en iyi shitcoinler

En iyi shitcoinler, yüksek risk profilli projeler olduğu gibi aynı orantıda da kazanç sağlamaktadır. Shitcoinler genellikle düşük fayda ve yüksek volatilite ile tanınır. Ancak, doğru seçildiğinde önemli getiri sağlayabilirler.

Shitcoinler genellikle meme temalı olup, büyük staking ödülleri ve düşük işlem maliyetleri gibi avantajlar sunar. Örneğin, bazıları Ethereum’un Layer-2 blok zinciri üzerinde inşa edilmiştir ve yüksek staking ödülleri vaat etmektedir.

Başka bir shitcoin türü, köpek temalı AI meme coinleridir. Bu coinler, AI teknolojisini kullanarak yatırımcılara benzersiz fırsatlar sağlar. Ayrıca, meme coinler genellikle sosyal medya pazarlaması ve topluluk desteği ile öne çıkar.

Bu makalemizde, piyasada araştırdığımız bazı shitcoinleri sizler için inceledik. Beraber incelemesine geçebiliriz.

En İyi Shitcoinler Listesi

 1. Pepe Unchained – Efsanevi Pepe memesini ilham alan düşük gas ücretlerine sahip token
 2. WienerAI – Kazançlı stake fırsatları için yapay zeka destekli token
 3. PlayDoge – Eğlence ve Finansal Ödülleri Birleştiren Yeni Oyna Kazan Shitcoin
 4. Shiba Shootout – Bir günden kısa sürede 4.000 dolar toplayan köpek tabanlı shitcoin
 5. Base Dawgz – Çoklu zincir işlevselliğine ve en son teknolojiye sahip meme coin
 6. 99Bitcoins – Devrim niteliğinde bir kazanmayı öğrenme platformu, birkaç gün içinde 150 bin doların üzerinde para topladı
 7. Sponge V2 – Yüksek stake ödüllerini P2E oyunu ile birleştiren trend shitcoin
 8. eTukTuk – Sahiplerinin stake ödülleri kazanmasını ve P2E oyunları oynamasını sağlayan çevre dostu shitcoin
 9. Doge2014 – Şeffaf Staking Ödülleri ile En İyi Shitcoin 2024
 10. SpacePay – Kullanıcılar için ücretsiz işlemler, 2024’te dokuz ülkeye ölçeklendirme
 11. Race to a Billion — Formula 1 deneyiminizi devrim niteliğinde değiştiren merkeziyetsiz kripto para platformu.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Yatırım Yapılabilecek En İyi Shitcoinler – Detaylı Bir Analiz

Bazı shitcoinler, belirli temalar veya nişler etrafında topluluk oluşturma ve katılımı teşvik eden projelerdir. Örneğin, bazıları yüksek staking ödülleri ve topluluk odaklı etkinlikler sunarak yatırımcıları cezbetmeye çalışır.

Shitcoinlerin potansiyelini değerlendirirken, piyasa trendlerini ve projelerin arkasındaki ekiplerin güvenilirliğini dikkate almak önemlidir. Yatırımcılar, yüksek risk ve yüksek ödül dengesini göz önünde bulundurarak bu coinlere yatırım yapmalıdır. 

Bu bölümde kısa liste halinde verdiğimiz projelerin detaylı olarak göz atacağız.

1. Pepe Unchained – Staking Sırasında Önemli Ölçüde Düşük Gaz Ücretlerine Sahip En İyi Shitcoin 

Pepe Unchained, popüler meme coin PEPE’nin yükseltilmiş bir versiyonu olarak tanımlanabilecek yeni bir shitcoindir. PEPU da ethereum ağı üzerinde çalışmaktadır.

Katman 1 kullanan Pepe’nin aksine katman 2 çözümünü kullanır. Ana zincir dışındaki işlemleri işlediği için daha düşük ücretler ve daha yüksek hacim kapasitesi üretir.

