Ripple, temel felsefesi ilk kez 2004’de Ryan Fugger tarafından açıklanan ve 2011 yılında David Schwartz, Jed McCaleb ve Arthur Britto tarafından bugünkü halini almış bir kripto para birimidir. Kripto para sistemi içerisinde Bitcoin’den bile eski felsefeye sahip olan varlıkların başında gelmektedir. Buna rağmen hala XRP ile karıştırılmaktadır. Ripple, finansal işlemler ve ödeme dengelerinde ağ vazifesi gören bir blok zincirdir. XRP coin ise işlemlerde kullanılan kripto varlık birimidir.

Ripple kripto para dünyası içerisinde kendine özgü bir yol izlemektedir. Alışılmış ödeme sistemlerine karşı çıkan Ripple, klasik bankacılık sistemine karşı alternatif işlemler ile kullanıcılarına fayda sağlama amacı gütmektedir. Global ölçekte ödeme maliyetleri konusunda hız faktörünü etkin kılmak hedeflenmiştir. Ayrıca gönderim konusunda, bankalar ve ödeme sağlayıcıları arasında ağ oluşturmayı ana felsefesi belirlemiştir.

✏️ Coin adıXRP
💱 SembolXRP
💲 Fiyat (USD)$0,4958752
📈 Fiyat değişimi (1 saat)0.36%
📉 Fiyat değişimi (24 saat)3.35%
💵 Piyasa değeri$27.556.014.974
🏆 Sıralama7
🚀 24 saatlik hacim$893.957.042
💸 Dolaşımdaki arz55.570.463.728
💰 Toplam arz99.987.531.962

XRP Nereden Satın Alınır? – 2024 Haziran

Logo-OKX

OKX, XRP satın almak için kullanabileceğiniz en ideal platformdur. Bir hesap açıp, kimliğinizi doğruladıktan sonra satın alma işleminizi kolayca tamamlayabilirsiniz. Bazı kullanıcılar OKX websitesini kullanmayı tercih ederken, dijital para birimleri alım-satım işlemleri için ayrıca iOS ve Android uygulamaları da bulunmaktadır. Her iki durumda da, OKX üzerinden XRP satın almanın en hızlı ödeme yöntemi banka kartıdır.

Düşük banka kartı işlem ücretiyle, belirlediğiniz token miktarını hızlı bir şekilde satın almanıza olanak tanır. Güzel haber şu ki, hesabınızı açtıktan sonraki ilk 30 gün boyunca bu ücret sizden kesilmez. Komisyonlar konusunda, OKX işlem başına %0,1 standart bir ücret almaktadır.

okx website

XRP’ye yatırımınız sonrasında, OKX’te listelenen 350’den fazla tokene de göz atmayı düşünebilirsiniz. Ayrıca platform, yatırımlarınızdan faiz kazanmak gibi bir dizi başka kripto hizmetleri de sunar. Faiz getirisi olan bir hesap açtığınızda herhangi bir yatırım kilitlenme süresi yoktur ve APY oranları tokene bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

XRP Fiyat Tablosu

Temmuz 2022 itibariyle XRP fiyatı ne konumda? Ripple, diğer kripto para birimlerine nazaran nasıl bir performans gösteriyor?

5 Kasım 2021’de Bitcoin, en yüksek (ATH) seviyesine yani 68.521$ seviyesine ulaştığı zaman kripto piyasalarında bir patlama bekleniyordu. Peki gerçekte ne oldu? Ripple güncel olarak hangi aralıkta fiyatlandırılmış durumda?

Bugün XRP Ne Kadar?

Gelin güncel XRP fiyatını açıklayalım. Güne %4,61 düşüş ile 0,35$’dan fiyatlandırılan Ripple, geçtiğimiz haftaya göre (19 Haziran) %20 artış yaşamasına rağmen geçtiğimiz aya göre fiyatı %50 azalmış durumda.

CoinMarketCap verilerine göre Ripple’ın 7. sırada olduğunu da belirtelim.

