkin net veriler
 • 7/24 müşteri desteği

8. Genesis Mining – Karlı Sözleşmelere Sahip En İyi Bitcoin Madenciliği Siteleri

Genesis Mining, kripto para madenciliği konusunda uzmanlaşmış bir bulut madenciliği hizmetidir. Popüler madencilik sitesi, çoğu zaman en karlı sözleşmelerini satar. Tercih ettiğiniz madencilik sözleşmesinin kullanıma sunulması durumunda hızlı olmanız gerekir.

Platform, Bitcoin, Dash, Ethereum, Litecoin, Monero ve Zcash madenciliği yapmanıza olanak tanır. En iyi Bitcoin madenciliği siteleri arasındaki Genesis Mining, çeşitlendirilmiş bir madencilik sözleşme sepeti oluşturma fırsatı sunar. 

Yatırım getirileri, seçtiğiniz coine ve ilgili sözleşme süresine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Genesis Mining’in planlarının yüksek yatırım gerektirmesi en büyük dezavantajıdır.

Genesis mining Bitcoin. Madenciliği

Örneğin, Ethereum madenciliği yapmak isteyenler, başlangıç ​​planı olarak 499 dolarlık bir sermaye harcamalıdır. Genesis Mining, banka ve kredi kartıyla para yatırmanıza izin verir. Bu, da ilk kez yatırım yapacaklar için idealdir. 

En güvenilir madencilik siteleri arasındaki Genesis Mining, 2013 yılında piyasaya çıkmıştır. Platform, kayıtlarında 2 milyonun üzerinde müşteriye sahip olduğunu belirtir. 

Desteklenen Kripto Para Sayısı  6
Minimum Yatırım  499 Dolar
Madencilik Ücretleri Kripto paraya ve sözleșmeye bağlı
Yatırım Getirisi  Kripto paraya ve sözleșmeye bağlı

İyi Yönleri:

 • 6 farklı kripto para madenciliği
 • Çoğunlukla tükenen karlı sözleşmeler
 • 2 milyondan fazla müşteriye sahip olduğunu belirtir
 • Visa ve MasterCard ödemelerini kabul eder

Kripto Madenciliği Nasıl Çalışır?

Yukarıdaki bölümde en iyi Bitcoin madenciliği siteleri ve özellikleri hakkında bilgiler verdik. Şimdi, daha derine inerek herhangi bir fon ayırmadan önce bu pasif yatırım alanının çalışma şeklini ele alacağız.

Bitcoin Madenciliği Nedir?

Bitcoin madenciliği, yeni Bitcoin’lerin dolaşıma girmesi ve ağın güvenliğinin sağlanması amacıyla gerçekleştirilen bir işlemler bütünüdür. 

Madencilik, Bitcoin ağındaki işlemleri doğrulamak ve blok zincirine eklemek için hesaplama gücü gerektiren bir süreçtir. Pasif gelir sağlamak isteyenler, yüksek maliyetlerden dolayı geleneksel bir Bitcoin madenciliği sitesi ile uğraşmak istemeyebilir.

Bulut madenciliğini keşfetmeye istekli olsanız bile, arka planda olup bitenler hakkında sağlam bir kavrayışa sahip olmanız yine de önemlidir. Sonuçta, en iyi Bitcoin madenciliği siteleri ile para kazanmak için sermayenizi riske atmanız gerekir.

 • Bitcoin ağı her 10 dakikada bir yeni bir blok çıkarır.
 • Her blokta, bloğun onaylanmasından önceki 10 dakika içinde gerçekleştirilen işlemlerin bir dilimi bulunur.
 • Blok doğrulandığında, ilgili bloktaki tüm işlemlerin geçerli olduğu onaylanır ve Bitcoin defterine gönderilir.

Bir blok onaylanmadan önce madencilerin işlem dilimlerini doğrulaması gerekir.

 • Doğrulama, genellikle 10 dakika süren oldukça karmaşık bir denklemin çözülmesiyle sağlanır.
 • Belirli bir bloğu çözmede yalnızca bir madenci başarılı olabilir. İşlemi yapan madenci yalnızca 6,25 BTC’lik bir ödül alır.