Token sahipleri, ayrıca daha yüksek stake ödülleri kazanabilirler. Bu bağlamda, $PEPU’nun stake ödülleri yıllık %124146 getiri sağlamaktadır. Bu oranlar katılımcı sayısına göre artış göstermektedir.

Pepe Unchained- en iyi shitcoinler

Pepe Unchained, tokenomik sistemi ve yol haritası nedeniyle en iyi shitcoinler listemizde yer aldı. İlk Pepe büyüme için tasarlanırken, ikincisi ise geliştiricilerinin PEPE’nin başarısını aşmasını sağlayacaktır. PEPU’nun toplam arzı 8 milyar olup, bunun %20’si ön satış, %30’u stake etme ve %10’u likidite, proje geliştirme ve katman 2 zinciri için ayrılacaktır.

Erken yatırımcılar 0,008 $ karşılığında 1 $PEPU token satın alabilirken, bu shitcoin kısa sürede 11.220$’ın üzerinde para toplamayı başardı.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

2.WienerAI – Yapay Zeka Destekli En İyi Shitcoinler Listesinde Yer Alan Token

WienerAI ($WAI), artan köpek temalı meme coin trendiyle yapay zeka teknolojisi kombinasyonuyla en iyi shitcoinler arasında bulunuyor.

Ethereum üzerine inşa edilen WienerAI, zincirin geniş erişiminden ve güçlü güvenliğinden faydalanmaktadır. WAI, yükseltilebilirliği ve modüler teknolojik yetenekleri nedeniyle daima yapay zeka teknolojik ilerlemesinin en ileri noktasındadır.

Wiener AI

WienerAI teknik dökümanına göre, tokenin toplam arzı 69 milyardır. Bunun %30’u ön satış, %20’si staking, %20’si topluluk ödülleri ve %20’si pazarlama amaçları için ayrılmıştır. Kalan %10’luk kısım ise DEX ve CEX likiditesine tahsiz edilmiştir.

WienerAI, erken katılımcılara %3440 gibi yüksek bir APY ile stake ödülleri sunmaktadır. Ön satış sırasında stake edenler yüksek WAI ödülü alacaktır. Wienerai, en iyi yapay zeka coinleriyle aynı teknolojiyle donatılmıştır.

WienerAI’nin ön satışı sadece birkaç gün içinde 235 bin doların üzerinde para topladı. Ön satışın 2 gün süren aşamalrı bulunuyor. Her aşamada fiyat kademeli olarak artmaktadır.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

3. PlayDoge – Köpek Temasıyla Oyun Ödüllerini Birleştiren Meme Token

PlayDoge, oyuncuların mini oyunlar oynayarak ve sanal evcil hayvanlarına bakarak ödüller kazanmalarını sağlayan mobil P2E oyunudur. Oyunlar, Tamagotchi cihazlarını anımsatan pikselli 2D grafiklere sahiptir.

Proje, ayrıca modern oyun teknolojisi ve blok zinciri özelliklerine birbirine entegre etmiştir. 2024 yılının en iyi shitcoinleri veya hangi meme coini satın almalıyım diye merak eden yatırımcılar, PlayDoge’yi düşünebilirler.

Yatırımcılar, oyun içi ve stake ödülleri kazanmak için $PLAY tokenlerini kullanabilirler. Mevcut yıllık yüzde getiri (APY) %9474’tür. Bu sayı değişiklik gösterebilir.

playdoge - en iyi shitcoinler

PLAY token, Binance ağı üzerinde çalışan ve Binance’de listelenecek coinler arasında girme potansiyeli olan projedir.

P2E mem utility kategorisinde olan token, 40 aşamalı bir ön satış için 4,7 milyar dolar tahsis etmiştir. PlayDoge’un ön satışı 28 Mayıs’ta başladı ve yalnızca bir gün içinde 270 bin doların üzerinde para toplamıştır.

