en iyi kripto cüzdanları En iyi kripto cüzdanları, dijital varlıklarınızı güvenle saklamak ve yönetmek için olmazsa olmaz araçlardır. Kripto para dünyası hızla genişlerken, dijital varlıkların güvenli bir şekilde saklanması konusu her zamankinden daha önemli hale geldi. 

Birçok yatırımcı, kripto cüzdanlarının sunduğu güvenlik özelliklerini ve kullanım kolaylıklarını değerlendiriyor. Yatırımlarını koruma altına almak için en uygun cüzdanı bulmaya çalışıyorlar.

Peki, hangi kripto cüzdanları en iyi güvenlik önlemlerini ve kullanıcı dostu özellikleri sunuyor? Bu makalede, kripto cüzdanlarını detaylı bir şekilde inceleyeceğiz. Hem yeni başlayanlar hem de deneyimli yatırımcılar için ideal seçenekleri sunacağız. 

Haydi, en iyi kripto cüzdanlarını keşfetmeye başlayalım ve sizin için en uygun olanını bulalım.

En İyi Kripto Cüzdanları – Kısa Liste

Bu bölümde sizin için hazırladığımız kripto cüzdanları listesine kısaca göz atacağız.

 • Ellipal – Genel Olarak En İyi Kripto Cüzdanı
 • Zengo – Uygulama İçinde 120’den Fazla Kripto Para Alım Satımı ve 24/7 Müşteri Desteği
 • Ledger Nano X – Bluetooth Desteği ile Geniş Çapta Popüler Donanım Cüzdanı
 • Binance – Mükemmel Ticaret Olanakları Sunan Üst Düzey Borsa Cüzdanı
 • ByBit Cüzdan – dApps için En İyi Kripto Cüzdanı
 • Trezor – En Popüler ve Güvenli Donanım Cüzdanlarından Biri
 • Best Wallet – Benzersiz Özelliklere ve Çoklu Zincir Desteğine Sahip Genel Olarak En İyi Kripto Cüzdanı
 • Ngrave – Blok Zinciri Sektöründe En Güvenli Kripto Cüzdanı
 • Blockstream Jade – Bitcoin için En İyi Donanım Cüzdanı
 • Coldcard – Profesyonel Yatırımcılar için En Güvenli Bitcoin Cüzdanı
 • SecuX – Çeşitli Yatırımcılar için En İyi Donanım Cüzdanı
 • SafePal – Kolay Arayüze Sahip en iyi Kripto Cüzdan Uygulaması
 • Coinbase – Akıcı, Basit, Kullanımı Kolay, Başlangıç Seviyesi için Uygun Kripto Cüzdanı
 • Kraken – Popüler Kraken Borsasının Cüzdanı ile Kripto Para Ticareti Yapın

En İyi Kripto Cüzdanını Ziyaret Et

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

İçindekiler

Kripto Cüzdanları Detaylı İnceleme

Bu bölümde, donanım cüzdanları, yazılım cüzdanları ve kağıt cüzdanlar gibi farklı türlerde cüzdanların avantajlarını ve dezavantajlarını ele alacağız. Bu sayede, kripto varlıklarınızı güvenle saklayabileceğiniz en iyi kripto cüzdanları keşfetmenize yardımcı olacağız.

1. Ellipal – En İyi Kripto Cüzdanları Listesinde 40 Blok Zincirini Destekleyen Cüzdan

Ellipal Titan, 10.000’den fazla kripto para birimi ile 40 blok zincirini destekleyen en iyi kripto para cüzdanıdır. Ayrıca internetten bağımsız bir donanım cüzdanıdır. İşlemler, QR kodları üzerinden gerçekleşir. Bu da onu çevrimiçi bir kripto cüzdandan çok daha güvenli kılar.

Ellipal başlangıç seviyesi kullanıcılar için uygundur. Sezgisel bir arayüze ve hızlı dokunmatik tepki özelliğine sahiptir. Kurulumu sadece 5 dakika sürer. ellipal - en iyi kripto cüzdanları

Güvenlik koruma sistemi, otomatik kendini yok etme ve gizli ikincil cüzdan seçeneklerini içerir. Ellipal Titan ayrıca CC EAL 5+ sertifikalıdır. Teknik özellikler açısından Ellipal, hem Android hem de iOS cihazlar ve dApps ile uyumludur. 

Ellipal, 10 hesaba kadar destekleyebilir ve sınırsız depolama alanına sahiptir.  Ellipal Titan, seyahat halinde olan kripto yatırımcıları için uygundur. Cüzdan, 140 saate kadar dayanan 1400 mAh bataryaya sahiptir.

Ellipal Cüzdanını Ziyaret Et

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

2. Zengo – Mükemmel Güvenlik Geçmişi Olan ve 120 Kripto Para Birimini Destekleyen Cüzdan

Zengo mobil cüzdanı, 2018 yılında piyasaya sürülmüştür. Cüzdan şimdiye kadar 1 milyon müşteriye hizmet vermiş ve tek bir hack vakası bildirilmemiştir. 

