Business2Community olarak, Smog Token fiyat tahmini üzerine konuşacağız. Son birkaç yıl içerisinde kripto para sektörü tekrardan meme tokenlerin etkisi altına girmeye başladı.

Doge ile başlayan bu serüven, günümüzde Myro ve Sponge token ile devam ediyor. Şimdi ise sırada $SMOG Token var ve Airdrop etkinliği için kayıtlar başladı. Özellikle bu tarz meme coinlerin erken yatırımcısını kazanç açısından mutlu edebildiğini söyleyebiliriz.

Smog Token, tıpkı Myro ve Sponge gibi topluluk odaklı ortaya çıkmış bir Solana tabanlı meme token projesidir. Projeyi ortaya çıkartan ekip Web3 uzmanlarından oluşuyor ve Airdrop etkinliği hazırlığı içerisindeler.

Token’i yaratan ekibin amacı kendi deyimleri ile tüm meme coinler arasından en iyisi olabilmek. Dahası, lansmandan itibaren %3000 artış göstererek, Myro, Bonk ve Pepe Coin’den çok daha iyi bir başlangıç yapmayı başardılar.

Peki bundan sonra ne olacak? Gelin şimdi bu sorunun cevabı için makalemizin detaylarına göz atalım.

Smog Token Fiyat Tahmini – Özet

  • 2024: Lansman sonrasında Smog Token fiyatı ciddi bir şekilde yükselerek %3000 oranında artış gösterdi. 2024 yılı boyunca tokenin popülerliği fiyat artışıyla birlikte artmaya devam ederse hiç şüphesiz 0.1 doları görebiliriz. Anlık olarak $SMOG, 0.048 dolardan işlem görüyor. Bu yıl beklenen yükseliş gecikirse en düşük fiyat olarak 0.034 doları görebilmek mümkün.
  • 2025: Bir meme token’in ani yükselişi topluluk içerisinde heyecan uyandırır ve çok sayıda yeni yatırımcıyı kendisine çeker. Eğer süreç dışarıdan durumlar ile baltalanmazsa SMOG fiyat tahmini için 0.3 dolara uzanan çok ciddi bir yükselişe şahit olabiliriz. Aynı şekilde potansiyel bir düşüş için de çoğu kripto para uzmanı 0.081 dolarlık  bir düşüş oranını öngörmekte. Ancak Airdrop ve mümkün olursa borsalardaki listelemeler fiyatı yukarı bazlı tırmanması için zorlayacaktır. Genelde bu tarz meme coinlerde olumlu haberler fiyatı ciddi anlamda arttırabiliyor.
  • 2030: Smog Token veya diğer çoğu meme tokenin 1 dolara ulaşabilmesi için kripto paraların dünya çapında yaygınlaşması gerekiyor. Özellikle gündelik yaşamda kullanım açısından yaygınlık ne kadar artarsa, tüm coinlerin fiyatı da aynı şekilde yükselir. Böyle bir atmosferde Smog Token fiyat tahmini açısından potansiyel olarak en yüksek 0.80 veya $1 ulaşabilir. Aynı şekilde, minimum olarak 0.30 dolara kadar ciddi bir gerileme görülebilir. Bu tarz düşüşler kripto paraların doğasında olduğu için yükselişler kadar düşüşleri de hesaba katmak gerekiyor. Tabii ki düşüşlerin sebebi olarak kripto paranın nasıl yönetildiği veya herhangi bir skandalın olup olmadığı takip edilmelidir.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

$SMOG Fiyat Geçmişi

Smog Token fiyat tahmini yapmak istiyorsak kendimize istatistik olarak geçmiş zamanları kaynak almamız gerekiyor. $SMOG, Solana tabanlı Jupiter merkeziyetsiz borsası (DEX) 7 Şubat’ta piyasaya sürüldü.

Kısacası daha yeni ortaya çıkmış bir proje olduğundan bir fiyat geçmişi bulunmuyor. Yine de elimizde 48 saatlik geriye dönük çok önemli fiyat verileri bulunuyor. 

Öncelikle sizleri lansman gününe yani 7 Şubat’a götürmek istiyoruz. Lansman başladığı zaman erken yatırımcılar için alım fırsatı hali hazırda açık durumdaydı.

Anlık olarak ilk saatlerde Smog Token fiyat geçmişi 0.0019 dolar üzerinden işlem gördü. Birkaç saat sonrasında fiyat ani bir sıçrayış göstererek %795 arttı ve 0.016 dolar değerine yükselmeyi başardı. Bu yükseliş $SMOG’un, diğer meme coinler Myro ve Pepe Coin’den çok daha iyi bir başlangıç yaptığını gösteriyor.

