en iyi metaverse coinleri

En  iyi metaverse coinleri teknoloji gelişimiyle değişen dünyamızda alışık olmadığımız yeni ve dijital bir varlık birimidir. Kripto paralara, gün geçtikçe alanına yeni ve sıra dışı projeler ekleniyor. Metaverse hayatımızın içerisinde yer bulmaya başlarken gözümüze bu sanal gerçekliği temeline alan kripto projeleri gözümüze çarpıyor. 

Uzun yıllardır bildiğimiz Facebook’un Meta adı ile yeniden markalaştığını gördüyseniz siz de bu Meta’nın ne olduğunu merak etmiş olabilirsiniz. Metaverse’in kısaltılmış hali olan Meta, bu yeni dünyanın ne kadar gündemde olacağının Facebook gibi bir sosyal medya devinin ismini değiştirmesi kanıt niteliğinde.

Bu yazımızda sizler için bu yeni sanal evrenin en iyi kripto projelerini listeleyerek, yapacağınız yatırımlarda ışık olması amacıyla projeler hakkında bilgileri derledik.

2024 Yılının En İyi Metaverse Coinleri

Kripto piyasasının Metaverse alanında yatırım yapabileceğiniz eski ve yeni, birbirinden farklı projeler bulunmakta. Aşağıda bu yazımızda inceleyeceğimiz Metaverse projelerinin listesini bulabilirsiniz.

 1. Love Hate Inu (LHINU) – Satın Alınabilecek En İyi Altcoin
 2. Metropoly (METRO) – Dünyanın İlk Gayrimenkul NFT Projesi
 3. FightOut (FGHT) – Günümüzün En Başarılı Metaverse Projesi
 4. C+Charge (CCHG) – Karbon Kredi Sektörünün En Başarılı Projesi
 5. Securedverse (SVC) – Yeni Nesil FPS P2E Oyunu
 6. Tamadoge (TAMA) – Popüler Deflasyonist Kripto Para Birimi
 7. Battle Infinity (IBAT) – Satın Alınabilecek En İyi Metaverse Coinlerinden Biri
 8. Decentraland (MANA) – Sınırsız Özelleştirmeleriyle Ünlü Popüler Metaverse Coini
 9. The Sandbox  (SAND) – Yatırım Yapılabilecek En İyi Metaverse Coinlerinden Biri
 10. Axie Infinity (AXS) – P2E Oyunları İçin En İyi Metaverse Coini 
 11. Enjin Coin (ENJ) – En Ucuz Metaverse Coini
 12. Ethereum (ETH) – Metaverse Coinlerinin Gerçek Blok Zinciri 
 13. Render Token (RNDR) – Metaverse Platformlarına GPU Alanı Sağlayan Proje
 14. SushiSwap (SUSHI) – Metaverse Üzerinden NFT Pazar Yeri Sunan Merkeziyetsiz Borsa
 15. Ontology (ONT) – Yeni Metaverse Projeleri İçin Ölçeklenebilir Blok Zinciri Ağı
 16. ApeCoin (APE) – Popüler BAYC NFT’leri İle Ünlü Metaverse Coini
 17. Illuvium (ILV) – RPG Oyunu Odaklı Metaverse Coini

Gelin hiç vakit kaybetmeden bu Metaverse projelerini inceleyelim.

2024 Yılında Öne Çıkan En İyi Metaverse Coinleri Projeleri

Metaverse dünyasında yeni sayılabilecek en iyi Metaverse coinleri için yapacağınız yatırımın bir risk barındırdığını aklınızda bulundurmalısınız. Aynı zamanda bu yeni trend haline gelen dünyaya seyirci kalmayıp uygun diyebileceğimiz bir yerden giriş yapabilirsiniz. Eğer siz de bu gelişen ve yenilenen teknoloji dünyasında yer almak, yatırım yapmak istiyorsanız sizler için incelediğimiz projelere yakından bir göz atalım.

1. Love Hate Inu (LHINU) – Satın Alınabilecek En İyi Altcoin

Love Hate Inu Logo

Love Hate Inu, kullanıcıların hem token stake edip hem de birden fazla meme anketinde oy kullandıkları için ödüllendirildiği, bir “Oy Ver ve Kazan” temalı kripto platformudur. Oylama sürecine katılmak için her kullanıcının yerel kripto para birimi olan $LHINU’yu stake etmesi gerekir.

Love Hate Inu’nun oylama algoritmasının demo sürümünü önümüzdeki aylarda yayınlaması beklenirken, metaverse evrenine genişlemek için ekibin iddialı planları olduğunu belirtelim. Love Hate Inu teknik dokümanına göre, 2024’ün ilk çeyreğine kadar platformuna birden fazla metaverse ile alakalı özellikler entegre etmeyi planlıyor. Blok zincir tabanlı tek kripto anket platformu olduğundan, süreç tamamen anonim kalması da kullanıcıların güvenliğini sağlamak için oldukça önemlidir.