Zengo, çok taraflı hesaplama (MPC) kriptografisi ile korunur. Ayrıca her yıl farklı denetçiler kullanılarak yıllık denetimlerden geçer.

Zengo cüzdanı kullanıcıları, birden fazla blok zinciri, NFT’ler de dahil olmak üzere 120’den fazla kripto para birimi alıp satabilir. 

zengo - en iyi kripto cüzdanları Desteklenen ağlar arasında Bitcoin, Ethereum, Binance Smart Chain, Chainlink ve Polygon bulunur. Cüzdan ayrıca en iyi ERC20 tokenlerini de destekler.

Cüzdanın dApp pazar yeri, kullanıcıların dApps’lere göz atmasına ve bağlanmasına olanak tanır. Kullanıcılar için sorunsuz dApp bağlantıları ve etkileşimler sağlamak amacıyla endüstri standardı olan WalletConnect’i kullanılır.

Zengo, müşterilerine 24/7 müşteri desteği sunar. Trustpilot üzerinde 600’den fazla müşteri incelemesi ile 4.2 yıldızlık puanla en iyi kripto cüzdanları listesine girmiştir.

Zengo Pro sürümü, kripto para varlıkları için ekstra güvenlik arayanlar için idealdir. Birçok güvenlik avantajı sunan pro sürümün, yıllık 69.99 dolar ücreti bulunmaktadır.

Web3 Güvenlik Duvarı: Web3 hackleri ve Web3 saldırıları hakkında uyarılar gönderir

Dolandırıcılıktan Koruma: Çok faktörlü kimlik doğrulama ile büyük işlemleri (kullanıcı tanımlı bir limitin üzerinde) güvenle yapabilirsiniz.

Miras Transferi: Belirli bir hareketsizlik süresi sonrasında varlıklarınızın otomatik olarak önceden belirlenmiş adrese aktarılmasını sağlar.

Öncelikli Destek: Sorularınız en geç 1 saat içinde yanıtlanır ve genellikle 5 dakika içinde cevap verilir.

Zengo Cüzdanı Ziyaret Et

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

3. Ledger Nano X – Kripto Cüzdanları Arasında Bluetooth Destekli Popüler Donanım Cüzdanı

Ledger Nano X, kripto para yönetimi için mükemmel olan üst düzey bir kripto cüzdandır. Yüksek coin kapasitesi ve Bluetooth bağlantısı ile kripto yönetimi için ideal bir seçenektir.

Küçük donanım cüzdanı, kripto para birimlerinizin özel anahtarını güvenli bir şekilde saklar. Özel anahtar cihazın dışına hiç çıkmaz, tamamen çevrimdışı ve güvenli tutar.

Varlıklarınız, cüzdanınızda ‘soğuk depolama’ altında saklanır. Ledger Nano X, son derece güvenlidir. leedger - en iyi kripto cüzdanları

Para gönderirken, işlemler cihazda imzalanır ve herhangi bir dış cihaza bağlı olmadan çalışır. Böylece özel anahtarlar zararlı yazılımlardan ve hackleme girişimlerinden korunmuş olur. 

Son olarak, cüzdan, ek bir koruma katmanı sağlayan güvenli bir element kullanır. bu da hacklemeyi neredeyse imkansız hale getirir. Ledger Nano X, Terra Luna ve diğer kripto paraları saklamak için mükemmel bir seçimdir.

4. Binance – Yatırımcılar İçin En İyi Bitcoin Uygulaması

Binance, kripto para ve blok zinciri teknolojisi alanında önemli bir oyuncudur. Ayrıca ticaret hacmi açısından en iyi kripto borsaları arasında yer alır. Aynı zamanda milyarlarca dolarlık bir kripto varlık olan BNB’nin de arkasındadır. 

Binance, binlerce merkezi olmayan token barındıran kendi ağ zincirine sahiptir. Bu nedenle, Binance hem saklama hem de ticaret hizmetleri arayanlar için tartışmasız en iyi Bitcoin cüzdanıdır.

Birçok yatırımcı, tokenlerini saklamak için Binance web cüzdanını kullanır. Binance cüzdan uygulaması, büyük bir kolaylık sağlar. binance - en iyi kripto cüzdanları

Web cüzdanını Binance uygulamasına bağlayabilir, bu sayede yatırımlarınızı hareket halindeyken takip edebilirsiniz.

Binance iki adet vesayet cüzdanı bulunmaktadır. Vesayet cüzdanlarında özel anahtarlarınız borsa tarafından korunur. Alternatif olarak, Binance tarafından desteklenen Trust Wallet’ı mobil telefonunuza indirebilirsiniz.

Binance’in bir de vesayet dışı cüzdanı bulunmaktadır. Cüzdan size özel anahtarlarınız ve yedekleme parolanız üzerinde tam kontrol sağlar. Ancak, cüzdanınız tehlikeye girdiğinde veya özel anahtarlarınızı kaybettiğinizde Binance, size erişim sağlama konusunda yardımcı olamayacaktır. 

Trust Wallet, Pancakeswap gibi merkezi olmayan uygulamalara erişim sağlar. Böylece, Binance Smart Chain üzerinde çalışan tokenlere erişim sağlamanıza olanak tanır.

