2023 yılının ilk çeyreği ile birlikte yükselişe geçen Bitcoin sayesinde kripto sektörü tekrardan canlanmaya başladı. Özellikle sektörün en eğlenceli tarafı olan Memecoin projeleri de yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Son haftalarda ismini sürekli duymaya başladığımız Spongebob token %900’den fazla yükselişle sektöre giriş yaptı ve uzun vadede bu artış oranının üstünde bir kazancı yatırımcılara tekrar sunması yüksek ihtimaldir

Üstelik Spongebob 4 Mayıs’tan bu yana Toobit, LBank, CoinW ve Uniswap borsalarında listelenmesi dışında geliştirme ekibinin aktarmış olduğu bilgilere dayanarak yakın gelecekte daha farklı borsalarda listeleneceklerini açıklandı. Binlerce kullanıcının aktif olarak yatırım yaptığı bu projeye çoğu yatırım uzmanı olumlu bakıyor. Bu öngörünün en büyük sebebi ise son aylarda adeta meme coin çılgınlığı yaşanıyor olması olabilir.

Spongebob Token Satın Al

Bugünkü makalemizde ise erken yatırımcısı olabileceğiniz Spongebob tokenin detaylarını ve tam olarak nereden satın alabileceğinize dair detaylı bilgi paylaşacağız. Şimdi hazırsanız öncelikle projenin önemli özelliklerine göz atarak başlayalım ve ardından detaylara hızlıca göz atalım.

Spongebob Tokenin Önemli Özellikleri

 • Spongebob token tamamen topluluk odaklı bir meme coin projesi olarak ortaya çıkmıştır. Halihazırda piyasada işlem gören meme projelerinden en büyük farkı ise piyasa içerisinde sahip olduğu topluluk ile sinyal çalışmaları yürütmesidir.
 • Projenin herhangi bir yol haritaları bulunmuyor. Bu özelliği ile gerçekten ‘meme’ coin olduğu ispatlayan Spongebob tokenin geliştirme ekibi; hedeflerinin 1 milyar dolarlık bir topluluk tokeni olmak olduğunu ifade ediyor.
 • Spongebob, Ethereum blok zincirinde yer alıyor ve bir ERC-20 tokenidir. Bu sebeple alım satım için uygun bir kripto para birimidir.
 • Toplam token sayısı 40.400.000.000 olarak belirlenmiştir.
 • Lansman fiyatı 0,00005844$ olan Spongebob tokenin en yüksek fiyatı (ATH) 0,002398$ olarak belirlenmiştir. Uzmanların aktardığı bilgilere göre bu seviye yakın zamanda kırılabilir.  

Kripto varlıklar oldukça dalgalı bir piyasa içerisinde bulunan, düzenlenmemiş ve merkeziyetsiz yatırım varlıklarıdır. Kullanıcıların yatırımları üzerinde Türkiye Cumhuriyeti’nin veya Avrupa Birliği’nin herhangi bir koruması yoktur.

Spongebob Token Nasıl Satın Alınır?

Borsalarda 4 Mayıs’ta daha yeni satışa sunulmuş olan Spongebob tokenim fiyatı hızla artış göstermeye devam ediyor. Bu artıştan kar elde etmek isteyen yatırımcılar ise Spongebob’u nasıl satın alabileceğini merak ediyor. Şimdi, makalemizin bu kısmında adım adım Spongebob token nasıl satın alınır size kısaca açıklayacağız.

1. Adım: Web3 Cüzdana Sahip Olun

Henüz sahip değilseniz başta MetaMask olmak üzere, Trust Wallet veya Coinbase Wallet gibi Web3 uyumlu bir kripto cüzdanı oluşturun. Genelde fazla vakit harcamak istemeyen kullanıcılar MetaMask internet sitesi üzerinden dakikalar içerisinde kendilerine hesap açıp cüzdan oluşturabilirler. Bu arada cüzdanınızı oluştururken hesap kurtarma bilgilerinizi not etmeyi de unutmayın.

