Shiba Inu Fiyat Tahmini

2021 Boğa sezonunda adından sıkça bahsettiren köpek temalı Shiba İnu coin, Meme tokenlerin içinde pazar payı büyük olan bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Bu yazımızda, Meme coin trendleri içinde oldukça güçlü bir topluluğa sahip olan Shiba Inu (SHIB) coini detaylı inceleyeceğiz.

Shiba Inu fiyat tahmini yapmak oldukça zordur. İlk piyasaya sürüldüğünde şaka coini olarak ortaya çıktı. Ardından topluluk tarafından artan talep neticesinde, Memecoinler arasında Dogecoin’den sonra en çok konuşulan projeler arasında yer almıştı.

Yatırımcıların merak ettiği konulardan biri ise Shiba Inu fiyat tahmini yer alıyor. Ethereum ağı üzerine inşa edilmiş Shiba Inu coin hakkında detaylı bilgileri Business2Community ekibi olarak sizin için araştırdık. Hadi beraber göz atalım.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

✏️ Coin adıShiba Inu
💱 SembolSHIB
💲 Fiyat (USD)$0,0000177
📈 Fiyat değişimi (1 saat)0.18%
📉 Fiyat değişimi (24 saat)0.38%
💵 Piyasa değeri$10.440.758.987
🏆 Sıralama13
🚀 24 saatlik hacim$420.353.978
💸 Dolaşımdaki arz589.270.669.367.919
💰 Toplam arz589.519.188.832.512

Shiba Inu Coin Nedir Ve Nasıl Çalışır?

Shiba Inu coin, Rhoshi isimli kullanıcı adıyla anonim bir geliştirici tarafından 2020 yılında Ethereum ağında inşa edildi. Doge coin benzeri Srypt tabanlı madencilik algoritmasını, Ethereum ağına entegre ederek muadil bir sistem geliştirdi.

Ekip olarak, Shiba Inu fiyat tahmini analizlerinde, boğa piyasasında ivme kazanacak coinler arasına girebileceğini ön görüyoruz. Shiba Token, kripto güvenlik firması Certik’ten de güvenlik sertifikası bulunuyor.

Shiba Inu Coin Nedir Ve Nasıl Çalışır?

Shiba Token, merkeziyetsiz olarak ShibaSwap ile kendi ekosisteminde al sat işlemlerini ve Shiba Inu fiyat tahmini yapmanıza olanak tanır. SHIB, Ethereum tabanlı en iyi altcoinler arasında da yer alır.

2022 yılında Shibarium mainnet lansmanı gerçekleştirerek kendi ağlarına geçiş yaptılar. Leash, Bone tokenleri kendi ekosisteminin geliştirdiği coinler arasında yer alır.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Shiba Inu Ekosistemi Nasıl Çalışır?

Shiba Inu, 2021 yılında Shibarium Mainnet lansmanını gerçekleştirerek kendi ekosistemini inşa etti. Ardından merkeziyetsiz Dex’lere benzer Shibaswap’ı kurarak kendi ağında çıkan tokenleri kolaylıkla SHIB paritesinde alım satım yapmalarına olanak tanıyor. Platform, SHIB satın al sat  yapmak için iyi ve güvenilir bir tercihtir. Bunun yanı sıra SHIB token sahipleri yönetişim sisteminde oy kullanma haklarına sahip.

Shiba tokenin ayrıca Shib The Metaverse adlı metaverse platformları bulunuyor. NFT platformları da NFT severler için yatırım imkanı sunuyor. NFT’lerin değeri Shiba Inu fiyat tahmini ortalamasına göre değişiklik gösterirken, her NFT kendi özelliklerine göre değer biçiliyor.

Bir diğer konu da Shiba Inu ekosistemi üzerinde Staking programlarının bulunmasıdır. Uzun vadeli elinizde tutmak istediğiniz Shiba ve diğer Shiba ekosistem coinlerinizi stake ederek ek kazanç sağlayabilir ve ileride muhtemel airdroplardan faydalanabilirsiniz.

Shibarium Nedir?