En İyi Metaverse Coinleri Love Hate Inu

2022 yılının 4. çeyreğine kadar Love Hate Inu, platformunu tam anlamıyla kullanıcıların deneyimine sunması bekleniyor. Ek olarak deneyimli geliştirme ekibinin açıklamasına göre bu proje, oylama sürecinde herhangi bir manipülasyonu önlemek için gerçek zamanlı bir staking mekanizması kullanır.

Token stake etme süresi en az 30 gündür, bu da düzenli volatiliteyi azaltmaya yardımcı olması için oldukça iyi düşünülmüş bir adımdır. Ayrıca, 100 milyarlık düşük token arzı, Love Hate Inu’nun uzun vadede token fiyatını artırmasına yardımcı olacaktır.

Ön Satış Başlangıç Tarihi 8 Mart 2023
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, Kredi Kartı
Zincir Ethereum
Min Yatırım Yok
Maks Yatırım Yok

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

2. Metropoly (METRO) – Dünyanın İlk Gayrimenkul NFT Projesi Sunan En İyi Metaverse Coinleri

Metropoly Logo

Metropoly, gayrimenkul yatırımı gibi ciddi bir birikim isteyen yatırım türleri ne yazık ki başta ülkemizde olmak üzere dünya çapında alt ve orta düzey yatırımcılar tarafından tercih edilmiyor. Bunun nedeni de var olan yüksek fiyatlar ve çoğu bina kalitesinin yetersiz olmasına bağlanıyor.

Metropoly, 100$ gibi oldukça düşük bir fiyata yatırımcıların gayrimenkul yatırımı yapmasını sağlayan son derece iyi düşünülmüş özgün bir projedir. Gerçek dünyada var olan bir gayrimenkul sanal parçalarına bölünerek NFT olarak saklanır. Yatırımcılar da bu NFT’yi satın alarak var olan yaşantısında gayrimenkul yatırımı nasıl yapıyorsa sanal konut yatırımı ile de aynı şeyi yapabilir. Örneğin, kira toplayabilir, satılığa çıkarabilir ya da saniyeler içerisinde satması gerekirse gayrimenkul NFT’sini %70 fiyatına anında elinden çıkarabilir.

En İyi Metaverse Coinleri Metropoly Ek olarak proje gayet anlaşılır bir arayüze sahip olduğu için daha önce hiç kripto sektörüne bulaşmamış bir yatırımcı dahi Metropoly arayüzü üzerinden anlaşılır bir şekilde yatırım yapmaya başlayabilir. Son olarak ön satışın 9. aşamasında olan SVC, güncel olarak adeti 0,0625 dolardan yatırımcılara sunulduğunu belirtelim.

Sembol METRO
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT ve BNB
Blok Zinciri Ethereum (ERC-20)
Min Yatırım 100$
Max Yatırım N/A

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

3. FightOut (FGHT) – Günümüzün En Başarılı Metaverse Projesi

FightOut, kullanıcılarının antrenman hedeflerine ulaşmaları için ödüllendiren, devrim niteliğinde bir “Hareket Et ve Kazan” platformudur. Kullanıcılar, gelişmiş özellikleri kullanılarak fitness hedeflerine daha uygun özelleştirilmiş antrenmanlar oluşturma seçeneğine sahiptir. Yani ağırlıklı olarak yapmak istediğiniz antrenmanı dilediğiniz gibi seçebilirsiniz.

En İyi Metaverse Coinleri fightout

FightOut ek olarak kullanıcıların, platformun metaverse evreninde gerçek hayattaki fiziksel niteliklerini temsil edebilen benzersiz NFT avatarlarını oluşturmalarına olanak tanır. Tüm bu eşsiz özellikleriyle FightOut, şimdiden birçok yatırımcı tarafından en iyi “Hareket Et ve Kazan” projesi olarak nitelendiriyor.

Bu yazının yazıldığı sırada, FightOut’un yerel token’ı $FGHT, ilk ön satış aşaması yakın zamanda başlamışken yatırımcılar 0,0167$’lık indirimli bir fiyattan satın alınabilir. Çoğu ön satış bitiminde olduğu gibi FGHT tokenin ön satışı bittiği zaman da fiyatının yükseleceği düşünülüyor.

FightOut’un native tokeni $FGHT, ERC-20 token standardına dayalı sınırlı tedariğe sahiptir. $FGHT, FightOut’un metaverse evreninin ve diğer uygulamalarının merkezinde yer alır. Tokenler, kullanıcıların turnuvalara, liglere katılmasına ve diğer yardımcı programların yanı sıra oyun modlarının kilidini açmasına olanak tanır.

