Business2Community olarak Bitcoin (BTC) nasıl alınır rehberinde, güvenli bir şekilde yatırım yapmanız için bilmeniz gerekenleri anlatacağız. 2023 güncel bilgiler ışığında BTC yatırımlarınıza yardımcı olacağız.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) satın almak için bir takım kurallara dikkat etmek gerekir. Yatırımcılar, dolandırıcılık ve yasadışı girişimlere karşı tetikte olmalıdır. Güvenilir platformlar aracılığıyla işlem yapmak en doğru adımdır.

Gelin bu yazımızda Bitcoin (BTC) nasıl alınır sorusunun yanıtı ile başlayarak Bitcoin ile ilgili merak ettiğiniz konulara değinelim. Bitcoin fiyat hareketliliğinden BTC ile ödeme yapmaya kadar çeşitli başlıkları inceleyelim.

Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır?

Bu bölümde en hızlı ve güvenilir şekilde BTC satın alma işlemlerini Binance borsası üzerinden aktaracağız.

 1. Adım – Hesap Oluşturma – Binance internet sitesini ziyaret edin ve yeni bir hesap oluşturun. Hesabınız varsa giriş yapın.
 2. Adım – Para Yatırma – Binance kripto para borsasına para yatırmak için banka, kredi kartı, e-cüzdan gibi ödeme seçeneklerini kullanın.
 3. Adım – Bitcoin Arama – Borsa ekranındaki arama kutusuna “Bitcoin” yazın ve “Ticaret” butonuna basın.
 4. Adım – Bitcoin Satın Alma – Satın almak istediğiniz miktarı girin ve “Ticaret Aç” düğmesine tıklayın. Onaylanma sürecinin ardından satın aldığınız Bitcoin (BTC) portföyünüze yansır.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Binance ve OKX İle Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır? 

Kripto para birimi Bitcoin’e yatırım yapmak için çok sayıda platform söz konusudur. Güvenli işlem yapmak için adını duyurmuş platformları tercih etmek önemlidir. Dünyaca ünlü kripto para borsaları olan Binance ve OKX, güvenli Bitcoin satın alımı yapabileceğiniz yerlerdendir.

1. Binance ile Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır? 

Binance logo Binance borsasında Bitcoin satın almak için bir Binance hesabınızın olması gerekir. Platform, dünyanın en büyük kripto para borsası konumundadır. Bir dizi güvenlik protokolünü takip ederek Binance hesabı oluşturabilirsiniz.

Binance hesap oluşturma adımlarını bitirdikten sonra hesabınızın onaylanması gerekir. Binance hesap onayı geldikten sonra Bitcoin satın alma yapabilirsiniz. Yatırım için sistemde bakiyeniz olmalıdır.

Kullanıcılar, banka veya kredi kartı ile e-cüzdan kullanarak Binance borsasına para yatırır. Güncel Bitcoin fiyatı hesaplaması ile satın alacağınız BTC kadar para yatırabilirsiniz. Ardından arama kutucuğuna Bitcoin yazarak kripto para birimini bularak satın alabilirsiniz.

"</p

Bitcoin (BTC) nasıl alınır dediğimizde karşımıza çıkan ilk isimlerden olan Binance ile yatırım yapmak çok kolaydır. Problem yaşama durumunda Binance müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek sorunu çözebilirsiniz. Platformda minimum para yatırma miktarı söz konusu değildir.

Binance kripto para borsası üzerinde çok sayıda kripto para yatırımı yapmak mümkündür. Uzun veya kısa vadeli yatırımlar için, yükselmesi beklenen kripto paralar arasından seçim yapabilirsiniz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

2. OKX ile Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır? 

OKX LogoOKX borsası Türk lirası ile Bitcoin satın al işlemi yapmanıza izin verir. Borsada 350’den fazla dijital varlığa erişmek mümkündür. En popüler kripto para birimleri arasında ilk sırada elbette Bitcoin vardır. 

Geniş kripto yelpazesi ile dikkat çeken OKX’te Bitcoin satın almak oldukça kolaydır. Öncelikle OKX hesabı oluşturmak gereklidir. OKX güvenlik adımlarını takip ederek hızlı bir şekilde hesap açabilirsiniz.

OKX ile Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır?