Bitcoin madencilerinin para kazanabilmeleri için, aldıkları ödüllerin temel elektrik ve bakım maliyetlerini aşması gerekir.

Bulut Madenciliği Nedir?

En iyi Bitcoin madenciliği siteleri arasında yer alan tüm sağlayıcılar, bulut üzerinden sağlanan uzaktan bir hizmet sunar. Bu, Bitcoin madenciliği donanımları satın almanız gerekmediği anlamına gelir. Ancak donanım cihazları, genel amaçlı bilgisayarlara göre yüksek hash oranlarına sahiptir. Bu, daha fazla blok kazımını mümkün kılar.

İnternete bağlanmak dışında, bulut madenciliği yaparken herhangi bir elektrik tüketmeyeceksiniz. Kaydolduğunuz bulut madenciliği sitesi, kendi donanım çiftliklerinde gerekli donanım cihazlarına sahip olur.

Bulut madenciliği

Bir bulut madenciliği sözleşmesine para yatırdığınızda, aslında çiftliğin ürettiği mevcut hash gücünün bir yüzdesini kiralamış olursunuz.

Örneğin, bir Bitcoin madencilik platformuna %1’e eşdeğer bir yatırım yaptınız. İlgili donanım tek bir günde 10.000 $ kar elde ederse, 100 $ kazanırsınız.

Madencilik ödülleriniz çoğu durumda her 24 saatte bir size ödenir. Bu, tokenleri başka bir madencilik sözleşmesine yeniden yatırmanıza olanak tanır. Bu da karma büyümeyi kolaylaştırır.

Birçok Bitcoin madencilik şirketinin en az bir yıl süreli bir sözleşme satın almanızı zorunlu kıldığını da belirtelim. Bazıları uygun getirilerle de çalışsa esnek şartlar sunar.

Bitcoin Madenciliği Karlı mı?

Geleneksel Bitcoin madenciliği artık ortalama bir kişi için karlı değil. En önemlisi, bu alana artık birçoğu Çin’de bulunan az sayıda büyük ölçekli Bitcoin madencilik havuzları hakimdir.

Yine de, en iyi Bitcoin madenciliği siteleri ile yatırım yaptığınızda kar elde etmeniz mümkündür. Sağlayıcı, birçok durumda yatırımınızdan beklenen getiriyi yüzde cinsinden bildirir.

Bazı sağlayıcılar bir adım daha ileri giderek günlük, haftalık ve aylık olarak dolar cinsinden kazancınızı gösterir.

 • Madencilikten kar elde etme becerinizin büyük ölçüde kripto paraların piyasa değerine bağlı olduğunu unutmamak gerekir.
 • Örneğin, en iyi Bitcoin madenciliği siteleri içinde size yatırım getirisi gösterildiğinde, ödüllerinizi kripto token olarak almanız esas alınır.
 • Bu, %10’luk bir getiri ile 1 BTC’lik bir yatırımın madencilik ödüllerinde ek bir 0,10 BTC anlamına gelir.
 • İlgili dijital para biriminin değeri önemli miktarda düşerse, madencilik çabalarınız bir kayıpla sonuçlanır.

En iyi Bitcoin madenciliği siteleri ile pasif gelir sağlamak isteyenler, kripto para yatırım tavsiyeleri ile de kazanç fırsatı yakalayabilir.

Kripto Madenciliğinin Maliyetleri

En iyi Bitcoin madenciliği siteleri ile para yatırırken, perde arkasında birçok maliyet birikir. Bu maliyetler şunları içerir:

 • Bir bloğu doğrulama şansına sahip olmak için gereken çok sayıda ASIC cihazının satın alınması
 • Kripto madenciliği teçhizatını 7/24 çalışır durumda tutmak için büyük elektrik maliyetleri
 • Sürekli bakım
 • Para yatırma ve çekme işlemlerinin kolaylaştırılmasıyla ilgili masraflar

Bu maliyetler web sitesinin bir müşterisi olarak size yansıtılır. İyi haber şu ki, karşılaştığımız en iyi Bitcoin madenciliği siteleri maliyetleri ilgili sözleşmenin yatırım getirisine dahil eder.