$FGHT Tokenomiki

FGHT tokeni, REPS satın almak için de kullanılır. FGHT ile REPS satın alan kullanıcılar, ek olarak %25 REPS elde edeceğini de ek bilgi olarak açıklayalım.

Toplam sınırlı 10 milyar token arzının %90’ı projenin ön satış aşamalarında satışa sunulmuştur. Yatırımcılar, Transak aracılığıyla kredi kartıyla FGHT token satın alabilirler. Şu anda, proje şimdiden 2,1 milyon USDT’yi aştı.

Yatırımcılar, projenin çeşitli özelliklerini daha iyi anlamak için FightOut’un teknik incelemesini okuyabilir.

$FGHT Satın Alma Bonusları

Ön satış aşamasında FGHT yatırımı yapan kullanıcılar, ödül olarak %50’ye varan ek $FGHT sahip olacağını da belirtelim.

Tüm bunlar ön satıştan neden FGHT satın almanız için sadece bazı nedenlerdir. Eğer yatırım yapmak istiyorsanız token arzı bitmeden yapmanızı öneririz. Detaylı bilgi almak için projenin Telegram grubunu ziyaret edebilirsiniz.

Ön Satış Başlangıç 14 Kasım 2022
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT ve Transak
Blok Zinciri Ethereum
Min Yatırım N/A
Max Yatırım N/A

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

4. C Charge (CCHG) – Karbon Kredi Sektörünün En Başarılı Projesi

CCHG Logo

C+Charge, elektrikli araç sürücüleri ve token sahiplerinin araçlarını şarj etmeleri karşılığında karbon kredisi şeklinde ödüller sunan çevreci bir kripto projesidir. Türkiye’de de şarj ünitesi kurmaya başlamış olan bu proje, ilk yerli Türk araba markası TOGG ile birlikte değerlenmesi yüksek ihtimaldir.

C+Charge’ın ön satış lansmanının sonlanmasına kısıtlı bir süre kaldı ve ekip şu ana kadar 3 milyon USDT’yi aşan bir yatırım toplamayı başarmıştır. Kullanıcılar, $CCHG tokeni 0,02 USDT gibi nispeten düşük bir fiyata satın alma fırsatına sahiptir. Yatırımcılar, hala şansları varken CCHG tokeni satın alarak ilerleyen aylarda %200-250 kazanç oranı elde edebilir.

en iyi metaverse coinleri C Charge Görsel

C+Charge’nin yerel tokeni olan $CCHG, Binance Smart Chain üzerine inşa edilmiş sınırlı arz miktarına sahip bir kripto para birimidir. Toplam 1 milyar token arzının %40’ı platformun ön satış aşamalarından satın alınabilirdir. Yatırımcılar, bu yazının yazıldığı sırada projenin yerel tokenini token başına yalnızca 0,02 USDT’den satın alabilirler. Alıcılar, her zaman güncel kalmak için C+Charge Telegram kanalına da dilerse katılabilir.

Ön Satış Başlangıç 2022 4. Çeyrek
Satın Alma Yöntemleri BNB, USDT ve Transak
Blok Zinciri BSC
Min Yatırım 1,000 CCHG
Max Yatırım N/A

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

5. Securedverse (SVC) – Yeni Nesil FPS P2E Oyunu Sunan En İyi Metaverse Coinleri

Securedverse Logo

Securedverse, 2024 yılının en iyi FPS temalı kripto oyunu seçilme ihtimali yüksek olan yeni bir projedir. Günümüzde kripto oyunlarına karşı oyuncuların oldukça yüksek ön yargısı bulunuyor ve bu durumun neden olduğunu Securedverse ekibi anlamış ve çözüm bulmuş gibi duruyor. Öncelikle bildiğiniz üzere CS:GO ve Valorant gibi oyunlar gayet akıcı ve rekabetçidir. Securedverse, neredeyse birebir geleneksel oyun ve savaş teması ile 1 yıl içerisinde milyonlarca oyuncuya hem keyifli oyun deneyimi sunarken hem de kazanç vadeden önemli bir girişimdir.

en iyi metaverse coinleri Securedverse Ön Satış

Bu Metaverse projesi çok yakında bir Alfa sürüm yayınlayacak ve temel oyun deneyimleriniz hakkında sizlerden ücretsiz bir şekilde geri bildirim toplayacak. Alfa sürüm yayınladığı gün itibarıyla ön satış evresi bitmeye yakın ya da ortalarda olabilir bu sebeple eğer projeye güveniniz tamsa (değilse Securedverse teknik dokümanı inceleyebilirsiniz) henüz ön satış yeni başlamışken yatırım yapmak iyi bir kazanç yüzdesi sunabilir.

