Kredi kartıyla Bitcoin satın alma seçeneğiyle hızlı ve kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. Bunun için güvenilir bir kripto para borsasında hesap açmanız gerekir. Ayrıca, tercih ettiğiniz borsanın makul komisyon ücretleri sunması da önemlidir.

Yazımıza, kısa bir sürede kredi kartı ile bitcoin satın alımını göstereceğiz. Ayrıca, bu süreçte güvenilir bir kripto para borsası seçmenin ve makul komisyon ücretlerine dikkat etmenin önemini vurgulayacağız.

Kredi Kartı ile Bitcoin Satın Alımı

Fazla vaktiniz yoksa ve nereden kredi kartı ile Bitcoin satın alabileceğinizi merak ediyorsanız, sizler için kısa bir liste hazırladık:

  1. Binance – Çeşitliliği Yüksek Kripto Para Platformu
  2. Crypto.com – Kullanıcı Dostu Arayüze Sahip Borsa
  3. Coinbase – Kripto Sektörüne Yeni Başlayanlar İçin İdeal Platform
  4. Kraken – Kredi Kartıyla Bitcoin Satın Alımını Destekleyen Güvenilir Borsa

Bu yazımızda hangi kripto borsasının daha iyi olduğuna, kredi kartı kesinti ücretlerine, minimum para yatırma ve güvenlik gibi birçok açıdan ele alacağız.

En İyi Borsalar Kredi Kartı ile Bitcoin Satın Al 

Birçok kripto para borsası, kredi kartı ile bitcoin satın al seçeneğini sunarak, yatırım yapmak için gereken süreyi beş dakikanın altına indiriyor. Bununla birlikte, ilk olarak kredi kartı ile ödeme yaparken borsanın ne kadar ücret aldığını, minimum yatırım ücretinin ne kadar olduğunu öğrenmelisiniz. 

Borsanın kullanıcı dostu ve güvenilir olması da göz önünde bulundurmanız gereken faktörlerden birisidir. Bu nedenle sizler için kredi kartı ile Bitcoin satın alabileceğiniz en iyi 4 kripto para borsasını bulup, listeledik. Gelin en popüler ve güvenilir Crypto.com platformunu açıklayarak başlayalım.

1. Binance üzerinden Kredi Kartı ile Bitcoin Satın Al  

binance

Listemizin bir diğer borsası, kripto borsaları arasında en çok kullanıcı ve hacme sahip olan platformdur. Binance, 1000den fazla kripto para birimi satın alma ve satma imkanı vermesiyle kullanıcıları kendisine çekmekte. 

Bu önde gelen platform, kullanıcılarına kredi kartı ile Bitcoin ve altcoinleri satın alma imkanı sunar. Kredi kartınızla Bitcoin satın almadan önce hesap açmanız ve hesap güvenliği aşamalarını tamamlamanız gerekmektedir. Bu aşamaları tamamladıktan sonra kredi kartınızla Bitcoin satın alabilirsiniz. Binance, kredi kartı ile kripto para satın alımında %4,5 komisyon ücreti almakla birlikte, anlık fiyattan satın alma ücretinde ise ek olarak %0,5 komisyon ücreti alır.

Kredi kartıyla Binance’den kripto para alırken %5 komisyon ödersiniz. Havale yaparak ise daha düşük komisyonlarla işlem yapabilirsiniz. Türk kullanıcılar için Ziraat Bankası’na komisyon ödemeden para çekme imkanı sağlanmaktadır.

Binance kredi kartı ile bitcoin satın al

Binance ve Crypto.com Karşılaştırması

Kredi kartıyla alımlarda %5 komisyon, kredi kartsız işlemlerde ise Binance’da sadece %0,1 komisyon. Ayrıca, yüksek işlem hacminde daha düşük komisyonlar sağlanıyor..

Binance borsasının yerel coini olan BNB’ye sahipseniz, dolara ihtiyaç duymadan işlem komisyonlarınızı BNB ile dolara kıyasla çok daha düşük bir ücretle ödeyebilirsiniz. Ayrıca Binance borsasında Bitcoin dışında birçok coini daha kredi kartı ile satın alabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak, Binance, çok fazla kullanıcıya sahip olduğu gibi, kullanıcılarını dolandırıcılıktan korumak için de iki faktörlü koruma sistemi ile kullanıcı hesaplarını korumaktadır.

