Fenerbahçe token, Fenerbahçe Spor Kulübü ve Paribu iş birliğiyle üretilen bir taraftar tokenidir. Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen bu tokenin gelecekte hangi fiyat aralığında olacağını merak eden birçok yatırımcı bulunuyor. Bu makalemizde de detaylı bir şekilde Fenerbahçe token fiyat incelemesi yaparak yatırımcıların aklında olan tüm soruları yanıtlamayı planlıyoruz.

Gelin, ilk olarak güncel FB coin grafik incelemesi yaparak makalemize başlayalım.

✏️ Coin adıFenerbahçe Token
💱 SembolFB
💲 Fiyat (USD)$0,7629042
📈 Fiyat değişimi (1 saat)0%
📉 Fiyat değişimi (24 saat)3.54%
💵 Piyasa değeri$1.663.131
🏆 Sıralama1705
🚀 24 saatlik hacim$1.233.128
💸 Dolaşımdaki arz2.180.000
💰 Toplam arz33.781.172

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Fenerbahçe Token Grafik – 2024

FB coin fiyatı, her saniye boyunca ya yükselir ya da düşer ve bunun ana nedeni yatırımcıların açtığı pozisyonlardır. Eğer alımlar satımlara göre daha yüksek olursa FB coin için “boğa” döneminin başladığını, eğer satımlar alımlardan fazla olursa da “ayı” döneminin başladığını anlayabilirsiniz.

Diğer her kripto para birimi gibi FB token fiyat açısından bir hayli hareketlidir. Bunun ana sebebi, yatırımcılar arasında giderek yaygınlaşan taraftar tokenlerin spekülasyona açık olması görüşü yatıyor.

FB Coin Grafik

Yukarıda yer alan grafikten anlayacağınız üzere Fenerbahçe fan token fiyatı bir hayli hareketlidir. Kripto para birimleri merkeziyetsiz yatırım araçları olduğu için bu gayet normal bir durumdur fakat olası bir coin çöküşünden etkilenmemek için her daim stoplu işlem açmak gerekir.

Aktif olarak son 24 saatte %0,58 düşüş yaşayan FB coin, 1,61 dolardan fiyatlanmış durumda. Türkiye’de en büyük 4 spor kulübünden biri olan Fenerbahçe’nin yerel tokeni için 2023 yılı ilk çeyreğinde fiyat beklentisinin 1,60 ila 2 dolar arasında olduğunu belirtelim. Eğer başta Fenerbahçe token olmak üzere kripto para nasıl satın alınır bir fikriniz yok ise ilgili makalemizi okuyabilirsiniz.

Fenerbahçe Token Fiyatı Neden Yükselir ya da Düşer?

Güncel FB coin düşüşü ya da yükselişinin altında yatan nedenleri açıklamadan önce GS Coin, TS Coin ve Barcelona’nın kendi yerel tokeni olan BAR gibi daha yüzlerce fan tokenin fiyatındaki oynaklığın diğer kripto para birimlerine göre daha fazla olduğunu açıklayalım.

Öncelikle fan tokenler, ETH, LINK ya da XRP gibi altyapısı gelişmiş projeler değildir. Popüler ve güvenilir kripto para birimlerinin yükselişe geçmesi için ya altyapısında önemli bir gelişme yaşanması ya da popüler kripto borsalarından birinde listeleneceği haberi gelmesi gerekir fakat FB token gibi fan tokenlerin yükselişe geçmesi için Lig içerisinde beklenenden iyi bir sıralamada yer alması ya da şampiyon olması gibi olayların yaşanması gerekir.

Aktif olarak Süper Lig’de ikinci sırada yer alan Fenerbahçe, 1. sırada yer alan Galatasaray ile arasında 10 puandan fazla bir fark olsa da FB için şampiyonluk imkânsız değildir. Ali Koç için Fenerbahçe taraftarı kızgın olsa da olası bir şampiyonluk haberi gelirse, FB Token fiyatı yükselişe geçecektir fakat eğer FB Coin şampiyon olamazsa FB coin fiyat hareketliliği aşağı yönlü beklenebilir.