Coinsult ve Coinsniper denetim firmalarından %100 güvenlidir sertifikasına sahip olan Securedverse, doğrudan kendi internet sitesi üzerinden yatırım yapılabilir. Yatırım yapmak için tek ihtiyacınız olan MetaMask ya da Wallet Connect cüzdanınızdır. Bu cüzdanlardan herhangi birini SVC tokenin internet sitesine ekleyip saniyeler içerisinde yatırım yapabilirsiniz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

6. Tamadoge (TAMA) – Popüler Deflasyonist Kripto Para Birimi

tamadoge

Tartışmasız öne çıkan en iyi metaverse projelerinden biri Tamadoge‘dir. Deflasyonist olması da ilerleyen yıllarda değerinin nerdeyse kesin artacağını gösteriyor. Bilmeyenler için Tamadoge, sabit bir arza sahiptir ve bu arz hiçbir zaman artmayacak. Ayrıca, her transferde belli bir miktar Tamadoge yakılacak.

Tamadoge, Metaverse evreninde kullanıcılara çok çeşitli imkanlar sunar. Bu imkanların başında NFT evcil hayvanlarını büyütme ve savaştırma yer alıyor. Satın alacağınız NFT evcil hayvanı size yavru olarak gelir. Sizin, NFT evcil hayvanınız ile ilgilenerek onu büyütmeniz gerekiyor. Yeteri kadar büyüttüğünüz zaman rakip evcil hayvanlar ile savaştırabilirsiniz.

en iyi metaverse coinleri tamadoge

TAMA, güncel olarak ön satışını tamamlamış durumda. Ancak an itibariyle TAMA’yı OKX veya Gate.io gibi popüler borsalar üzerinden satın alabilirsiniz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

7. Battle Infinity (IBAT) – Satın Alınabilecek En İyi Metaverse Coinlerinden Biri

Listemizin devamında yılın en iyi metaverse coinleri arasında diyebileceğimiz Battle Infinity yer alıyor. Battle Infinity, NFT’leri zengin bir metaverse dünyasına entegre ederken P2E elementleri ile gelir elde etme imkanı sunuyor. Battle Arena olarak da adlandırılan Battle Infinity’nin metaverse’ündeki tüm itemler NFT olarak yapılandırılmış durumda. Bu da tüm item’ler için alım-satım yapılabileceği anlamına geliyor.

Bütün al-sat işlemleri Battle Infinity’nin yerel tokeni olan $IBAT ile gerçekleştiriliyor. Oyun ekosistemi Battle Market denilen kendi yerleşik NFT pazar yerine de sahip. Bu pazar yerinde kullanıcılar dijital sanat eserleri veya oyun içi item’leri gibi NFT’lerini mint edip satabiliyor.

en iyi metaverse coinleri battle infinity

Battle Infinity’nin yılın en iyi NFT oyunu seçilmesinin bir diğer sebebi ise NFT’lerin platformun fantezi sporları ligine entegre edilebiliyor olması. IBAT Premiere League olarak adlandırılan lig, kullanıcılara kendi spor takımlarını oluşturma ve gerçek dünya sonuçlarına göre liglere katılma imkanı sunuyor. Bu fantezi oyununda tüm oyuncular NFT olarak yapılandırılıyor ve ikincil pazar yeri oluşturulmasına izin veriliyor.

Fantezi liglerine katılabilmek ve $IBAT üzerinden ödül kazanabilmek için NFT bileti (NFT pass) almak gerekiyor. Tüm Battle Infinity ekosisteminin Solidproof.io tarafından onaylı olduğunu; KYC doğrulamasının ise CoinSniper tarafından sağlandığını belirtmek gerekiyor.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

8. Decentraland (MANA) – Sınırsız Özelleştirmeleriyle Ünlü Popüler Metaverse Coini

Listemizin devamında bulunan MANA, 2018 yılında ortaya çıkan ve Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş olan Decentraland, kullanıcılarına sanal oyun deneyimi sunan en iyi Metaverse coinleri arasında. Bu sanal gerçeklikte kullanıcılar arazi satın alıp, bu araziler üzerine istediklerini inşa edebilir ve bu yeni dünyayı gezebilme imkanına sahip olurlar. Ayrıca, Decentraland kullanıcıların kendi avatarlarını kişiselleştirmesine olanak sağlar. Decentraland, kullanıcıların birbirleriyle etkileşime girip oyun oynayabileceği ve içerik yaratabileceği bir sanal gerçekliktir.