Smog Token Fiyat Tahmini

Lansmandan tam bir gün sonra, yani 8 Şubat’ta, Smog Token fiyatı tüm hızla artmaya devam etti. Ancak artış hızı lansmandan sonraki saatlerde olduğu kadar keskin değil. İlk başta bahsettiğimiz 0.016 dolarlık fiyat 8 Şubat’ta 0.030 dolara kadar yükselerek %82’lik bir artış gösterdi. 

Araştırmamızı yaptığımız saatlerde yani 9 Şubat 14:00 itibariyle Smog Token fiyatı durmaksızın artış göstermeye devam ediyor. Aradan geçen 12 saatten sonra fiyat 0.030 dolardan %92 yükselerek 0.053’e ulaştı. Görmüş olduğunuz gibi, Smog Token fiyat geçmişi kısa bir süreyi içermesine rağmen yükselişler gerçekten yatırımcısını mutlu etti.

Önümüzdeki günlerde durum fiyat açısından nasıl olur ve yükseliş devam eder mi gibi sorulara net cevaplar vermek çok zor. Ancak, hızlı yükseliş muhtemelen kripto para topluluğunda duyulacak ve ses getirecektir. Bu da popülerliğin artışı ve daha fazla yatırımcının $SMOG satın almasını sağlayacaktır.

Smog Token Fiyat Tahmini 2024

Solana blok zincirinde yer alan diğer meme coinlerden olan Bonk ve Sponge’u duymuş olabilirsiniz. Bu meme coinler tıpkı Smog Token gibi bir başlangıç yaparak değerlerini ciddi oranda katlamışlardı.

Smog Token da benzerliği nedeniyle bu başarılı meme coinlerin Web3 uzmanları tarafından hazırlanmış olabilir.

Smog Token fikri ilk ortaya çıktığında geliştiricileri toplamda 3 aşamadan oluşan bir yol haritası sundular. Yol haritasının ana odak noktası Airdrop etkinliği olarak ön plana çıkıyor.

Tüm bu süreç başarılı bir şekilde yürütülürse, $SMOG Token’in fiyatı 0.1 dolara kadar yükselebilir. 9 Şubat 2024 itibariyle Smog Token 0.058 dolarlık bir değere sahip. 

Ancak, bu yükseliş her zaman kesintisiz bir şekilde devam etmeyecek. Muhtemelen 2024 yılı içerisinde 0.034 dolara kadar bazı küçük düşüşler görebiliriz. Ek olarak, lansmandan sonraki günlerde fiyatın %3200 arttığını da hatırlatmak isteriz.

Airdrop sistemine dair detaylı bilgi için Smog Token websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Smog Token Fiyat Tahmini 2025

Smog Token bu hızlı yükselişini sürdürürse tıpkı Doge’de olduğu gibi geniş topluluklara sesini duyurabilir. Bildiğiniz gibi Doge’nin fiyat yükselişi genellikle sosyal medya ile paraleldi.

Smog Token’in geliştirici ekibi de toplam arzın %50’lik kısmını pazarlamaya ayırmış durumda. Pazarlama kampanyaları iyi yürütülür ve token farklı kitlelere ulaşırsa, fiyat yükselişi hız kesmeden devam edecektir.

Çoğu uzman 2025 yılı içerisinde Smog Token fiyat tahmini için 0.3 dolarlık bir artış ön görüyor. Aynı şekilde, düşüş potansiyeli için de minimum 0.081 dolar değerlerini görebiliriz.

2025 yılı içerisindeki diğer önemli faktörler ise adil lansman ve 10.000 sadık topluluk üyesi oluşturmak için oluşturulan Airdrop’tur. Airdrop ile birlikte kendi topluluğunu oluşturmayı hedefleyen Smog Token, görünürlüğünü bu şekilde arttırmayı başarabilir.

Görünürlük ve kitlenin yükselmesi de daima yeni yatırımcıyı projenin üzerine çekecektir.

Smog Token Fiyat Tahmini 2030

İster Smog Token isterseniz de başka bir kripto parayı takip ediyor olun, 2030 yılı oldukça kritik bir zaman dilimidir. Çünkü gelecek ile birlikte kripto paraların insanlık üzerindeki etkisi ciddi anlamda ön plana çıkabilir.

