RobotEra, sürükleyici bir metaverse dünyası inşa eden yeni bir kripto projesidir. RobotEra metaverse evreninde kullanıcılar, yalnızca sanal gayrimenkul sahibi olmakla kalmayacak, aynı zamanda herhangi bir kodlama bilgisi gerektirmeden oyunlar ve deneyimler oluşturup oynayabilecektir.

Bu makalede, devam eden ön satış etkinliği aracılığıyla RobotEra kripto tokenlerinin nasıl oldukça ucuz bir fiyattan satın alınacağını açıklayacağız.

RobotEra Hakkında Temel Bilgiler

İşte RobotEra kripto projesine hızlı bir genel bakış:

 • RobotEra, Ethereum ağında çalışacak tescilli bir metaverse dünyası inşa eden yeni başlatılan blok zinciri tabanlı bir projedir.
 • Adından da anlaşılacağı gibi RobotEra, fütüristik bir robot temasına odaklanıyor. RobotEra metaverse evreninde kullanıcılar sanal gayrimenkul satın alabilecek ve sahip olabilecekler.
 • Kullanıcılar ayrıca RobotEra metaverse evreninde kendi oyunlarını ve deneyimlerini oluşturabilmesinin yanında bu ekosistem, ERC-20 standardını izleyen TARO tokeni tarafından desteklenir.
 • RobotEra şu anda TARO tokenini bir ön satış etkinliği aracılığıyla ilk yatırımcılarına mümkün olan en iyi fiyattan sunuyor.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

RobotEra Kripto Para Birimi Nasıl Satın Alınır?

Yukarıda kısaca belirtildiği gibi, RobotEra kripto tokeni artık satış öncesi lansman yoluyla satın alınabilir. RobotEra, ön satışında kademeli bir fiyatlandırma yapısı kullanır. Yani, her aşamada belli bir fiyattan sınırlı sayıda token satışa sunulur. Ardından, ilk satış için ayrılan arz tükendikten sonra daha yüksek bir fiyattan tekrar token yatırımcılara sunulur.

Sonuç olarak, RobotEra ön satışına yatırım yapanlar, token kripto borsalarında listelenmeden önce en uygun fiyatı alabilecekler.

Aşağıda yer alan bölümde, ön satış etkinliğinden TARO kripto para birimini nasıl satın alınacağına dair adım adım kapsamlı bir kılavuz yer alıyor. Gelin birlikte bu aşamaların neler olduğunu inceleyelim.

1. Adım – Bir MetaMask Cüzdanı Alın

RobotEra internet sitesi üzerinden ön satışa katılmadan önce, Ethereum ağını destekleyen bir kripto cüzdanına sahip olmanız gerekir. Bunun nedeni, RobotEra ön satışına yatırım yapmak için ETH veya USDT tokenlerinde ödeme yapılması gerektiğidir.

Bu amaç için en iyi kripto cüzdanı MetaMask’tır. Bu popüler cüzdan kullanıcı dostudur, indirmesi ve bakımı ücretsizdir ve son derece güvenlidir.

Ayrıca kullanıcılar, iOS ve Android için bir mobil uygulamaya ek olarak, Chrome, Firefox ve Edge için bir web tarayıcı uzantısı aracılığıyla MetaMask’i indirebilir.

Yeni başlayan yatırımcılar genellikle MetaMask tarayıcı uzantısını tercih ediyor çünkü bu seçenek, yatırımcıların bir dizüstü bilgisayar cihazında RobotEra gibi kripto ön satışlarına erişmelerini sağlıyor. 

Bir sonraki adım MetaMask cüzdanını kurmaktır. Bu aşamada, kullanıcının kendi şifresini belirlemeli ve kişiye özel olarak verilen 12 adet güvenlik kelimesini herhangi bir yere not alması gerekir.