Decentraland’ın metaverse tokeni olan ve en iyi altcoinler arasında bulunan MANA, oyun içerisinde kullanıcıların hem avatarlarını kişiselleştirme amacıyla kullanılıyor, hem de arazi alım satımında kullanılmasından dolayı rağbet görmektedir.

Decentraland grafigi

MANA token, geçtiğimiz Kasım ayının sonunda fiyat olarak en yüksek seviyesi olan 5,85 doları görmüş olup, Bitcoin’in de fiyatının düşmesinin etkisiyle şu anda 1 dolar seviyelerinden işlem görmektedir. Kripto piyasasının tekrardan yükselişe geçmesiyle bu düşüşü bir yatırım fırsatı olarak görebilirsiniz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

9. The Sandbox (SAND) – Yatırım Yapılabilecek En İyi Metaverse Coinlerinden Biri

Listemizin bir diğer Metaverse projesi olan ve en hızlı yükselen kripto para birimleri arasında yer alan Sandbox, aslında ikinci sırada incelediğimiz Metaverse projesi olan Decentraland’dan daha önce, 2012 senesinde oyun yayınlayarak piyasa girmiştir. The Sandbox bir oyun şirketi olan Pixowl tarafından yaratılmıştır alım satım içeren bir oyun platformudur. Sandbox platformunda kullanıcılarına NFT oluşturma imkanı olmasıyla birlikte, NFT alıp satabilecekleri bir pazar yeri de bulunmaktadır. Aynı zamanda kullanıcılar bu platformda kendi 3D oyunlarını yaratıp oynama imkanına da sahip olduğunu belirtelim. The Sandbox kendisine “play-to-earn” yani oyna ve kazan modelini benimsemiştir. Kullanıcılar oyun içerisinde SAND tokeni kullanarak para kazanabilirler.

Sandbox grafigi

Tüm bu nedenlerden ötürü SAND tokeninin platformda kullanımının oyunla sınırla olmaması, ve kullanıcılarına birçok yenilik ve üretkenlik sunmasından ötürü SAND, metaverse evreninde yatırım yapılabilecek değerli bir proje konumundadır. 2021 Kasım ayında en yüksek değer seviyesi olan 8,40 doları gören SAND, şu anda 1,40 dolar seviyelerinde işlem görmektedir, bu düşüş fırsatı da yatırımcılara bir fırsat sağlamaktadır.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

10. Axie Infinity (AXS) – P2E Oyunları İçin En İyi Metaverse Coini 

Axie Infinity projesi, ilhamını hepimizin bildiği Pokemon’dan aldığı bir oyundur. Kullanıcılar oyunda dijital evcil hayvanları toplayıp bu evcil hayvanları tıpkı Pokemon’da olduğu gibi savaştırabilecekleri, aynı zamanda alım satım yapabilecekleri bir ortama sahiptir. AXS token, bu evcil hayvanları yetiştirmekte kullanılmakla birlikte projenin platformunda AXS token sahipleri oyunun gelecek planlarında ve güncellemelerinde söz sahibi oluyorlar.

Platform aynı zamanda AXS token sahiplerine staking adı verilen yöntemle de pasif gelir etme imkanı sunar. The Sandbox’ta olduğu gibi Axie Infinity de “play-to-earn” yani “oynadıkça kazan” anlamına gelen oyun türü olmasından ötürü kullanıcılar oyunu oynadıkça AXS ve projenin bir diğer tokeni olan SLP (Smooth Love Potion) kazanır.

Axie Infinity grafigi

AXS token, geçtiğimiz Kasım ayında en yüksek değeri olan yaklaşık 165 doları görmüş olup, şu sıralar 20 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

11. Enjin Coin (ENJ) – En Ucuz Metaverse Coini

Listemizin bir diğer metaverse projesi Enjin Coin ya da kısa haliyle ENJ, kullanıcılarına platformda dijital oyun ürünlerini güvenli bir şekilde yönetmesine ve saklamasına olanak tanıyan küreselleştirilmiş bir veri tabanı sunar. The Sandbox platformunda olduğu gibi Enjin de kullanıcıların üretkenliğine olanak sağlar. NFT satın alma, satma, takas etme ve yönetmeleri yer alır.

Platformun göze çarpan en önemli özelliği kullanıcı dostu olmasıdır. Kullanıcılar NFT’lerini satın alma veya satma işlemlerinde karşılarına çıkan QR kodlar ile platformun ve kullanıcıların güvenliğini sağlamaktadır.

Enjin grafigi

ENJ token geçtiğimiz kasım ayında en yüksek fiyat seviyesi olan 4,87 doları görmüş olup, şu anda 0,65 dolar seviyelerinden işlem görmektedir. Bu da piyasa düşüşünü fırsata çevirmek isteyen yatırımcılar için avantaj sunuyor.