Binance Cüzdanı Ziyaret Et

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

5. ByBit Cüzdanı – Kripto Cüzdanları Listesinde 100 Kripto Para Birimi Destekleyen Platform

En iyi kripto cüzdanları listemizde sırada ByBit bulunuyor. dApps için en iyi güvenli kripto cüzdanıdır. Borsa cüzdanı, DeFi, GameFi ve NFT ağlarına erişim sağlayan entegre bir dApp agregatörüne sahiptir. 

Bybit cüzdanın kullanımı da kolaydır ve tek yapmanız gereken borsa hesabınıza bağlamaktır.

Cüzdan, kredi veya banka kartlarıyla satın alınabilecek 100’den fazla kripto para birimini destekler. Dahası, tüm kripto para yatırımlarından işlem ücreti almaz. bybit kripto cüzdanı

ByBit cüzdanın diğer dikkate değer özellikleri arasında zincirler arası uyumluluktur. Airdrop ve özel anahtar yönetimi ile merkezi olmayan kimlik yönetimi bulunur.

ByBit Cüzdanı, MPC teknolojisi ile desteklenmektedir. Böylece özel anahtarların birden fazla taraf arasında bölerek güvenlik ihlali riskini azaltır.

Kullanıcı odaklı bir cüzdan olan ByBit, anonimliği destekler. Yani, kullanıcılar işlem yapmak için kişisel bilgilerini paylaşmak zorunda kalmaz. Sadece cüzdan adreslerini belirtmeleri yeterlidir. 

ByBit Cüzdanı, spot ve marjin ticareti tercih eden profesyonel yatırımcılar için uygundur. En iyi kripto cüzdanları listesinde değerlendirebilirsiniz.

Bybit Cüzdanı Ziyaret Et

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

6. Trezor – Güvenli Bitcoin Donanım Cüzdanı

Trezor, kripto varlıklarınızı fiziksel bir cihazda saklayacağınız bir donanım cüzdanı sunar. Donanım cüzdanları, dijital jetonları saklamak için en güvenli yol olarak bilinir. 

Trezor gibi donanım cüzdanları her zaman çevrimdışı tutulur. Bu durum, uzaktan hackleme girişimlerini neredeyse imkansız hale getirir. trezor kripto cüzdanı

Trezor cüzdanına token göndermek için erişmek istediğinizde, cihazı ilk kurduğunuzda oluşturduğunuz PIN’i fiziksel olarak girmeniz gerekir. Yanlış girişimlerin belirli bir sayısından sonra zaman kilidi özelliği devreye girer. Her bir PIN girişimi arasındaki bekleme süresi ikiye katlanır.

Eğer Trezor cüzdanınız çalınırsa, fonlarınızı başka bir cihazdan kurtarmak için yeterli zamanınız olur. Trezor yedekleme parolanızı başka bir cüzdana girerek gerçekleştirilebilirsiniz.

Trezor, kripto yatırımlarınız için kurumsal düzeyde güvenlik sunsa da, düzenli olarak fon gönderip almayı planlıyorsanız sizin için uygun olmayabilir. Çünkü işlemi onaylamak için fiziksel cihaza sahip olmanız gerekir. Son olarak, Trezor’un maliyeti yaklaşık 85 dolar civarındadır.

Trezor Cüzdanı Ziyaret Et

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

7. Best Wallet – En İyi Kripto Cüzdanları Arasında Benzersiz Özellikler Sunan Platform

Best Wallet, sadece coin saklama ve pazar yeri olmanın ötesindedir. Platform, birçok benzersiz ek özellik sunan merkeziyetsiz bir cüzdandır.

Best Wallet kendi kendine saklama (non-custodial) özelliği olan merkeziyetsiz bir yazılım cüzdanıdır. Ayrıca binlerce tokenin alım satımını mümkün kılan yerleşik merkeziyetsiz borsa ve çok zincirli işlevselliğe sahiptir.

Çeşitli kripto paraları, coinleri ve diğer dijital varlıkları yönetmek için tasarlanmıştır. Bu da birkaç cüzdan gereksinimini ortadan kaldırır. Platform hem yeni hem de deneyimli yatırımcılar için vazgeçilmez bir cüzdan olarak konumlandırılmıştır.best wallet - en iyi kripto cüzdanları

Cüzdan, özel anahtarları yönetmek için sofistike şifreleme metodolojileri kullanır. Ayrıca güvenliği artırmak için hem 2FA hem de biyometrik sistemler bulunur. 

Cüzdan tasarımı, kullanıcı rahatlığından ödün vermeden en üst düzey güvenliği sürdürmeyi amaçlar. Trendde olan tokenler ve airdroplar hakkında benzersiz içgörüler sunması önemli özellikleri arasındadır. 

Platformun, en iyi ön satış coinlerine ve NFT’lere erken erişim ve al sat yaparken düşük işlem ücretleri bulunmaktadır. Cüzdan, kripto ile ilgili konular hakkında doğru ve anında bilgi sunan ChatBot yapay zeka teknolojisini kullanır.

