Coinbase Yeni Listelenecek Coinler

Business2Community olarak Coinbase yeni listelenecek coinler 2024 listesi ile ilgili detaylı bir rehber hazırladık ve size sunacağız. En popüler kripto para borsaları arasında yer alan Coinbase borsasını enine boyuna inceleyeceğiz.

Coinbase, kripto meraklılarının dikkatini çeken platformlardan biridir. Yatırımcılar kripto para satın almak için Coinbase kullanır. Yeni yatırımcı adayları için ise coin seçimi yapmak oldukça zorludur. 

Coinbase: Kripto para yatırımcılarının alım satım yapmasını sağlayan 2012 yılında kurulmuş bir kripto para borsasıdır. Ticaret hacmine göre ABD’deki en büyük kripto para borsasıdır. Coinbase logosu, mavi fon üzerinde markanın baş harfi olan “C” harfidir.

Coinbase’de listeleneceğini düşündüğümüz 12 kripto coin aşağıda yer alır. Gelin hep birlikte kripto para borsasının işleyişi, 2024’te yükselmesi beklenen coinler ve Coinbase yeni listelenecek coinler ile ilgili yazımıza göz atalım. Erken yatırım yaparak yüksek kazançlar elde edebilirsiniz!

Coinbase Yeni Listelenecek Coinler 2024 Listesi

Kapsamlı rehberimizde yeni ve yakında Coinbase’de listelenmesi beklenen kripto para birimleri yer alır.

 1. Green Bitcoin (GBTC) – Düşük enerji kullanımı, Oyunlaştırılmış Yeşil Staking sistemi ve BTC tahminleri ile Bitcoin’den 10 bin kat fazla çevre dostu BTC alternatifi kripto para projesi.
 2. Scotty the AI (SCOTTY) – Dijital alana yapay zeka aracılığıyla koruma kalkanı oluşturan meme coin projesidir. Kripto para sektöründe güvenliği artırmak için yapay zeka ve blok zincirini birleştirir.
 3. Smog Token (SMOG) – Yüzde 42 APY sunan Solana tabanlı bir meme coin projesidir. BONK ve WIF gibi popüler Solana coin’lerinin yerini almayı hedefleyen SMOG, ‘Solana’nın en yüksek airdrop’u vaadiyle öne çıkmaktadır.
 4. Sponge V2 Token (SPONGEV2) – 100 milyon dolarlık piyasa hacmini aşan SPONGE V1 tokenin yenilenmiş versiyonudur. Stake Et ve Köprü Kur ile Oyna-Kazan (P2E) özellikleri ile dikkat çeken bir projedir. Coinbase yeni listelenecek coinler listesine adaydır. 
 5. eTukTuk (TUK) – İklim krizine karşı yeşil kripto projesidir. Şarj ağını kullanan yatırımcıları ödüllendirir.
 6. Bitcoin Minetrix (BTCMTX) – Bitcoin madenciliği çözümü sunan platform staking ve bulut madenciliğini bir araya getirir. Ön satışın ilk 10 gününde 500 bin dolardan fazla fon topladı.
 7. 5th Scape (5SCAPE) – Blok zinciri teknolojisini sanal gerçeklikle (VR) bütünleştiren bir kripto para birimi girişimidir. Ethereum ile bütünleşmiş 3D VR oyunları sunar. 5Scape sahiplerinin VR içeriğine ömür boyu erişim hakkı bulunmaktadır.
 8. Frog Wif Hat (FWIF) – Solana’ya genişlemeyi hedefleyen SOL ve ETH merkezli meme coin projesi.
 9. Meme Kombat (MK) – Yapay zeka destekli savaş arenasında oyun imkanı sunan projedir. Blok zinciri teknolojisi ile meme’leri birleştirip kullanıcılara oyun ve pasif staking için imkan sağlar.
 10. Poodl Inu (POODL) – Köpek temalı meme coin’ler arasında öne çıkma hedefindeki proje. Sahiplerine yüksek staking ödülleri ile teşvik sağlamaktadır.
 11. Hypeloot (HPLT) – Token sahiplerine kâr paylaşımı mekanizmasını uygular. Günlük ödüller üretir. Bunun için geri-al-yak ve ödül sistemini kullanır.
 12. Wall Street Memes (WSM) – Topluluk odaklı kripto para projesidir.
 13. NEAR Protocol (NEAR) – Topluluk tarafından yönetilen katman-1 blok zinciri projesidir.
 14. Celer Network (CELR) – Kullanıcı odaklı ölçeklenebilen katman-2 platformudur.
 15. Meta X Connect (MXC) – Düşük güçle çalışan madencilik ağıdır.
 16. Render Token (RNDR) – Merkeziyetsiz işlem gücü sağlayan projedir.
 17. Hedera (HBAR) – Halka açık katman-1 ağıdır. Merkeziyetsiz uygulama oluşturmak ve yönetmek için tasarlanmıştır.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

İçindekiler

Coinbase Hangi Kripto Para Birimlerini Listeleyecek? – 2024 Güncel Liste

Coinbase yeni listelenecek coinler listesinde gelecek vadeden kripto para projeleri yer alır. Yatırımcılara sunduklarına ve çözdükleri sorunlara odaklandık. Detaylı analiz yazısı, yatırım kararlarınıza yardımcı olma amacı taşır.

1. Green Bitcoin (GBTC) – Bitcoin Fiyatını Tahmin Ederek Gelir Sunan Oyunlaştırılmış Yeşil Staking Sistemli Kripto Para Projesi

Green Bitcoin (GBTC), Coinbase’de listelenmesi en muhtemel kripto para birimidir. Green Bitcoin (GBTC), yenilikçi ‘Oyunlaştırılmış Yeşil Staking’ yaklaşımı nedeniyle ilgi çeken Ethereum platformu üzerine inşa edilmiş bir ERC-20 tokenidir.

GBTC,  Proof-of-stake (PoS) mekanizmasını kullandığından, Bitcoin’den 10 bin kat daha fazla çevresel fayda sağladığı düşünülmektedir.

Green Bitcoin TR - coinbase yeni listelenecek coinler

Yatırımcılar GBTC kullanarak BTC fiyatı hakkında doğru tahminlerde bulunarak teşvik alabilirler. Tokenleri akıllı bir sözleşmeye yatırarak, günlük ve haftalık oyunlara katılma fırsatı elde edebilirler. Örneğin, günlük oyunlar, BTC fiyatının volatilitesini tahmin etmeye, yükselip yükselmeyeceğini veya düşüp düşmeyeceğini göstermeye izin verir.

Kesin tahminler, günlük stake ödüllerinin bir kısmının tahsis edilmesini sağlar. Bu yenilikçi teknik, aktif çaba sarf etmeden gelir sağlar hem kısa hem de uzun süreler için stake etme uygulamasını teşvik eder. Stake etme süresine bağlı olarak farklı avantajlar sunar.

Sonuç olarak, kullanıcılar Green Bitcoin üzerinde günlük stake teşvikleri alma fırsatına sahip olurlar. Staking sürelerine süresine bağlı olarak, günlük ödemelerde yüzde 5 ila yüzde 20 arasında değişen bir bonus alma potansiyeli bulunur. Buna ek olarak, Green Bitcoin yıllık ödemelerde Mart 2024 itibarıyla ekstra yüzde 141 sunan bir yıllık yüzde getiri (APY) sağlar.