XRP grafigi

XRP Güncel Fiyat Tablosu

Bu bölümde sizlere XRP’nin güncel piyasa değerleri hakkında kısa bilgiler sunmaya çalışacağız. 2022 yılının Haziran ayı baz alındığında global piyasalarda 20 milyar dolara yakın varlık değeri, 2 milyar dolara yaklaşan günlük işlem hacmi ile 7. sırada listelenmektedir. 

Toplam yaratılmış arz 100 milyar adet XRP iken, toplam dağıtılmış arz ise 99 milyarı geçmiş ve sadece 48 bin adetlik kısmı piyasalar tarafından alınmayı beklemektedir. Güncel değeri 0,25 dolar seviyelerindedir. 24 saat içerisindeki %2,72 oranıyla yükselme ivmesindedir. Piyasa içerisindeki genel varlık hakimiyeti %1,55 oranındadır. Dünya genelinde ise 1.6 milyona yaklaşan takip edilme sayısına ulaştığını görmekteyiz.

XRP’ye Yatırım Yapmak için Sebepler

Ripple 2017 yılına oldukça sert bir giriş yaptı. Sene başına 0,006 dolar seviyesinden açılış yapan Ripple, yılın sonunda 1,98 doları görerek yıllık ölçekte %32.000 değer kazandı. 

Altyapısının Gelişmiş Olması

Kripto para birimleri kırılgan ve hareketli birimlerdir. Bazıları ani piyasa şartlarından etkilenip kırılganlık gösterirken bazıları ise düşüş gösterir. Piyasaya çıkışından bu yana sağlam altyapısı ile sert piyasa koşullarında tüm aksiliklere karşı mücadele örneği sergiledi. 

Kabul Görmüş Olması

Global düzeyde, bankacılık sistemine karşı olma amacı gütmeden, ortak paydada daha verimli olma amacı taşımaktadır. Bunu başardığında varlık sahiplerine büyük kazançlar sağlayabilir.

Planlı Hareket Eder

Baştan belirlenen protokolüne göre hareket eder. Belirli bir tarza sahiptir. Piyasalar içerisinde enflasyona sebep olacak davranışlar sergilemez. Bu sebeple köklü yatırımcıların ana tercihi Ripple’dır.

CBDC’leri Destekler

Günümüzde birçok ülke kendi dijital parasını çıkarma yoluna gitmektedir. Ripple, ülkelerin merkez bankaları ile yakın ilişkiler kurarak, dijital paralarının dünya ticaret borsalarında satılmasına öncülük etme gayreti içinde. Bu durum ileride Ripple’nin fiyatını olumlu yönde etkileyebilir.

Hızlı ve Hesapları Varlık Aktarma Fırsatı

Yatırımcılar arasında yapılacak transfer işlemlerini daha şeffaf, az maliyet ve daha hızlı gerçekleştirebilmek için çalışmalar yürütüyor. Gelecekte tüm yatırımcıların XRP kullanılması muhtemeldir.

Alınabilecek Makul Bir Fiyat Dilimindedir

Diğer amiral kripto paralarına göre fiyatı gayet uygun durumda. Erken alım fırsatı durumunda ilerleyen dönemlerde gösterdiği performans neticesinde güzel kazançlara ortam sağlar.

İşlem Gücü ve Hızı Gayet İyidir

İşlem gücü bakımından hızı saniyede 1500’dür. Bu oran Bitcoin’de saniyede 7, Ethereum’da ise 15’dir. Ödemeler açısından baktığımızda ise Bitcoin ve Ethereum 1-5 günde ödeme gerçekleşirken, XRP ile 5 saniye gibi çok kısa sürede işlemler gerçekleşmektedir.

Bunların dışında,Ripple varlığına yatırım yapmanız için birkaç sebep daha sunacağız.