Shiba Inu coinden bahsettikten sonra kendi ana ağı Shibarium ana ağından bahsetmeden olmazdı. Shibarium öncelikle Shiba tokenin Ethereum ağından kendi ağına geçiş yaptığı Katman-2 ölçeklendirme çözümüne sahiptir.

Ethereum ağındaki yüksek fee ücretlerinin önüne geçebilmek için roll up çözümlerinden faydalanarak ağın güvenli hale gelmesini sağlar. 2023 yılında yayına giren Shibarium ayrıca meme coin projelerinin piyasada sürdürelebilirliği ve ayakta kalmasının önünü açıyor.

Shiba Eternity Nedir?

Shiba Inu projesi yakın zamanda lansmanını gerçekleştirdiği Shiba Eternty, Shibarium tabanlı mobil kart oyunudur. Ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan platform basit tarzda oyun modeliyle topluluğun kaynaşmasına olanak tanıdığı bir ortam oluşturuyor.

Shiba Eternity Nedir?
Oyuncular kendi aralarında oyun oynarken aynı zamanda çevrimiçi sohbet gerçekleştirebiliyor ve diğer oyuncularla Shiba Inu fiyat tahmininde bulunabiliyorlar.Oyun seven yatırımcılar için güzel düşünülmüş bir uygulama. App Store veya Google Play Store’dan indirip oynamaya başlayabilirsiniz.

Shiba Bridge Nedir?

Öncelikle Bridge konusunda bilgilendirme niteliğinde bir giriş yapalım. Bridge, farklı ağ üzerindeki tokenlerin geçişini sağlayan köprü sistemidir. Her ağ tarafından desteklenmeyen bu özellik Shiba Inu tarafından yatırımcıların hizmetine sunulmuştur

Shiba Bridge ise Shibarium ağında olan LEASH, BONE ve SHIB gibi yerel tokenleri Ethereum başta olmak üzere diğer ağlar arasında geçiş yapmanızı sağlıyor. Böylelikle Shibarium ağını desteklemeyen platformlara yatırım yapmanız kolaylaşıyor.

Son olarak Shiba Inu coin yakın bir zamanda Ethereum Name Services (ENS) gibi alan adı özelliğini duyurdu. Kısa süre içerisinde hizmete girmesi planlanan Shib Name Service özelliği sayesinde kullanıcılar kendi özel adlarıyla ücretsiz alan adı alabilecekler. Muhtemelen Shiba Inu fiyat tahmini gas ücreti oldukça düşük olacaktır.

Artıları

 • Güçlü bir topluluk desteğine sahip olması
 • Shiba Metaverse Platformuna sahip olması
 • Bridge köprüsü sayesinde ağlar arası kolay geçiş yapabilme
 • Düşük gas ücretleri
 • Ölçeklenebilirlik
 • Shib Name Services özeliğinin gelecek olması
 • İnovasyon ve yeniliğe açık ekibi tarafından yükselen trendlere ayak uydurabilmesi
 • Shiba Swap takas platformuna sahip 
 • Güvenlik sertifikası ile güvence altına alınması
 • Shiba Inu NFT’leri ile NFT yatırımcılarının dikkatini çekmesi
 • Majör borsalarda listeli olması nedeniyle Shiba Inu fiyat tahmini analizi kolaylığı
 • Ünlü isimlerin desteğini alması

Eksileri

 • Meme token piyasasının votalitil durumu nedeniyle Shiba Inu fiyat tahmini zor olması
 • Kurucusunun ismini anonim olarak açıklaması
 • Shill üzerine çalışan topluluğunun bulunması bu da sizi FOMO’ya kapılmanıza neden olabilir
 • Meme coin trendinin sona erme ihtimali
 • Shiba Inu toplam arzının yüksek olması

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Shiba Inu Coin’in Kurucusu Kimdir?

Shiba Inu coinin kurucusu, tıpkı Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto gibi anonim bir takma isimle karşımıza çıkıyor. Projenin kurucusu Shytoshi Kusama, kendini Shiba Inu’nun resmi sayfasında kısa bir mektupla tanıtıyor.