Green Bitcoin Tokenomik

Green Bitcoin’in yol haritası dört farklı aşamadan oluşmaktadır:

 • Token ön satışı lansmanı
 • Tokenin en yüksek kademelerdeki borsalarda listelenmesi
 • Staking teşviklerinin başlatılması ve bir fiyat tahmin oyununun uygulanması
 • Predict to Earn 2.0’ın (Tahmin Et Kazan) ilerlemesi

Green Bitcoin Teknik Dokümanı dosyasında belirtildiği üzere, tokenlerin dağılımı aşağıdaki gibidir:

 • Ön satış: Yüzde 40
 • Staking Ödülleri: Yüzde 27,50
 • Pazarlama: Yüzde 17,50
 • Likidite: Yüzde 10.
 • Topluluk Ödülleri: Yüzde 5

Bitcoin’e benzer şekilde, Green Bitcoin’in de dolaşımda sabit miktarda 21 milyon tokenı vardır. Devam etmekte olan ön satış için toplam 10,5 milyon token tahsis edilmiş olup Mart 2024 itibarıyla 3,16 milyon dolardan fazla fon elde edilmiştir. Satış sonrası stake ödülleri aracılığıyla arzın yüzde 20’si daha kullanıma sunulacaktır.

Çok yönlülüğü göz önüne alındığında, kripto para birimi Coinbase’de listelenme potansiyeline sahiptir. Kullanıcılar daha fazla bilgi edinmek ve projenin ilerleyişinden haberdar olmak için Green Bitcoin Telegram kanalına katılabilirler.

 

Token Sembolü $GBTC
Ön Satışta Mevcut Token 8,400,000 GBTC
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, BNB, Kart
Blok Zinciri Ethereum 
Token Türü ERC-20
Toplam Token Arzı 21 Milyon
Minimum Yatırım 10 GBTC

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

2. Scotty the AI (SCOTTY) – Kripto Sektörünü Yapay Zeka ile Koruyan Trend Coin

Scotty the AI (SCOTTY), kripto para ekosistemi içindeki güvenliği artırmak için yapay zeka ve blok zinciri teknolojisini entegre eden bir proje. Scotty the AI, karmaşık blok zinciri verilerini incelemesini ve ağdaki potansiyel riskleri tespit etmesini sağlayan sofistike yapay zeka yeteneklerine sahiptir.

Platformun kripto para aleminin gerçekliğini korumak için ağ düzensizliklerini ve şüpheli işlemleri tespit etme gibi önemli özellikleri vardır.

Scotty the AI - coinbase yeni listelenecek coinler

Projenin amacı, anormallikleri ve potansiyel tehditleri belirleyebilen sofistike yapay zeka algoritmalarını kullanarak blok zinciri güvenliğini artırmaktır. Scotty the AI Teknik Dokümanı dosyasında görüldüğü üzere, platform token takas (swap) aracı ve bir AI chatbot’u entegre edecektir.

Scotty Swap mekanizması ve müşteri sorularına doğru yanıtlar veren yapay zeka destekli bir chatbot gibi önemli unsurlar projeyi öne çıkarmaktadır. Üyeler, ‘Scotty Chat’ platformunu kullanarak bir yapay zeka sohbet robotuyla etkileşime geçecektir. Kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojisi hakkındaki bilgilerini genişletme fırsatına sahip olacaklardır.

Proje önceden belirlenmiş 1,734.567.890 token arzına sahiptir ve gelecekte başka token yaratmama taahhüdünde bulunmuştur. Projenin temel amacı, tokenin değerini ve kıtlığını korumaktır.

Scotty AI yol haritasi

Tüm bunlara ek olarak Scotty the AI, ekibine hiçbir tokenin tahsis edilmediği belirtilmiştir. Böylece kontrolün token sahipleri tarafından elde tutulmasını sağlayan merkeziyetsiz bir yönetişim sistemine bağlıdır. Stake ödüllerinde ise yüzde 34 APY sunmaktadır.

Ön satışın ardından token hem Uniswap hem de BitMart’ta listelenecektir. Gelecekte güvenliğini ve güvenilirliğini sağlamak için de Coinbase gibi üst düzey borsalarda listeleme almayı hedeflemektedir.

Projenin iddialı yol haritası şunları içerir:

 • Güvenlik denetimleri yapmak
 • Borsalarda listelenmek
 • Ortaklıklar kurmak
 • Merkeziyetsiz yönetişimi kolaylaştırmak için piyasaya araçlar sürmek

Potansiyel alıcılar, Scotty the AI Telegram kanalına katılabilir. Ayrıca kullanıcılar en son bildirimleri almak için  Scotty the AI Twitter (yeni adıyla X) hesabını takip etme seçeneğine sahiptir.

Ön satışın ardından token hem Uniswap hem de BitMart’ta listelenecektir. Gelecekte Scotty the AI, güvenliğini ve güvenilirliğini sağlamak için Coinbase gibi üst düzey borsalarda listeleme almayı hedefliyor. Scotty the AI, ön satışın başlangıcından Mart 2024 ortasına kadar 7,3  milyon dolardan fazla para toplamıştır.

Token Sembolü $SCOTTY
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, Kart
Blok Zinciri Ethereum 
Token Türü ERC-20
Toplam Token Arzı 1.734 Milyar
Ön Satışa Ayrılan Token Sayısı 520,370,367
Minimum Yatırım 10 SCOTTY

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

3. Smog Token (SMOG) – Solana’nın “En Büyük Airdrop’u” Özelliğiyle BONK’u Devirmeye Çalışan Coin

Smog Token (SMOG) yatırımcıları çekmedeki başarısı ve artan popülaritesi nedeniyle Coinbase’de listelenme olasılığı güçlü olan coin’ler arasında.

Solana ağındaki 7 Şubat 2024 lansmanının ardından proje, sektör için yeni bir standart oluşturacak ücretsiz bir airdrop’a işaret etmektedir. Smog’un yatırımcı tabanı, 490 milyon token (toplam arzın yüzde 35’i) alacak. Smog’un arkasındaki ekip bunu “Solana tarihindeki en büyük airdrop” olarak tanımlamaktadır.

Smog Token - coinbase yeni listelenecek coinler

Ayrıca, yüzde 42’lik yıllık yüzde getiri (APY) stake etme teklifi hem kısa vadeli hem de uzun vadeli yatırım stratejileri izleyen kişiler için cazip bir yatırım fırsatı sunmaktadır. Staking mekanizması, pasif gelir elde etmenin bir yolunu sunarken, SMOG tokenlerinin uzun süre elde tutulmasını da teşvik etmektedir.

SMOG arzının yüzde 50’si, Bonk ve Dogwifhat gibi popüler kripto paraların başarılarını yansıtarak viral büyüme ve dünya çapında beğeni kazanma hedefiyle pazarlama amaçlarına ayrılmıştır.

Buna ek olarak platform, gelecekte Coinbase gibi merkezi borsalarda listelenme beklentisiyle toplam arzının yüzde 10’unu likidite amaçları için ayırmıştır.