Coinin fiyatı geçen hafta %30 artarak FLOKI gibi köpek temalı emsallerine benzer hareketler göstermiştir. Projeyi merak ediyorsanız, sorular sorabileceğiniz Telegram kanalına dahil olabilirsiniz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

4. Shiba Shootout – En İyi Shitcoinler Arasında Vahşi Batı Temasıyla Piyasaya Sürülen Köpek Coini

$SHIBASHOOT, 24 saatten kısa bir sürede 4.000 dolar toplamayı başaran yeni bir shitcoin projesidir. Vahşi Batı’dan ilham alan coin, sahiplerinin tavsiye programına ve Lucky Lasso Lottery’ye katılmasına izin vererek ön plana çıkıyor.

Dahası, Shiba Shootout erken alıcılara kazançlı bir stake ödül sistemi sunuyor. Stake ödülleri yıllık %3501’e varan bir getiri yüzdesine sahiptir. Ödüller zaman geçtikçe azalmaktadır.

shibashootout - en iyi shitcoinler

Tüm ödüller, 2 yıl boyunca ETH bloğu başına 125,5 $SHIBASHOOT token oranında dağıtılacaktır. Shiba Shootout’un yol haritası 3 basit aşamadan oluşacaktır.

Geliştiricilerinin hedefi, tokenlerini CoinGecko ve Coinmarketcap’te listemektir. Bunların yanı sıra CEX’ler ve T1 borsalarında listeleyerek 100.000’den fazla holder çekmeyi planlıyorlar.

İlk satış öncesi aşamada $SHIBASHOOT tokeninin fiyatı 0,0186$ olacaktır. Ancak, sonraki her aşamada artacağını unutmayın.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

5. Base Dawgz – Base Ağında Piyasaya Sürülen En İyi Shitcoinler Listesindeki Proje

Base Dawgz ($DAWGZ), en iyi shitcoinler listemizdeki bir başka coindir. Köpek temalı proje, bir uçaktan atlayan ve gökyüzünde uçan base-jumping ekipmanına sahip karakterleri içermektedir.

Base Dawgz eşsiz bir özellik sunmaktadır. Çoklu zincir işlevselliğiyle yatırımcılar tokeni birçok popüler blok zincirinde saklayabilir, takas edebilir ve talep edebilir. BNB Chain, Solana, Polygon, Avalanche ve Ethereum desteklenen ağlar arasındadır.

Base Dawgz - en iyi shitcoinler

Proje, blok zincirleri üzerinde sorunsuz işlemler sağlamak için Portal Bridge ve Wormhole gibi en son teknolojiyi kullanmaktadır. Akıllı sözleşmeleri sıkı denetimlerden geçmektedir. Bu nedenle yatırımcılar güvenlik endişesi olmadan al sat yapabilirler. 

Bir diğer ilginç özellik ise Be Social for Airdrop kampanyasıdır. Kullanıcıların Base Dawgz hakkında içerik oluşturarak ve yayınlayarak gerçek token kazanmalarını sağlar. 

Etkinliklerin hepsi bunlarla sınırlı değildir. Token, yatırımcılara ön satışa katılmaları için erken hareket etme fırsatı veriliyor. Toplam arzın beşte biri ön satışa ayrılmıştır. 

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

6. 99Bitcoins – Öğren Kazan Modeliyle Piyasa Sürülen En Eski Kripto Platformu

99Bitcoins, 2013’ten beri var olan popüler bir kripto öğrenme platformudur. Bu platform, kripto kurslarına ve sınavlarına katılan yatırımcıları ödüllendirmek için öğren-kazan sistemini kullanmaktadır. 

99Bitcoins, kısa süre önce, erken yatırımcıların indirimli bir fiyattan satın alabilecekleri 99BTC yerel shitcoin ön satışını başlattı.

Erken yatırımcılar, tokeni APY’si %3730 olan stake ödülleri oluşturmak için kullanabilir. Staking ödülleri 2 yıl boyunca ETH bloğu başına 4143 $99BTC oranında paylaşılacaktır.