 • Ripple’ın başını ağrıtan SEC davası var. İyi yönde sonuçlanacağına dair bazı yorumlar bulunuyor. Bu gerçekleşirse ,fiyat tahmini konusunda hayal edemeyeceğiniz miktarlara tanık olabiliriz.
 • Ripple,sağlam bir altyapı ve güçlü bir ekip ile çalışmalarını sürdürüyor. Bu yatırımcılara güven aşılamakta.
 • Madencilik sonucu oluşan çevresel olumsuzluklar konusunda, iyimser davranışlar sergiliyor.
 • Uluslararası bankalar tarafından tanınıyor.

ripple xrp fiyat grafigi

XRP Fiyat Tahmini ve Genel Bakış

XRP fiyatının 2017’deki en düşük seviyesinden sonra nasıl hareket ettiğine bakıldığında, kripto para biriminin bir sürü yukarı ve bazen de aşağı yönlü olabileceği belirtilebilir.

Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,65$’a ulaştı ve ardından 0,15$’a düştü. Peki, XRP’nin gelecekteki fiyatı nasıl görünüyor?

XRP Fiyatı Neyle Başladı?

XRP, 2012’den beri en iyi kripto para borsalarında listeleniyor. Ripple kurucuları başlangıçta kripto para birimini 0,1$ olarak listelediler. O zamandan beri, Ripple fiyatlarında bir sürü iniş ve çıkış gördü.

2014 yılına kadar Ripple fiyatları düşük kaldı ve 0,005 dolar gibi düşük bir seviyeye ulaştı. Bununla birlikte, ilk artışını 0,30 dolara yaşadı. XRP’yi bugünkü haline getiren bazı olaylara bakalım.

2013: Chris Larsen ve Jed McCaleb XRP’ye Katıldı

XRP’nin iki kurucu ortağı el ele veriyor ve resmi olarak gemiye katılarak sektörde ‘dalgalanmalar’ yarattı. 

2014: McCaleb Yaprakları ve İlk Dalgalanma

2014’te Jed McCaleb ayrıldı ve Mt Gox borsasını (artık feshedildi) kurmaya devam etti ve sonunda Stellar’ı (XML) kurdu. Aynı yıl, XRP ilk fiyat artışını yaşadı ve 0,30 dolara ulaştı.

2017: Zirveye Ulaştı 

2014-2016 yılları arasında bir şekilde aynı fiyatlar etrafında gezindikten sonra 2017, XRP’nin tüm kripto paralara ilginin artması nedeniyle 0,40 dolarlık yeni bir zirveye ulaştığını gördü. Bu, Ripple’ın gelişmekte olan pazarlara genişlemesi ve Singapur ve Mumbai, Hindistan’da ofisler açmasıyla aynı zamana denk geldi.

2018: Yeni ATH Seviyesi

2018 yılında XRP, bu tarihe kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak için tüm sınırları aştı. Kripto para, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri etrafındaki dalgayı sürerek yaklaşık 3 dolarlık bir fiyata ulaştı.

2019: Finansman Desteği

Yaklaşık 200 milyon dolarlık bir C Serisi finansman, şirketin genişleme planları üzerinde çalışmasına izin veriyor.

2020: SEC Yatırım ve Ezici Performans

2020 yılı, Ripple’ı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yasal bir mücadele içinde gördü. Kripto para piyasalarında vasat bir performansla birlikte soruşturma, XRP fiyatının 1 doların altında kaldığını ve sonunda 2021’in başlarında toparlandığını gördü.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

XRP’nin En Düşük ve En Yüksek Fiyatları Ne Oldu?

2020’nin başlarında, Ripple sonraki aylarda pozisyonunu geri kazanmadan önce 0,15$’a düştü. Bununla birlikte, 2020 yılı genel itibariyle XRP için kötü bir yıl oldu.

XRP, dünya çapındaki bazı saygın bankalar ve kurumlarla olan ortaklıkları ve dünya çapındaki kripto para birimlerine olan genel pragmatizm ve güven nedeniyle 2018’de tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 3.84$’a ulaştı.