Yapılan bazı araştırmalara göre blok zincir pazarının 2030 yılında 469.49 milyar dolara kadar büyümesi bekleniyor. Bu büyüme özellikle günlük yaşama yansıdığı takdirde kriptolar milyonlarca yeni insana rahatlıkla ulaşabilir.

Büyüme gerçekleşir ve kripto paralar gündelik yaşamda her alanda kullanılmaya başlanırsa, $SMOG fiyatı da Dogecoin’e yaklaşacaktır. Uzmanlar 2030 yılında Smog Token fiyat tahmini için 0.80 dolar veya 1 dolarlık kesin bir artış öngörüyorlar.

Her ne kadar bu tarz meme coinler için 1 dolar zor bir hedef olsa da imkansız sayılmaz. Airdrop etkinliği ile birlikte topluluk oluşturulabilir ve sosyal medyayı güçlü şekilde kullanılırsa 1 dolarlık hayale ulaşılabilir.

Smog Yol Haritasi

Smog Token’in Potansiyel En Yüksek ve En Düşük Seviyeleri

Aşağıdaki tabloda Smog Token’in 2030 yılına kadarki en yüksek ve en düşük fiyat potansiyellerini görebilirsiniz:

Yıl En Yüksek En Düşük
2024 0.10 $ 0.034 $
2025 0.30 $ 0.081 $
2026 0.25 $ 0.049 $
2027 0.091 $ 0.056 $
2028 0.21 $ 0.058 $
2029 0.59 $ 0.15 $
2030 0.80 $ 0.29 $

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Smog Token Nedir?

Makalemizin buraya kadarki kısmında, Smog Token fiyat tahmini ve geçmişi üzerine detaylı araştırmalarımızı sizlerle paylaştık. Şimdi hep birlikte çoğu yeni yatırımcının merak ettiği Smog Token nedir, nasıl satın alınır sorusuna cevap verelim. 

Smog, Solana blok zinciri üzerine inşa edilmiş olan ve topluluk desteği ile büyümeyi amaçlayan bir meme coindir. Projenin geliştirici ekibi kendilerine örnek olarak Bonk, Myro ve dogwifhat gibi son derece başarılı olmuş meme tokenleri almaktadır.

Üstelik lansman sonrası çıkış fiyatına baktığımızda meme coin pazarındaki çoğu projeden daha iyi çıkış yapmayı başardıklarını söyleyebiliriz. Özellikle “Tüm Zamanların En Büyük SOL Airdrop’u” sloganıyla pazarlama yaptıkları için topluluk kendiliğinden oluşmaya başladı.

Hedefledikleri gibi Airdrop etkinliğini başarıya ulaştırabilirlerse topluluğun katılımı konusunda da önemli bir adım atmış olacaklar. Smog projesinin ana odak noktalarına baktığımızda sosyal medya etkileşimi ve staking gibi çok basit bir sistem ile karşılaşmaktayız.

Çoğu meme coin’de olduğu gibi Smog da kendi topluluğunu kurmak için Airdrop ile görev tamamlama sistemi sunmaktadır.

Bir diğer önemli nokta, Smog Token projesinin arkasındaki anonim grubun daha önce başarılı olmuş bazı meme coin projelerinde yer almış olabileceğidir.

Önümüzdeki günlerde ne olur tahmin etmek çok zor. Ancak, Solana merkezli DEX Jupiter’in işlem hacmi açısından kısa süreli de olsa Uniswap’ı geride bırakması, meme coinlerin ekosistemi açısından oldukça önem arz ediyor.

Özellikle buna benzer senaryoları Bonk ve Sponge token’da gördüğümüzü düşünürsek $SMOG’un gelecek vaat ettiğini kolaylıkla söyleyebiliriz.

Tokenomik Yapısı

Smog Token’ın uzun vadede tokenomik yapısını oluşturan maddelerin başında Airdrop ve pazarlama gelmektedir. Projede toplam arz 1,4 milyar olarak belirlenmiş olup, bu miktarın büyük çoğunluğu topluluğu geliştirmek için ayrılmış durumdadır.

İşte Smog Token teknik döküman içerisinde yer alan tokenomik yapının detayları:

  • Arzın %50’si pazarlama çalışmaları için ayrılmıştır.
  • Arzın %35’i airdrop etkinliğine katılanlar için tahsis edilmiştir.
  • Arzın %10’u CEX lansmanları
  • Arzın %5’i DEX lansmanı için likidite olarak ayrılmıştır.

Smog Token TR Tokenomik

Gördüğünüz gibi Smog Token’in ana önceliği pazarlama ve başarılı bir Airdrop etkinliği yürütmek. Umuyoruz ki pazarlama için ayrılan bu token miktarını hesaplı bir şekilde kullanabilirler ve topluluğun büyümesini hızlandırabilirler.