Spongebob Web3 Cüzdanı

2. Adım: Cüzdana Para Yatırın

Spongebob, ERC-20 tabanlı bir meme token olduğu için satın alımında da ETH veya USDT türevi kriptoları kullanmanız gerekiyor. Bunun için bir borsadan ETH satın alarak Web3 cüzdanınıza aktarabilirsiniz. Bu işlem sadece Uniswap borsası üzerinden yapacağınız SPONGE token alımında geçerlidir. Eğer farklı bir borsa üzerinden kripto para satın almak istiyorsanız prosedür daha basittir. 

3. Adım: $SPONGE Resmi Sitesine Giriş Yapın

Web3 cüzdanınıza yatırım yapmak istediğiniz tutarı yüklediyseniz, artık Spongebob tokenin resmi internet sitesine giriş yapıp hesabınızı bağlamanız gerekiyor. Spongebob bunun için “Connect” butonuyla ulaşabileceğiniz 4 farklı cüzdan desteği sağlıyor. Uniswap Wallet, MetaMask, Wallet Connect ve Coinbase Wallet arasından size hangisi uygunsa onu seçebilirsiniz.

SpongeBob Ziyaret Et

Şahsi önerimiz MetaMask cüzdanını kullanmanızdır çünkü aralarından en köklü olan ve geniş kripto desteğine sahip tek sanal cüzdan MetaMask tarafından veriliyor.

4. Adım: Satın Alma Detaylarını Belirleyin

Şimdi ne kadar adet token satın almak istediğinize karar verdiyseniz eşdeğer ETH miktarlarını belirleyip “Cüzdanı Bağlayın” butonuna tıklayarak devam edin.

5. Adım: Satın Alma İşlemini Tamamlayın

Web3 cüzdanınızı bağlayıp, satın alacağınız miktarı da belirledikten sonra “Swap” butonuna tıklarsanız saniyeler içerisinde $SPONGE token cüzdanınıza aktarılacaktır. Bu arada, satın alma işleminde işlem ücreti kesiliyor. Kesilecek tutar işlemin büyüklüğüne göre değişkenlik gösterir fakat kendinizi garantiye almak için yatırım yapacağınız tutarın en az %10 fazlasını cüzdanınıza aktarmanızı öneririz.

Kripto varlıklar oldukça dalgalı bir piyasa içerisinde bulunan, düzenlenmemiş ve merkeziyetsiz yatırım varlıklarıdır. Kullanıcıların yatırımları üzerinde Türkiye Cumhuriyeti’nin veya Avrupa Birliği’nin herhangi bir koruması yoktur.

Spongebob Token Nedir?

Çocukluğumuzun en eğlenceli çizgi filmlerinden biri olan Spongebob ya da Süngerbob Karepantolon’u daha önce yüksek ihtimal duymuşsunuzdur. Spongebob Squarepants, çocukluğumuzun eğlencesi haricinde uzun yıllardır sosyal medyada topluluklar tarafından meme öğesi olarak da kullanılmaktadır. İnternette biraz dolaşırsanız Spongebob hakkında yüzlerce hatta binlerce farklı meme olduğunu görebilirsiniz.

Spongebob token de tam olarak bu amaçla ortaya çıkmış olan bir meme token projesidir. Geliştirici ekip çizgi filmin yaratıcısı olan Nickelodeon ile hiçbir bağlarının olmadığını söylüyor. Bununla birlikte amaçlarının sadece 1 milyar dolara ulaşmak olduğunu da açık açık belirtiyorlar.

Biraz da teknik detaylarına göz attığımızda karşımıza Ethereum blok zinciri çıkıyor. ERC-20 altyapısına sahip $SPONGE’un alım satımını yapmak bir hayli kolaydır çünkü birden fazla borsada aktif olarak satıldığı için aralarından sizin için en kolay satın alma metoduna sahip borsa hangisine aitse o borsayı tercih edebilirsiniz. 