Kulüp aktivitelerinden farklı olarak kripto sektöründe en popüler kripto para birimi olan BTC’nin düşüşe geçmesi de başta FB Coin olmak üzere birçok coinin fiyatını olumsuz etkiledi çünkü BTC dışında tüm coinler Bitcoin’in gidişatından olumlu/ olumsuz etkilenir. Gelin, şimdi geçmişte FB coin kaç TL olduğunu açıklayalım.

Fenerbahçe Token Fiyat Geçmişi

9 Ağustos 2021 tarihinde ön satış ile yatırımcılara sunulan FB coin, 12 Ağustos 2021 tarihinde en büyük Türk kripto borsası Paribu’da listelendi. Satışa sunulduğu ilk günlerde birim fiyatı yüksek olduğu için eleştirilmiş FB Coin, CoinMarketCap verilerine göre 20 Ağustos 2021 tarihinde fiyatı 9,6 dolardan 10,3 dolara kadar yükseldi fakat ardından 1 Eylül 2021 tarihinde beklenmedik bir şekilde 7,5 dolara düşerek yatırımcılarını şaşırttı.

Bu düşüş ile birlikte yatırımcıların büyük bir çoğunluğunun güveni kırıldı ve uzun yıllardır şampiyon olamayan Fenerbahçe için yatırım yapmayı bazı taraftarlar reddetti ve FB Coin yatırımı yapmaya hiç bulaşmadı. Toplam arzı 190.700,000 adet ile sınırlı olan FB Coin, tüm arzı piyasaya dahil ettikten sonra herhangi bir ek coin üretiminin olmayacağını ilgili Fenerbahçe token ekibi bildirdi.

Fenerbahçe Token Analiz

Fenerbahçe’nin ezeli rakip Türk takımı Galatasaray’ın yerel coini piyasaya gayet mütevazi bir fiyattan giriş yaptığı için bir süre boyunca yükseliş yaşamasa da sabit bir fiyattan işlem görmeyi başardı ve ardından farklı dallardan çeşitli şampiyonluk haberleri geldiği için yatırımcılarına yüksek kazanç getirdi.

Yüksek bir fiyattan piyasaya giriş yapan FB Coin, piyasaya sürüldüğü günden sadece birkaç hafta sonra düşüş trendine geçti ve bazı haftalar dışında genel olarak fiyatında düşüş hâkim oldu ve aktif olarak 1,4 ila 2 dolar aralığında işlem görüyor. Küçük bir ihtimal olsa da eğer Fenerbahçe tarafından şampiyonluk ya da beklenen token yakım haberi gelirse FB Coin yatırımcıları %100 ila 200 arasında bir kazanç elde edebilir.

Son olarak herhangi bir fan tokene yatırım yapmak için illa ki o takımı desteklemenize gerek olmadığını belirtelim. Bir yatırımcı olarak objektif karar verip farklı takımlar üzerinden kazanç elde edebilirsiniz. Eğer Galatasaray Coin nereden alınır merak ediyorsanız ilgili bilgilendirme makalemizi inceleyebilirsiniz.

Fenerbahçe Token (FB) Gelecek Yıllar İçin Fiyat Tahmini

Fenerbahçe Token, geçmişten bu yana başlangıçta planlamayı yanlış yaptıkları için kötü bir yıl geçirmiş olsa da hatalarından ders çıkarmış gibi gözüküyorlar. Bu sebeple gelecek yıllarda FB Coin fiyatında yukarı yönlü bir artış yaşanabilir.

Detaylı bir şekilde yıl bazlı olarak Fenerbahçe token kaç TL olacağını açıklayalım. Vereceğimiz tüm bilgiler ‘tahmin’ olup, herhangi bir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Bu sebeple eğer FB Coin yatırımı yapmak istiyorsanız hazırlamış olduğumuz bu kapsamlı makale dışında kendi öz araştırmanızı yapmanızı öneririz.

2024 Yılında Öngörülen FB Coin Fiyatı

Fan tokenler, ilk ortaya çıktığı aylarda inanılmaz derecede olumlu tepki almıştı fakat Metaverse ve NFT kavramı kadar da bir etkisi olmadı. Bu durumun farkında olan yatırımcılar gelecek yıllarda fan tokenlere yatırım yapmak yerine geleceği olan NFT ya da Metaverse tokenlerine yöneleceğini düşünüyoruz.