99 Bitcoins

99Bitcoins ayrıca Nisan ayında talep edilebilecek en iyi kripto airdroplarından birini sunuyor. Ödül olarak 99.999$ değerinde BTC dağıtılması planlanıyor.

99BTC token 99 milyarlık sınırlı bir arza sahiptir. Toplam arzın 10.395.000.000’u ön satış sırasında satın alınabilecek ve %14’ü ise stakinge ayrılacaktır. Token, Bitcoin ağına geçiş yaptığında değeri önemli ölçüde artacaktır.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

7. Sponge V2 – Eski Versiyonu 100x Yapan Güncellenmiş Meme Token

Sponge V2, en iyi shitcoinler listesinde yer alan $SPONGE meme coinin en son sürümüdür. Orijinal $SPONGE, piyasaya sürüldüğünde 1 milyon $ olan değerini 100 kat artırarak zirvede 100 milyon $’ın üzerine çıkarmıştır.

Sponge’un arkasındaki ekip şimdi daha büyük, daha iyi olmayı vaat ettiği V2 tokeniyle piyasaya giriş yapmaya hazırlanıyor.

Sponge V2 - en iyi shitcoinler

Sponge teknik dökümana göre, $SPONGEV2, Spongebob Squarepant’a dayanan yeni bir oyna kazan oyununun yerel tokenidir.

Yeni tokenden kazanmak için yapmanız gereken bir takım işlemler bulunuyor. Stake to earn sistemiyle eski tokenleri stake ederek yeni meme coinlerden alabilirsiniz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

8. eTukTuk — Staking Ödülleri Sunan En İyi Shitcoin Alternatiflerinden Biri

eTukTuk, özellikle TukTuk sürücülerine yönelik olarak gelişmekte olan ülkelerde yeşil ulaşım çözümleri sunan bir projedir. 

Bu girişim, sürücüleri Sıfır Emisyonlu Araçlara (ZEV) geçiş yapmaya teşvik etmek için yerel tokeni $TUK’u kullanmaktadır.

Yatırımcıların ilgisini çeken önemli bir özellik, oyuncuların bir TukTuk sürücüsü olmanın ne anlama geldiğini deneyimleyebilecekleri, mobil P2E (Play to Earn) Crazy Taxi tarzı oyundur. 

Bu oyunda, oyuncuların amacı yolcularını olabildiğince hızlı bir şekilde varış noktalarına ulaştırmaktır. Her tamamlanan görev sonrası oyuncular, araçlarını yükseltmek ve yeni lokasyonları keşfetmek için kullanabilecekleri $TUK tokenleri kazanırlar. En İyi Shitcoinler Hangileri

Ayrıca, yatırımcılar bu tokenleri kullanarak yıllık %82 getiri oranı sunan staking ödülleri elde edebilirler.

Bu oyun sayesinde eTukTuk, ön satış aşamasında 3,5 milyon doların üzerinde fon toplamayı başarmıştır. 

Bu shitcoin’i değerli kılan bir diğer özellik ise, toplam arzının sadece iki milyar ile sınırlı olmasıdır. Bu durum onu standart shitcoinlerden ayrıştıran bir faktördür.

Projeyle ilgili daha fazla bilgi almak için Telegram kanalına girebilirsiniz. İlgili gelişmeleri yakından takip etmek için X (Twitter) hesabına bakabilirsiniz.

9. Doge2014 – 2024 Yılının En İyi Shitcoinleri Arasında Olmaya Aday Proje

Hangi shitcoinin yükseleceğini merak ediyorsanız, Doge2014‘ün bunun için büyük bir potansiyele sahip olduğunu unutmayın. Dogecoin’in 10. yıldönümünü kutlamak için özel olarak hazırlanmış bir ERC20 tokenidir. 

Dogecoin popüler, topluluk odaklı bir kripto ve harika bir yatırım haline gelmiştir. Bu nedenle Doge2014’ün potansiyeli konusunda da iyimser olabiliriz.