Smog Token TR Tokenomik

Projenin erken dönemdeki başarısı sayesinde, token, zincirler arası hizmet Wormhole aracılığıyla Ethereum’da kullanılabilir hale gelerek Solana blok zincirinin ötesine çoktan geçmiştir.

Projenin gelişimi hakkında bilgi almak isteyen yatırımcılar Smog Token Teknik Dokümanı dosyasını inceleyebilir ve Smog Token Telegram kanalı aracılığıyla topluluğa aktif olarak katılabilir.

Token Adı Smog Token
Ön Satış Yok
Token Sembolü $SMOG
Blok Zinciri Solana
Token Türü SPL
Toplam Token Arzı 1,4 milyar
Satın Alma ETH, SOL, USDT, USDC veya başka bir Solana tabanlı token

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

4. Sponge V2 Token – Başarılı SPONGE Tokenin Yenilenmiş Versiyonu

En çok gündem olan konularının arasında meme coin çılgınlığı geniş yer kaplar. Bu yıl içerisinde kripto arenasına giriş yapan Sponge V2 token, başarısıyla dikkat çeken projelerden biridir.

SPONGE projesi, 100x yapmış olması ve 100 milyon dolarlık piyasa hacmini aşması ile Coinbase yeni listelenecek coinler listesine girer. Bu projenin devamı niteliğindeki Sponge V2 token, selefinin iddiasını sürdürmeyi amaçlar.

Sponge V2 token, ön satış etkinliği ile yatırımcılarla buluşmaz. Tokene sahip olmak için bir önceki versiyon olan Sponge V1 token satın almak gerekir. Sponge V2 elde etmek için satın alınan V1 tokenlerin stake edilmesi şartı bulunur.

Sponge V2 Token - coinbase yeni listelenecek coinler

Daha büyük ve daha iyi sloganına sahip Sponge V2, bir takım yeniliklere sahiptir. Proje, yenilikçi staking mekanizması ve Oyna-Kazan (P2E) oyunu ile yatırımcıları teşvik etmeyi amaçlar.

Adını popüler çizgi film karakteri Sponge Bob Square Pants’ten alan proje, bütün başarıları bir sünger gibi emmeyi hedefler. Sünger Bob Kare Pantolon ile resmi bir bağlantısı olmasa da meme dünyasının önde gelen isimlerinden olan karakterimize yer verir.

Stake Et ve Köprü Kur

Yatırımcılar, Stake to Bridge yani Stake Et ve Köprü Kur özelliği ile staking mekanizmasına dahil olur. Sponge V1 token sahipleri, coinlerini stake ederek lansma öncesinde Sponge V1 tokene erişir. Sponge V2 token satın almak mümkün değildir.

Borsa listelemeleri, Sponge V1 token arzı tükendiğinde gerçekleşir. Sponge V2 tokenin de selefi gibi 100x yapma ihtimali yüksek kabul edilir. Bu tokenler, yeni elde ettiği işlevsellikle de dikkat çeker.

Sponge V1 token sadece şaka amaçlı bir meme coindir. Yeni versiyon olan Sponge V2 ise işlevselliğe sahiptir. Yatırımcılar, geliştirilen Oyna-Kazan (P2E) oyununda bu işlevsellikten faydalanır.

Heyecan verici bu oyun, çok oyunculu bir hız oyunudur. Sponge ekosistemine dahil olan oyunda katılımcılar, skor tablosunda üst sıraya çıkmak için yarışır. Başarı gösteren kullanıcılar, ödül olarak Sponge V2 token kazanır. 

Projenin Yol Haritası

Sponge oyun lansmanı, projenin yol haritasına göre üçüncü aşamada yatırımcılarla buluşur. Bu oyundaki staking özelliği sayesinde proje ekibi, Sponge token sahipliğini teşvik etmeyi ve tokene işlevsellik kazandırmayı amaçlar.

Sponge V2, LBank, Toobit, CoinW, BTCEX, Poloniex, MEXC, Gate.io, Bitget, BitKan ve BitMart gibi borsalarda listelenen Sponge V1 tokenin yeni versiyonudur. Daha şimdiden 13 binden fazla Sponge V1 token sahibi vardır.

Sponge V2 Tekonomik

Rüştünü ispatlamış bir proje olması ve kalabalık topluluğu, yeni versiyonun başarı yolculuğunda destekleyicidir. Sponge V2, yeni bir topluluk oluşturmak için çaba sarf etmez. Var olan topluluk, projenin rakiplerine göre önde başlamasına yardımcı olur.

Sponge V2 token, Ethereum tabanlı bir ERC-20 tokenidir. Toplam token arzı 150 milyar adettir. Bu tokenlerin 40,4 milyarı köprülenmiş Sponge tahsisidir. Staking ödülleri için ayrılan arz, yüzde 43,09’dur. Yüzde 10 likidite, yüzde 7,5 pazarlama, yüzde 8 oyun ödülleri ve yüzde 4,47 ise oyun geliştirme içindir.

Coinbase yeni listelenecek coinler listesine girmesi muhtemelen olan Sponge V2 tokeni, projenin resmi X (Twitter) ve Telegram kanallarından inceleyebilirsiniz. Airdrop duyuruları, yol haritası, borsa listelemeleri ve geliştirmeler bu kanallardan yatırımcılarla buluşur.

Sembol $SPONGEV2
Satın Alma Yöntemleri BNB, USDT, ETH, Kart
Blok Zinciri BNB Akıllı Zinciri
Token Türü BEP-20
Toplam Token Arzı 2 milyar 

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

5. eTukTuk – Doğa Dostu Coinbase Yeni Listelenecek Coinler Adayı

eTukTuk Logo eTukTuk, klim krizine karşı yeşil odaklı kripto projesidir. Proje, şarj ağını kullanan yatırımcıları ödüllendirir. Doğa dostu Coinbase yeni listelenecek coinler adayları arasında yer alır.

eTukTuk platformu, Asya ülkelerinde sıkça kullanılan TukTuk aracına alternatif çözüm üretmek için yola çıkar. Yeni sistemde TukTuk daha modern, doğa dostu ve uygun maliyetlidir.

eTukTuk - Doğa Dostu Coinbase Yeni Listelenecek Coinler Adayı

Proje, Binance Akıllı Zincirinde yer alır. Gelişmekte olan ülkelerdeki karbon emisyonlarını azaltmak ve finansal eşitsizliği ortadan kaldırmak birinci hedefleridir.

eTukTuk elektrikli araçları ile blok zinciri, bu iki sorunu ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Proje ekibi ilk olarak Sri Lanka’da kapsamlı ve yenilikçi bir şarj altyapısı oluşturma hedefindedir. Altyapının tamamlanması elektrikli araç kullanımı artıracak ve karbon emisyonunu azaltacaktır.