Bu güvenlik kelimelerini bir yere not ettiğinizden ve parolayı asla kimseyle paylaşmadığınızdan emin olun. Eğer parolanın unutulması veya dizüstü bilgisayarın/mobil cihazın kaybolması veya çalınması durumunda cüzdana erişim sağlayabilmeniz için sadece bu 12 adet güvenlik kelimesini girmeniz bekleniyor.

2. Adım – ETH veya USDT Satın Alın

RobotEra kripto ön satışının ödeme aracı olarak ETH ve USDT tokenlerini desteklediğini yukarıda belirtmiştik. Bu nedenle bir sonraki adım, desteklenen bu kripto para birimlerinden herhangi birinin MetaMask cüzdanınıza aktarmanız gerekir.

Şu anda herhangi bir ETH veya USDT’niz yok mu? Binance belki de kripto para satın almak için en uygun olan borsa olsa da bu kripto para birimlerinin her ikisini de destekleyen yüzlerce çevrimiçi borsa olduğunu hatırlatalım.

Binance borsasında KYC sürecini içeren bir banka/kredi kartıyla ETH veya USDT satın almak baştan sona sadece beş dakika sürmesi tarafımca en iyi tercih olarak görülüyor.

3. Adım – ETH veya USDT’yi MetaMask’e Aktarın

Bu adımda, yatırımcının ETH veya USDT tokenlerini MetaMask’a transfer etmesini gerektirir.

 • İlk olarak MetaMask’i açın ve ana kontrol panelinden ERC-20 cüzdan adresini kopyalayın.
 • Bu, MetaMask ara yüzünün üst kısmına doğru ‘Hesap 1’ sekmesinin altında görüntülenir.
 • Ardından, şu anda ETH veya USDT tokenlerini satın aldığınız kripto borsasına giriş yapın.
 • Para çekmeyi seçin ve az önce kopyalanan MetaMask cüzdan adresini yapıştırın.

Para çekme işlemlerini onayladıktan sonra, Binance gibi borsalar genellikle 10 dakikadan kısa bir sürede transferi gerçekleştirir.

4. Adım – MetaMask’i RobotEra Dashboard’a Bağlayın

Bu aşamada MetaMask cüzdanınızda artık ETH veya USDT tokenine sahip olmanız gerekir. Şimdi yapmanız gereken RobotEra internet sitesine giriş yapıp ‘Cüzdanı Bağla’ butonuna tıklamaktır. Bu, MetaMask’ın kurulu olduğu aynı cihazdan yapılmalıdır.

Cüzdanı RobotEra’ya bağlamayı seçerken bir MetaMask bildirimi görünecektir. Bu, MetaMask cüzdan sahibinden RobotEra’ya bağlanmak istediklerinin onayını isteyen standart güvenlik prosedürüdür.

5. Adım – RobotEra Kripto Ön Satışına Yatırım Yapın 

MetaMask’ı RobotEra’ya bağladıktan sonra, son adım siparişi tamamlamaktır. İlk olarak, ödeme para birimi olarak ETH veya USDT’yi seçin. Ardından, satın alınacak TARO tokenlerinin miktarını yazın.

Minimum ön satış yatırımının 1.000 TARO tokeni olduğunu unutmayın. Token başına 0.020$’lık 1. aşama fiyatına göre bu, minimum 20$’lık bir yatırım anlamına gelir.

Ek olarak, ön satış yatırımı yaparken Ethereum ağ ücretlerini veya GAS’ın da dahil edileceğini unutmayın. Bu, birkaç dolardan 20 dolara veya daha fazlasına kadar herhangi bir fiyatta olabilir. Sizden kesilecek işlem ücreti miktarı, yatırım sırasında Ethereum ağının ne kadar meşgul olduğuna bağlı olarak değişecektir.

robotera on satis

Son olarak, bir kez daha yetki isteyecek olan MetaMask aracılığıyla ön satış yatırımını onaylayın. Bunu yaparken, ETH veya USDT, RobotEra’ya aktarılacak ve ön satış yatırımız kilitlenecektir.