Token,ı 0.00027 $’dan fiyatlandırılmaktadır. Yatırımcılar, devam eden ön satış sırasında istediği kadar token satın almakta serbesttir. Sadece cüzdanlarını bağlamaları, ön satışa katılmaları ve bittiğinde tokenları talep etmeleri gerekiyor. 

Proje, 1.174.500 $ hedefi bulunuyor. Toplam arz 100 milyar token olup, %60’ı ön satışa tahsis edilmiştir. Diğer %5’i pazarlama, %10’u likidite ve %25’i stake etme için ayrılmıştır. 

Unutmayın, 2 yıl boyunca dağıtılacak olan büyük stake ödülleri bulunuyor. Erken katılan yatırımcılar avantajlı olacaklardır. 

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

10. SpacePay – Kripto Ödemelerinde Devrim Yaratmayı Planlayan Yeni Proje Ön Satışta

SpacePay, geleneksel ve kripto ödemeleri arasındaki boşluğu azaltmayı amaçlayan bir kripto ödeme yazılımıdır. SpacePay bunu başarmak için yazılımını mevcut kart makinelerine entegre ediyor 

Kullanıcılar, 325’ten fazla kripto cüzdanına ve tüm Android POS terminallerine ücretsiz erişim elde edebilecekler. Bu yazılım ayrıca 2024 yılı sonuna kadar 4,5 milyondan fazla cihazda kullanıma sunulması planlanıyor.

Sıfır faydası olan geleneksel shitcoinlerin aksine, SpacePay’in yerel tokeni $SPY’nin birden fazla kullanım alanı vardır. Bu bağlamda, yatırımcılar bu ERC-20 tokenini oylama yapmak ve sadakat airdroplarına erişim sağlamak için kullanabilir. 

Token sahipleri ayrıca SpacePay’in gelirinden pay alacakları için pasif bir gelir elde edebilecekler. Spacepay özel yatırımcılardan 750.000$ toplamayı başardı ve “Yılın Yeni Ödeme Platformu” ödülünü almıştır. 

Projenin toplam arzı 34 milyar ile sınırlandırılmıştır. Arzın %20’si ön satış sırasında satın alınabilecektir. Fiyat belirtmiyoruz çünkü sürekli olarak güncellenmektedir. Güncel fiyatları resmi siteden takip edebilirsiniz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

11. Race to a Billion — Staking İmkanları ve Yüksek Yıllık Getiri Oranları ile Kullanıcılarına Değer Katmayı Amaçlar

Shitcoin arayışında mısınız? Formula 1 deneyiminizi kökten değiştirecek ve her yarışı heyecan dolu bir maceraya çevirecek olan Race to a Billion platformuna göz atın. 

Bu platform, merkeziyetsiz teknolojisi sayesinde yarış sonuçlarını tahmin etme imkanı sunar. Sevdiğiniz sporla yeni bir bağ kurmanıza olanak sağlar.

Projenin halen devam eden ön satışı şu ana kadar 144 bin doların üzerinde fon toplamıştır. Token’ın güncel fiyatı 0,00755 dolardır. En İyi Shitcoinler Hangileri

Yatırımcıların bu kripto parayı almak için en uygun zamanın şimdi olduğunu düşünmeleri gerekir. Çünkü ön satış sırasında fiyatın artacağı öngörülmektedir.

Toplamda 2,5 milyar token üretilmiş olup, bunların 1 milyarı ön satışa ayrılmıştır. Likidite, ekosistem, geliştirme ve pazarlama faaliyetleri her biri token stoğunun %10’unu alır. Kalan %20’lik kısım staking amaçlı ayrılmıştır. 

Proje ayrıca, yıllık %6.811 gibi olağanüstü bir oranda staking ödülleri sunmaktadır. Bu ödüller iki yıl boyunca dağıtılacaktır.

Projeyle ilgili daha fazla bilgi almak için Telegram kanalına girebilirsiniz. İlgili gelişmeleri yakından takip etmek için X (Twitter) hesabına bakabilirsiniz.