Smog Token Airdrop

Smog Token fiyat tahmini verilerine baktığımıza göre airdrop konusuna da değinelim. Projenin geliştirici ekibi projenin ismini hiç şüphesiz oluşturdukları özel Airdrop fırsatı ile duyurdular.

Airdrop’un asıl amacı “The Dragon’s Court” adıyla  bilinen sağlam bir kripto para topluluğu oluşturmaktır.

Bu misyonu tamamlayabilmek için ekip, toplam arzın pazarlama için %50’sini yönetecek ve kullanacak. Zealy aracılığı ile sunulan çeşitli oyunlaştırılmış görevler ile birlikte isteyen herkes Airdrop’a katılabiliyor.

Airdrop için ayrılan arz miktarı ise %35 olarak belirlenmiş durumda. Bu miktar, toplam arz olan 1.4 milyar token göz önüne alındığında, gerçekten oldukça yüksek. Dağıtılan tokenlerin fazla olması çok sayıda topluluk üyesinin görev yapmasına olanak tanıyacaktır.

Özellikle Airdrop için kullanılan görevler sosyal medya etkileşimini arttırdığı için topluluğun büyümesi de aynı şekilde hızlanacaktır. Meme coin endüstrisinde popülerlik, istikrarlı bir fiyat yükselişi için kritik bir etkendir.

Peki tarihi olarak nitelendirilen Smog Token Airdrop’una nasıl katılabilirsiniz gelin biraz daha yakından bakalım.

Airdrop’a Nasıl Kayıt Olunur?

Smog Token, Airdrop etkinliği için duyuru başlattığında Solana’daki en büyüklerden biri olacağı açıklandı. Üstelik katılmak için tek yapmanız gereken $SMOG satın alıp cüzdanınızda tutmak ve çeşitli görevleri yerine getirmektir.

Şimdi gelin adım adım Smog Airdrop’una nasıl kayıt olabileceğinizden bahsedelim.

Öncelikle Smog Token’a sahip olmak istiyorsanız Solana uyumlu Phantom veya benzer bir kripto para cüzdanına ihtiyacınız olacak. Smog Token web sitesine giriş yaparak “Airdrop” düğmesine tıklamalısınız. Buradan sonra site sizi Zealy.io’ya yönlendirecektir ve bazı doğrulamalar yapmanız gerekecektir.

Cüzdan bağlama ve onaylama işlemleri tamamlandıktan sonra resmi olarak Airdrop’a kayıt olacaksınız. Ancak tüm süreç bununla bitmiyor. Artık günlük, haftalık ve aylık görevleri yaparak XP toplamalı ve topluluğun bir parçası olmalısınız.

XP toplamak için yapmanız gerekenler Smog Token Telegram, Twitter ve benzeri sosyal medya hesaplarını takip etmektir. Görmüş olduğunuz gibi bu işlemler oldukça kolay görevlerdir ve çok fazla vaktinizi almaz.

Görevlerin sosyal medya ağırlıklı olması projeye yeni yatırımcıları çekmek için gerekli olan topluluğun oluşmasını da sağlayabilir.

Ek olarak ne kadar çok görev yaparsanız, o kadar çok XP elde edebilirsiniz. Bu XP’lerinizi “Leaderboards” sayfasına girerek görebilir ve diğer topluluk üyeleriyle yarışabilirsiniz.

$SMOG geliştirici ekibi liderlik tablosunda üst sıralarda yer alanlar için ekstra ödül olarak “SMOG yağmuruna tutulacağını” belirtmektedir.

Smog Token ve Diğer Meme Coinler

Makalemizin ilk başından başlayarak Smog Token fiyat tahmini ile BONK ve SPONGE ile benzerliklerinden sıklıkla bahsettik. Bilmeyenler için, Bonk tıpkı Smog gibi Solana tabanlı olarak piyasaya sürülmüş bir meme coindir.

Çıkış yaptığı ilk günden itibaren %1.374’lük bir ralliye imza atmıştır. Ayrıca 51 milyon dolarlık devasa bir piyasa değerine ulaşmış olduğunu da hatırlatmak isteriz. Bir benzer yükseliş de 2 milyon dolardan 100 milyon dolara Sponge’da yaşanmıştı.

Aynı şekilde, Smog Token da piyasaya sürüldüğü an 2 milyon dolarlık piyasaya değerine sahipti. Üstelik lansmandan sadece birkaç gün sonra %3000’den fazla bir artışla adeta rekor kırdı.