XRP Fiyat Tahminleri

Ripple davası 26 Ağustos 2022’de görülecek. Ripple tarafı davanın 18 Kasım’a ertelenmesini talep etti. Bu kabul edilirse 18 Kasım Ripple’ın kader günü olacak. Şayet davayı Ripple kazanırsa fiyatları büyük ölçüde artacaktır. Kendi rekorunu tekrardan kırabilir. Kulislerde konuşulan da bu yönde. Her şeye rağmen mahkemenin vereceği karar çok önemli.

Kripto piyasası değişkenlerin çok olduğu bir platformdur. Uzun vadede yapılacak tahminler risk taşısa da bazı öngörüler yapmaya imkan tanır. 

Digital coin analistleri tarafından Ripple’nin 2023 yılına kadar 2.19 dolara ulaşacağı tahmini yapılmaktadır.

Wallet Investor ise; 5 yıllık bir süreç içerisinde XRP’nin 3,5 doları göreceği tahmini yapmaktadır.

U today; 2022 yılı sonrası için fiyat tahmini 3 ile 5 dolar arası olacağı yönünde.

Coin Arbitrage Bot analistleri; 2023 yılı için 1,6 dolar,2024 yılı için 2,6 dolar,2025 yılı için 4,2 dolar olarak tahminlerini paylaşmıştır.

Geleceğin ne getireceğini bilemeyiz fakat, Ripple davası sonuçlanmadan fiyat tahmini yapmak risk barındıracaktır. Bunu göz önünde bulundurarak gelin gelecek yıllar için fiyat tahminini konuşalım.

XRP Fiyat Tahmini – 2022 

2022 yılına XRP yükseliş ile başladı. JP Morgan tarafından yapılan bir açıklamada, SEC davasını kazanması durumunda XRP’nin yaygın bir şekilde benimsenmesinin zorunlu olduğu belirtiliyor.

Buna ek olarak, XRP’nin büyük kurumlarla olan dernekleri ve diğer kripto para birimi firmalarıyla ortaklıkları var. Bu olaylar, XRP’nin rallisini tüm zamanların en yüksek seviyesini kıracak.

XRP Fiyat Tahmini – 2023 

2023 yılında XRP için tahmin, SEC kararına ve daha fazlasına dayanıyor. 2023 yılına kadar, kripto para biriminde sıralanmış birçok gelişme ve ortaklık var. Bu, XRP için fiyat tahmininin 4 dolar civarında kalmasını sağlıyor.

Kripto para birimi gibi değişken bir piyasada 4 yıllık bir süre için fiyat tahmini yapmak biraz spekülatif olabilir. Bununla birlikte, XRP’nin gelecekteki fiyatı, büyük ölçüde dünya çapında benimsenme oranına bağlıdır.

XRP’nin fiyatı, büyük ölçüde kabulüne bağlı olarak 4-8 ​​dolar civarında bir yerde kalacak. Kolaylık, satın alınabilirlik ve erişilebilirlik kolaylığının, XRP hisse senedi fiyatını 2025 ve sonrasında daha yüksek seviyelere taşıması bekleniyor.

XRP Fiyatı Ne Sıklıkla Değişir?

Sadece XRP değil bütün kripto paralar, piyasalarda değişken yapıdadır. Şirketlerin yapacağı kurumsal işbirlikleri, sponsorlukları, Merkez Bankaları ile münasebetleri ve şirket içi oluşacak tüm durumlar fiyatları yakından etkilemektedir. 

Yukarıda değindiğimiz Ripple davası buna bir örnektir. Piyasalar mahkeme kararını beklemekte bu sebepten dolayı Ripple inişli çıkışlı bir davranış sergilemekte. 