Hesabınız onaylandıktan sonra e-cüzdan, banka havalesi veya kart işlemleri ile para yatırmak mümkündür. Hesabınıza para yatırma işlemini takiben arama bölümünde Bitcoin’i bulmanız yeterli. Satın alacağınız miktarı girerek OKX ile Bitcoin (BTC) nasıl alınır diyenler için süreç bu kadar basittir. OKX borsasında minimum depozito uygulaması yoktur. 

OKX borsasında Bitcoin haricinde yatırım yapmak da mümkündür. Uzun veya kısa vadeli yatırımlar için yeni çıkan coinler arasından tercih yapabilirsiniz. OKX borsa duyurularını takip ederek bu kripto tokenleri inceleyebilirsiniz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

2024 Yılında Neye Yatırım Yapmalı?

Kripto para meraklılarının gündemindeki birinci madde neye yatırım yapmalı sorusudur. Kazanç elde etmek isteyen yatırımcılar, doğru hamleler ile kısa veya uzun vadede kazanmak ister.

En güvenli yatırım araçlarından biri olan lider kripto para birimi Bitcoin, tüm piyasayı etkiler. Bitcoin ne olur sorusuna yanıt arayan yatırımcılar, BTC’ye göre pozisyon almayı tercih eder. Bugüne kadar gördüğümüz üzere genellikle BTC yükselirse altcoinler de yükselir. 

Kripto piyasasını şekillendiren Bitcoin (BTC) fiyatı için kesin bir yorum yapmak mümkün değildir. Uzun süredir devam eden kripto kışı koşullarının sona ermesi ve boğa sezonunun başlaması her yatırımcının hayalidir.

Bitcoin nasıl alınır?

2024 yılında neye yatırım yapmalı ki para kazanalım diye düşünen yatırımcılar, çeşitli cevaplarla karşılaşır. Uzmanların yorumlarına göre kullanıcılarına gerçek bir çözüm vadeden kripto paralar en az Bitcoin kadar revaçtadır.

Güncel kripto para yorumları çerçevesinde Bitcoin ne olur bilmek mümkün olmasa da uzmanlar, uzun vadede bir yükseliş beklentisinde. Kripto para birimlerinin popülerliği arttıkça piyasanın da genişleyeceği öngörüleri çoğunlukta.

Piyasa hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) nasıl alınır konusunu detaylı bir şekilde aktardık. Bitcoin avantajları ve dezavantajlarına da değinelim.

Avantajları

 • Erişilebilirlik
 • Likidite
 • Kullanıcı güvenliği
 • Merkezi otoriteden azade oluşu
 • Yüksek potansiyel

Dezavantajları

 • Volatilite (Fiyat değişkenliği)
 • Düzenleyici çerçeve eksikliği
 • Çevreye negatif etkileri
 • Dünyanın her yerinde kabul edilmemesi

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Bitcoin Yükselir Mi? – Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini

Aralık ayının son haftalarında yatırımcılar, yükselmeden önce Bitcoin (BTC) nasıl alınır sorusu kadar Bitcoin ne zaman yükselir sorusunun da yanıtını merak eder. Kripto para yorumlarına göre Bitcoin fiyatını önümüzdeki yıllarda sürprizler beklemekte.

Aralık 2023 son hafta verilerine göre Bitcoin (BTC) fiyatı 40 bin dolar üzerindedir. Analizler, Bitcoin fiyatının yükseleceği fikrindedir. Fiyat tahmini platformu Changelly verilerine göre Bitcoin ne zaman yükselir sorusunun yanıtı tablodadır:

Yıl Minimum Fiyat (ABD doları) Ortalama Fiyat (ABD doları) Maksimum Fiyat

(ABD doları)

2023 41,004.25 44,848.39 46,129.78
2024 60,884.13 62,678.06 76,159.12
2025 88,823.71 91,957.60 107,042.09
2026 134,284.79 138,882.67 157,281.04
2027 192,327.92 197,883.23 230,295.94
2028 274,845.44 284,739.60 337,054.21
2029 387,641.32 401,878.30 466,550.84
2030 569,462.93 589,556.85 685,684.39

Tablodaki bilgilere göre Bitcoin (BTC) 2030 yılında 500 bin dolar seviyesini aşacak. Önümüzdeki yıllar içerisinde kademeli bir artış söz konusu olacak. Bitcoin fiyatının yükselmesi, altcoinlerin performansını da muhtemelen etkileyecek.

