pepe coin nedir

Business2Community olarak PEPE Coin yorum, piyasa beklentileri ve geleceği hakkında bilgi vereceğiz. Coin, yatırımcıların ilgiyle takip ettiği en dikkat çekici meme coinlerden biridir. Aşağıda coinin güncel fiyat istatistiklerini ve coinin geleceğini incelediğimiz analizleri bulacaksınız.

Piyasada işlem gören pek çok farklı meme coin vardır. Bu, yatırımcıların portföyleri için satın alacakları coinleri değerlendirmesini zorlaştırabilir. PEPE, 2024‘ün ikinci çeyreğinde en heyecan verici kripto paralarından biri haline geldi. Piyasaya sürülmesiyle fiyatı hızla patladı. Mayıs ayında en çok işlem gören kripto para birimlerinden biri haline geldi. PEPE’nin fiyatı, o zamandan bu yana dalgalı olsa da kullanıcı sayısı etkileyici olmaya devam ediyor. 

PEPE’nin fiyatının düştüğü dönemler, potansiyel yatırımcılar için giriş fırsatı niteliği taşır. Bir meme parasına yatırım yapmayı düşünüyorsanız, PEPE token ilginizi çekebilir. Yatırımınızı yapmadan PEPE coin yorum yazımızı okuyarak sağlam adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Pepe Coin Hangi Borsada Yer Alır?

Pepe Coin, merkezi (CEX) ve merkeziyetsiz (DEX) borsalarda alım satım olanağına sahiptir. Resmi web sitesine göre PEPE’nin bulunduğu borsalar aşağıda yer alır. Binance ve OKX borsalarını kullanarak güvenli ve hızlı yatırım yapabilirsiniz.

 1. Binance: En büyük kripto borsalardan biridir. Geniş bir kripto varlık listesi sunar.
 2. OKX: Hong Kong merkezli kripto para borsasıdır. Vadeli işlemler ve opsiyonlar gibi türev ürünleri de içeren çeşitli ticaret seçenekleri sunar.
 3. Crypto.com: Kripto para cüzdanları, kartlar ve çeşitli kripto hizmetleri sunan platformdur. 
 4. MEXC: Asya merkezli kripto para borsasıdır. Spot ve vadeli işlemler gibi çeşitli ticaret seçeneklerine izin verir.
 5. Uniswap: Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolüdür. 
 6. Gate.io: Çeşitli kripto para birimlerine ve ticaret çiftlerine erişim sağlayan kripto para borsasıdır.
 7. Paribu: Türk lirası ile kripto para ticareti yapma imkânı sunar.
 8. CoinEx: Çeşitli kripto varlıkları destekler.
 9. Bybit: Vadeli işlemler odaklı bir kripto para borsasıdır.
 10. Gemini: ABD merkezli, lisanslı kripto para borsasıdır.
 11. KuCoin: Çeşitli kripto varlıkları ve ticaret çiftlerini destekler.
 12. Huobi: Singapur merkezli bir kripto para borsasıdır.
 13. Bitget: Vadeli işlemlere odaklanan kripto para ticaret platformudur.
 14. Bingx Japan: Japonya merkezli bir kripto para borsasıdır.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

PEPE Coin Nedir?

Pepe Coin, Ethereum blok zinciri teknolojisine inşa edilmiş, merkeziyetsiz bir yapıya sahip popüler bir meme coindir. Token, Pepe the Frog karakterinden esinlenerek yaratılmıştır.

PEPE madeni parasının resmi web sitesi onu “var olan en unutulmaz meme madeni parası” olarak tanımlar. PEPE’nin kendine özgü bir değeri olmadığını ve meme paralar gibi herhangi bir finansal getiri beklentisi sunmadığını unutmamak önemlidir. Pepe ekibine göre yeni meme coin, sadece eğlence amaçlıdır.

Eğlence amaçlı coinler, kripto para birimleri dünyasında yeni değildir. Geçmişte hiçbir doğal değeri ve finansal beklentisi olmayan birçok meme token ortaya çıktı. Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve Floki Inu (FLOKI) gibi çok sayıda meme coinini duymuş olabilirsiniz. 

pepe coin

Son zamanlarda meme paraları kripto para dünyasında sıcak bir konu haline geldi. Fayda odaklı geleneksel kripto para birimlerinin aksine meme paralar viral olmayı hedefler. Meme kültürü, ünlü internet meme karakterleri ile yayılır. 

Meme kripto paralar, esprili ve neşeli bir temaya sahiptir. Kripto para dünyasıyla dalga geçen bir hiciv biçimi olarak gelişirler. Birçok meme coin şaka olarak başlayan coinlerden bazıları ciddi değer kazandı ve ciddi yatırımcıların ilgisini çekti. Pepe de bu meme coinlerden biridir.