Proje, Sri Lankalı The Capital Maharaja Group isimli bir holdingin desteğini almayı da başarmıştır. Amaç, eTukTuk araçlarının yerel üretimden yararlanmasını sağlamaktır. eTukTuk teknik analiz incelemesine göre söz konusu sistem sayesinde sürücünün geliri dört kat artar. Proje, geleneksel yaklaşımlar yerine blok zincirini benimseyerek işlem ücretlerini azaltmayı amaçlar.

etuktuk token projesi

Yeşil ulaşım projesi eTukTuk’un merkezinde TUK token yer alır. BNB Akıllı Zinciri üzerinde yer alan TUK tokenin 2 milyar adet arzı vardır. Yatırımcılar, BNB, USDT, ETH ve kart işlemleri aracılığıyla TUK token satın alır.

Proje hakkında daha detaylı ve güncel bilgilere ulaşmak için eTukTuk Telegram kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Sembol $TUK
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, Kart
Blok Zinciri Ethereum 
Token Türü ERC-20
Toplam Token Arzı 150 Milyar

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

6. Bitcoin Minetrix – BTC Madenciliği Odaklı Coinbase Yeni Listelenecek Coinler Adayı

Bitcoin Minetrix, zahmetsiz ve maliyetsiz BTC madenciliği çözümü sunan yeni bir kripto platformudur. Ön satış etkinliğinin ilk 10 gününde 500 bin dolardan fazla fon toplayan proje, yatırımcıların dikkatini çeker.

Platformun native tokeni BTCMTX sembolüne sahip Bitcoin Minetrix tokendir. Aşamalı ön satış etkinliğinin her aşamasında token fiyatı yükselir. Ön satışın son aşamasında BTCMTX token 0,0119 dolara yükselir.

Bitcoin Minetrix – BTC Madenciliği Odaklı Coinbase Yeni Listelenecek Coinler Adayı

Coinbase yeni listelenecek coinler adayı olan BTCMTX tokenin toplam token arzı 4 milyarla sınırlıdır. Token arzının yüzde 70’i ön satış etkinliğine tahsis edilir. Ön satışın fon hedefi 32 milyon dolardır. 

Bitcoin Minetrix, çevre dostu vizyonu ile Bitcoin madenciliğinde devrim yaratmayı hedefler. Bulut madenciliğini kullanarak geleneksel madencilik için gerekli olan donanım, yazılım ve enerji maliyetlerini ortadan kaldırır.

Bitcoin Minetrix, enerji sarfiyatını artıran yüksek maliyetli yöntemler yerine Stake Et ve Madencilik Yap mekanizmasını kullanır. Bu sistemde kullanıcılar BTCMTX tokenlerini, madencilik kredileri karşılığında stake eder.

Bitcoin Minetrix – BTC Madenciliği Odaklı Coinbase Yeni Listelenecek Coinler Adayı

Platform, bulut madenciliği kredilerini madencilik süresi boyunca yakar. Sürecin sonunda ortaya çıkan BTC’leri ise kullanıcının cüzdanına gönderir. Geleneksel madencilikte olan sözleşmeler ve bağlantılı riskler ortadan kalkar.

Bitcoin Minetrix, kullanıcıyı merkezine alan basit bir arayüze sahiptir. Entegre gösterge panelinde hash gücü, madencilik kredisi kazançları ve ödül tahminlerine kadar her şeyi görmek mümkündür.

Bitcoin Minetrix Ön Satış

Kullanıcılar, gösterge paneline mobil ve masaüstü cihazlar aracılığıyla erişim sağlar. Mobil uyumluluk, hareket halindeyken Bitcoin madenciliği yapmayı mümkün kılar.

Bitcoin Minetrix teknik analiz dokümanına göre katılımcılar, herhangi bir taahhüt olmaksızın yatırımları üzerinde tam kontrole sahiptir. Platformun native tokeni BTCMTX token Coinsult denetimi altındadır.

Projeyle ilgileniyorsanız ETH, BNB, MATIC, USDT ve kart kullanarak ön satış etkinliğinde yerinizi alabilirsiniz. Son güncellemeler için Bitcoin Minetrix resmi Telegram kanalını takip edebilirsiniz.

Sembol $BTCMTX
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, Kart
Blok Zinciri Ethereum 
Token Türü ERC-20
Toplam Token Arzı 4 Milyar
Minimum Yatırım $10

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

7. 5th Scape (5SCAPE) – Ethereum ile Entegre VR Oyunları Sunan Devrimci Proje

5th Scape (5SCAPE), blok zinciri teknolojisini sanal gerçeklikle (VR) bütünleştiren bir kripto para birimi girişimidir.  Bu sanal dünya, Ethereum’u sürükleyici sanal gerçeklik deneyimlerine dahil ederek VR oyun sektöründe devrim yapmayı hedeflemektedir. 5SCAPE Token sahipleri, bir oyun koleksiyonuna ücretsiz ve temel erişim hakkına sahiptir.

5th Scape girişimi, kullanıcılara premium sanal gerçeklik (VR) içeriklerine ve oyunlarına benzersiz erişim sağlayarak dijital eğlence endüstrisinde devrim yaratmayı hedeflemektedir. Premium oyun içi özelliklerin kilidini açmak ve sanal gerçeklik ekipmanlarından tasarruf etmek için 5SCAPE Token kilit noktadadır.

5th Scape - coinbase yeni listelenecek coinler

5thScape platformunun kullanıcıları, sanal gerçeklik ekosistemine 5SCAPE tokeni ile girebilir. Bu token aynı zamanda yatırımcılara varlıklarını stake etme ve yüksek bir yıllık yüzde getiri (APY) kazanma fırsatı sunmaktadır. 5thScape proje ekibi, platformlarında yapılacak geliştirmeler için iyi tanımlanmış bir plana sahiptir.

5th Scape teknik dokümanında belirtildiği üzere, platform beş farklı sanal gerçeklik (VR) oyunu sunacaktır. Ekip, ilk VR oyunu olan ‘Cage Conquest’i 2024’ün 2. çeyreğine kadar piyasaya sürmeyi planlamaktadır. Bu oyun, oyuncuların yoğun antrenman seanslarına katılabilecekleri ve çevrim içi turnuvalarda yarışabilecekleri MMA (Karma Dövüş Sanatları) dünyasının deneyimini yaşatacaktır.

5th Scape Tokenomisi

Proje için toplam token arzı 5,21 milyardır. Toplam 5SCAPE token arzının yüzde 80’ini satmak amacıyla 5. Scape ön satışı için 15 milyon dolarlık bir başlangıç hedefi belirlenmiştir. Tokenlerin kalan yüzde 20’si diğer önemli hedefler için tahsis edilmiştir.

5th scape tokenomik

Borsa likiditesi toplamın yüzde 10’unu kapsar. Ön satış tokenleri için bir kilitleme ve hak etme programı vardır. Satın alınan tokenlerin yüzde 40’ı 5SCAPE token oluşturma etkinliği sırasında açılacak ve geri kalanı 8 hafta boyunca kilitli kalacaktır.

Sanal gerçeklikle ilgileniyorsanız ve potansiyel bir yatırımcıysanız, 5th Scape Teknik Dokümanı dosyasına göz atabilirsiniz.