Mektubunda, liderin önemli olmadığını önemli olan merkeziyetsiz bir topluluk oluşturulması gerektiğini savunarak Shiba projesinin merkezinde topluluğun yani yatırımcıların olması gerektiğini savunuyor.

Shiba Inu Fiyat Tahmini - kurucusu kimdir
Mektupta Shiba Inu fiyat tahminine yönelik bir konuyla ilgili yorum yapılmasa da, kurucu Shytoshi, Shiba’nın iyi yerlere geleceğini belirtiyor. Yazının sonunda ise yeni projelerin geleceğini belirtirken inovasyona yakından takip edeceğini sözlerine ekliyor.

Shiba Inu Fiyat Tahmini Analizi

CoinMarketCap verilerine göre, 2021 Boğa piyasasında $0.000088 fiyatıyla ATH’sine ulaştı. Shiba Inu coin fiyat tahmini ile yatırımcılara tablodaki güncel fiyatıyla ATH’sinin çok altında kalarak yatırım fırsatı sunuyor.

Shiba Inu Fiyat Tahmini Analizi
SEC’in onayladığı Bitcoin ETF’lerinden sonra piyasada beklenen yükselişle beraber Shiba Inu coin fiyat tahmini ise 0.000015$’a yükselebileceği öngörülüyor. Tekrar aynı seviyelere gelir mi bilinmez ancak ekibin ciddi projeler üzerinde çalıştığı görülüyor.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Gelecek Yıllardaki Shiba Inu Coin Fiyat Tahmini

Yıl
2024
2025
2026
2027
2028
En Yüksek
0.000012$
0.000020$
0.000030$
0.000060$
0.000095$
En Düşük
0.0000050$
0.0000090$
0.000010$
0.000020$
0.000050$

1. 2024 Yılı Shiba Inu Fiyat Tahmini (SHIB)

Shiba Inu (SHIB) 2021 yılında Uniswap borsasında ilk listelemesinin ardından açılışı 0.000000000081$ fiyatıyla açılış yaptıktan sonra yükseliş yolculuğuna başladı. Popüler meme coin Doge trendini yakaladıktan sonra Elon Musk Shiba tweet’ini atmasının ardından fiyatı yükselişini sürdürdü.

Son zamanların en yüksek fiyatı olan 0.000088$ dolar seviyesine iğne atarak muazzam bir topluluk oluşturdu. Proje güçlü bir topluluk desteğini arkasına almasından sonra topluluğuna Shiba Army ismi verildi. Başta şaka amaçlı çıkan hiç bir projesi olmayan coin gündemde yerini aldı.

Binance listeleme duyurusuyla birlikte yatırımcılarına oldukça yüksek kazançlar sağladı. Shiba Inu fiyat tahminine gelecek olursak; analizlerimize göre 2024 yılı içerisinde, çıkmış olduğu en yüksek noktadan hala dip fiyatında görünüyor. Bu fiyatlardan alım fırsatı sunuyor.

Öngörümüze göre Shiba Inu (SHIB) bu yıl yeni bir ATH tazaleyebilir. Tekrardan 0.000050 seviyelerini görebilir. Kripto piyasasının her zaman risklerle dolu olduğunu unutmayın. Kendi bireysel araştırmanızı yaparak Stop Loss emir türünü kullanarak piyasa hareketliliğinden kendinizi koruyabilirsiniz.

2. 2025 Yılı Shiba Inu Fiyat Tahmini (SHIB)

2025 yılında Shibarium platformunun gelişeceğini ekibin yeni projeler üzerinde çalıştığını açıklamalarından ön görüyoruz. Muhtemelen popüler olan Bitcoin yazıtlar trendi Shibarium ağında da duyurulursa Shibarium yazıtlar trendiyle kendi ağında yeni projeler listeleyebilir.

Launchpad platformu tarzı bir sistem geliştirirler ise Tier sistemi ile kullanıcıların Shiba Inu coin stake etmesi karşılığında ön satışlardan pay verilmesi durumu söz konusu olabilir.  Böylelikle önümüzdeki iki yıl içerisinde 0.00010 dolara yükseleceğini söyleyebiliriz.