Kurbağa Pepe Karakteri ile Bağlantısı

PEPE coin, meme karakterlerin viral gücünden yararlanırken arkasındaki ekip, Matt Furie’nin yarattığı ünlü internet meme karakteri Kurbağa Pepe ile hiçbir ilişkisi olmadığını açıkça belirtir. Matt Furie, eserinin ticari kullanımı için yasal tazminat talep etme hakkına sahip olmasına rağmen tokenin geliştiricilerine karşı telif hakkı talep etmedi.

Kurbağa Pepe, sanatçı Matt Furie’nin ilk kez 2005 yılında yayınlanan çizgi romanı “Boy’s Club” için yarattığı bir çizgi film karakteridir. Barışçıl ve iyi huylu bir kurbağa olarak nitelendirilen Pepe, popüler bir internet meme karakteri haline geldi ve çeşitli sosyal medya platformlarında geniş çapta paylaşıldı.

PEPE kripto parasının amacı, kripto pazarındaki sevilen ve tanınır bir kripto olup saygı görmek. Piyasaya sürülen PEPE meme parası hızla ilgi ve popülerlik kazandı. Piyasaya sürülmesiyle birkaç hafta içinde Pepe’nin piyasa değeri 420 milyon doları aştı ve piyasa değerine göre ilk 100 coin arasında yer aldı.

PEPE token, aralık ayı itibarıyla Huobi, Binance ve OKX gibi büyük borsaların yanı sıra Uniswap gibi merkeziyetsiz borsalarda da işlem görmeye başladı. 

Avantajları

 • Merkeziyetsiz yapısı
 • Ethereum’dan gücünü alan bir ERC-20 tokeni olması
 • İnternette geniş çapta benimsenen bir meme karakterinden esinlenerek hazırlanması
 • Merkezi ve merkeziyetsiz birçok borsada listelenmesi
 • İşlem vergisinin olmaması
 • Arkasında bulunan güçlü topluluk
 • 150 binden fazla cüzdanda yer alması

Dezavantajları

 • Volatilitesinin yüksek olması
 • Pump ve dump stratejilerine açık olduğu yönünde yapılan haberler
 • Belirli bir yol haritasına ve ekibe sahip olmaması
 • Henüz büyük hacimlerde işlem görmemesi sebebiyle likidite sorunu
 • Yeni bir coin olması sebebiyle gerçek değerinin tam olarak anlaşılamaması

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Pepe Coin Özellikleri

Pepe Coin, deflasyonist mekanizma, yeniden dağıtım sistemi ve vergisizlik politikası gibi ayırt edici özellikleriyle kendisini meme coinlerden ayırır. Özellikler tokeni, meme coinlerden farklı kılmakla kalmaz. İstikrarına ve uzun vadeli başarısına da katkı sağlar. Coinin özelliklerini sıraladığımızda şu şekildedir:

 • Meme kültürünün çekiciliğinden yararlanan Pepe token, sahiplerine benzersiz bir kullanıcı deneyimi sunmak için blok zinciri teknolojisinden yararlanır. Gücünü Kurbağa Pepe karakterinin popülaritesinden alır.
 • Topluluk odaklı coin, çevrimiçi toplulukların ilgisini çeker. İnternet kültürünün kolektif gücünden yararlanıp kullanıcılara eğlenceli bir dijital para birimi sunar.
 • Pepe, Ethereum blok zincirine inşa edilmiş bir ERC-20 tokenidir. Ethereum ağının güvenliğinden ve güvenilirliğinden yararlanır. Bu, çeşitli merkeziyetsiz uygulamalar (dApp’ler) ve cüzdanlarla uyumluluğu mümkün kıldığı anlamına gelir.
 • PEPE’nin en önemli özelliklerinden biri deflasyonist mekanizmasıdır. Her işlemde tokenlerin küçük bir yüzdesi yakılır ve zamanla toplam arz azalır. Bu, coinin değerinin artmasına yardımcı olur. Onu potansiyel yatırımcılar için daha çekici hale getirir.
 • Pepe coin, her işlemin bir kısmının mevcut token sahiplerine dağıtılır. Buna, yeniden dağıtım sistemi adı verilir. Tokeni uzun vadeli olarak cüzdanda tutma ve yatırımı teşvik eden bir sistemdir. Satın aldığınız tokenleri tutarak uzun vadede kripto para yatırımı yapmak istiyorsanız makalemize de göz atabilirsiniz.
 • Vergisizlik politikası, kullanıcıların ek ücret ödemeden alım satım yapmasını sağlar.
 • Pepe, topluluk katılımı ve gelişimine odaklanır. Projenin arkasındaki ekip, sosyal medya platformları ile kullanıcılarla düzenli olarak etkileşim kurar. Projenin ilerleyişi hakkında güncellemeler sağlayarak güçlü ve destekleyici bir topluluk oluşturmayı hedefler.
 • Pepe meme coinin tokenomiği, basit ve şeffaf bir yapıya sahiptir. Projenin şeffaflığa önem vermesi, onu meme coinleri arasında öne çıkarır. 
 • Toplam arzı 420 trilyon 690 milyar PEPE tokenidir. Lansman sırasında, projenin tokenlerinin %93,1’i bir likidite havuzundaydı ve kalan %6,9’u gelecekte kullanılmak üzere çoklu imza cüzdanına tahsis edildi.
 • Topluluk oluşturmaya olan bağlılığı, uzun vadeli başarısına katkı sağlar.
 • Dolaşımdaki 420 trilyon PEPE arzıyla token, 688 milyon 163 dolar piyasa değerine sahiptir.