Token Sembolü $5SCAPE
Token Türü ERC-20
Blok Zinciri Ethereum 
Toplam Token Arzı 5,21 Milyar
Satın Alma Yöntemleri ETH, MATİC, USDT, BNB, Kart
Max. Yatırım Yok
Min. Yatırım Yok

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

8. Frog Wif Hat (FWIF) – Çok Zincirli Nadir Projelerden ETH Tabanlı Meme Coin

Frog Wif Hat (FWIF), Dog Wif Hat ile aynı başarı seviyesine ulaşmayı hedefleyen bir kripto para birimidir. Dog Wif Hat 2023’ün üçüncü çeyreğinde piyasaya çıkmıştır. Mart 2024 itibarıyla 2 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine ulaşmış ve coin 2 doların üstüne çıkmıştır.

Frogwifhat (FWIF) de 26 Şubat 2024’te Uniswap’te piyasaya sürülmesinin ardından en çok konuşulan meme coin haline gelmiştir. Fransız temalı meme coin, yedi saat içinde yüzde 800’ün üzerinde artış göstererek ilk ilgi patlamasının tadını çıkarmıştır.

Frog Wif Hat - coinbase yeni listelenecek coinler

Tuhaf, baget kullanan kurbağa karakterinin yanı sıra, FWIF’in çekiciliği muhtemelen Solana ekosistemi ile entegrasyonundan kaynaklanmaktadır. Projenin yol haritasında Ethereum’dan Solana’ya kurulacak bir köprünün ayrıntıları yer almaktadır. Bu da kripto toplulukları arasında erişiminin önemli ölçüde genişleyeceği anlamına gelmektedir.

Frog Wif Hat’in Yol Haritası

FWIF’in potansiyeli, üç aşamadan oluşan basitleştirilmiş yol haritasına bakılarak anlaşılabilir. 

 • İlk aşama, yeni kriptonun Uniswap’te piyasaya sürülmesi, sosyal medyada bir topluluk edinme, memeler ve “küfürler” aracılığıyla topluluğun ilgisini çeken gönderiler oluşturmasıydı.
 • İkinci aşama, en az 1000 sahibinin olmasını sağlamak amacıyla projenin pazarlama çabalarını zorlamaktı. Mart 2024 itibarıyla proje yaklaşık 2 bin 100’den fazla kişiyi kendine çekmiş durumda. Bu aşama aynı zamanda PortalBridge aracılığıyla Solana blok zincirinde Frogwifhat’ın başlatılmasını da içermektedir.
 • Üçüncü aşamada, proje 100 milyon dolarlık piyasa değerini aşmak, 10 bin sahip edinmek ve üst düzey NFT satın almak için yeterli viralite yaratmayı hedeflemektedir.
 • Son aşama, bu projenin NFT ile ilgili bazı yardımcı programlara sahip olabileceğini göstermektedir.

Frog Wif Hat’in Dikkat Çekici Yönü

“Le beret” (bere) takmayı tercih etmesi, “wifhat” adlı yeni kripto paranın hikayesine katkıda bulunmaktadır. Buna ek olarak, elinde Doge’a vurmak için kullandığı bir baget ekmeği tutarak duruma çatışmacı bir unsur katmaktadır.  

Meme coin’in kendine özgü tonu da dikkat çekicidir. Şapkalı Kurbağa, düşük kaliteli meme coinler’den bıkmış ve meme coin piyasasına zarafet getirmeyi amaçlayan bir figür olarak tasvir edilmiştir.

Frog Wif Hat Tokenomik

Ayrıca, bir milyar tokenin tamamının erişilebilir hale getirildiği adil lansmanı, herkes için eşit fırsat sağlamaktadır. Projenin güvenilirliğine ilişkin her türlü şüpheyi ortadan kaldırmaktadır.

Tüm bu faktörler göz önünde bulundurulduğunda, Frog Wif Hat, 2024’te yeni Coinbase listelemelerine dahil olma potansiyeli içermektedir.

Token Sembolü $FWIF
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, Kart
Blok Zinciri Ethereum, Solana
Token Türü ERC-20, SPL
Toplam Token Arzı 1 Milyar

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

9. Meme Kombat (MK) – Meme’lerin Savaşına Kullanıcıların Oyun Oynadığı GameFi Projesi

Meme Kombat (MK), Coinbase’de listelenmesi beklenen en iyi oyna-kazan (P2E) projelerinden biri. İlk yatırımcılardan 9 milyon dolardan fazla para toplayan proje, blok zinciri destekli bir savaş oyunu geliştirmiştir. Sonuçlar akıllı sözleşmeler aracılığıyla zincir üzerinde belirlenmektedir.

Listelenen P2E oyunları, Coinbase’in uzmanlık alanı değildir. Ancak, geniş ekosistemi nedeniyle Meme Kombat aykırı bir değerdir. Doğal olarak, tanınmış klasik oyun serisi Mortal Kombat’tan ilham alması onu öne çıkarmaktadır.

Meme Kombat - coinbase yeni listelenecek coinler

Blok zinciri oyunları hızla genişlese de nispeten küçük bir pazar olmaya devam etmektedir. En iyi oyunlar eski oyunlardan fikirler almaktadır. Çünkü içerik oluşturucular en geniş kitleye ulaşmak için blok zinciri teknolojisine aşina olan diğer türlerden oyuncuları çekmeleri gerektiğini bilir.

Ancak Meme Kombat’ta oyuncular Mortal Kombat karakterleriyle dövüşmek yerine, son 10 yıldaki en sevdikleri meme’lerle dövüşeceklerdir. Oyuncular FLOKI, PEPE, Doge, Wojack ve daha birçok karakterle savaş arenasına mücadele verebileceklerdir. Oyuncuların oyundan en iyi şekilde yararlandıklarından emin olabilmeleri için hem oynanış hem de dövüş sonuçlarının belirlenmesi için yapay zeka kullanılmaktadır.

Yapay zeka aynı zamanda benzersiz oyun deneyimleri sağlamak için de kullanılmaktadır. Artık oyuncular savaşlara kendileri katılmamaktadır. Bunun yerine, savaşlar FLOKI ve PEPE gibi meme karakterleri tarafından gerçekleştirilmektedir

İşin eğlenceli kısmı ise oyuncuların kazanan meme üzerine oyun oynayabilmeleridir. Bu sanal espor gibi ama blok zinciri ekosistemi için.

Hem maç öncesi hem de savaşlar devam ederken aralarından seçim yapılabilecek birçok farklı oyun pazarı olacaktır. Oranlar potansiyel ödemeyi belirleyecektir. Kazanan oyunlarda anında MK tokenleri elde edilir.

Meme Kombat

Meme Kombat Tokenomisi

Başlangıç olarak, oyuncuların oyun panosuna erişmek için MK tokenlerini yatırmaları ve kilitlemeleri gerekmektedir. Bu, spekülatif alım satım için piyasada daha az token anlamına gelir.

Toplam token tahsisinin yüzde 30’u stake etme ve oyun ödülleri arasında paylaştırılmış ve APY bu makalenin yazıldığı tarih itibarıyla yüzde 81’dir.  Coinbase’in ödüllerden kaçınmayan bu kullanıcı odaklı P2E coin’ini listeleme potansiyeli yüksektir.