Best Wallet, henüz piyasaya sürülmeyen yakın gelecekte cüzdanın aktif kullanıcılarına $BEST adında yerel tokenini airdrop olarak dağıtacaktır.

Best Wallet’ı iOS veya Android’de mobil uygulama olarak indirebilirsiniz. Bunun yanı sıra depolama ve al sat gibi bazı gelişmiş özellikler önümüzdeki yılın ilk yarısında başlatılacak.

Best Wallet’ı Ziyaret Et

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

8. Ngrave – 100 Hesabı Destekleyen Güvenli Kripto Cüzdanı

Ngrave ZERO, blok zinciri endüstrisindeki en güvenli kripto cüzdan unvanını almıştır. Bunun nedeni, katı güvenlik sistemine sahip olmasından kaynaklıdır.

Cüzdan, mükemmel anahtarlar oluşturmak için bir biyometrik sensör ve 8 haneli bir PIN kodu kombinasyonu kullanır.

Kullanıcılar ayrıca sınırsız sayıda gizli cüzdan oluşturmak için bir parola ekleyebilir. Ngrave ZERO, aynı zamanda EAL7 sertifikalı tek kripto cüzdanıdır. ngrave - en iyi kripto cüzdanları

Ngrave, 3,700’den fazla kripto para birimini, 100’e kadar hesabı ve NFT’leri ile ESDT tokenlerini destekler.

Platform, portföyünüzü gerçek zamanlı olarak kontrol etmenizi sağlayan mobil uygulaması Ngrave Liquid ile senkronize edilebilir. Uygulama, iOS ve Android cihazlarla uyumludur.

Ngrave ZERO tasarım açısından, çinko, bakır, alüminyum ve magnezyumdan yapılmış özelleştirilmiş bir alaşımdan üretilmiştir. Cüzdanda, 4 inçlik bir dokunmatik ekran, yerleşik bir kamera ve parmak izi tarayıcısı bulunmaktadır.

Ngrave Cüzdanı Ziyaret Et

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

9. Blockstream Jade – En İyi Kripto Cüzdanları Listesinde Yer Alan Açık Kaynaklı Donanım Cüzdanı

Blockstream Jade, hem başlangıç seviyesindeki kullanıcılar hem de profesyonel tüccarlar için uygun olan en iyi bitcoin cüzdanıdır.

Tamamen açık kaynaklı donanım cüzdanı, kullanıcılarının Bitcoin’in özel anahtarlarını ve katman 2 varlıklarını saklamasını sağlar. Akıcı bir navigasyon sağlayan sezgisel bir ekrana ve yerleşik bir kameraya sahiptir.

Blockstream Jade, özel anahtarları yoğun bir şekilde şifreleyen benzersiz bir güvenlik modeli olan Blind Oracle’ı kullanır. Ayrıca çoklu imza ve tekli imza kalkanları, PIN, TOTP kimlik doğrulama ve SeedQR desteği sunar. kripto cüzdanı

Jade’in yerel uygulaması Blockstream Green, iOS ve Android cihazlar ve popüler yazılım cüzdanları ile uyumludur. Bu cüzdanlar arasında Sparrow, Specter ve Electrum bulunur. 

Blockstream Jade’nin, 60 mm x 24 mm x 17 mm küçük boyutu nedeniyle hareket halindeki kullanıcılar için iyi bir seçenektir. Cihaz yalnızca 21 gram ağırlığında ve boyun çevresine takılabilir. Ayrıca USB, Bluetooth ve QR gibi üç bağlantı seçeneği sunar

Blockstream Jade’yi Ziyaret Et

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

10. Coldcard – Sınırsız Depolamalı ve İki Güvenli Element Çipi Sunan Bitcoin Cüzdanı

Coldcard, sadece Bitcoin için tasarlanmış ve sağlam güvenlik sistemine sahip bir soğuk cüzdan olarak bilinir. Bu cüzdan, güvenlik ihlallerini en aza indirmek için iki güvenli element çipi kullanır. 

Cüzdan, çevrimdışı modu ve micro-SD desteğine sahiptir. Ayrıca acil durum ve cüzdanı kullanılmaz hale getiren PIN’ler bulunmaktadır. Acil durum PIN’i, kullanıcıların ikincil bir cüzdan açmasına izin verirken, cüzdanı kullanılmaz hale getiren PIN cüzdanı işlevsiz hale getirir. coldcard cüzdanı

Coldcard, profesyonel BTC yatırımcıları için oluşturulmuştur. Bu nedenle, tam düğüm entegrasyonunu ve kısmen imzalı Bitcoin işlemlerini destekler. Coldcard, güvenlik ve gizlilik konusunda öne çıkan en iyi Bitcoin cüzdanları listesinde yer alır.

Coldcard, özel anahtarlarını açığa çıkarmadan Bitcoin ağı üzerinde işlemleri paylaşmak isteyen kullanıcılar için çok faydalı olabilir. Coldcard’ın sınırsız bellek depolaması vardır. Ayrıca 12 veya 24 kelime BIP-39 anahtar kelimeleri üretebilir.