Sonuç olarak meme tokenlerin toplulukları genelde bu tarz projelere sahip çıkıyor ve hak ettikleri değere ulaşmalarında fazlasıyla yardımcı oluyor. $SPONGE’un son iki gündeki yükselişine bakacak olursak topluluk projeyi fazlasıyla beğenmiş gibi gözüküyor. Bakalım ilerleyen günlerde hedefledikleri 1 milyar dolara ulaşmayı başarabilecekler mi, bunu hep birlikte göreceğiz.

Kripto varlıklar oldukça dalgalı bir piyasa içerisinde bulunan, düzenlenmemiş ve merkeziyetsiz yatırım varlıklarıdır. Kullanıcıların yatırımları üzerinde Türkiye Cumhuriyeti’nin veya Avrupa Birliği’nin herhangi bir koruması yoktur.

Spongebob $SPONGE Tokeni

Son birkaç ay içerisinde PEPE ve Turbo gibi meme tokenlerin patlamasıyla birlikte kripto sektöründe meme projeler yeniden hareketlenmeye başladı. Rehberimizin konuğu olan $SPONGE, Temmuz 2024 itibarıyla %985,75’lik muhteşem bir yükseliş potansiyeline sahip.

Spongebob Tokeni Grafik

Ethereum blok zinciri üzerine kurulmuş olan $SPONGE, tam olarak 40,400,000,000 miktarında bir arz değerine sahip olup şimdilik sadece Toobit, LBank, CoinW ve Uniswap DEX’te yer almaktadır. Önümüzdeki günlerde daha farklı DEX’lerde de listelenmeye devam ederse fiyatının artması kaçınılmaz olabilir. Gelecek planlamalarına göz attığımızda şimdilik bir yol haritaları bulunmuyor. Ayrıca Spongebob NFT tarzında bir sanat çalışması yapılmayacağı da biliniyor. Konu ile ilgili net bir bilgi olmamakla birlikte resmi Telegram grubu üzerinden yetkililer ile iletişime geçerek bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Neden Spongebob Token Satın Almalısınız?

Kripto sektöründe meme coin denildiği zaman yatırımcılar genellikle sağlam proje aramıyor. Bu sebeple çok fazla dolandırıcılık skandalına rastlamak bu projeler arasında mümkün. Ancak tüm bunların arasından başarıya ulaşan bazı meme tokenlerin olduğunu da unutmamak gerekiyor. Örneğin Dogecoin, Shiba Inu ve Pepe yatırımcılarına çok ciddi kazançlar getirmiş olan meme tokenlerin başında yer alıyor. Spongebob token fiyat açısından bir hayli uygun olması sebebiyle gelecek aylarda yükselişe geçmesi planlanıyor. Bu, neden Spongebob yatırımı yapmanız gerektiğinin sadece bir nedenidir. Gelin diğer nedenleri de maddeler halinde açıklayalım. 

 • Boğa Sezonu Yaklaşıyor Olabilir

Sektöre biraz göz atarsanız BTC fiyatının 2022 yılının son aylarında en düşük seviyeye ulaştığını görebilirsiniz. Son boğa sezonundan itibaren devam eden ayı sezonunun dip noktası diyebileceğimiz 15.000 dolardan sonra nihayet yükseliş tekrardan başladı. Ayrıca, bu yükseliş ile birlikte BTC tekrardan 30.000 dolara kadar tırmanarak tüm kripto yatırımcılarını bir kez daha heyecanlandırmayı başardı. Doğal olarak çoğu yatırımcı yeni bir boğa sezonu mu başlıyor diye düşünüyor. Bu fikrin en önemli destekçisi de sektördeki meme tokenlerin birer birer rekora koşması diyebiliriz. Bildiğiniz gibi boğa sezonunda potansiyeli yüksek her token ciddi anlamda yükselişe geçer. 

$SPONGE da kripto sektörünün yavaş yavaş canlandığı bu dönemde ortaya çıkarak dikkatleri üzerine çekti. Üstelik sadece 3 günde %1000’lik bir yükseliş yaşaması arkasındaki yüksek desteği ispatlar nitelikte. Boğa sezonunun yaklaşmaya başlaması ile birlikte yeni ATH seviyesi oluşturabilir.