Proje hakkında merak edilenler için Meme Kombat Teknik Doküman dosyasını inceleyebilir veya gelişmeleri anında öğrenmek için Meme Kombat Telegram kanalına katılabilirsiniz.

Toplam Token 120 Milyon
Ön Satışta Mevcut Olan Miktar 60 Milyon
Blok Zinciri Ethereum Ağı
Token türü ERC-20
Minimum Yatırım $5
Satın Alma Yöntemleri USDT, ETH, BNB

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

10. Wall Street Memes – Topluluk Odaklı Coinbase Yeni Listelenecek Coinler Adayı

wall street memesSosyal medya hesaplarında 1 milyondan fazla takipçisi bulunan Wall Street Memes, son zamanların dikkat çeken kripto para projelerinden biridir.  Güçlü topluluğu, yüksek işlem hacmi ve deneyimli ekibi ile ilgi görür.

Wall Street Memes projesi, ön satış etkinliğinde topladığı 25 milyon dolarlık fon ile Coinbase yeni listelenecek coinler arasındadır. Ünlü milyarder Elon Musk’ın projenin X (Twitter) hesabıyla etkileşime girmesi, topluluk arasında güven işareti olarak yorumlanır.

Wall Street Memes – Topluluk Odaklı Coinbase Yeni Listelenecek Coinler Adayı

Wall Street Memes ekibi 2021 tarihli Wall Street Bulls NFT koleksiyonunu yaratan ekiptir. 30 dakikada tükenen ve 3 milyon doları aşan işlem hacmine ulaşan koleksiyon, başarılı projeler arasındadır.

Proje ekibi, Bitcoin Ordinals NFT koleksiyonunun da arkasındaki ekiptir. Anonim kalmayı tercih etseler de bu alandaki deneyimleri ve başarıları, Wall Street Memes ekibinin dikkat çekmesine yol açar.

Wall Street Memes tokenin toplamda 2 milyar adet token arzı vardır. Bu tokenlerin yüzde 50’si ön satışa, yüzde 30’u topluluğa ve yüzde 20’si CEX ve DEX likiditesine aittir. WSM token, staking özelliği ile de dikkat çeker ve pasif gelir imkanı sunar.

Wall Street Memes ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Wall Street Memes X (Twitter) sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sembol $WSM
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, Kart
Blok Zinciri Ethereum 
Token Türü ERC-20
Toplam Token Arzı 2 Milyar

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

11. Poodl Inu (POODL) – Sahiplerine Cömert Stake Ödülleri Sunan, Dogecoin ve Shiba Inu’ya Rakip Meme Coin

Poodl Inu (POODL), ön satış etkinliğinin ilk günlerinde 665 bin doların üzerinde para toplayarak yatırımcıların dikkatini hızla çeken trend bir meme kripto para birimi. Artan kullanıcı sayısı nedeniyle, Coinbase’in önümüzdeki aylarda tokeni listelemeyi seçme olasılığı vardır.

Topluluk odaklı bir proje olan Poodl Inu, özellikle çok şey vadetmektedir. Projenin yaratıcıları, sahiplerine stake etme avantajları sunan bir meme coin yapmayı hedeflemektedir.

Poodl Inu Website - coinbase yeni listelenecek coinler

Ethereum blok zincirinde faaliyet gösteren Poodl Inu, yıllık yüzde 215 (Mart 2024 itibarıyla) getiri ile önemli stake teşvikleri sunarak uzun vadeli yatırımcıları çekmek istiyor. kendisini Dogecoin ve Shiba Inu’ya potansiyel bir rakip olarak konumlandırıyor.

Ek yatırımcılar stake havuzuna katıldıkça bu oran azalacak ve erken alıcılar için önemli büyüme fırsatları sunacaktır. Projede toplam 6,9 milyar token bulunmaktadır ve yüzde 50’si token ön satışa ayrılmıştır. Bu ön satış, fiyatın sonraki turda artacağı aşamalı bir fiyatlandırma stratejisine bağlıdır.

Kalan arzın yüzde 30 staking mekanizması, yüzde 10’u CEX likiditesi ve yüzde 10’unun da pazarlama çalışmaları için ayrıldığı bildirilmektedir.

Poodl Inu Tokenomik

Poodl Inu’nun kripto para topluluğundaki etkisini genişletme yaklaşımı ilgi çekmektedir. Dünya çapında bir marka imajı oluşturmak için Reddit ve diğer sosyal medya platformlarında önemli görünürlük hedefiyle odaklanmış pazarlama girişimlerini içermektedir.

Potansiyel alıcılar, en son proje değişiklikleri hakkında bilgi sahibi olmak için Poodl Inu Teknik Doküman dosyasını inceleme ve Poodl Inu Telegram grubuna katılma seçeneğine sahiptir.

Token Sembolü $POODL
Token Türü ERC-20
Blok Zinciri Ethereum 
Toplam Token Arzı 6.9 Milyar
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, Kart

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

12. Hypeloot (HPLT) – Staking, Airdrop ve Özel Oyunlar Sunan Yapay Zeka Destekli Coin

Hypeloot (HYPLT) yapay zeka odaklı bir kripto para projesi olarak Coinbase listelemeleri için büyük potansiyel bulundurmaktadır. Platform 2022’de kurulmuş ve dünya çapında 150 binin üzerinde bir kullanıcı topluluğuna erişmiştir. Varlığını 50’den fazla ülkeye başarıyla genişletirken büyümeye devam etmektedir.

Hypeloot’un, Mart 2024 itibarıyla kendi kripto parası olan HPLT’nin ön satışı sürmektedir. Yatırımcılar, platformda paydaş olmalarını ve kar almalarını sağlayan HPLT tokene sadece 10 dolarlık bir ilk yatırım yaparak bu fırsata erişebilirler.

Hypeloot - coinbase yeni listelenecek coinler

Hypeloot satın alan kullanıcılar birçok yöntemle ekosisteme giriş elde etme olanağına sahip olacaklar. Bunu başarmak için iki yöntem vardır: günlük geri alımlar ile yakma etkinlikleri (buy-back-burn) ve kolaylaştırılmış stake etme yöntemi.

Satın alınan tokenlerin bir kısmını günlük kâr sağlayan stake havuzuna gönderilir. Tüm token sahipleri, değeri stake edilen token miktarına bağlı olan günlük ödüller talep edebilir.

Hypeloot ön satışına katılmak da oldukça kolaydır. Web sitesine girdikten sonra MetaMask veya benzer bir Ethereum tabanlı cüzdanı bağlanır. Satın alma işlemi sona erdirmek için de ETH, USDC, USD veya BSC ağı kullanılabilir.

Ön satış yatırımcıları tokeni stake avantajlarına erişebilecektir. Hypeloot Teknik Dokümanı dosyasına göre proje, devam eden ön satışa katılan herkese USDT şeklinde günlük ödüller sağlayacaktır. Satış öncesi yatırımcılar, platformda kullanmak üzere yüzde 50 kredi tahsisi alacaklardır.

Hypeloot Tokenomik

Ek avantajlar arasında yakında çıkacak olan Hype NFT’lere erişim fırsatı da yer almaktadır. Toplam token arzı 100.000.000’dur, ön satışa yüzde 40’ı ayrılmıştır. Geri kalan yüzde 60’lık dilim ise likidite, staking ödülleri, teşvikler, ödüller ve pazarlama için kullanılacaktır.