XRP’nin Fiyatını Etkileyecek Faktörler

XRP fiyatı bir dizi faktöre bağlıdır ve bunlardan bazıları şunlardır:

Toplam Arz

XRP, piyasanın arzını yükseltirse yani yeni XRP’leri piyasaya sokarsa tüm XRP varlıkları bundan olumsuz etkilenecektir. Piyasada varlık enflasyonuna sebep olacağından fiyatlar düşecektir. Tam tersi olduğunda ise piyasada talep artacak, bundan dolayı fiyatlar yükselecektir.

Dış Etkenler (Yatırım, Sponsorluk vs.)

Ripple’in yapacağı kurumsal işbirliği yada sponsorluk durumunda, piyasada güven oluştuğundan fiyatı artacaktır. Buna karşılık yaşanacak adli vakalarda, piyasaya güvensizlik hakim olacağından fiyatlar düşecektir.

Balinaların Konumu

Piyasalar içerisinde Balina diye tabir edilen büyük yatırımcılar bulunmaktadır. Bunların yapacağı herhangi bir finansal işlem fiyatları otomatik etkileyecektir.

Kullanım Durumları

Ripple vizyonunu ne kadar geliştirirse, yatırımcılar tarafından o kadar dikkatle takip edilecek duruma gelir.

Dernekler ve Ortaklıklar

Ripple çok uluslu ortaklık ve bölgesel yatırımlara yönelmektedir. Uluslararası bankalarla da iletişim halindedir. Bu, hem büyük finans çevrelerine hemde yatırımcılara güven verir.

xrp ripple

XRP’ye Yatırım Yapmak

XRP’ye yatırım yapmak her yeni yatırımcının ilk tercihi olmayabilir. Bununla birlikte, genellikle göz ardı edilen birçok artısı vardır. Geçmişi ve kar amacı gütmeyen bir şirket tarafından desteklenmesi göz önüne alındığında, XRP’ye yatırım yapmak iyi bir fikir olabilir.

XRP’ye Kim Yatırım Yapmalı?

Ripple birçok yatırımcı için uygun bir yatırım olabilir. İşte aşağıda listelediğimiz bunlardan sadece birkaçı.

 • Yeni Başlayanlar: Başlangıç ​​yapmak ve kripto para dünyasını yakından ve kişisel olarak deneyimlemek isteyen biriyseniz, XRP’ye yatırım sizin için yapılabilir. 
 • Köklü Firmalar: Kurumsal yatırım yapan ve yatırımlarını bir yatırım fırsatının güvenilirliğine ve itibarına dayalı olarak seçenler için mükemmel bir seçim olabilir. XRP, dünya çapında birçok saygın banka ve kuruluşla ortaklık yapan kar amacı gütmeyen bir şirket olan Ripple tarafından desteklenmektedir.
 • Orta Vadeci Yatırımcılar: Risk almak isteyen ancak mali durumunuz buna izin vermiyorsa, Ripple sizin için bir seçim olabilir. XRP fiyatı diğer kripto paralara göre çok fazla fiyatı değişmiyor. Bu, biraz daha güvenli taraftayken kripto para birimini denemek isteyen biri için mükemmel bir seçimdir.

2022’de XRP Almaya Değer mi?

Analistler ve uzmanlar, XRP’nin 2021’den sonraki yükseliş eğilimine işaret ederken, 2022 yılında XRP satın almanın mantıklı olacağını söylüyor.

Yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğiniz kadar yatırım yapmayı veya çok yıllı potansiyel bir ayı piyasası için bir kenara koymayı unutmayın.

OKX - En İyi Kripto Platformu

Puanımız

OKX logo
 • 350+ Kripto Para Desteği
 • Uygun İşlem Ücretleri (%0.1)
 • Türk Lirası ve Türkçe Dil Desteği
 • Kripto Staking Desteği
 • Yerleşik mobil cüzdan
 • CEX & DEX
OKX logo
Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

XRP’ye Nasıl Yatırım Yapılır?

XRP’ye yatırım yapmaya başlamadan önce, kripto paraya yatırım yapmakla ilgili her şeyi anlamanızı öneririz.