Cihaz, bağımsız kullanım için tasarlanmış olmasına rağmen, popüler Bitcoin masaüstü cüzdanlarına bağlanabilir. Örneğin Wasabi Wallet ve Electrum cüzdanlarına entegre edilebilir. 

Coldcard’ın cüzdanın tek dezavantajı, entegre bir batarya ve yerel uygulamasının olmamasıdır.

Coldcard Cüzdanı Ziyaret Et

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

11. SecuX – En İyi Kripto Cüzdanları Listesinde 300 Blok Zincirini Destekleyen Donanım Cüzdanı

SecuX V20, 300 blok zinciri, 10,000’den fazla coin, NFT’ler ve 500’e kadar hesabı destekleyen bir donanım kripto cüzdanıdır.

Cüzdan, Windows, Linux, Mac OS, Android ve iOS cihazlarla uyumludur. Yani, USB Tip-C veya Bluetooth5 bağlantısına sahip tüm cihazlarla senkronize edilebilir.

V20 modeli, çoklu imzaları ve şifre cümlelerini destekler ve MetaMask ile entegre edilebilir. Böylelikle kullanıcılarının ETH tabanlı dApps’lere erişimini sağlar. secux

SecuX V20 cüzdanı, güvenlik açısından, kullanıcıların özel anahtarlarını çevrimdışı saklar. Bunun için CC EAL5+ güvenli element çipini kullanır. Ayrıca başka biri açtığında devreye girecek kendini yok etme mekanizması kullanır.

SecuX V20 cüzdanı, şık bir elmas şeklinde tasarıma, 2.8 inç ekran ve 600mAh lityum-polimer bataryaya sahiptir. Bu özellikler, hem sabit hem de taşınabilir kullanım için uygun olmasını sağlar.

Cüzdanın diğer özellikleri arasında, darbeye dayanıklı ambalaj, iki faktörlü kimlik doğrulama ve BIP32, BIP39, BIP44 ve BIP49 standartlarıyla uyumlulukları bulunur.

Secux Cüzdanı Ziyaret Et

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

12. SafePal – DEX ve Binance Spot İşlemi Destekleyen Güvenlikli Donanım Cüzdanı

SafePal S1, Binance tarafından finanse edilen güvenlikli bir donanım cüzdanıdır. 100’den fazla blok zinciri ve tokeni destekler. 

Cihaz, yüksek ve düşük voltaj algılama modülleri, nabız sensörleri, kendini yok etme mekanizmalarına sahiptir. Ayrıca RAM koruması ve BUS şifrelemesi gibi çoklu güvenlik sensörleri kullanmaktadır.

SafePal S1, ayrıca en iyi kripto cüzdan uygulamasına sahiptir. Uygulama, kullanıcıların coinlerini yönetmelerine, dApps’lere bağlanmalarına izin verir. Bunun yanısıra zincirler arası işlem yapmalarına ve staking ödülleri kazanmalarına olanak tanır. safepal

Safepal, birden fazla cüzdanı yönetmek için de kullanılabilir. Uygulama, hem iOS hem de Android cihazlarla ve Binance Smart Chain ile uyumludur. Ayrıca en iyi kripto cüzdanlarını desteklemektedir.

S1 modeli, DEX ve Binance spot ticareti olmak üzere iki önemli yerleşik özelliğe sahiptir. Binance DEX veya Binance spot işlem platformu kullanılarak cüzdan içinde al sat yapılabilir.

Cihaz, bir kredi kartına benzeyen bir tasarıma sahiptir. Yalnızca 5 ons ağırlığında, 1 GB depolama kapasitesi bulunur. Ayrıca tam şarj olduktan sonra 20 gün sürebilen yerleşik bir lityum bataryaya sahiptir.

Safepal Cüzdanı Ziyaret Et

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

13. Coinbase – En İyi Kripto Cüzdanları Listesinde Yeni Kullanıcılar İçin Uygun Platform

Coinbase cüzdanı, piyasadaki en büyük kripto borsalarından birinin cüzdan uygulamasıdır. Borsa, 100 milyonun üzerinde müşteri hesabına ev sahipliği yapıyor. 

Platform, kripto para alım satımı veya saklaması konusunda az veya hiç tecrübesi olmayan kişilere hizmetlerini hedefliyor. Birçok kullanıcı, güvenlik özellikleriyle dolu olan Coinbase web cüzdanında kripto yatırımlarını saklamayı tercih ediyor.

Örneğin, Coinbase hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda, sadece bir şifre sağlamanız yeterli değildir. Aynı zamanda iki faktörlü kimlik doğrulamasından da geçmeniz gerekecektir. Cüzdana her giriş denemesinde mobil cihazınıza bir kod gönderilir. coinbase

Coinbase, tüm müşteri dijital varlıklarının %98’ini soğuk depolamada tuttuğunu iddia etmektedir. Bu, platformda tutulan dijital para birimlerinin büyük çoğunluğunun çevrimdışı tutulduğu anlamına gelir.

Coinbase cüzdanın,  IP beyaz listesi diğer güvenlik özellikleri arasında yer alır. Basitçe söylemek gerekirse, hesabınıza yeni bir IP adresinden giriş yapmaya çalışırsanız, ek bir güvenlik kontrolünden geçmeniz gerekecektir. 