12. Ethereum (ETH) – Metaverse Coinlerinin Gerçek Blok Zinciri 

Listemizin bu kısmına kadar bahsettiğimiz bütün projelerin ortak noktası Ethereum blok zinciri üzerinde inşa edilmiş olmalarıdır. Listemizdeki ilk 4 Metaverse projesinde olduğu gibi aslında kripto piyasasındaki neredeyse birçok token Ethereum blok zincirinde, bu nedenle de Ethereum göz ardı edilmemesi gereken bir coin olarak listemizde kendine yer ediniyor.

Ethereum grafigi

Metaverse projelerinin Ethereum ağı üzerine kurulmasının Ethereum açısından önemi yapılacak işlemlerin ETH ile ödenmesi ve bu yüzden kullanıcıların Ethereum satın almaları gerekmektedir. Bu durum da Ethereum pasif olarak birçok projeden gelir elde edeceği anlamına geliyor.

13. Render Token (RNDR)  – Metaverse Platformlarına GPU Alanı Sağlayan Proje

Çoğu Metaverse projesinin çok işlevli olduğunu fark etmişsinizdir. Kimisinde kullanıcılar oyun oynama imkanına sahip olmakla birlikte, kimisinde ise içerik üreticiliği yer alır. Tüm bunların ortak noktası ise platformların bu yüksek kalitedeki görselliği kullanıcılarına sağlayabilmeleri için grafik işlemci birimi yani GPU’ya ihtiyaç duymalarıdır.

İşte listemizde yer alan Render Token, yine diğer projeler gibi Ethereum blok zincirinde inşa edilmiş bir GPU oluşturma ağıdır. Bu da bütün Metaverse projelerinin kullanabileceği dağıtılmış bir GPU ağı sunduğundan Render’ı iyi bir yatırım aracı haline getiriyor.

14. SushiSwap (SUSHI) – Metaverse Üzerinden NFT Pazar Yeri Sunan Merkeziyetsiz Borsa

En iyi Metaverse coinleri projesi olan SushiSwap aslında merkeziyetsiz bir borsadır. Yani kullanıcılar merkezi üçüncü bir tarafa ihtiyaç duymadan dijital para birimlerini alıp satabilirler. Bunun yanında SushiSwap borsasının bir NFT pazarı olmasından ötürü bu alanda da alıcı ve satıcıları bir araya getiriyor.

SushiSwap borsasının coini olan SUSHI en yüksek 23,38 dolar seviyelerini görmüş olup, şu anda 1,67 doları seviyesinde işlem görmektedir.

15. Ontology (ONT) – Yeni Metaverse Projeleri İçin Ölçeklenebilir Blok Zinciri Ağı

Listemizde Ontology’e yer vermemizin en önemli nedeni diğer Metaverse projeleri arasında değerinin altında kalmış, yani daha tam olarak parlamamış olmasıdır. Oldukça gelecek vadeden bu proje, Web3 ağına gizlilik ve güven getirmeyi amaçlamaktadır.

Ontology kendi blok zincir ağına sahiptir ve bu zincirde yüksek hızlı ve düşük maliyetli bir kullanımı kullanıcılarına sunmaktadır. Kullanıcılarına kendi blok zincirlerini kurma imkanını sağlayan bu proje, Metaverse alanındaki projelere ev sahipliği yapabilme potansiyeli açısından Ontology’i önemli bir konuma getiriyor.

2017 yılında piyasaya giren ve Mayıs 2018’de en yüksek fiyat seviyesi olan 10,93 doları gören ONT, şu anda 0,30 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmektedir.

16. ApeCoin (APE) – Popüler BAYC NFT’leri İle Ünlü Metaverse Coini

Eğer NFT piyasasını takip ediyorsanız Bored Ape Yacht Club projesini duymuşsunuzdur. İşte bu Metaverse projesi, ünlü Bored Ape Yacht Club’ın yaratıcıları olan Yuga Labs tarafından piyasaya sürülmüştür. APE token sahipleri toplulukları adına oy kullanabilecek, ortaklıklar ve proje seçimleri gibi önemli konularda söz sahibi olma hakkına erişmektedir.

Aynı zamanda yönetim kurulu seçimlerinde üyeleri belirlemede söz sahibi olup, özel etkinlikler ve hizmetler gibi özel içeriklere de erişim imkanına sahip olurlar. Web3 ile Metaverse’ü birleştiren ApeCoin’in yüksek oranda talep görmesi beklenebilir.