Fiyat tahmini platformları bir fikir verse de kripto para piyasasının geleceğini bilmek imkansız. Bitcoin dahil olmak üzere tüm kripto para birimleri yükselebileceği gibi sert bir şekilde düşebilir.

BTC Neden Düştü?

Kripto para piyasası, değişken dinamikleri olan bir piyasadır. Kasım 2021, kripto tarihindeki en gösterişli dönemlerden biridir. Bugünkü fiyatıyla bile Bitcoin (BTC) nasıl alınır diye merak eden küçük yatırımcılar, Kasım 2021 fiyatlarına şaşkınlıkla bakar.

Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan Kasım 2021’de Bitcoin fiyatı 64 bin 400 dolara ulaşarak zirve yaptı. Tam bir sene sonra yani Kasım 2022’de ise Bitcoin fiyatı 16 bin doların altındaydı. Gördüğünüz gibi kesin bir öngörüde bulunmak mümkün değil.

2022 yılında BTC neden düştü sorusunun yanıtı, FTX olayında saklı. 2022 yılının Kasım ayı, kripto para borsası devi FTX’in çöküşüne sahne oldu. Uzun süren belirsizlik ve korku hali, yatırımcıların kriptoya güvenini kaybetmesine ve Bitcoin’in çakılmasına yol açtı. 

BTC Neden Düştü?

Alameda Research bilançosunun sızdırılması sonrası FTX borsası, likidite krizi yaşadığını duyurdu. Binance borsası FTX borsasını satın alacağını açıklasa da bu fikrinden vazgeçti. İflas başvurusunda bulunan FTX borsası, arkasında çok sayıda alacaklı bırakarak battı.

FTX’in batışı, 2022 yılında coinler neden düştü sorusunun bir numaralı yanıtı. Parasını kaybedenlerin yaşadıkları sebebiyle çok sayıda yatırımcı, kripto piyasasından çıktı. FTX ile ilişkili şirketlerin de zora girdiği dönemde Bitcoin dahil olmak üzere tüm coinler düştü.

FTX olayı, kriptolar neden düşüyor konu başlığına da güzel bir örnektir. Kripto paralar, siyasi baskı, düzenleyici çerçeve, teknolojik başarısızlıklar ve sansasyonel olaylar sebebiyle düşer. FUD yani “Korku, Belirsizlik ve Şüphe” anlamına gelen olaylar altında yer alan durumlar, kripto paraların düşmesine yol açar.

Fiyatların düştüğü dönemler kripto satın almak için uygun zamanlar arasındadır. Bitcoin (BTC) nasıl alınır diyen yatırımcılar, genellikle kripto fiyatları gerilerken yatırım yapmayı tercih eder.

Az Parayla Yatırım Yapmak İçin Öneriler

Yatırım tercihleri, kısa, orta ve uzun vadeli olarak üçe ayrılır. Kısa vadeli yatırımlar, hızlı alım satım yapmak için uygundur. Spekülatif kripto coinler, kısa vadede gelir getirme ihtimali yüksek yatırım araçlarıdır.

Orta ve uzun vadeli yatırım yapmak için projeleri iyi incelemek ve kripto piyasasını okumayı bilmek gerekir. Yatırımcılar, riskleri göz önünde bulundurarak bir veya birkaç projeye yatırım yapar. Bu kripto paralar, zaman içerisinde artarsa yatırımcı kar elde eder.

Az parayla yatırım yapmak için kripto piyasasını incelemeli ve projeleri iyi gözlemlemelisiniz. Yatırım yaparken büyük yatırımcılardan ilham alabilirsiniz. Bazı platformlar copy trading adı verilen kopya ticaret yöntemi sunar.

Az Parayla Yatırım Yapmak İçin Öneriler

Copy trading, sektör uzmanlarının yatırım tercihlerini taklit etmenize olanak tanır. Deneyimli yatırımcıların hareketlerini izleyerek az parayla da yatırım yapabilirsiniz. Her ne durumda olursa olsun kripto para yatırımlarının riskli olduğunu unutmamalısınız.