Smog Token’ın az önce bahsettiğimiz başarılı diğer meme coinlerden çok daha iyi bir başlangıç yapmış olduğunu da ekstra olarak belirtmek isteriz.

Uzun vadede Sponge gibi 50 kat artışla 100 milyon dolarlık bir piyasaya değerine ulaşması pek de imkansız değil. Özellikle Airdrop etkinliğinin token popülaritesini arttıracağını düşünürsek, Smog için gelecek oldukça parlak olabilir. Çünkü Airdrop için puan toplama sistemi genellikle sosyal medya ağırlıklı.

Sosyal medya hesaplarını takip etme ve farklı kitlelere ulaşmak görevlerin ana odak noktası olunca inanılmaz bir kitleye de ulaşılmış oluyor. Tabii ki önemli olan bu kitleyi elde tutabilme ve yeri geldiğinde yönlendirebilmektir. Umuyoruz ki pazarlama ve Airdrop için ayırdıkları arz miktarını iyi değerlendirebilirler.

Smog Token Nasıl Satın Alınır?

Smog Token ile ilgili neredeyse merak ettiğiniz tüm soruları cevapladık. Makalemizin sonuna yaklaşırken şimdi Smog Token nasıl satın alınır sorusunu oldukça kısa adımlarla açıklayacağız.

1. Solana Uyumlu Cüzdanınızı Ayarlayın

$SMOG, Solana blok zincir üzerinde inşa edilmiş bir meme coin olduğu için Phantom veya Trust Wallet gibi bir cüzdana ihtiyacınız olacak. İki cüzdanı da tarayıcı üzerinden rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Smog Token nasil satin alinir - Birdeye

2. $SMOG Satın Alın

Smog Token’i SOL, ETH veya USDT gibi kripto paralar ile satın alabilmeniz mümkün. Bunun için, Binance‘dan istediğiniz kripto parayı satın alıp Phantom veya Solana uyumlu cüzdanınıza transfer edebilirsiniz. 

Tüm bu işlemlerden sonra Smog Token resmi web sitesine gidip “Smog Satın Al” butonuna tıklarsanız platform sizi Birdeye DEX’e yönlendirecektir. Birdeye’da sağ üst tarafta yer alan “Connect Wallet” düğmesi üzerinden kullandığınız cüzdanı borsaya bağlayın ve tokeni satın alın.

3. Airdrop’a Kayıt Olun

Smog Token nasıl satın alınır sorusuna cevap verdiğimize göre artık Airdrop’a katılmaya hazırsınız demektir. Zealy’deki Smog topluluğuna katılıp günlük, haftalık ve aylık görevleri yaparak puan toplamaya başlayabilirsiniz.

Ne kadar çok puan toplarsanız, Airdrop liderlik tablosunda yükselebilir ve daha fazla ödül kazanabilirsiniz. Görevlerin sosyal medya ağırlıklı olduğunu ve son derece basit olduğunu ayrıca hatırlatmak isteriz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Smog Token Fiyat Tahmini – Sonuç

SMOG Token, Solana blok zincir üzerindeki en büyük Airdrop’u gerçekleştirmek için hazırlık yapıyor. Tüm bu pazarlama iddiaları her ne kadar ilgi çekici olsa da, bir yatırımcının kendi araştırmasını yapıp gerçekçi bilgiye ulaşması oldukça önemlidir.

Biz de, Smog Token fiyat tahmini başta olmak üzere sunmuş olduğu tüm özellikleri tek tek inceledik. 

Ek olarak, Smog Token nedir gibi projenin detaylarını içeren soruları da net bir şekilde cevaplayarak sizlerle paylaştık. $SMOG fiyat açısından lansman sonrasında %3000’lük tarihi bir artışla erken yatırımcısını oldukça sevindirdi.

Üstelik bu fiyat artışı 48 saat içerisinde gerçekleşti. 7 Şubat itibariyle 0.022 dolar olan lansman fiyatı yaşanan artış ile birlikte 0.073’e ulaşmayı başardı.

Yine de söz konusu meme coinler ve genel olarak kripto para sektörü olduğunda temkinli davranmak gerekiyor. Her projeye körü körüne inanmaktan ziyade projenin asıl amacını anlayıp yatırım yapmak gereksiz para kayıplarınızı önleyecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Smog Token nedir?

Smog Token’in geleceği ne olur?

Smog Token nasıl satın alınır?

Smog Token Airdrop’u nasıl alınır?