FB Coin arzı 2023 yılı içerisinde toplam arz miktarını düşürme işlemini başarılı bir şekilde yürütmüş ve Fenerbahçe şampiyonluğunu ilan etmiş olursa Fenerbahçe token, 5 dolar seviyesinde büyük bir direnç seviyesi oluşturabilir ve bu seviyenin altına kolay kolay gerilemeyebilir.

2024 yılında Ali Koç iyi transferler yapıp Fenerbahçe Spor Kulübü’ne istenen katkıyı sağlayabilirse FB Coin’e küsen kendi taraftarlarının gönlünü kazanabilir ve yeni bir ATH (Tarihin En Yüksek Seviyesi) oluşturabilir.

2025 Yılında Öngörülen FB Coin Fiyatı

2025 yılında başta Bitcoin olmak üzere çoğu kripto para biriminin fiyatında düşüş bekliyoruz çünkü kripto para birimlerinin içinde bulunduğumuz yıl devamlılığını sürdürebilmesi için yatırım yapan yatırımcıların her zaman değişmesi yani sirkülasyon içerisinde olması gerekir. Yani, eğer bir varlığı hep aynı kişiler satıp alıyorsa o varlık zamanla değersizleşir.

2025 yılında gerçekleşecek fiyat geri çekilmeleri yıl boyu sürebilir ve bu durumdan FB Coin kötü etkilenebilir. Eğer kötü beklentilerimiz öngördüğümüz şekilde gerçekleşirse Fenerbahçe token fiyat açısından 0,70 dolar ila 1 dolar arasında yıl boyu ilerleyebilir.

Eğer yanılırsak ve 2024 yılında tüm dünya genelinde kripto para birimlerinin tanınırlığı artarsa FB Coin, Türkiye’nin en iyi spor kulübünün utility tokeni olarak 10 doların üstüne çıkabilir.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Fenerbahçe Token Nedir?

Fenerbahçe token, Stoken Finansal Teknolojiler anonim şirketi tarafından geliştirilen ve yatırımcılarına sunulan yeni bir taraftar tokenidir. Yeni nesil Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen bu token, taraftarlarına birçok fırsat sunuyor. ERC-20 standartları ile oluşturulmuş olan bu kripto para birimi güncel olarak Paribu ve Bitfinex borsasında satılmaktadır.

190.700 milyon arza sahip olan Fenerbahçe token, sabit bir arza sahiptir yani mevcut bu arza 1 adet dahi token dahil edilmeyecektir. Güncel olarak toplam bu arzın %61,35’lik bölümü Fenerbahçe Spor Kulübü’nün hazinesine aitken %13,63’lük bölümü ise Paribu ve Bitfinex borsaları üzerinden yatırım yapmak isteyen kullanıcılara ayrılmıştır. Geri kalan %25,02’lik arz ise ön satış, pazarlama ve stake gibi alanlar için ayrılmıştır.

Fenerbahçe Token Nedir

Toplam arzının fazla olduğunun farkında olan bu ekip, Fenerbahçe token fiyat açısından daha yüksek olmasını sağlamak için zamanla FB Coin’i daha nadir elde edilebilecek bir konuma sokmayı amaçlıyor. Toplam 100 milyona kadar yakım işleminin devam edeceğini söyleyen deneyimli FB Coin ekibi, olası bir fiyat yükselişe işaret ediyor.

Son olarak Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Futbol, Basketbol ve Voleybol takımlarının her maç galibiyeti, şampiyonluğunu ilan etmesi ya da Avrupa başarısı karşılığında belli bir miktar token yakarak FB Coin yatırımcılarına kazanç vadediyor.

Fener Token Nasıl Çalışır?

Fener token, Ethereum zinciri üzerine inşa edilmiş ERC-20 tabanlı bir taraftar tokenıdır. Merkezi ve merkeziyetsiz borsaların cüzdanlarında güvenle saklanabilen bu token, diğer önde gelen kripto paralar gibi 7/24 borsa içerisinde işlem görür.