Coinbase cüzdanı hem güvenli hem de kullanıcı dostudur. Ancak kripto alım satımı yapmak isteyenler için ideal bir platform olmadığını belirtmeliyiz. Bunun nedeni, standart işlem ücretlerinin %1.49 olmasıdır. Kredi/banka kartı kullanılırsa, bu ücret %3.99’a kadar çıkar.

İşlem ücretlerini göz önünde bulundurmazsanız en iyi kripto cüzdanları listenize dahil edebilirsiniz.

Coinbase Cüzdanı Ziyaret Et

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

14. Kraken – Hiç Hacklenmemiş Popüler Kripto Platformu

Kraken, 2013 yılında piyasaya sürülmüştür. Kullanıcıların 220’den fazla kripto para birimi alım satımını kolaylıkla yapmasına olanak tanır.

Popüler bir kripto para borsasının cüzdanıdır. Kraken, büyük bir güvenlik ihlali ile karşılaşmamış olması nedeniyle güvenli platformlardan biri olarak ün kazanmıştır.

Kraken, güvenlik önlemlerinde mükemmellik sergileyen projelere verilen CSO50 Ödülü’nü de kazanmıştır. Platform, fonlarının %95’ini soğuk depolama/çevrimdışı tutarak herhangi bir büyük çevrimiçi hacklenmeyi önler. kraken

Kraken cüzdanında, kullanıcılar yeni işlemler yapmadan önce grafik araçlarına ve desenlere erişebilir. Ayrıca Kraken Pro hesabı aracılığıyla,5x’e kadar kaldıraçlı ticaret, vadeli işlemler ve marjin ticaret seçeneklerine erişebilir.

Kraken’de minimum depozito sadece 1 dolardır. Anında kripto alım satımında, Kraken işlem başına %1.5 ücret alır. Bu ücret, stable coinler için %0.9’dur.

Kraken Pro hesabında alım satım için standart ücret daha düşüktür. 30 günlük ticaret hacmi 50,000 doların altında olan hesaplarda Kraken, %0.26 ücret alır. Ticaret hacmi arttıkça ücret düşer. Kraken kullanıcıları, platformda 24/7 müşteri hizmetlerine erişebilir.

Kraken cüzdanı, Bitcoin işlemlerinizi yönetmek için dijital bir banka hesabı gibi işlev görür. Bitcoin saklamanıza, göndermenize ve almanıza olanak tanır.Bitcoin blok zinciri ile arayüz oluşturur.

En İyi Kripto Cüzdanları Nedir?

En temel basit anlatımla, bir kripto cüzdanı dijital para yatırımlarınızı saklamanıza olanak tanır. 

Seçtiğiniz cüzdan, bir düğmeye tıklayarak token göndermenize ve almanızı sağlayan blok zincir ağına bağlanır. Her biri farklı bir güvenlik ve kolaylık seviyesi sunan birçok kripto cüzdan türü vardır.

Bazı cüzdanlar, kripto varlıkları alım satım ve takas etme gibi ek özellikler sunar. En popüler saklama seçeneği, iOS veya Android uygulaması aracılığıyla akıllı telefonunuza indirilebilen mobil cüzdandır. 

Tokenlerinizi masaüstü yazılımı aracılığıyla, çevrimiçi bir borsada veya bir donanım cihazında saklama seçeneğiniz de bulunur.

Kripto Cüzdanına Neden İhtiyacınız Var

Bu alandaki en iyi kripto cüzdan sağlayıcıları üç temel işlev sunar. Bunlar depolama, fon gönderme ve alma özelliğidir. Cüzdan olmadan, kripto piyasalarında işlem yapamazsınız.

Kripto cüzdanlar, geleneksel bir çek hesabı gibi çalışır. Örneğin, bir finans kurumunda çek hesabı açarsınız ve bu, ABD doları yatırmanıza olanak tanır.

Paranızı güvenli bir şekilde çek hesabında istediğiniz kadar tutabilirsiniz. Ayrıca, başka bir kişiye ABD doları göndermek istiyorsanız, bir çek hesabınız olması gerekir. Fonları alacak kişinin de bir çek hesabına sahip olması gerekir.

Çek işlemlerinin kripto cüzdanlarla aynı özellikleri taşımaktadır. Tek fark, fiat para yerine dijital varlıkları saklamanızdır. Ayrıca çek hesabı yerine cüzdana fon gönderip alabilmenizdir.

Kripto Cüzdanları Nasıl Çalışır?

 • Özel Anahtarlar ve Yedekleme İfadeleri: Kripto cüzdanların güvenliği son derece önemlidir. Her cüzdanın benzersiz bir özel anahtarı vardır. Özel anahtarlar genellikle yönetimi kolaylaştırmak için 12 kelimelik bir yedekleme ifadesine dönüştürülür. Birisi yedekleme ifadenizi bilirse, herhangi bir cihazdan cüzdanınıza erişebilir.
 • Cüzdan Adresleri: Kripto cüzdan adresi, dijital para birimleri için bir banka hesap numarasına benzer işlev görür. Bitcoin göndermek isteyen kişilerin kullanabileceği karakterlerin uzun bir dizisidir. Örnek bir Bitcoin cüzdan adresi şöyle görünür: `1A1zP1eP5QGefi2DMPTfTL5SLmv7DivfNa`.