Binance borsası kullanıcılarına faiz imkanı sunar ve bünyesinde bulundurduğu birçok altcoin için staking havuzlarından yararlanabilirsiniz. Sahip olduğunuz coinleri bu staking havuzlarına kitleyerek uzun vadede pasif bir gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca sahip olduğunuz coinleri Binance borsasındaki cüzdanınızda tutmaya karar verirseniz, borsa kullanıcıların coinlerini soğuk depoda çevrim dışı olarak tutar.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

2. Crypto.com üzerinden Kredi Kartı ile Bitcoin Satın Al  

crypto.com

Kredi kartı ile bitcoin satın al seçeneğinden mobil telefonunuz ile yararlanmak için Crypto.com harika bir seçenek. Arayüzünün kullanım kolaylığıyla telefonunuzda rahatça kredi kartı ile Bitcoin satın almanıza olanak veren bu borsanın uygulamasına hem Android hem de iOS cihazlarınızdan erişebilirsiniz.

Crypto.com uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra giriş yapıp bir hesap oluşturmalısınız. Hesabınızı açtıktan sonra hesabınız güvenlik aşamalarını gerçekleştirmeniz ve kimliğinizi yüklemeniz gerekir. Unutmayın ki bu sizin güvenliğiniz için gerekli bir adımdır. Bu aşamayı tamamladıktan sonra hızlı bir şekilde kredi kartınızı kullanarak Bitcoin satın alabilirsiniz. Ancak kredi kartı ile Bitcoin satın alırken %2.99 oranında bir komisyon ödemeniz gerekeceğini aklınızda bulundurmalısınız.

crypto.com kredi kartı ile bitcoin Satın al

Crypto.com Neden İyi Bir Tercih?

Bitcoin dışında başka kripto para birimlerini de kredi kartınızla satın almak istiyorsanız Crypto.com borsası içeriğinde bulundurduğu 250den fazla kripto para birimiyle sizlere güzel bir olanak sunar. Ayrıca Crypto.com’da ticaret işlem komisyonları da düşüktür ve sadece işlem başına komisyon yüzdesi %0,40’tır. Bu da demek oluyor ki, 1000 Dolarlık bir alım-satım işleminizde borsa sizden yalnızca 4 dolar komisyon alır. Buna ek olarak, aylık işlem hacminiz belirli seviyeleri aşarsa daha az komisyon ödersiniz.

Crypto.com borsasının coini olan CRO’yu satın almanız ve portföyünüzde tutmanız takdirinde yaptığınız alım-satım işlemlerinde komisyon ücreti olarak dolar yerine CRO ödeyerek, totalde daha az komisyon ödeyebilirsiniz. Borsanın bir diğer beğendiğimiz özelliği ise, kullanıcılarına pasif kazanç imkanı sunması.

Sahip olduğunuz coinleri ‘staking’ denilen faiz yöntemiyle değerlendirebilir ve pasif bir kazanç elde edebilirsiniz. Son olarak, borsa kullanıcılarına ön ödemeli bir kredi kartı sunmakla birlikte, NFT pazar yerine de sahip.

3. Coinbase – Kripto Sektörüne Yeni Başlayanlar İçin İdeal Platform

coinbase

İlk defa Coinbase kripto para piyasasında yatırım yapacaklar için kullanımı kolaydır. Coinbase borsasında Bitcoin ve yüzden fazla altcoini kredi kartı ile satın alabilirsiniz. Borsada hesap açmak ve güvenlik işlemlerini tamamlamak yaklaşık olarak birkaç dakika sürmektedir ve bu da diğer kripto borsalarına kıyasla daha az vakit almaktadır. 

Hesabınızı açıp güvenlik aşamalarını tamamladıktan sonra kredi kartı ile Bitcoin satın alabilirsiniz. Eğer yatırım miktarınız 200$’dan fazlaysa, borsaya %3,99 oranında bir komisyon ücreti ödersiniz. Ancak eğer yatırımınız 200$dan daha az ise, borsadaki sabit faiz oranını komisyon ücreti olarak ödemeniz gerekmektedir. Bu sabit komisyon ücreti de %3,99’dan daha fazladır.