Fener fan token, yatırım aracı olarak kullanılabilmesinin yanında yukarıdaki bölümde de bahsetmiş olduğumuz gibi taraftarlarına özel ayrıcalıklar sunmakta. 2046 yılına kadar tüm yaratılacak yeni tokenların tamamlanması ve arzın kademeli olarak düşürülmesi planlanmakta.

Teknik doküman içerisinde yer alan bilgiye göre her şampiyonluk, Avrupa başarımı ve galibiyet başına belli bir oranda token yakılacak. Bu yakım işleminin ne zaman başlanacağına dair net bir bilgi yok ancak toplam 100 milyon FB coin adetine ulaşana kadar çalışmalar sürebilir.

Fenerbahçe Token Nasıl Alınır?

Fenerbahçe’nin Süper Lig içerisindeki başarılı performansı, yatırımcıları $FB token satın almaya yöneltmekte. Güncel olarak fanatikler, Binance üzerinden Fener token yorum ve analizlerini inceleyebilir ancak alım yapması mümkün değildir.

Fener coin satın almak için yatırımcıların en çok tercih ettiği Bybit borsasında alım yapmadan önce Binance hesabı oluşturup stablecoin satın almak gerekmektedir. Taraftarlar, ilk olarak resmi Binance internet sitesini ziyaret edip hesabını oluşturduktan sonra KYC doğrulamasını gerçekleştirmesi gerekmekte.

Bu adımları başarılı bir şekilde tamamlayan yatırımcılar EFT/Havale yoluyla Türk Lirası yatırmalı ve ardından TRY/USDT işlem çifti üzerinden Tether satın alıp Fenerbahçe fan token listelendiği herhangi bir sanal kripto borsa cüzdanına kripto transfer etmesi gerekmekte.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünleridir.

Fener Token OKX ile Alınabilir mi?

Fenerbahçe coin satın almadan önce stablecoin satın almak için alternatif bir diğer borsa OKX’dir. Hem yeni hem de deneyimli yatırımcılara uygun arayüz tasarımına sahip bu borsa üzerinden $FB satın almak mümkün değildir ancak kullanıcılar, stablecoin satın alarak diledikleri diğer borsa cüzdanına transfer edebilir.

  • 1. Adım: OKX internet sitesinin sağ üst köşesinde yer alan “Kayıt Ol” butonuna tıklayıp gerekli bilgileri doldurun.
  • 2. Adım: E-posta adresinize gelen doğrulama numarasını ilgili alana girdikten sonra KYC doğrulamasını tamamlayın. Bu işlem ortalama 2-3 saat sürmektedir.
  • 3. Adım: OKX cüzdanınıza Türk Lirası yatırıp “Al-Sat” kategorisi içerisinde yer alan “Dönüştür” butonuna tıklayın.
  • 4. Adım: Son olarak kaç adet USDT satın almak istediğinizi belirtip alım emri verdikten sonra cüzdanınızdan Fenerbahçe coin satın almak istediğiniz borsa cüzdanınıza para transferini gerçekleştirin.

Ek bilgi olarak Fenerbahçe coin yorum ve analizlerini doğrudan OKX platformu içerisinden gerçekleştirilebileceğinin altını çizelim.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünleridir.

Fenerbahçe Token Benzeri Hangi Varlıklar Vardır?

Türkiye’de başarılı birçok spor kulübü sanal varlığını taraftar ve hayranlarına duyurmuştur. Öyle ki, en büyük fan token projeleri arasında Türk takımlarını görmek muhtemel. 2024 yılı içerisinde piyasa değeri açısından en iyi fan tokenler sırasıyla FC Barcelona Fan Token (BAR), Galatasaray Fan Token (GAL), Paris Saint-Germain Fan Token (PSG) ve OG Fan Token (OG)’dır.

Fan tokeni olan en büyük Türk taraftar coinleri ise sırasıyla şunlardır:

  • Galatasaray Fan Token (GAL)
  • Trabzonspor Fan Token (TRA)
  • Samsunspor Fan Token (SAM)
  • Fenerbahçe Token (FB)
  • Göztepe S.K. Fan Token (GOZ)

Fenerbahçe Token Nereden Alınır?