 • Meme Coin Topluluklarının Potansiyeli

Başta Reddit olmak üzere Twitter’da meme coinler hakkında konuşan ve yatırım yapmayı seven çok ciddi bir kitle bulunuyor. Bu topluluğun sosyal medyayı çok iyi kullandığını düşündüğümüzde Spongebob tokenin kısa sürede trend olması kaçınılmaz gibi gözüküyor. Geliştirici ekip de bu topluluğun bir parçası olduğu için Spongebob çoktan Twitter ve Telegram’da binlerce kişilik kitlelere ulaşmayı başardı.

Zamanında Dogecoin ve Shiba’nın da aynı şekilde benimsenme oranı elde ettiğini düşünürsek potansiyelinin çok yüksek olduğunu öngörebiliriz. Ayrıca bu projeler $SPONGE gibi herhangi bir temele de sahip değildi ve sadece şaka amaçlı piyasaya sürülmüş komedi tokenleriydi. Ancak zamanla toplulukların beğenisini alarak daha geniş kitlelerin ilgisini çekmeyi başardılar. Hatta Elon Musk tarafından destek verilen Doge 1 yıl içerisinde %7,254,801’lik yükseliş ile tarihe geçti.

Spongebob’un da ciddi bir meme coin olma potansiyelini göz önüne alırsanız yatırım yapmak için önemli bir nedeniniz olur. Özellikle 4 Mayıs 2023’te satışa başladığını hesaba katarsak çok da geç kalmış sayılmazsınız. Yatırımcıların sayısı bu şekilde artmaya devam ederse balinaların veya diğer sosyal medya fenomenlerinin ilgisini çekeceği için yeni bir yükseliş trendi yakalaması oldukça olası. Bundan dolayı da, eğer meme tokenlerdan oluşan bir portföye sahipseniz belki Spongebob’a da yer vermek isteyebilirsiniz.

 • Borsa Listelemeleri Yükselişi Hızlandırabilir

Sponge Token şu anda sadece Uniswap DEX’te yer almaktadır. Listelendiği ilk andan itibaren %300’ün üzerinde bir artış yaşadı ve bu artış hala devam ediyor. Muhtemelen bu token Uniswap DEX’te listelenmeye başlamadan önce bu şekilde yükseliş yaşayacağını tahmin eden yoktu. Ancak 12 saat içerisinde %767’lik yükselişi ile yeni yatırımcıların hızla ilgisini çekti.

SPONGE Borsa Listelemesi

İçinde bulunduğumuz günlerde%800 ila 900 arası yükseliş yaşayan $SPONGE’un henüz yukarıda yer alan borsalar dışında bir borsada listeleneceğine dair net bilgi bulunmuyor. Ancak güvenilir farklı merkeziyetsiz borsalarda listeleneceğine dair topluluk tarafından öngörüler bulunuyor. Eğer önümüzdeki günlerde Sponge Token bazı yeni merkeziyetsiz borsalarda listelenirse fiyatında da ciddi bir artış yaşanacaktır.

Kripto varlıklar oldukça dalgalı bir piyasa içerisinde bulunan, düzenlenmemiş ve merkeziyetsiz yatırım varlıklarıdır. Kullanıcıların yatırımları üzerinde Türkiye Cumhuriyeti’nin veya Avrupa Birliği’nin herhangi bir koruması yoktur.

Spongebob Fiyat Tahminleri

Makalemizin başından buraya kadar tokenin tüm detaylarını elimizden geldiğince sizlere aktarmaya çalıştık. Şimdi ise Spongebob’un önümüzdeki günlerde nasıl bir fiyat artışı yaşayabileceğine dair soruları cevaplamaya çalışacağız. Dürüst olmak gerekirse herhangi bir tokenin özellikle meme coinlerin fiyatları hakkında net bir şeyler söylemek oldukça zordur. Ancak Spongebob’un hızlı yükselişi ve topluluğun desteğini arkasına aldığını düşündüğümüzde oldukça iyimser bir tablo ile karşılaşıyoruz.