XRP’ye yatırım yapmaya başlamak için meşru bir kripto para borsası seçtiğinizi ve diğer birçok faktörü göz önünde bulundurduğunuzu unutmayın. Bu faktörler, işlem ücretlerini, kullanıcı arayüzünü, kripto paraların mevcudiyetini ve platformun kendi cüzdanının mevcut olup olmadığını içerir.

Otomatik XRP Ticareti

Kripto dünyasında yeniyseniz, şimdiye kadar yatırım robotları veya ‘botlar’ hakkında bir şeyler duymuş olabilirsiniz.

Bir Bitcoin robotu, temel olarak sizin için yatırım, satın alma veya satış kararları alan AI tabanlı bir sistemdir. Bu robotların çalışma şekli, onları insanlardan çok daha doğru ve aynı zamanda çok daha hızlı kılıyor.

Biz insanlar haberler, tavsiyeler veya spekülasyonlar üzerinde çalışabilirken, bu robotlar alım veya satım sinyalleri temelinde çalışır. Bu, onları doğru, herhangi bir insani önyargıdan arınmış ve normal bir yatırımcıdan daha hızlı hale getirir.

XRP’ye Yatırım Yapmadan Önce Neleri Bilmelisiniz?

XRP’ye yatırım yapmak aynı anda hem heyecan verici hem de bunaltıcı olabilir. XRP yatırımlarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için, kapsamlı bir şekilde araştırmanız, risk alma yeteneklerini tespit etmeniz ve birçok başka faktörü göz önünde bulundurmanız gerekir.

XRP’ye Yatırım Yapın: Durum Tespitinizi Yapın

Business2Community olarak, gerekli özeni gösterdikten sonra XRP’ye veya başka herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmanızı öneririz. Kripto para birimleri söz konusu olduğunda ticarete yatırım yapan tonlarca FOMO (Kaybetme Korkusu) olduğu birkaç kez gözlemlendi.

Dürüst olmak gerekirse, bu dürtüyü bastırmak zor olabilir, ancak yatırım yapmadan önce bunu tecrübe etmek mümkün değil. Kripto para sektörü şu anda oldukça değişken bir alandır. Bu nedenle XRP, geçmiş performansları, haberleri, fiyat tablosu ve uzman tahminleri ve görüşleri hakkında okumanız önerilir.

XRP Kazançlarının Vergilendirilmesi

XRP’ye yatırım yapacaksanız, kazancınız üzerindeki vergilerin farkında olmalısınız. ABD’de kripto vergileri var Bitcoin yatırımcıları, Amerika Birleşik Devletleri Gelir İdaresi tarafından yayınlanan kripto para vergi yönergelerine göre vergilerini kısa ve uzun vadeli kazançlar üzerinden ödemek zorunda. Türkiye için durum henüz bu şekilde değil. Mevcut hükümetin kripto sektörü hakkında yönergesi olduğunu ve yakın zamanda bir karar açıklayacağını biliyoruz.

XRP ve Diğer Kripto Paralar

XRP’yi diğer kripto paralarla karşılaştırmak söz konusu olduğunda, ikisi arasında birçok benzerlik ve farklılık vardır. Ancak, XRP’nin kripto pazarındaki konumu hakkında size adil bir fikir vermek için XRP’yi Bitcoin ve Ethereum gibi bazı büyük kriptolarla karşılaştıralım.

Ethereum vs XRP – Karşılaştırma

Hem Ethereum hem de XRP, son birkaç yılda yatırımcılardan coşkulu bir ilgi gördü. Ancak günün sonunda, doğru yatırımı bulma arasındaki son çağrı bir yatırımcıdan diğerine geçer.