3. Shiba Inu Fiyat Tahmini 2026

Shiba Inu (SHIB) token, geçen senelerde ayı piyasasında düşüş trendini sürdürse de, dünyanın en büyük varlık yönetim şirketlerinin Bitcoin Spot ETF başvuruları ve Amerika Menkul Kıymetler Komisyonu (SEC) tarafından geçtiğimiz günlerde spekülasyonların ardından onaylandı.

Bu olay kripto yatırımcıları tarafından sevinçle karşılanırken,  Bitcoin’in fiyatı 48.000$ dolarlara iğne attı. Biliyorsunuz ki altcoinlerin yükselişi Bitcoin’e bağlı seyrediyor. Artık yavaş yavaş Boğa piyasasına girdiğimizi düşünüyoruz.

Shiba Inu fiyat tahmini için ise Bitcoin dominance düşerse bu seviyelerden 2026  yılına kadar ATH tazeleyeceğini düşünüyoruz. Shiba Inu (SHIB) coinin ATH’sine bakmak için sizin için yukarıda oluşturduğumuz fiyat tablosuna göz atabilirsiniz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Shiba Inu Coin Kilit Açılım Durumu

Topluluk tarafından en çok merak edilen konulardan biri de token kilit açılım tarihleri ve dolaşımdaki arz miktarıdır. Çünkü Toplam arz ve dolaşımdaki arz arasındaki korelasyon Shiba Inu fiyat tahmini yaparken kolaylık sağlayacaktır.

Token Unlock sitesinden aldığımız verilere göre, Shiba Inu kilit açılım tablosunu incelemeniz için aşağı bırakıyoruz. Tokenlerin tamamının kilidi açılmış ve dolaşımda bulunuyor. Bir diğer husus da Shiba Inu ekibi tokenlerin yarısını yüzde 50 kadar bir kısmınını Ethereum Kurucu ortağı Vitalik Buterin’e bağışladıklarını söyledi.

Shiba Inu Coin Kilit Açılım Durumu
Vitalik Buterin ise kendisine bağışlanan tokenlerin yarısını yaktı ve diğer kısmını ise Hindistan Yardım fonuna 2021 Covid-19 salgınında bağışta bulundu. Bağıştan sonra Shiba Inu fiyatında ciddi bir düşüş yaşandı.

Shiba Inu Coinin Listelendiği Borsalar

Bu bölümde Shiba Inu (SHIB) tokenin güncel olarak listeli olduğu platformlar ve borsalara değineceğiz. Shib coinin listeli olduğu borsalar hacim sıralamasına göre şu sekilde;

1. Binance         6. Bybit 11.Upbit
2. OKX         7. Kraken 12. Bitfinex
3. Coinbase         8. Mexc 13. Bithump
4. KuCoin         9. HTX 14. Shibaswap
5. Gate.io       10. Bitget 15. Latoken

Shiba Inu Coin (SHIB) Nereden Satın Alınır?

Son günlerde sosyal medyada gündem olan Meme Coin furyası ile beraber yatırımcılar tekrardan Shiba Inu coin fiyat tahmini yorumlarına ve nereden satın alabilirim araştırmalarına yöneldi.

Gelin beraber nerelerden SHIB coin satın alabileceğimize bakalım. SHIB coin satın alabileceğiniz dünyanın önde gelen majör borsaları:

1. Binance İle Shiba Inu Coin (SHIB) Satın Al

Binance, dünyanın önde gelen en büyük borsalarından olup işlem hacmi olarak ilk sırada yer alan güvenilir bir kripto borsasıdır.