Pepe Coin Ne Zaman Çıktı?

Pepe Coin, hızla popülerlik kazanarak en aktif şekilde işlem gören kripto para birimlerinden biri haline geldi. 

Piyasaya sürülmesinden sadece iki hafta sonra değeri %525 oranında arttı. Shiba Inu ve Dogecoin gibi daha köklü meme coin rakiplerini bile geride bırakarak dikkate değer bir büyüme elde etti.

Pepe Coinin Hedefleri

Tokenin tam olarak bir yol haritası bulunmasa da hedefleri konusunda önemli ilerleme kaydetti. Coin, çoğu kilometre taşını elde etti. 150 binden fazla cüzdanda yer alır. Binance ve Bybit gibi büyük borsalarda listelendi.

Lansman sırasında Pepe Coin yol haritasının üç aşaması vardı. İlk aşama, coinin piyasaya sürülmesine ve Twitter’dan tanıtılmasına odaklandı. İkinci aşama, topluluk ortaklıklarına ve birinci kademe merkezi kripto para borsalarında (CEX’ler) listelenmeye odaklandı.

Pepe Coinin Hedefleri

Üçüncü aşamada ise bir Pepe Akademisi kurulacak ve Pepe ürünleri tanıtılacak. Açıklanan yol haritasının da üç aşaması var. Analistler, aşamaların odak noktalarını daha belirsiz olarak nitelendirir. Yeni ilk aşama “Meme”, yeni ikinci aşama “Vibe and HODL” ve yeni üçüncü aşama “Meme Takeover” ismine sahiptir.

Pepe coin, ilk lansman planlarının birinci ve ikinci aşamalarını başarıyla tamamladı. Bunlar CoinGecko ve CoinMarketCap listelemelerinin güvence altına alınmasına ve topluluk ortaklığının desteklenmesiydi.

Bir sonraki aşama, Pepe tokenin meme coin ortamındaki varlığını daha da güçlendirecek olan ürünler olan Pepe Academy’e ve Pepe Tools’a yöneliktir.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Pepe Coin Vs. Pepe Coin 2.0

Pepe 2.0, orijinal Pepe coin (PEPE) projesinde kara listeye alınan kişilerin oluşturulduğu söylenen bir meme coindir. Resmi olarak, Pepe ve Pepe 2.0 rakiptir ve iki projenin birbiriyle hiçbir ilgisi yoktur.

Vergisiz olan orijinal Pepe tokenin aksine, Pepe 2.0 işlemleri %1 işlem vergisi taşır. Vergi, Pepe 2.0’ın pazarlama, likidite ve topluluk geliştirme projeleri için kullanılır.

Pepe hakkında daha fazla bilgi almak için projenin Telegram kanalına üye olup, onu X (Twitter)’de takip edebilirsiniz.

Pepe Coin (PEPE) Fiyat Analizi

Token, piyasaya sürülmesiyle birçok kriptoyu geride bıraktı. Bu zamanlardan beri fiyat hareketleri, kripto piyasasının geri kalanıyla aynı ritme oturdu.

İlk parlak başlangıç, birçok yatırımcının Pepe Coin’in tekrar yükselip yükselmeyeceğini merak etmesine sebep oldu. Başta bir avuç balina, arzın büyük bir kısmını kontrol ettiği için Pepe eleştirilse de sorun çözüldü.

Pepe, temmuz ve ekim ayları arasında düşüş eğilimli bir kanaldaydı ve 0,0000006000 dolarda destek oluşturdu. 21 Ekim’de bu kanaldan çıktı ve hızla 0,000001 dolar işaretinin üzerine çıktı.