Yukarıdaki cüzdan adresi, Bitcoin’in anonim kurucusu olan Satoshi Nakamoto’ya aittir. Satoshi, Bitcoin’in en küçük biriminin adıdır.

İlk bakışta, Bitcoin adresleri gözünüze karmaşık görünebilir. Ancak, en iyi kripto cüzdanları bir QR kodu özelliği sunar. Bu, göndericinin benzersiz barkodunuzu taramasına olanak tanır ve bu barkod, ilgili cüzdan adresine karşılık gelir.

İşlem Ücretleri

Kripto cüzdanınızı kullanarak başka bir adrese fon gönderdiğinizde, genellikle bir ücret ödemeniz gerekir. Bunun nedeni, işlemlerin zaman ve kaynaklarını katkıda bulunan madenciler tarafından doğrulanmasıdır.

Madenciler, doğrulamanın karşılığında kripto para şeklinde ödüller alırlar. Gönderilen kriptoya ve ilgili ağın ne kadar meşgul olduğuna bağlı olarak, ücretler değişiklik gösterebilir. Ancak cüzdanınızdan fon gönderdiğinizde, ücret işlem değerinden düşülecektir.

Bitcoin Cüzdan Türleri

Yazılım Cüzdanları

Bu tür cüzdanlar ile bir kripto uygulaması veya masaüstü yazılımı aracılığıyla blok zincir ağına uzaktan bağlanırsınız.

Yazılım cüzdanları, geliştiriciler ve blok zincir defteriyle doğrudan etkileşimde bulunmak isteyenler arasında popülerdir. Mobil cüzdanlar ise oldukça kullanıcı dostu ve pratiktir. Çünkü kripto tokenlerinize nerede olursanız olun erişebilirsiniz.

Aslında, mobil cüzdanlar fonlarınız için yüksek düzeyde güvenlik sunar. Örneğin, kripto cüzdan uygulamanızı açmadan önce, akıllı telefonunuzun ekran kilidini aşmanız gerekir. En iyi kripto cüzdanları yüksek güvenlik sunar.

Ardından, kripto cüzdanınızın PIN kodunu girmeniz gerekir. Çoğu mobil cüzdan, fonlar alındığında gerçek zamanlı bildirimler sunar, bu da büyük bir kolaylık sağlar.

2. Donanım Cüzdanları

En iyi donanım cüzdanları, kripto alanındaki en güvenli saklama seçeneğini sunar. Sağlayıcıdan bağımsız olarak, cüzdan her zaman çevrimdışı tutulur. Bu nedenle, donanım soğuk cüzdanları da denir. Çünkü canlı sunuculara hiç bağlanmazlar.

Donanım cüzdanınız çalınsa bile, hırsızın kripto varlıklarınıza erişmesi son derece zor olacaktır. Varlıklarınıza erişebilmeleri için cüzdanı kurarken oluşturduğunuz PIN kodunu bilmeleri gerekir.

Yedek şifrenizi başka bir cihaz üzerinden girerek donanım cüzdanınızın kontrolünü uzaktan yeniden kazanabilirsiniz.

3. Kağıt Cüzdanlar

Kağıt cüzdanlar artık pek yaygın kullanılmasa da, hala yüksek düzeyde güvenlik sunarlar. Ana konsept, Bitcoin cüzdan adresinizi ve özel anahtarlarınızı bir kağıda yazdırmanızdır.

Kağıt cüzdanlar, uzun vadeli yatırımcılar için harika bir seçenek olabilir. Ancak, özel anahtarlarınızı içeren kağıdı çok güvenli bir yerde sakladığınızdan emin olun.

En İyi Kripto Cüzdanları Listesini Nasıl Hazırladık?

Cüzdanların nasıl çalıştığını artık bildiğinize göre, sizin için en uygun sağlayıcıyı değerlendirme sürecine başlayabilirsiniz.Biraz uzun bir süreç olabilir. Sizin için hazırladığımız kriterlere göz atabilirsiniz.

Güvenlik

En iyi kripto cüzdanları listesini ararken, güvenlik listenizin en üstünde olmalıdır. Çoğu durumda, sunulan güvenlik seviyesi tercih ettiğiniz cüzdan türüne bağlı olacaktır.

Örneğin, bir donanım cüzdanına sahipseniz, dijital fonlarınız için genel olarak en iyi güvenliği sunduğundan emin olabilirsiniz. Ancak, bir web cüzdanı kullanıyorsanız, biraz daha araştırma yapmanız gerekecektir. Kucoin gibi bir web cüzdanı kullanıyorsanız, düzenleyici bir koruması bulunmamaktadır.

Kripto cüzdan uygulamaları söz konusu olduğunda, sağlayıcının PIN veya biyometrik giriş şeklinde güvenlik sunduğundan emin olun. 