Az parayla yatırım yapmak isteyen yatırımcılar genellikle Bitcoin (BTC) nasıl alınır konusuyla pek ilgilenmez. Bitcoin, lider kripto para birimi olarak Aralık 2023 fiyatıyla 40 bin dolar üzerindedir. Bitcoin, az para ile yatırım yapılabilecek bir yatırım aracı değildir. 

Az parayla uzun vadede kazanç elde etmek için staking coin projelerine bakabilirsiniz. Tokenlerinizi kilitlemeniz karşılığında pasif gelir elde etmenizi sağlayan staking, popüler bir yatırım modelidir.

Kripto Para Nasıl Alınır?

Deneyimli kullanıcılar için basit olan kripto para yatırımları, amatör yatırımcılara karmaşık gelir. Dijital varlık yatırımı yapmak için takip etmeniz gereken adımlar vardır. Gelin bu bölümde 4 adımda kripto para satın al sürecini inceleyelim.

4 Adımda Kripto Para Satın Alma

Kripto para satın almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. 

 1. Adım – Gelecek vadeden proje bulma: Kısa veya uzun vadede kazanç getirecek ön satış etkinlikleri, az parayla yatırım yapmanıza olanak tanır. Ön satış yapan kripto para borsaları avantajlıdır. 
 2. Adım – Proje araştırması: Kripto para borsalarında veya kendi platformlarında ön satışa çıkan kripto coin projelerini araştırın. Sosyal medya hesaplarına bakın ve hakkında çıkan yazıları inceleyin. Güvenilir proje bulmak, yatırım yapmanın önemli bir adımıdır.
 3. Adım – Kripto cüzdan kurulumu: Kripto para satın almak için bir kripto cüzdanınız olmalıdır. Güvenilir cüzdanlar arasında yer alan MetaMask ve TrustWallet gibi cüzdanları kurabilirsiniz.
 4. Adım – Kripto para satın al: Bitcoin (BTC) nasıl alınır bölümünde olduğu gibi para transferi yaptıktan sonra “Satın Al” butonuna tıklayarak dilediğiniz kripto para birimini satın alabilirsiniz.

Güvenli Bir Şekilde Bitcoin Satın Al

Lider kripto para birimi Bitcoin ile alışveriş oldukça yaygın bir uygulamadır. Kullanıcılar, BTC ödemesi yaparak alışveriş yapma imkanı bulur. Ülkemizde pek gelişmemiş olsa da dünyada kripto para ile alışveriş gittikçe yaygınlaşır.

Bitcoin ile alışveriş yapabilmek için önce güvenli bir şekilde Bitcoin satın al işlemi yapmak gerekir. Yaygınlaşan bir ödeme yöntemi olarak BTC ile alışveriş yapmak için hızlı ve güvenli Bitcoin (BTC) nasıl alınır?

Güvenli Bir Şekilde Bitcoin Satın Al

Bazı platformlar çok yüksek oranlarda kar vaadinde bulunsa da güvenilirliği kesin değildir. Binance ve OKX gibi platformlar ise güven konusunda üst sıralardadır. Dünyanın en büyük kripto para borsası konumundaki Binance üzerinden Bitcoin satın al işlemlerini sıralayalım.

 1. Adım – Hesap Oluşturma – Binance resmi internet sitesi veya mobil uygulaması aracılığıyla hesap oluşturun.
 1. Adım – Para Yatırma – Bitcoin satın almak için bakiyeniz bulunmalıdır. Banka veya kredi kartı ya da e-cüzdan kullanarak Binance hesabınıza para yatırın.
 2. Adım – Bitcoin Satın Al – Para yatırma işlemi sonrasında arama çubuğuna Bitcoin yazarak dijital varlığı bulun. Satın almak istediğiniz Bitcoin (BTC) miktarını yazın ve Bitcoin Satın Al emri verin.

Gördüğünüz gibi çok basit adımları takip ederek güvenilir borsalar üzerinden Bitcoin satın alma yapabilirsiniz. Problem yaşamanız durumunda Binance müşteri hizmetleri veya ilgili borsanın destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

PayPal İle Bitcoin Almak Mümkün Mü?

En popüler ödeme platformları arasında yer alan PayPal, 2016 yılında Türkiye’deki faaliyetlerini durdurdu. Farklı ülkelerdeki okuyucularımız, PayPal ile Bitcoin almak konusunda özgürdür. Türkiye’de ise PayPal ile Bitcoin satın al işlemi mümkün değildir. Peki, PayPal ile Bitcoin (BTC) nasıl alınır? 