17. Illuvium (ILV) – RPG Oyunu Odaklı Metaverse Coini

Listemizin son Metaverse projesi olan Illuvium, bir RPG yani rol yapma oyunudur. Bu oyun platformunda kullanıcılar içerisine çeken görsellikle Illuvials adı verilen yaratıkları avlamaktadırlar. Kullanıcılar oyun içerisinde NFT edinebilir. Ayrıca, rekabetçi oyunları seven kişilere de hitap etmektedir. Illuvium tokeni kullanıcılara ödül olarak dağıtılmasının yanı sıra kullanıcıların yönetimde de söz sahibi olurlar.

Listemizin son sırasında yer alsa da en değerli tokenlerden biri olan ILV, en yüksek fiyat seviyesi 1,911 doları olup, şu anda 310 dolar bandında işlem görmektedir.

Satın Alabileceğiniz En İyi Kripto Paralar – 2024

Kripto paralara veya Metaverse projelerine yatırım yapmak istiyorsanız dikkatli bir şekilde araştırmanızı gerçekleştirip, ardından  yatırım yapmalısınız. Bunun sebebi, yenilikçi sektörün tek bir kişi veya şirket yani Meta gibi platformlar tarafından yönetileceğinin düşünülmesidir. Yazımızın başında bahsettiğimiz gibi Facebook da metaverse konusunda önemli bir platformudur ve günlük milyarlarca aktif üyeye sahiptir. Bu nedenle Metaverse girişimine yatırım yapmak için büyük nakit akışına sahiplerdir.

Bu nedenler ışığında, bu yıl uzun vade de kripto yatırımı nasıl yapılır öğrenmelisiniz. Kendinize alternatif proje arıyorsanız Lucky Block’u incelemelisiniz. Kısaca proje hakkında bilgi vermek gerekirse, 2022 yılının başlarında piyasaya sürülen Lucky Block (LBLOCK), dünyanın her yerinden oyuncuların erişebileceği küresel bir çekiliş ekosistemi inşa ediyor. Bu da kripto oyunlarının artık ulusal olarak sınırlandırılamayacağı anlamına geliyor.

Lucky Block grafigi

Projenin tokeni olan LBLOCK’a sahip olan kullanıcılar sahip oldukları token ile platformdaki günlük çekilişlere katılma hakkı etmektedirler. Bu çekilişe katılmayı tercih etmeyen kullanıcılar ise tokenlerini biriktirerek pasif bir gelir imkanı elde etmektedirler. bu da riskli bir yatırım aracı olan kripto varlıkların arasında Lucky Block’u kullanıcılarına hem risk alma hem de risksiz kazanç sağlama imkanından ötürü öne çıkarmaktadır.

Metaverse Kripto Paraları Nedir?

Özetle Metaverse, sanal dünyada somut gerçek dünya deneyimlerine erişilmesini sağlayan gelişmekte olan bir teknolojiyi ifade eder.

 • Bu, etrafta dolaşıp mahallenizi sanal olarak görüntüleyebileceğiniz yerel şehrinizin 3 boyutlu bir kopyası kadar basit bir şey olabilir.
 • Benzer şekilde Metaverse, gerçek dünyadaki ürünlere göz atmanıza ve evinizden hiç çıkmadan alışveriş yapmanıza olanak tanıyan sanal bir alışveriş merkezinden de oluşabilir.
 • Her iki durumda da, Metaverse’in kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisine özel olmadığını belirtmek önemlidir.
 • Aksine, daha önce belirtildiği gibi, Facebook gibi büyük sermayeli şirketler de Metaverse dünyasına milyarlarca dolar harcıyor.

Bununla birlikte, görünüşünü beğendiğimiz bir dizi Metaverse kripto parası var. Özellikle mevcut piyasa düşüşünü düşündüğünüzde daha önem arz ediyor.

Metaverse projelerinin başında Love Hate Inu, FightOut, Metropoly, C+Charge, Securedverse, Decentraland, The Sandbox ve Axie Infinity gibi oyunlar geliyor. Bunların tümü, kullanıcıların açık pazarda satılabilen dijital arazi arazilerini keşfetmelerine, sohbet etmelerine ve satın almalarına olanak tanıyan kendi benzersiz sanal oyun dünyasını sunuyor.

Metaverse ürün ve hizmetlerinin alınıp satılabilmesi için platformun yerel kripto parası gereklidir. Seçtiğiniz Metaverse projenizin yerel kripto parasına yatırım yaparak, tokenin değeri artarsa ​​finansal kazanç elde edebilirsiniz.

FightOut - Geleceğin 100x Hareket-Et-Kazan Projesi

Puanımız

FightOut
 • LBank Labs ve Transak Destekli
 • Spor Yaparak Ödüller Kazan
 • Seviye Atla ve Metaverse'de Mücadele Et
 • Ön Satış Başladı - $1M+ Toplandı
 • Gerçek-Dünya Topluluğu - Spor Salonu Zinciri
FightOut
Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Metaverse Coinleri Nereden Satın Alınır?