Peki tablonun iyimser olduğunu nasıl anlıyoruz? Bu sorunun cevabını verebilmek için gelin hep birlikte Spongebob’un piyasaya sürüldüğü ilk 24 saatine bir göz atalım. 

Bildiğiniz üzere Spongebob token 4 Mayıs 2023 yılında piyasaya sürüldü. Dextools.io’nun verilerine baktığımızda piyasaya sürüldüğü ilk saat içerisinde toplamda %138’lik bir fiyat artışı yaşanmış olarak gözüküyor. Diğer meme tokenlerin ilk saatlerine göre çok az ilgi ile karşılanmış olsa da, Spongebob token yavaş yavaş yükselişine devam etti. Hatta çıkış yaptığı 0,00005844 dolarlık fiyatı 24 saat sonra %513 artarak 0,0002999 dolara ulaşmayı başardı.

Bizim bu makaleyi hazırladığımız 7 Mayıs 2023 tarihinde bile Spongebob hala inanılmaz bir artış göstermeye devam ediyor. Son duruma bakacak olursak, çıkışından geçen 3 günün ardından toplamda %1453’lük inanılmaz bir yükselişe sahiptir ve anlık fiyatı ise 0,0008819$’dır.

Gördüğünüz gibi Spongebob tokenin fiyatı her geçen gün yükselmeye ve yatırımcıları şaşırtmaya devam ediyor. Bu yükseliş tam olarak nereye kadar gider bilinmez ancak 24 saatlik işlem hacminin 25 milyon dolara ulaştığını ve her geçen gün arttığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Borsa Listelenme Tarihi 4 Mayıs 2023
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT ve Moonpay ile Kredi Kartları
Blok Zincir Ethereum
Minimum Yatırım Yok
Maksimum Yatırım Yok

Kripto varlıklar oldukça dalgalı bir piyasa içerisinde bulunan, düzenlenmemiş ve merkeziyetsiz yatırım varlıklarıdır. Kullanıcıların yatırımları üzerinde Türkiye Cumhuriyeti’nin veya Avrupa Birliği’nin herhangi bir koruması yoktur.

Özet

Spongebob token kripto sektörüne oldukça hızlı bir giriş yaptı. Meme coinlerin son aylardaki yükselişine yeni bir yüz olarak katılan $SPONGE, her geçen gün popülerliğini artırmaya devam ediyor. Erken yatırım yapanlar için çoktan ciddi miktarlarda kazançlar elde ettiren bu tokene önümüzdeki günlerde neler olacağı belirsiz.

Ancak, yatırım yapmak isteyenler için detaylı bir şekilde nasıl satın alabileceğinizi açıkladık. Nasıl satın alabileceğiniz konusu dışında Spongebob nedir ve vizyonları neler olduğundan bahsettik. Eğer siz de Web3 cüzdanınız için yeni yatırımlık meme coin arıyorsanız $SPONGE’a bir şans verebilir ve portföyünüzde böylesine eğlenceli bir coine yer verebilirsiniz.

AiDoge (AI) - Meme Oluşturma Platformu

Puanımız

AiDoge
 • Yapay Zeka ile Meme Oluşturun & Paylaşın
 • AI Odaklı Kripto Sektörünün En Yeni Meme Coini
 • Ön Satış Başladı - aidoge.com
 • Token-Temelli Kredi Sistemi
 • Günlük Ödüller İçin $AI Tokeni Stake Edin
AiDoge
Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Logo

Kripto varlıklar oldukça dalgalı bir piyasa içerisinde bulunan, düzenlenmemiş ve merkeziyetsiz yatırım varlıklarıdır. Kullanıcıların yatırımları üzerinde Türkiye Cumhuriyeti’nin veya Avrupa Birliği’nin herhangi bir koruması yoktur.

Spongebob Token Sıkça Sorulan Sorular

Spongebob token nedir?

Spongebob tokene yatırım yapmalı mısınız?

Spongebob güncel fiyatı nedir?