Coinbase borsasına dilerseniz bankanızdan havale yöntemi ile ücretsiz olarak para gönderebilirsiniz. Yapacağınız alım-satım işlemleri içinse %1,49 komisyon ücreti ödemeniz gerekecektir ki bu da kredi kartı ile satın alma yöntemine kıyasla daha ucuz olduğu için birçok insan bu yöntemi seçmektedir.

coinbase kredi kartı ile bitcoin al

Hangi ödeme yöntemini kullanmayı seçerseniz seçin, Bitcoinlerinizi Coinbase cüzdanında saklayabilirsiniz. Borsa iki faktörlü kimlik doğrulama ve diğer güvenlik önlemleriyle kullanıcılarının cüzdanlarını korumaktadır. Coinbase, Binance borsasında olduğu gibi kullanıcılarının coinlerinin yüzde %98’ini soğuk depoda tutar. Eğer isterseniz Bitcoinlerinizi başka cüzdanlara çekmek için Coinbase mobil cüzdanınızı da kullanabilirsiniz.

Coinbase’in mobil uygulamasına iOS ve Android cihazlarınızdan erişebilirsiniz. Coinbase borsasının uygulaması tamamen ücretsizdir. Borsa kullanıcılarına farklı satın alma yöntemleri de sunmaktadır. Eğer arzu ederseniz Apple Pay yöntemi ile de Bitcoin satın alabilirsiniz.

Ayrıca kripto sektöründe yeniyseniz Coinbase, yatırımcılarına eğitim sunmaktadır. Borsanın içerisinde öğren ve kazan bölümü bulunmaktadır ve kriptolar hakkında bilgi edindikçe borsa sizlere belirli bir miktarda coin hediye etmekte.

4. Kraken Kredi Kartıyla Bitcoin Satın Alımını Destekleyen Borsa

Kraken

Kraken, popüler kripto borsaları arasında yer alan ve kredi kartı ile Bitcoin satın alabileceğiniz son seçeneklerden biridir. 2011 yılında kurulan Kraken, sektörün en eski ve köklü platformlarından biridir.

Listemizde bulunan diğer borsalarda da olduğu gibi kredi kartı ile Bitcoin satın almak için Kraken borsasında öncelikle bir hesap açmanız, daha sonra da hesabınız için güvenlik aşamalarını geçmeniz gerekmektedir. Bu aşamaları tamamladıktan sonra kredi kartıyla Bitcoin satın alabilirsiniz.

Kredi kartı ile Bitcoin satın alma işleminde Kraken borsasına %3,75 oranında ödeyerek Bitcoin satın alabilirsiniz. Eğer ücretin fazla olduğunu düşünüyorsanız, diğer borsalarda da olduğu gibi Kraken borsası da kullanıcılarının banka hesaplarından borsaya havale yapmasına izin vermektedir. Ancak Kraken borsası kullanıcıların havale ile para yatırma yönteminde %0,5 komisyon ücreti almaktadır. Buna ek olarak, Kraken borsasından Bitcoin veya diğer altcoinleri satın aldığınızda kendi cüzdanınıza, yani bir soğuk cüzdana çekmeniz gerekmektedir. Çünkü Kraken borsası kullanıcılarına bir cüzdan sunmamakla birlikte bir alım satım borsasıdır.

kraken

Eğer kripto para yatırımına yeni başlayan biriyseniz Kraken borsasının kullanıcılarına cüzdan sunmuyor olması borsa seçiminizde bir etken olabilir. Yeni bir yatırımcı olarak nasıl ve nereden soğuk cüzdan edinebileceğinizi bilmeyebilirsiniz. Ancak Kraken borsasının işlem başına aldığı %0.26 oranındaki işlem komisyon oranı bazı borsalara kıyasla düşük olduğu için işlemlerinizde Kraken borsasını kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Ayrıca Kraken borsası da kullanıcılarına staking imkanı sunar. Sahip olduğunuz altcoinleri Kraken borsasında faize yatırabilir ve pasif gelir elde edebilirsiniz. Örneğin, şu anda Ethereum stake etmek isterseniz yılda %4-7 oranında faizle Ethereum stake edebilirsiniz. Borsada diğer altcoinler için verilen staking oranlarına bakarak ihtiyacınıza göre değerlendirmeyi tercih edebilirsiniz.

Neden Kredi Kartı ile Bitcoin Satın Almalısınız?

Birçok kripto para yatırımcısı farklı yöntemlerle kripto para satın almaktadır. Piyasadaki borsaların çoğu pek çok farklı ödeme yöntemlerini kabul etmektedir. Bu yöntemlerden bazıları banka havalesi, PayPal, Apple Pay ve kripto ile ödeme yapmaktır. Kredi kartı ile kripto satın almak ise bunlardan biridir.

Yazımızın devamında sizlere neden kredi kartı ile Bitcoin satın almayı tercih edebileceğinizi açıklıyoruz.