Türk kullanıcılar, PayPal ile kripto para almak istediğinde VPN bağlantısı kullanır. Bazı borsalar PayPal ödemesi kabul ederken bazıları etmez. Binance PayPal ödemesi kabul etmeyen kripto para borsaları arasındadır.  

Düzenleyici kuralları kapsamında Binance PayPal para yatırma veya PayPal’dan Binance para aktarma işlemi yapmak mümkün değildir. Ödeme yöntemi olarak PayPal kabul eden kripto para borsaları arasında Coinbase veya Crypto.com borsalarını sayabiliriz.

PayPal ile Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır?

Dünya çapında 390 milyondan fazla kullanıcısı bulunan PayPal ile kripto para almak için pek çok sebep vardır. PayPal, en hızlı para çekme ve yatırma hizmeti sunan platformlar arasındadır. PayPal destekleyen bir borsa ile hızlıca Bitcoin satın almak mümkündür. 

Güvenlik, PayPal ile Bitcoin satın almak isteyen yatırımcıların bir diğer sebebidir. Veriler ve işlemler, PayPal sisteminde son derece güvenli bir şekilde saklanır. PayPal, uçtan uca şifreleme kullanır.

PayPal ile Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır?

Kullanıcı arayüzü, platform seçiminde büyük önem arz eder. Kolay arayüzü ve yönlendirici ekranları ile PayPal, kullanım kolaylığı sağlar. Kullanıcı dostu yapısı sebebiyle pek çok yatırımcı, kripto para satın almak için PayPal tercih eder.

PayPal ile Bitcoin (BTC) nasıl alınır diye merak eden kullanıcılar, çok para birimi desteği ile karşılaşır. Platform, GBP, USD, EUR ve AUD dahil olmak üzere 25 farklı para birimini destekler. Para birimi çeşitliliği, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcı sayısını artırır.

Türkiye’de Bitcoin Kabul Eden Yerler Hangileri?

Seneler önce Bitcoin (BTC) hayatımıza ilk girdiğinde hakkındaki şüpheler oldukça fazlaydı. Kripto para sektörü geliştikçe dijital varlıklara güven de arttı. En güvenilir yatırım kaynakları arasında Bitcoin, ilk sıralardaki yerini aldı.

Türkiye, kripto paraların benimsenmesi konusunda oldukça fazla yol kat etti. Kullanımın yaygınlaşması ile Türkiye’de Bitcoin kabul eden yerler görmeye başladık. Kullanıcılar, Bitcoin (BTC) nasıl alınır sorusu ile başladıkları yolculukta, Bitcoin ile alışveriş yapmaya kadar ilerledi.

Türkiye’de Bitcoin kabul eden işletmeler arasında en çok yer alan sektör bilişimdir. Bilgisayar hizmetlerinden yazılım ve veri merkezlerine kadar pek çok teknoloji şirketi, gelişen dijital varlık ekosistemine ayak uydurur.

Teknoloji şirketlerinin yanı sıra çeviri hizmeti, emlak danışmanlığı, yayıncılık, reklam ve mimarlık alanlarında da Bitcoin ile ödeme imkanı görürüz. Kripto paraların yaygınlaşması ile küçük işletmeler bile Bitcoin ile alışveriş seçeneği sunar.

Sonuç

Bu yazımızda Bitcoin ile alışveriş dahil olmak üzere Bitcoin (BTC) nasıl alınır ve Bitcoin yatırımı nasıl yapılır konularına değindik. Lider kripto para birimi Bitcoin, kurumlar için en güvenli limanlardan biri konumundadır.

Bireysel yatırımcılardan ziyade kurumsal yatırımcılar Bitcoin’e yatırım yapar. Aralık 2023’te fiyatı 40 bin doları aşan Bitcoin satın almak, bireysel yatırımcılar için biraz pahalıdır. Birikimi olan ve dijital varlıkların geleceğine inanan yatırımcılar için Bitcoin’e yatırım yapmak hala oldukça mantıklıdır.

Sık Sorulan Sorular

100 TL ile ne kadar Bitcoin alınır?

Bitcoin almak için en az kaç TL?

BTC nereden alabilirim?