Kripto Paralar: Ethereum XRP
Arz: Sınırsız Tedarik Sınırlı arz 100 milyar
İşlem Hızı: Saniyede 30 İşlem Saniyede binlerce işlem
Fiyat: 1,226$ 0,36$
Merkezileşme: Merkezi değil Merkezi

Bitcoin vs XRP – Karşılaştırma

Kripto Paralar: Bitcoin XRP
Arz: Arz Sınırı 21 milyon Arz sınırı 100 milyarda
İşlem Hızı: Yavaş. Birkaç dakika sürebilir Hızlı. Saniyeler içinde binlerce işlem
Merkezileşme: Tamamen Herkese Açık Merkezi olarak Ripple’a aittir
Fiyat: 21,441$ 0,36$
Tüketilen Enerji: Madencilik sırasında tüketilen çok fazla enerji Tüketilen ihmal edilebilir miktarda enerji

BTC ve XRP gibi iki köklü kripto paranın karşılaştırılması söz konusu olduğunda, özelliklerinde çok fazla fark olduğunu söyleyebiliriz. Biri daha çok bir ‘mağaza’ varlığı iken, diğeri kendisini finansal sistemlere verimlilik getirmeyi amaçlayan bir para birimi olarak görüyor.

Uzun Vadeli Yatırım ve Günlük Alım-Satım: XRP için Hangisi Daha İyi?

Günlük alım satım ve uzun vadeli kripto alım satımın, kripto para birimine dalmadan önce incelenmesi gereken kendi artıları ve eksileri vardır.

Günlük XRP Ticareti

Artıları

 • Günlük olarak kazanç elde etme yeteneği
 • Ek gelir akışı
 • Kısa vadeli kazançlar ve kayıplar
 • Piyasa ile sürekli temas halinde olması

Eksileri

 • Daha yüksek risk unsuru
 • Daha yüksek vergi oranları 
 • Piyasayı sürekli takip etmek gerektiği

Uzun Vadeli XRP Yatırımı

Artıları

 • İndirimli vergi oranları
 • Daha az evrak işi
 • Daha az zaman alıcı
 • Kısa vadeli kazançlar ve kayıplar
 • Piyasa ile sürekli temas halinde

Eksileri

 • Kısa vadeli kazançları kaçırma şansı
 • Günlük ticaret kadar heyecan verici değil

Sonuç

XRP’ye yatırım yapmak detaylı bir analiz gerektirir. Eğer bilgili bir yatırımcıysanız kripto alım satım işlemlerinin hızlıca yapılmaması gerektiğini sizler de çok iyi biliyorsunuzdur. Bu yüzden Ripple konusunda işinizi görecek tüm bilgilere tek bir yerden ulaşabileceğiniz bir yazı hazırladık. Analistler fiyat tahmini açısından umutlu.

Yazımızda Ripple’ın geleceğinin bir konu dışında gayet açık olduğunu fark etmiş olmalısınız. Mahkeme sorunun çözülmesi durumunda geleceğin kripto parası olması muhtemel.

Önemli Çıkarımlar:

 • Yatırım yapmadan önce XRP hakkında araştırma yapın.
 • XRP gibi kripto paralara yatırım yapmak veya ticaret yapmak çok risklidir.
 • Ripple, XRP coini tarafından kullanılan ağdır.
 • Ripple, neredeyse sıfır transfer ücreti olan bir ödeme ağıdır.

OKX - En İyi Kripto Platformu

Puanımız

OKX logo
 • 350+ Kripto Para Desteği
 • Uygun İşlem Ücretleri (%0.1)
 • Türk Lirası ve Türkçe Dil Desteği
 • Kripto Staking Desteği
 • Yerleşik mobil cüzdan
 • CEX & DEX
OKX logo
Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

XRP Fiyat Tahmini ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Ripple’ın şu anda fiyatı nedir?

Ripple’ın fiyatını ne yönlendiriyor?

Gerçekçi bir XRP fiyat tahmini nedir?

Ripple Fiyatı neden düşük?

Ripple, Bitcoin’i geçebilir mi?

Ripple’ın ICO fiyatı neydi?

Ripple’ın fiyatı ne zaman artacak?

Ripple’ın ulaşabileceği maksimum fiyat nedir?