Anlaşılır grafikleri ile Shiba Inu fiyat tahmini analizi yapmanıza yardımcı olur. Binance TR uygulamasından hızlı bir şekilde TL transfer edip işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Binance İle Shiba Inu Coin (SHIB) Satın Al

 • 1. Adım – Binance’e Kayıt Olun  Öncelikle Shiba coin satın alabilmek için Binance borsasına e-posta ya da telefon numaramızla kayıt oluyoruz. Kayıt tamamlandıktan sonra KYC yani kimlik doğrulama aşamasını tamamlıyoruz. Bundan sonrası gayet basit.
 • 2. Adım: Binance’da iki tane ara yüz bulunuyor; İlki yeni başlayanlar için kolay kullanım arayüzü, yeni başlayanlar bu arayüzü tercih edebilir. İkincisi ise Pro alım satım arayüzü, biraz tecrübe edindikten sonra bu arayüzü tercih edebilirsiniz.
 • 3. Adım: Sonrasında, Binance TR aracılığıyla Binance hesabınıza USDT coini göndererek, en altta bulunan alım satım sekmesine tıklayarak arama bölümüne Shiba Inu (SHIB)/USDT paritesi yazarak alım yapabilirsiniz.
 • 4. Adım: Ayrıca teknik analiz bilginiz var ise Binance’ın grafik göstergelerinden Shiba Inu fiyat tahmini yapabilir ve Binance Earn ile hodl ettiğiniz SHIB coinleri stake ederek kazanç sağlayabilirsiniz. Yatırım tavsiyesi değildir.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

2. OKX İle Shiba Inu Coin (SHIB) Satın Al

OKX LogoOKX borsası, şlem hacmi olarak 2. sırada yer alan kripto borsasıdır. Uygulama içinde hızlı bir şekilde TL satın alıp, al sat işlemlerine hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra merkeziyetsiz cüzdana sahip olup NFT özelliğini desteklemektedir.

OKX, yeni kullanıcılara çeşitli ödüller sunmaktadır. Hem uygulama hem de bilgisayarınız üzerinde kullanabileceğiniz anlaşılır bir arayüze sahiptir. Ayrıca düzenlediği çeşitli etkinliklere katılarak hem yatırımınızdan hem de ödüllerden kazanabilirsiniz.

Trading botlarını kullanarak Shiba Inu fiyat tahmini paritelerini kurarak otomatik al sat yapabilirsiniz. İsterseniz OKX’den nasıl SHIB coin alabileceğinize değinelim.

OKX İle Shiba Inu Coin (SHIB) Satın Al

 • 1. Adım: OKX’e Kayıt Olunilk yapmanız gereken, OKX borsasına kayıt olmak. Kayıt işlemi için OKX ana sayfasına girerek sağ üstte bulunan “Kaydol” butonuna tıklayın. Kişisel bilgilerinizi girerek kayıt işlemini tamamlayın. KYC onayı yapın.
 • 2. Adım: Hesabınız için KYC onayı aldığınızda artık hesabınıza para yatırabilirsiniz. İlk olarak OKX hesabınıza giriş yapmalısınız. Para yatırma bölümüne giriş yapın. Küçük bir başlangıçla yatırıma başlamak mantıklı olur. Visa ve Master kartınızı kullanarak ödeme işlemini tamamlayın.
 • 3. Adım: Şimdi sırada SHIB’i OKX marketinde aramak var. OKX’ten market kısmına giriş yapın. Arama bölümüne SHIB yazın. Karşınıza çıkan yeni sayfada SHIB tokeni vardır. Sağ kısımda “al-sat” adı altında bir buton göreceksiniz. Buna tıklayarak son aşamaya geçiş yapabilirsiniz.
 • 4. Adım: Yapmanız gereken son işlem, yatırdığınız parayla SHIB token satın almaktır. Açtığınız sayfaya almak istediğiniz SHIB miktarını girmeniz gerekir. Satın alma işlemini onaylayarak cüzdanlar arasından kullandığınız platforma giriş yapın. SHIB tokenlerinizin geldiğini göreceksiniz. Tüm işlemler bu kadar basittir.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

3. KuCoin İle Shiba Inu Coin (SHIB) Satın Al

Dünya çapında 30 milyon kullanıcısıyla CMC verilerine göre ilk büyük 5 borsa içerisinde yer almaktadır. TL desteği olmamasına rağmen P2P ve diğer ödeme yöntemlerini desteklemektedir.