En İyi Shitcoinler Nasıl Seçilir?

Herkes tarafından daha az bilinen coinlere yatırım yapmak, yeni başlayanlar ve portföylerini çeşitlendirmek isteyenler için faydalı olabilir. 

Kripto para piyasasında artan benimseme ve inovasyon gittikçe büyümeye devam ediyor. Uzmanlar, önümüzdeki süreçte en iyi altcoinlerde önemli bir büyüme potansiyeli bekliyorlar.

Bununla birlikte, 5000’den fazla kripto para mevcut olduğundan, boğa koşusu için en iyi altcoinleri bulmak zor olabilir. Yatırım yapılacak potansiyel shitcoinleri seçerken aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurmak önemlidir:

 • Proje temelleri
 • Geliştirme ekibi
 • Pazar konumu ve geçmiş performans
 • Piyasa değeri
 • İşlem hacmi
 • Likidite
 • Ortaklıklar ve ekosistem
 • Kullanım örnekleri
 • Mevzuata uygunluk ve güvenlik
 • Topluluk desteği.

Kısaca açıkladığımız gibi, shitcoin, oldukça öznel terim olduğu için belirsiz coin gibi çeşitli anlamlara gelebilir. Shitcoinler, belirgin bir amacı olmayan meme tokenler veya kripto paralar için de geçerli olabilir. 

Bunların dışında, düşük piyasa değerine sahip coinler de kripto piyasasında shitcoin olarak adlandırılabilir.

En iyi shitcoinler, genellikle değerlerini var olmalarından elde ederler. Bir ünlünün desteği, çevrimiçi topluluk veya yeni ortaklık gibi ani popülerlik artışları değerlerini artırabilir. Eğer bir altcoinin fiyatı yıllardır durağan ve ölü ise, o projeye de shitcoin denebilir.

Shitcoinler İyi Bir Yatırım mıdır?

En iyi altcoinlerin bile oldukça riskli olduğu yadsınamaz. Bu nedenle, shitcoinlerin portföyünüze katkı yapıp yapmayacağına karar vermenize yardımcı olmak için kapsamlı araştırma yapmanız gerekir.

Alternatif kripto paraların değeri piyasa duyarlılığından önemli ölçüde etkilenir. Olumlu haberler değeri artırabilirken, olumsuz haberler düşüşlere neden olabilir. Bunlara ek olarak, ölçeklenebilirlik, hız, güvenlik ve yenilikçi çözümler de dahil olmak üzere temel teknoloji değeri etkiler.

Pratik kullanım durumları ve gerçek dünya uygulamaları da talebi artırmada önemli bir rol oynar. Ayrıca, ortaklıklar ve işbirlikleri benimsenme potansiyelini artırabilir ve değeri yükseltebilir.

Sonuç

Çoğu zaman satın alınabilecek en iyi shitcoinler gözden kaçabilse de, bazen önemli getirileriyle bizi şaşırtabilirler. Ancak, düşük maliyetleri ve potansiyellerine rağmen, diğer kripto paralar gibi değişken olduklarını unutmamak çok önemlidir. 

En iyi shitcoinler, yüksek risk ve volatiliteye sahip kripto paralardır. Genellikle meme temalı ve topluluk odaklı olan bu coinler, doğru seçildiğinde büyük kazançlar sağlayabilir. 

Pepe Unchained, WienerAI, PlayDoge ve Base Dawgz gibi projeler, 2024’te yatırım yapılabilir shitcoinler arasında öne çıkmaktadır. Shitcoinlere yatırım yapmak her zaman risk barındırır. Bu nedenle bu kripto paralara dikkatle ve kapsamlı bir araştırmayla yaklaşmak en iyisidir..

Sıkça Sorulan Sorular

Shitcoin nedir?

Shitcoinler yatırım yapmak için güvenli midir?

En popüler shitcoinler nelerdir?

Shitcoin nasıl satın alınır?