TARO tokenleri, ön satış tamamlandıktan sonra talep edilebilir. Bu aşamada, yatırımcının MetaMask cüzdanını kripto para biriminin internet sitesine bağlaması yeterlidir.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

RobotEra Nedir?

RobotEra nedir merak ediyorsanız kısaca, fütüristik robot temalı yenilikçi bir metaverse dünyası yaratmayı amaçlayan projedir. Her kullanıcı, kişiye göre kişiselleştirilebilen sanal bir robot tarafından temsil edilecektir. RobotEra metaverse evreninde, olasılıklar neredeyse sonsuz olduğunu belirtelim.

Örneğin, kullanıcılar sanal araziler satın alabilir ve daha sonra satın alınan arazi üzerinde %100 kullanıcıya ait olan gayrimenkul inşa edebiir. RobotEra metaverse dünyası içindeki arazi ve gayrimenkul mülkiyeti, benzersiz bir NFT tarafından güvence altına alınır ve doğrulanır.

Ek olarak, kullanıcılar metaverse topraklarından kaynaklar elde edebilir ve hatta sanal robotlar biçiminde gelen yoldaşlar oluşturabilir. RobotEra metaverse aleminde, konserler, müzeler ve gece kulüplerinden kumarhanelere ve salonlara kadar her şeyi içeren kendi benzersiz dünyasını işletecek.

Bir kez daha hatırlatalım, olasılıklar sonsuzdur. En önemli noktaların başında, oyuncuların yalnızca sanal mülk yoluyla değil, aynı zamanda oyunlar ve sürükleyici deneyimler yoluyla kendi metaverse sanal ortamlarını oluşturabilmesi geliyor. Ek olarak bu işlem, bir gram kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan başarılabilir. Yani RobotEra, kullanıcı dostu bir şekilde evrenin oluşturulmasına olanak sağlar.

RobotEra ekosisteminin bir başka ilginç özelliği de metaverse evrenin merkezi bir otoritenin olmamasıdır. Bunun yerine bu rol, tüm token sahiplerinin pay sahibi olacağı merkezi olmayan özerk organizasyona (DAO) ayrılmıştır. Bu özellik, RobotEra’nın en doğru biçimde merkeziyetsiz olarak kalmasını sağlar.

Şimdi, 2022’de TARO satın almaya çalışmadan önce bilmeniz gerekenler neler olduğunu açıklayalım.

Ön Satış Başlama Zamanı Q4 2022
Satın Alma Yöntemleri  USDT / ETH
Zincir Ethereum
Minimum Yatırım 1.000 TARO
Maksimum Yatırım Yok

RobotEra Tokeni (TARO)

TARO tokeni, RobotEra ekosisteminin ve metaverse dünyasının kalbinde yer alan, ERC-20 standardında çalışan yeni kripto para birimidir. RobotEra metaverse evreninde gerçekleşen her işlem TARO aracılığıyla yapılır.

Bu işlemlere sanal gayrimenkul alım satımı, NFT ticareti, etkinliklere ev sahipliği, arazi yönetimi ve daha fazlası dahildir.

Eğer bu altyapısı güçlü kripto para birimine birim fiyatı en ucuz olan zamanda yatırım yapmak istiyorsanız şu an ön satışa katılmanızı öneririz.

Neden RobotEra Satın Almalısınız?

Yukarıda belirtildiği üzere, RobotEra’nın başarısından yararlanmanın en iyi yolu TARO tokenine yatırım yapmaktır.

Aşağıda yer alan bölümde, yatırımcıların bugün RobotEra ön satışına yatırım yapması gerektiğine dair bazı temel nedenlerini açıklayacağız.