Fenerbahçe fan token satın alabileceğiniz iki farklı platform vardır. Bunlardan en popüler olanı bir Türk kripto borsası olan Paribu’dur. Her kripto borsasında mevcut olan KYC doğrulamasını yaptıktan hemen sonra Paribu cüzdanınıza %0 komisyonlu Türk lirası havalesi yapabilir ve ardından FB Coin satın alabilirsiniz.

Eğer herhangi bir nedenden dolayı Paribu borsası üzerinden FB Coin yatırımı yapmak istemiyorsanız alternatif olarak Bitfinex borsası üzerinden de satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 2012 yılında kurulan ve milyonlarca yatırımcı tarafından tercih edilen bu borsa üzerinden güvenli bir şekilde FB Coin yatırımı yapabilirsiniz.

Ek bilgi olarak bu borsada kredi/banka kartınızı kullanarak doğrudan FB Coin satın alabilirsiniz. Kredi kartı ile kripto para nasıl alınır bir fikriniz yok ise kılavuz niteliğinde makalemize göz atabilirsiniz. Yatırımcılar için oldukça kolaylık sağlayan bu para yatırma metodunun tek bir olumsuz tarafı var o da işlem ücretlerinin yüksek olmasıdır. Güncel olarak FB Coin yatırımı yapmak istiyorsanız 25 dolar alt limit ile ilk olarak TRON, Tezos, Ethereum, Tether ve Tether Gold satın alabilir ardından bu varlığı piyasa fiyatından FB Coin ile değiştirebilirsiniz.

Fan Token Satın Almak Mantıklı mı?

Fenerbahçe token fiyat açısından her ne kadar cazip bir konumda olsa da yatırımcıların bir bölümü fan tokenlerin popülerliğinin düştüğünü ve yakın zamanda tüm taraftar tokenlerin değerinin sıfırlanacağını düşünüyor.

Bu görüşe katılmadığımızı belirterek açıklamamıza başlayalım. Spor kulüpleri var olduğu sürece fan tokenler de var olacaklardır. Elbette bazı fan tokenler zamanla popülerliğini yitirecek çünkü aktif bir lig içerisinde yüzlerce takım mücadele ediyor. Fenerbahçe Spor Kulübü, 1907 yılında kurulan ve günümüzde en büyük spor kulüplerinden birisidir.

Bu sebeple, dalgalanma ne kadar yüksek olursa olsun genel kripto piyasası çökmedikçe FB Coin de çökmeyecektir.

FB Forumda Konuşulan Dolaşımda Kaç Tane FB Token Var?

Dolaşımdaki arz miktarı, sabit bir oran değildir. Yatırımcıların mevcut ilgisine bağlı olarak bazı dönemlerde sirkülasyon oranı artar ya da azalır. Haziran ayında dolaşımda toplam 2,2 milyon adet $FB tokeni olup belirlenen toplam arzın %1,19’una karşılık gelmekte.

$FB’nin dolaşımdaki arzının artması için Fenerbahçe fan token geliştirme ekibinin atması gereken en büyük adım arzı kademeli olarak düşürmek ve Web3 alanındaki faaliyetlerine arttırmak olmalıdır. Toplam arz miktarının düşmesi talebi arttıracağı için yatırımcıların cüzdanlarında yer alan Fenerbahçe tokenin değerlenmesine sebep olacaktır.

Özet

Türkiye’nin en büyük spor kulübünün yerel kripto para birimi olan Fenerbahçe Token, başta Fenerbahçe taraftarları olmak üzere her yatırımcıya çeşitli fırsatlar sunar. Futbol müsabakalarında sahada çalınacak müziklerden ücretsiz konser biletlerine kadar faydalanabileceğiniz birçok fırsat bulunuyor.

Tüm bu fırsatlardan yararlanmak için yapmanız gereken tek şey Bitfinex ya da Paribu borsasına kayıt olup FB Coin satın almaktır. FB Coin Paribu ile bir iş birliği içerisinde bulunduğu için yatırımcıların büyük çoğunluğunun Paribu borsasını tercih ettiğini de belirtelim. Detaylı bilgiye FB forum üzerinden ulaşabilirsiniz.

Fenerbahçe Token Logo

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünleridir.

Fenerbahçe Token Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

FB coin kaç tl?

Fenerbahçe token nedir?

Fenerbahçe token Paribu borsası üzerinden satın alınabilir mi?