Bu sayede madencilik yatırımınızdan tam olarak ne kadar kazanacağınızı bilirsiniz.

Akılda tutulması gereken bir başka ücret de dijital paralarınızı bir madencilik sözleşmesinde kilitli tutmanın fırsat maliyetidir. Daha önce de belirtildiği gibi, genellikle en az bir yıllık bir süre için kaydolmanız gerekir. Bu süre zarfında tokenlerinizi çekmeniz mümkün olmaz.

New York, 3 Haziran 2022’de yenilenebilir enerji kaynakları kullanılmadığı takdirde Bitcoin madenciliği faaliyetlerini yasaklayan yasa tasarısını kabul etti. Ancak bu yasa veto edilebilir. Teksas gibi diğer ABD eyaletleri Bitcoin madencilerine karşı oldukça dostça bir tavır içindedir.

Bitcoin Madenciliğine Nasıl Başlanır?

Bulut madenciliğinin sizin için doğru olduğundan eminseniz ve bugün pasif gelir elde etmeye başlamak istiyorsanız makalemizin bu bölümü sizi lider madencilik platformu ECOS’u kurmanızı sağlayacaktır.

ECOS Token Satın Alma Adımları

1. Adım: ECOS Hesabını Açın

İlk adım, ECOS web sitesini ziyaret etmek ve sağ üst tarafta yer alan ‘Sign Up’ butonuna tıklamaktır. Daha sonra platforma kaydolup giriş yapabilmek için sizden bazı bilgilerinizi doldurmanız istenecektir.

ECOS - bitcoin madenciliği siteleri

2. Adım: Para Yatırın

Kaydolduktan sonra hesabınıza para yatırmanız gerekir. ECOS’da yatırım yapmak istediğiniz Bitcoin madencilik sözleşmesini karşılayacak kadar para eklediğinizden emin olun.

Unutmayın, kripto para birimleri yerine bir banka ve kredi kartı ile para yatırmayı planlıyorsanız, kimlik doğrulaması yapmanız gerekir.

3. Adım: Bitcoin Madencilik Sözleşmesini Seçme

Artık ECOS hesabınızda paranız olduğuna göre, yatırım yapmak istediğiniz sözleşmeyi seçmeniz gerekecek.

4. Adım: Pasif Gelir Kazanın

ECOS hesabınız üzerinden madencilik sözleşmesini onayladığınız anda otomatik olarak pasif gelir kazanmaya başlayacaksınız.

İstediğiniz zaman para çekme talebinde bulunabilirsiniz. Bununla birlikte, bazı yatırımcılar ödüllerini yeni sözleşmeler satın almak için kullanacak. Yatırımınızı arttırmak istiyorsanız bu iyi bir seçenektir.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Sonuç

En iyi Bitcoin madenciliği siteleri, pasif gelir elde etmek isteyenler için büyük fırsatlar sunar. Yazımızda, en iyi 8 Bitcoin madenciliği sitesini detaylı bir şekilde inceledik. Bu siteler, kullanıcılara çeşitli yatırım seçenekleri ve kazanç potansiyelleri sunarak, farklı ihtiyaçlara hitap eder. 

ECOS ve Shamining gibi platformlar, düşük başlangıç yatırımları ve kullanıcı dostu arayüzleri ile öne çıkar. HashShiny ve Genesis Mining gibi siteler de geniş coin desteği ve karlı sözleşme seçenekleri ile dikkat çeker.

En iyi Bitcoin madenciliği sitelerinin seçimi, yatırımcıların hedeflerine ve beklentilerine göre değişir. Bu sitelerin her biri, farklı yatırım seviyelerine ve stratejilerine uygun seçenekler sunar. Size uygun platformu seçerek madencilik yapmaya başlayın ve bu dinamik piyasada pasif gelir elde edin!

Sık Sorulan Sorular

En iyi Bitcoin madencilik sitesi hangisidir?

Bitcoin madenciliğini ücretsiz yapabilir miyim?

Bitcoin dışında hangi kripto paraların madenciliği yapılır?

Bitcoin madenciliğine nasıl başlayabilirim?

Bitcoin madenciliği fosil yakıtları nasıl kullanır?

Bitcoin madenciliği yaparak ne kadar kazanılır?