Anında Satın Alma İmkanı

Diğer ödeme yöntemlerinden biri olan banka havaleleriyle yapılan işlemler, paranın borsaya geçmesi için zaman alabilir. Ancak kredi kartıyla yapılan satın alma işlemleriyle hemen Bitcoin ve diğer kripto paraları satın alma imkanına sahip olabilirsiniz.

Crypto.com - En İyi Kripto Platformu

Puanımız

Crypto.com logo
  • 250+ Kripto Para Desteği
  • Uygun İşlem Ücretleri (%0.4)
  • Türk Lirası ve Türkçe Dil Desteği
  • %14,5'e Varan Ödüller
Crypto.com logo
Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Yeni Başlayanlar İçin Kolay Bir Yöntem

Eğer ilk defa bir kripto para satın alacaksanız, borsaya havale ile para yollasanız da almak istediğiniz kripto paranın sizin sahip olduğunuz para ile satılmadığını fark edebilirsiniz.Başka bir kripto birim satın almanız gerekir. Ancak kredi kartı kullandığınızda, hiçbir takas işlemi yapmanıza gerek kalmadan istediğiniz kriptoyu anında satın alabilirsiniz.

Güvenilir Bir Yöntem

Listemizde yer verdiğimiz borsalar kredi kartı bilgilerinizi girip ödeme yaparken sizin kart bilgilerinizi işlerken şifreleme araçları kullanırlar. Bu da borsanın sizin girdiğiniz kredi kartı bilgilerini görme imkanına sahip olmadığı anlamına gelir. Bu nedenle, yazımızda da yer verdiğimiz gibi saygın ve köklü borsalarda kredi kartı ile Bitcoin satın almanız son derece güvenilirdir.

Kredi Kartı Kullanarak Bitcoin Nasıl Satın Alınır – Adım Adım

Türkiye’de kredi kartı kullanımı oldukça fazladır. Hal böyle olunca kripto para birimlerini kredi kartı kullanarak nasıl satın alacağınızı açıklayalım.

1. Adım: Bir Hesap Açın 

İlk olarak, Crypto.com’da bir hesap açmanız gerekir. Hesap açmanız için sizden isim, soyisim ve doğum tarihi bilgileri ilk olarak girmeniz beklenir.

Bu bilgiler bir sonraki adımda yapmanız gereken KYC doğrulaması için gereklidir.

crypto.com uyelik  

2. Adım: KYC Doğrulama

Crypto.com gibi denetime tabi bir çevrimiçi borsa kullanarak, dolar üzerinden para yatırma ve çekme işlemlerine erişebileceksiniz. 

Ancak bu aynı zamanda devlet tarafından verilmiş kimliğinizin bir kopyasını yüklemeniz gerektiği anlamına gelir. Bu işlem için endişelenmenize gerek yoktur. Crypto.com’un başta siz olmak üzere yatırımcıları korumak için KYC onayı istemesi gayet doğaldır.

3. Adım: Para Yatırın 

Crypto.com hesabınıza kredi kartı kullanarak yatırım yapma işlemi oldukça basittir. İlk olarak Mastercard ya da Visa kartınızı hazırlayın ve hesabınıza para aktarmak için gerekli alanı doldurun.

Not: Kredi kartı ile kripto para alma işlemi komisyon açısından bir kesinti yapılacağını belirtelim. Bu kesinti sabit olup, her işlem başına %2,99 komisyon kesilir.

4. Adım: BTC’yi arayın 

Ekranın üst kısmında bulunan arama çubuğuna ‘BTC’ yazın. Ardından BTC/USDT ve BTC/EUR başta olmak üzere hangi paritede işlem yapacağınızı belirleyin.

5. Adım: Bitcoin Satın Alın 

Ve son olarak, crypto.com borsası üzerinden Bitcoin’e yatırım yapmak istediğinize karar verdiyseniz şimdi bir satın alma emri vermeniz gerekecek. Sürecin bu kısmı için toplam yatırım miktarınızı belirtmeniz yeterlidir.

Özet

Yazımızda kredi kartı ile Bitcoin satın alabileceğiniz güvenilir borsaları sizin için inceledik. Siz de eğer Bitcoin ve farklı kripto paraları satın almak için kredi kartı kullanmayı düşünüyorsanız bu borsalardan birini tercih edebilir, veya sizin için en uygun olan borsayı benzer bir araştırma ile bulabilirsiniz.