Ön Satış İndirimleri

Her şeyden önce, kripto kışının ortasında bile, 2022’deki birçok ön satışın önemli kazançlar elde etmeye devam ettiğini belirtmek önemlidir. Örneğin Lucky Block ve Tamadoge, ön satış fiyatından yaklaşık 60x ve 20x’lik bir oranda büyüme yaşadı.

Sonuç olarak, RobotEra ön satışına yatırım yapanlar, daha geniş pazarlar düşüş eğiliminde olsa bile kayda değer getirileri hedefleme fırsatına sahip olacaklar. Ayrıca belki de en önemlisi, TARO tokenleri mümkün olan en iyi fiyata ön satış kampanyası aracılığıyla satın alınabilir.

 • Her durumda, TARO ilk kez bir kripto borsasında listelendiğinde bunu ön satış fiyatından daha yüksek bir fiyata yapacak.
 • Sadece bu değil, RobotEra ön satışını aşamalı olarak fiyatlandırıyor.
 • Örneğin, birinci aşama TARO’yu token başına 0,02 dolardan fiyatlandırıyor.
 • Ancak ikinci aşama, fiyatı TARO başına 0,025$’a yükseltecek.
 • Özünde bu işlemde, birinci aşamada yatırım yapanların net %25’lik bir artış elde etmiş olacağı anlamına geliyor.

Sonuç olarak TARO tokenleri, mevcut kripto piyasasının çöküşünde satın alınabilecek en iyi kripto para birimlerinden biridir.

RobotEra ön satışının tamamına bir göz atalım:

Ön Satış Aşaması Token Miktarı TARO’nun Fiyatı Toplam Hedeflenen Yatırım Tutarı
1. Aşama 90.000.000 0.020$ 1.800.000$
2. Aşama 90.000.000 0,025$ 2.250.000$
3. Aşama 90.000.000 0,032$ 2.880.000$

Metaverse Yükselen Bir Trend

Metaverse, henüz emekleme aşamasında olan nispeten yeni bir kavramdır. Bu, Bitcoin ve 2009’daki blok zinciri protokolüne oldukça benziyor.

Bununla birlikte, bazı tahminler, metaverse’nin kendi başına 2030 yılına kadar 10 trilyon dolardan fazla değere sahip olabileceğine inanıyor. Bu düşünce, metaverse araştırma ve geliştirme bölümüne milyarlarca dolar yatırım yapan Meta Platforms (resmi olarak Facebook) tarafından destekleniyor.

Bu nedenle, ön satış yatırımcıların TARO tokenlerini mümkün olan en iyi fiyata güvence altına alacağı düşünüldüğünde, RobotEra gibi metaverse merkezli bir projeye yatırım yapmak akıllıca bir hareket olabilir. Ayrıca, ön satış tamamlandıktan sonra RobotEra küçük çaplı bir proje olacak. Bu, ön satış yatırımcıların hem kısa hem de uzun vadede hedefleyecek çok fazla yönü olduğu anlamına gelir.

Metaverse Evreninde Emlak Satın Alma Fırsatı

Metaverse evreninin yatırım açısından ana bölümlerinden biri, sanal gayrimenkul satın alma ve %100 sahip olma fırsatıdır. Bu, tüm bütçeleri kapsayan RobotEra ekosisteminin temel özelliklerinden biridir. Ayrıntılara girmeden önce, metaverse emlak sektörünün ne kadar hızlı büyüdüğünü not etmek önemlidir.

Örneğin, 2021 kripto boğası sırasında, birçok metaverse arazisi birkaç milyon dolara satıldı. Satışlar sadece gelişmekte olan varlık yatırımcılarıyla değil, aynı zamanda çok sayıda ünlüyle de ilişkiliydi. Bu sebeple metaverse, blok zinciri tabanlı NFT’ler tarafından desteklenen mülkiyet ile sanal mülk sahibi olmak ve inşa etmek için büyük bir pazar olduğunu kanıtlar.