Bu yazımızda incelemiş olduğumuz Decentraland, Sandbox, Axie Infinity, Enjin gibi popüler metaverse coinlerini nasıl satın alabileceğinizi merak ediyorsanız, düşük işlem ücretleriyle on plana çıkan OKX borsasına göz atabilirsiniz.

200’den fazla ülkede 20 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan OKX, en popüler kripto para borsaları arasında yer alıyor. 340’dan fazla token desteği bulunan OKX, kullanıcılara her borsada bulunmayan yeni coinleri de satın alma imkanı sunuyor.

okx website

OKX borsasının en çok dikkat çeken özelliklerinden biri de %0.10 gibi düşük alım-satım ücretine sahip olması olarak karşımıza çıkıyor. Popüler kripto para borsası, aynı zamanda kredi kartı, banka kartı, e-cüzdan ve banka transferi gibi ödeme yöntemlerini destekliyor.

Birçok metaverse coininin de yer aldığı OKX’te düşük işlem ücretleri ile kripto para alım-satımı yapmak isterseniz resmi websitesini ziyaret edebilirsiniz.

OKX Üzerinden Metaverse Coinleri Nasıl Satın Alınır?

Metaverse coinlerini OKX üzerinden nasıl satın alabileceğinizi merak ediyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek bunu yapabilirsiniz.

 • 1. Adım – Bir Hesap Açın: OKX web sitesini ziyaret edin ve “ÜYE OL” butonuna tıklayın. Ardından ekranınızda bir kayıt formu belirecektir. Bu kayıt formunda, adınızı ve soyadınızı, e-posta adresinizi, cep telefonu numaranızı, milletinizi ve şifrenizi girmeniz gerekecektir. Son olarak, kayıt işleminizin tamamlanması için OKX sizin mail adresinize göndereceği onay kodunu girerek cep telefonu numaranızı doğrulamanız gerekecektir.
 • 2. Adım – Kimliğinizi Doğrulayın: Oldukça kısa bir sürede kimliğinizin doğrulanacağı bu aşamayı tamamlamanız gerekir. Borsa, yatırımcısını tanımak için KYC doğrulamasını zorunlu tutar. Doğrulamada kullanmak için ehliyetinizin, pasaportunuzun veya kimliğinizin bir kopyasını yükleyebilirsiniz. İkamet durumunuzu kanıtlamak için yakın zamanda düzenlenmiş bir banka ekstresi veya elektrik/su faturası yüklemeniz gerekir.
 • 3. Adım – Para Yatırın: Artık para yatırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Seçtiğiniz ödeme yöntemi ile para yatırma işlemine başlayabilirsiniz. Para yatırma talebi verdikten sonra genellikle 1 saat içerisinde bakiyeniz cüzdanınıza aktarılır.
 • 4. Adım – Metaverse Coinlerini Arayın: Yatırdığınız para cüzdanınıza geçtiyse arama yerine almak istediğiniz kriptonun adını yazıp ilgili kripto para birimini bulduğunuzdan emin olun.
 • 5. Adım – Satın Almayı Gerçekleştirin: Artık kripto satın alım emrini verebilirsiniz. İsterseniz doğrudan piyasa fiyatından satın alabilir isterseniz de kendi fiyat aralığınızı belirtebilir ve bekleyebilirsiniz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Özet

Sizlere en iyi Metaverse coinleri ile projeleri ve içerikleri hakkında bilgi verdik. Yatırım yapabileceğiniz projeleri tanıtmak istedik. Bizim sizler için derlediğimiz araştırmalarımıza ek olarak sizler de kendi araştırmanızı yapın. Yatırımlarınızı çeşitlendirerek riskinizi en aza indirebilirsiniz. 

Kullanıcıların %100 güvenli ve anonim bir şekilde oy verebileceği bir ortam sunan Love Hate Inu projesini araştırmanızı ve sunduğu bu önemli potansiyeli dikkate almanızı öneririz.

Love Hate Inu - Geleceğin Meme Coini

Puanımız

Logo_LoveHateInu
 • Dünyanın İlk Web3 Oyla-Kazan Platformu
 • Önemli Konularda Oy Ver, $LHINU Tokeni Kazan
 • Güvenli, Sağlam ve Anonim Oylama
 • Rug Pull Korumalı - Tokenlerin %90'i Ön Satışta
 • $LHINU Tokenlerini Stake Ederek Oylama Gücünü Arttır
Logo_LoveHateInu
Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Metaverse Coinleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Metaverse coini nedir?

Metaverse coinleri nasıl satın alınır?

Satın alınabilecek en iyi metaverse coinleri hangileridir?

En ucuz metaverse coini hangisidir?