KuCoin İle Shiba Inu Coin (SHIB) Satın Al
KuCoin de ayrıca bir çok özelliği desteklemektedir. KuCoin Earn’de Shiba Inu tokenlerinizi stake ederek kazanç elde edebilirsiniz. Bünyesinde bulundurduğu Trading botları ile fiyat aralıkları belirleyerek hem düşüş hem de yükseliş piyasasında bot sizin yerinize al sat yaparak kazanç sağlamanıza yardımcı olur.

Shiba Inu Tokenlerimi Nerede Saklayabilirim?

Bazı güvenlik sorunları endişesiyle coin sahipleri, elinde bulununan tokenleri merkeziyetsiz bir cüzdanda saklamak istiyorlar. Bu yazımızda size Shib tokenlerinizi nerede saklayabileceğinizi anlatacağız.

Merkeziyetsiz cüzdanların başında gelen Trust Wallet cüzdanını indirebilirsiniz. Trust wallet bünyesinde bir çok ağı barındırıyor ve binlerce token seçeneğinin yanı sıra cüzdan içerisinde swap işlemi özelliği ile Shiba Inu fiyat tahmini olarak piyasa fiyatından al sat yapabilirsiniz.

Trust Wallet Kurulumu ve Shiba Inu Token Ekleme

Cüzdan, bir çok kripto yatırımcısı tarafından kullanılan popüler bir merkeziyetsiz kripto saklama cüzdanıdır.Kurulum için öncelikle yapmanız gerek resmi sayfasını ziyaret ederek orada bulunan linklerden kendi cihazınıza uygun olanı tercih edip kurulumunu yapıyorsunuz.

Trust Wallet Kurulumu ve Shiba Inu Token Ekleme

Trust Wallet’da önemli olan kurulumun başında size verdiği 12 anahtar  kelimeyi dijital ortamların haricinde bir yere not etmenizdir. Çünkü 12 kelimelerinizi kaybederseniz varlıklarınızı sonsuza dek kaybedebileceğinizin farkında olmalısınız.

Kurulum tamamlandıktan sonra resimde gösterdiğim arama kutucuğuna Shiba Inu yazarak hangi ağda yatırmak istediğinizi seçip cüzdana ekleme işlemi yapıyorsunuz. Artık ana sayfada tokenlerinizi görebilirsiniz.

trust wallet kurulumu

Sonrasında Shiba Tokeni ERC20 ağında seçtiyseniz karşı yatıracağınız borsadan yine aynı şekilde ERC20 ağını desteklediğinden emin olduktan sonra yatırımı yapıyorsunuz. Shiba Inu fiyat tahmini olarak borsa ile cüzdan arasında az da olsa oynaklık olabilir bu sizi tedirgin etmesin. Değerler hep aşağı yukarı aynı seyredecektir. Detaylı bilgi almak isterseniz Turst Wallet cüzdan inceleme yazısına da göz atabilirsiniz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

OKX - En İyi Kripto Platformu

Puanımız

OKX logo
 • 350+ Kripto Para Desteği
 • Uygun İşlem Ücretleri (%0.1)
 • Türk Lirası ve Türkçe Dil Desteği
 • Kripto Staking Desteği
 • Yerleşik mobil cüzdan
 • CEX & DEX
OKX logo
Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Sonuç – Shiba Inu Fiyatı Ne Olur?

Sizin için hazırlayıp derinlemesine incelediğimiz bu yazımızda, projenin kuruluş amacından Shiba Inu fiyat tahminine kadar tüm detaylara titizlikle değindik. Bundan sonrası için sizin yapmanız gerekenler detaylı araştırma yaptıktan sonra yatırım kararınızı almanız. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Ek olarak SHIB coini Binance dahil diğer kripto borsalarında listeli olduğunu nasıl alım yapabileceğinizi aktardık. Bol kazançlar.

Shiba Inu Coin Sık Sorulan Sorular

1 Shiba kaç TL?

1 Shiba en yüksek kaçı gördü?

1 Shiba kaç dolar?

Shiba’nın arzı ne kadar?

Shiba 1 dolar olur mu?