Ek olarak RobotEra evreninde, kullanıcılar seçtikleri arsayı TARO tokenleri ile satın alma kapasitesine sahip olacaklar. Kullanıcı daha sonra bu alana bir ev, villa, kumarhane, stadyum veya yüzme havuzu olsun, arsa üzerinde istediği projeyi inşa etme yetkisine sahiptir.

Sadece bu da değil, her arsa bir NFT tarafından desteklenecek, bu nedenle değer talep ve arz tarafından belirlenecek.

Gelir Elde Edin 

RobotEra ekosisteminde kripto merkezli ödüller aracılığıyla gelir elde etmenin birçok yolu vardır. Bu yollardan biri de Pazar yerinde gayrimenkul NFT’lerinin satılma işlemidir.

TARO tokenleri ayrıca stake edilebilir olup, oldukça iyi bir APY oranı karşılığında 1,3 ve 6 ay boyunca stake edebilirsiniz. Bu metaverse evrenindeki etkinliklere ev sahipliği yapmak da mümkündür, bu sayede biletler TARO karşılığında satılabilir.

Yani özetle, platform üzerinden gelir elde etmenizin birçok yolu vardır.

RobotEra Fiyat Tahmini

Başta Bitcoin olmak üzere herhangi bir kripto para için fiyat tahmininde bulunmak oldukça yanlıştır çünkü, kripto sektöründe yer alan kripto paraların büyük çoğunluğunun fiyatı oldukça değişkendir. Her altcoin Bitcoin’in aktif fiyatından etkilenmesi göz önüne alındığında henüz ön satış aşamasında olan bir kripto para birimi için fiyat tahmininde bulunmak gerçekçi olmaz.

Fakat RobotEra’nın satın alınacak en ucuz kripto paralar listesinde yer almak için gerekli özelliklere sahip olduğunu belirtelim. Ayrıca, bu alandaki diğer metaverse projeleri son yıllarda benzeri görülmemiş getiriler elde etmeyi başardı.

Örneğin, CoinMarketCap’e göre Axie Infinity, Nisan 2020’de ilk piyasaya sürüldüğünde başlangıçta sadece 0,18 dolardan fiyatlandırılmıştı. Kasım 2021’e hızlı bir giriş yapan Axie Infinity, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 153 dolara ulaştı. Bu, projeye erken yatırım yapanlar için yaklaşık %85.000’lik 19 aylık getiriyi temsil ediyor. Diğer birçok metaverse coinleri daha da benzer yüksek kazançlar elde etti.

Unutulmaması gereken bir diğer nokta da RobotEra ön satışının tamamlanmasının ardından ön satışa göre daha yüksek bir fiyattan işlem görmeye başlayacak olmasıdır. Yani eğer ön satıştan kripto para birimine yatırım yaparsanız borsa listelemesi geldiği an garanti kazanç elde edebilirsiniz.

RobotEra Nasıl Satın Alınır – Özet

Bu makalede, 2022 yılının Kasım ayında ortaya çıkan RobotEra nasıl satın alınır bunu en ince ayrıntısına kadar açıkladık.

Ayrıca, metaverse kavramının neden önümüzdeki yıllarda ana akım olma potansiyeline sahip olabileceği hakkında bazı arka plan bilgileri de okuyuculara aktardık.

Yatırımcılar, TARO tokenlerini şu anda doğrudan RobotEra resmi web sitesi üzerinden ön satışa katılarak satın alabilirler.

RobotEra - Geleceğin Metaverse Oyunu

Puanımız

RobotEra Logo
 • LBank Labs Tarafından Desteklenmektedir
 • NFT Tabanlı Metaverse Arsalarını Al-Sat, Geliştir
 • Guvenilir & Profesyonel Ekip
 • TARO Tokeni Şu An Ön Satışta - robotera.io
RobotEra Logo
Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

RobotEra Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

RobotEra nedir?

RobotEra kripto nasıl satın alınır?

Minimum RobotEra ön satış yatırımı nedir?