Bu platformun cazip olmasının nedenlerinden biri de denetlenmiş akıllı sözleşmesidir. Proje, Müşterini Tanı (KYC) prosedürlerinde sertifikalı bir ekibe ve Certik tarafından denetlenmiş bir akıllı sözleşmeye sahip olması nedeniyle güvenilirliğidir.

Potansiyel alıcılar proje hakkında detaylı bilgi edinmek adına Hypeloot Teknik Doküman dosyasını inceleyebilir, Hypeloot Telegram kanalına katılabilir.

Sembol $HPLT
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDC, USDT, BNB
Blok Zinciri Ethereum 
Token Türü ERC-20
Toplam Token Arzı 100 Milyon

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

13. NEAR Protocol – Katman-1 Blok Zinciri Projesi

NEAR Protokolü, popülaritesi hızla artan bir katman-1 blok zinciri projesidir. Proje, çoğu blok zincirindeki tıkanıklık problemine yanıt bulmayı amaçlar.

"</p

Platform, yüksek ölçeklenebilirlik ve aktarım hızına sahip olmayı amaçlar. Yüksek işlem hacmine ulaşmak için, işlemlerin parçalı zincirler arasında aynı anda gerçekleştirilmesini sağlayan sharding (parçalama) mekanizmasını kullanır.

Sharding (Parçalama): Büyük veritabanlarını daha ufak, hızlı ve kolay yönetilen parçalara ayıran bir tür bölümleme yöntemidir.

Sharding sayesinde NEAR Protokolü, işlemlerin neredeyse aynı anda gerçekleşmesini mümkün kılar. Bu sayede neredeyse sıfıra yakın ücretlendirme söz konusudur. Tüm bu özellikler sebebiyle NEAR, sıkı bir takipçi kitlesine sahiptir.

14. Celer Network – Ölçeklenebilen Katman-2 Platformu

Sektörde ses getiren Celer (CELR), nispeten yeni ve birlikte çalışma odaklı bir kripto para birimidir. Token, Binance ve OKX gibi borsalarda listelendiği için Coinbase yeni listelenecek coinler adayları arasındadır.

Platform, geliştiricilerin ve kullanıcıların çeşitli dApp, NFT ve Web3 uygulamaları oluşturmasına olanak tanır. Katılımcılara bunlarla etkileşimde bulunmaları için basit bir yol sağlamayı amaçlar.

celer network

Çapraz zincirli uygulamalarla etkileşim kurmanın zor olduğu mevcut durumda Celer, birden fazla zincire özgü uygulama geliştirmeyi mümkün kılar. Birlikte çalışabilirlik odaklı Celer, bu sebeple son zamanlarda popülerliğini artırır.

15. Meta X Connect (MXC) – Düşük Güçlü Madencilik Ağı İle Coinbase Yeni Listelenecek Coinler Adayı

Meta X Connect (MXC) adıyla bildiğimiz girişim, veri ağlarının statükosunu değiştirmeye odaklanır. MXC, ödül kazanmak için kullanıcıların ve şirketlerin güvenli ve merkeziyetsiz bir veri ağına katkı sağlamasına imkan tanır.

Meta X Connect (MXC)

MXC ağı, büyük ölçekli bir kripto madencileri ağı kurar. Verimlilik amacıyla özellikle M2 Pro Miner adındaki düşük güçlü bir kripto madencisini kullanır. Pro ekibi, hızlı ve verimli veri aktarımlarına olanak sağlamak için ağı, web3 ve Metaverse projesine uygulamayı hedefler.

16. Render Token – Merkeziyetsiz İşlem Gücü Platformu

Render Token, RNDR sembollü bir kripto para projesidir. Eşler arası platform, grafik işlemeyi merkeziyetsiz hale getirmeyi amaçlar. Piyasaya sürülmesi ile gelen popülerlikle Coinbase yeni listelenecek coinler arasına girdi. Coinbase, Render tokeni Şubat ayında listelemiştir.

Render Token - Merkeziyetsiz İşlem Gücü Platformu

RNDR token ERC-20 protokolüne uyan bir tokendir. Sanatçılar ile bireyleri, kullanılmayan GPU gücü ile bir araya getirmeyi hedefler. Platform, bilgi işlem gücüne ihtiyaç duyanların bulut aracılığıyla talep üzerine satın alım yapmalarına olanak tanır.

Render sayesinde katılımcılar, yüksek maliyetli yeni donanım satın alma masrafından kurtulur. Kripto madencilerin yedek grafik işleme gücü ihtiyacına yanıt veren RNDR, popüler kripto para birimleri arasındadır.

17. Hedera – Halka Açık Katman – 1 Ağı

Hedera (HBAR) halka açık bir katman-1 ağıdır. Merkeziyetsiz uygulama oluşturmak ve yönetmek için tasarlanmıştır. Kurumsal düzeyde dApp oluşturmak için hızlı, verimli ve ucuz bir ağ sağlamayı hedefler.

Hedera - Halka Açık Katman - 1 Ağı

Hedera, birkaç saniyede düşük maliyetli işlem sunan akıllı sözleşme işlevine sahiptir. Güvenlik sağlayan Hedera, özellikleri sayesinde rakiplerinden öndedir. Platformun native tokeni HBAR, listelenmesi beklenen coinler arasındadır. 

Coinbase Kaç Tane Coin Var?

Yatırımcıların işlem yapmak için seçtiği borsalar arasında üst sıralarda Coinbase gelir. ABD merkezli Coinbase, buradaki en büyük kripto para borsası konumundadır. 2012 yılında kurulmuştur.

Coinbase’de çok sayıda coin vardır. CoinGecko verilerine göre Coinbase borsasında 238 coin ve 395 işlem çifti vardır. Borsanın güven puanı 10 üzerinden 10 tam puandır. 

Coinbase’de Hangi Coinler Var?

Coinbase yeni listelenecek coinler listesi kadar Coinbase borsasında şu anda hangi coinler olduğu da merak konusudur. 238 coinin hepsini tek tek saymak mümkün değildir. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için Coinbase inceleme yazısına göz atabilirsiniz. Piyasa çiftine göre hacmi en yüksek işlem çiftleri ise şu şekildedir:

BTC/USD, USDT/USD, ETH/USD, SOL/USD, AVAX/USD, LINK/USD, XRP/USD, RNDR/USD, MATIC/USD, DOGE/USD, ADA/USD, USDT/USD VE YFI/USD’dir.

Kripto tokenler olarak ise Coinbase’de listelenen en büyük 10 kripto para şunlardır: Bitcoin, Ethereum, Tether, BNB, XRP, Solana, USDC, Cardano, Dogecoin ve TRON. Coinbase borsasına yeni katılan 3 token, Celestia, vechain ve veThor tokendir.

Coinbase Kripto Para Listeleme Süreci Nasıl İşler?

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, 2018 yılında yeni bir listeleme süreci duyurusu yaptı. Duyuruya göre yeni listeleme sürecine girmek isteyen ihraççılar, borsanın değerlendirdiği bir form doldurmak zorundadır.