Dikkat edilmesi gereken bir diğer güvenlik özelliği ise iki faktörlü kimlik doğrulamadır. Bu, cüzdana giriş yapmaya çalıştığınızda kayıtlı telefonunuza veya e-posta adresinize gönderilen bir kodu girmenizi gerektirir.

Saklama

Bazı cüzdan sağlayıcıları saklama hizmetleri sunar. Cüzdan sağlayıcısı özel anahtarlarınızı korumaktan sorumludur.

Bir yandan, giriş bilgilerinizi unutmanız durumunda, ilgili platformla iletişime geçerek hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz. Ancak, kripto varlıklarınıza tam erişim sağlayacakları için, güvenilir bir cüzdan sağlayıcısı kullandığınızdan %100 emin olmalısınız.

Eğer saklama hizmeti sunmayan bir kripto cüzdanı kullanmayı tercih ederseniz, özel anahtarlarınıza ve yedek şifrenizi saklamanız gerekecektir. Ancak, bu önemli bilgileri kaybederseniz, cüzdanınız hacklenebilir. Bu durumda başvurabileceğiniz kimse olmaz.

Cüzdan Türü

Hedefleriniz ve deneyim seviyeniz için en iyi cüzdan türünü seçmeniz gerekir. Özetle, güvenlik ve kolaylık arasında dengeli bir seçenek istiyorsanız, mobil uygulama en iyi kripto cüzdanı olabilir. Düzenli olarak fon göndermeyi ve almayı planlayanlar için idealdir.

Güvenliği diğer tüm ölçütlerin üzerinde tutmak istiyorsanız, bir donanım cüzdanı daha uygun olabilir. Özellikle yüksek değerli bir kripto portföyünüz varsa, bu seçeneği değerlendirmelisiniz.

Alım Satım ve Takas

En iyi Bitcoin cüzdan sağlayıcılarının, depolama ve işlem hizmetlerine ek olarak, dijital para alım satımına da olanak tanıdığını gördük.

Örneğin, temel bir mobil cüzdanda Bitcoin tuttuğunuzu varsayalım. Bitcoin’in fiyatı artmaya devam ederken, karınızı ABD dolarına çevirmek istiyorsunuz. 

Seçtiğiniz cüzdan alım satım hizmetleri sunmadığı için, BTC tokenlerini takası tamamlamak üzere üçüncü taraf bir borsaya transfer etmeniz gerekir.

Kullanıcı Deneyimi

Dijital para birimleri ve blok zinciri teknolojisinde yeniyseniz, başlangıç seviyesine uygun bir kripto cüzdanı seçmelisiniz. 

Yeni kullanıcılara uygun en iyi kripto cüzdanları arasında bulunan Coinbase platformudur. Bu platformlar, fon gönderme ve alma gibi süreçlerde size rehberlik eder. 

Öte yandan, bazı kripto cüzdanlar bu alanda deneyimli olanlar için tasarlanmıştır ve genellikle masaüstü cüzdanlarda geçerlidir.

Ücretler

Daha önce kısaca belirtildiği gibi, başka bir cüzdana kripto token gönderdiğinizde bir ücret ödemeniz gerekir. Bu ücret, ilgili blok zinciri tarafından belirlenir ve ağın ne kadar meşgul olduğuna bağlı olarak artar ve azalır.

Önemli olan, kripto cüzdanlarının mevcut ağ oranında fon göndermenize izin vermesidir. Yani işlem ücretine ekstra bir ekleme yapmazlar. Ancak, bazı sağlayıcılar, işlem sırasında ağ tarafından talep edilen ücrete bakılmaksızın sabit bir transfer ücreti alır.

Bildirimler ve Portföy Değerlendirmesi

Bildirimler, en iyi kripto cüzdanları arayışınızda kontrol etmeniz gereken önemli konudur. Cüzdan sağlayıcısı gerçek zamanlı işlem bildirimleri sunmalıdır.

Örneğin, cüzdanınıza bir ödeme alırsanız, telefonunuzda bir bildirim almanız faydalı olacaktır. Ayrıca, en iyi cüzdan sağlayıcıları, tercih ettiğiniz para birimine göre kripto portföyünüzi hakkında gerçek zamanlı veriler de sunar.

Sonuç

Güvenlik ve kullanım kolaylığı sağlayan en iyi kripto cüzdanlarını inceledik. İyi bir cüzdan, herhangi bir kripto yatırımcısı için temel olup, varlıklarınızın güvenliğini ve işlemlerinizin verimliliğini sağlar.

Özetle, araştırmalarımıza göre, 2024 yılı için en iyi kripto cüzdanını Ellipal sunmaktadır. Ellipal sadece geliştirilmiş güvenlik seçeneği sunar. Aynı zamanda 10,000’den fazla coin ve 40 blok zincirini destekler.

Sıkça Sorulan Sorular

Kripto için en iyi güvenlik cüzdanı hangisidir?

Bitcoin’i saklamak için en iyi cüzdan hangisidir?

Coinbase iyi bir cüzdan mı?

En iyi donanım cüzdanı hangisidir?

Hangi kripto cüzdanı en düşük ücretlere sahiptir?