Coinler arasında yer almak için formu doldurmak gerekir. Coinbase, tokenleri kendi çerçevesine göre inceler. Başlangıçta bir başvuru ücreti söz konusu değildir. Başvuru hacmine göre ücret talep etme hakkını saklı tutar.

Coinbase, resmi bir listeleme talebi gerektirmeden, yerel düzenlemelere ve piyasa talebine göre tokenleri listeler. Borsa, yeni token listelerini dört aşamalı standart listeleme sürecine tabi tutar. Aşamaları geçemeyen tokenler, tam alım satıma açılmaz. Doğru yatırımlar yaparak kripto para ile para kazanma yollarını öğrenmek isterseniz yazımıza göz atabilirsiniz.

Yeni Listelenecek Coinler Nereden Bulunur?

Yeni listelenecek coinleri bulmak için sosyal medyayı, veri toplayıcıları ve borsa sayfalarını takip edebilirsiniz. PooCoinCharts ve TokenSniffer gibi araçları kullanarak o projenin geçerli mi yoksa dolandırıcılık mı olduğunu tespit edebilirsiniz.

Yeni Listelenecek Coinler Nereden Bulunur?

Coinbase yeni listelenecek coinler bulmak için önde gelen borsalardan biridir. Platformun sosyal medya hesapları ve duyuru sayfaları, yeni coinler hakkında bilgi verir. Coinbase haricindeki borsaları da takip ederek bilgi alabilirsiniz.

CoinGecko ve CoinMarketCap gibi veri toplayıcılar, uygun platformlardır. Önemli nokta, tek kaynaktan bilgi almamak ve çeşitli kaynakları okuyarak kapsamlı ve doğru bilgi elde etmektir.

Pepe Coin, Coinbase’de Mi?

2024 yılındaki meme coin çılgınlığına damga vuran kurbağa temalı Pepe coin, gündemde geniş yer kaplar. Pepe coin ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de tokenin Coinbase borsasında listelenip listelenmediğidir.

Coinbase borsası Pepe coini 2024 yılının mayıs ayında listeledi. Pepe satın almak için Coinbase cüzdanını kullanabilirsiniz. Pepe, bu yazıldığı tarihte Coinbase’in merkezi takas platformunda  yer almakta. Ayrıca isterseniz Bitcoin cüzdanları arasından da seçim yapabilirsiniz.

Coinbase Yeni Listelenecek Coinler Ne Sıklıkla Borsaya Eklenir?

Pek çok borsa gibi Coinbase borsası da yeni listelenecek coinlerle ilgili heyecan yaratır. Coinbase, listeleme tarihi gelmeden yatırımcılara çok fazla bilgi vermez.

Coinbase, talepleri toplar ve tokenleri inceleyerek karar verir. Kripto para borsası devi, token listelemeleri ile ilgili belirli bir program takip etmez.

Coinbase, hızlı çalışan en iyi kripto para uygulamaları arasında yer alır. Titizlikle yürüttüğü incelemeler sonrasında listelemelere karar verir. Sektörün en katı kripto para borsaları arasında yer alır. Yeni listelemeler için en güvenilir yöntem, Coinbase resmi kanalları takip etmektir.

Ayrıca Bkz: En İyi Türk Kripto Para Borsaları

Coinbase Kripto Para Yatırımı Yapmak

Coinbase yeni listelenecek coinler ile ilgili bilgi verip Coinbase kripto para yatırımı yapmanın ayrıcalıklarını gösterelim. Platform, en büyük borsalardan biri olduğu için izlemeniz gereken adımlar oldukça basittir.

 1. Coinbase borsasına giriş yapın. Sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde girin.
 2. Sağ üst bölümdeki Satın Al/ Sat bölümüne tıklayın.
 3. Satın Alma ekranına gelip satın almak istediğiniz kripto para birimini seçin.
 4. Ödeme yapacağınız para birimi tutarını ve satın almak istediğiniz kripto para birimi miktarını seçin.
 5. Önizleme ekranından satın almanızla ilgili gerekli bilgileri kontrol edin. Değişiklik yapmak için geri tuşuna basın.
 6. Önizleme ekranındaki bilgiler doğruysa satın alma butonuna basarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Coinbase kripto para yatırımı yapmak için minimum yatırım miktarı yerel para biriminizin iki katıdır. Dolar cinsinden alım yaparken en düşük 2 dolar ve euro cinsinden alım yaparken en düşük 2 euro karşılığında kripto alabilirsiniz.

2024 Coinbase Yeni Listelenecek Coinler

Yukarıda saydığımız projeler arasında birkaç proje dikkat çekici özelliklere sahip. 2024’ün en popüler konularından olan Sponge V2 token öne çıkar.

Bitcoin madenciliğini herkesin erişimine açmayı hedefleyen Bitcoin Minetrix, madencilik maliyetlerini düşündüğümüzde gelecek vadeden projeler arasında. Topluluğun kripto paralar üzerindeki etkisi ise bize Wall Street Memes’i işaret eder.

2024 yılında sıklıkla karşımıza çıkan iki ana başlık daha var: İklim krizi ve yapay zeka. Bu kapsamda Coinbase yeni listelenecek coinler adayları arasındaki doğa dostu Chimpzee gibi projeler dikkat çeker.

Coinbase Kripto Borsası Avantajları ve Dezavantajları

Coinbase yeni listelenecek coinler ile ilgili bir sonuca varmadan, borsanın avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyelim.

Avantajları

 • En büyük kripto para borsalarından biridir.
 • Güven skoru çoğu veri toplayıcıya göre tam puandır.
 • 238 coin ile ilgili işlem yapmanıza olanak tanır.
 • İşlem yapmak için minimum bakiye uygulaması yoktur.
 • İnternet sitesinde detaylı satın alım kılavuzları sunar.

Dezavantajları

 • ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile dava sürecindedir.
 • Bazı yatırımcılar için karmaşık bir kripto para borsasıdır.
 • İşlem ücretleri, kripto para borsalarına göre yüksektir.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Sonuç

Yazımızda, Coinbase yeni listelenecek coinlere detaylı bir şekilde değindik. Konuyla ilgili merak ettğiniz soruların yanıtlarını verdik. Piyasada bu kadar çok kripto para birimi varken sizin için işleri kolaylaştırdığımızı umuyoruz.

Analizlerimize göre günümüzde kripto dünyasında gelecek vadeden projelerin başında Green Bitcoin’i sayabiliriz.

Bitcoin’in çevreci versiyonu olarak tanımlanan Green Bitcoin, başta bu özelliğinden kaynaklanmak üzere yatırımcıların ilgisini çekmeye başarmıştır. Bitcoin’de olduğu gibi 21 milyon toplam token arzına sahip olan proje, ön satış sürecinde de yatırımcılara fırsatlar sunarak uygun fiyattan satın almayı olanaklı hale getirmiştir. Projenin teknik analiz metnini incelemeyi ve sosyal medya hesaplarına bakmayı ihmal etmeyin.

Sıkça Sorulan Sorular

Yeni listelenecek coinler nereden bulunur?

2024’te hangi coinler yükselir?

Coinbase’de hangi coinler var?