Pepe Coin (PEPE) Fiyat Analizi

0,000001 doların, Pepe için güçlü bir destek olup olmadığı henüz bilinmiyor. Değilse ve Pepe bunun altına düşerse, destek seviyesi olan 0,0000006 dolara geri dönebilir.

Pepe’nin fiyatı ilk günlerinde kripto paranın borsalarda listelenmesine bağlıydı. İlk günlerden bu yana ve artan sayıda sahip olmasına rağmen Pepe, Bitcoin’in hareketiyle aynı zamana denk gelen son fiyat artışına rağmen düşüş eğilimini sürdürdü.

Bitcoin tırmanmaya devam ederse ve özellikle 45 bin dolar sınırını aşabilirse Pepe’nin yılı 0,000002 doların üzerinde bitirmesi beklenebilir.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Pepe Coin Fiyat Tahmini – 2024

Pepe Coin yol haritasına bakıldığında, geleceğinde çok fazla somut bir şey yok gibi görünür. Bu, fiyat potansiyelini sınırlar. X’de 500 binden fazla takipçisi olan büyük bir topluluğa sahip olduğu düşünüldüğünde, meme coinler arasında öne çıkar. Meme coinler, topluluklar arkalarında toplandığında fiyatlarında patlama potansiyeli taşır.

Pepe’nin sıçrama yaparak tüm zamanların en yükseğine (ATH) ulaştığı Binance borsa listelemesinde gördüğümüz gibi 2024’teki büyük bir duyuru, Pepe’nin patlamasına ve yeniden yeni bir ATH’ye ulaşmasına yardımcı olabilir. Bunun gerçekleşmesi durumunda, Pepe fiyat tahminleri 2024 yılı sonuna kadar en yüksek 0.0000032 dolar seviyelerini gösterir.

Pepe Coin Geleceği Ve Fiyat Tahminleri 2024 – 2025 – 2030

Pepe’nin geleceğine baktığımızda kripto para büyümek için sağlam bir konumda yer alır.

Tokenin fiyat geçmişi, PEPE fiyatının önümüzdeki yıllarda yeni zirveler kaydedebileceğini gösterir. Uzun vadeli fiyat tahminlerine göre kripto endüstrisinin önümüzdeki yıllarda olumlu bir eğilim kaydetmesini bekleyebiliriz.

Gelecek, meme tokenler için yükseliş anlamına gelir. Sadece perakende yatırımcılar değil kurumsal yatırımcılar da meme tokenlerde geleceğe yönelik kârlı yatırımlar arar. Cryptonewz sitesinin analizlerine göre, önümüzdeki yıllara ilişkin PEPE fiyat tahminlerini inceleyelim.

YIL MİNİMUM FİYAT MAKSİMUM FİYAT
2024 0.0000026 0.0000032
2025 0.0000035 0.0000046
2026 0.0000048 0.0000057
2027 0.0000059 0.0000068
2028 0.0000070  0.0000085
2029 0.0000088 0.0000099
2030 0.000010 0.000013

Bu yılın sonunda kripto pazarının geri kalanıyla aynı doğrultuda bir düşüş eğilimi gösterdi. Pepe iyi performans gösterse de birçok proje daha potansiye vadeder. Kripto para rehberleri listemize göz atın ve çeşitli kripto paraları inceleyin.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Pepe Coin En Yüksek Kaç Doları Gördü?

PEPE için ödenen en yüksek fiyat 0.00000431 dolardı. Karşılaştırmalı mevcut fiyat, tüm zamanların en yüksek fiyatından yaklaşık %60 daha düşüktür. 9 Aralık itibarıyla PEPE’nin fiyatı 0,00270278 dolardır.

Pepe Coin için ödenen en düşük fiyat 0,000000055142 dolardır. Karşılaştırmalı mevcut fiyat, tüm zamanların en düşük fiyatından yaklaşık %2.800 daha yüksektir.

Pepe Fiyatını Etkileyebilecek Faktörler

Piyasa koşulları, benimsenme ve tokenin ekosistem içindeki kullanışlılığı dahil olmak üzere çok sayıda faktör Pepe tokenin değerini etkileyebilir. Coinin yükselmesi ve düşmesi için çeşitli faktörlerin doğru zamanda ortaya çıkması gerekir. Pepe fiyatını etkileyen faktörlerden bazılarını aşağıda listeledik.

Borsa Listeleri

Pepe Coin, Binance borsasının PEPE’yi listeleyeceğini açıklamasıyla patlama yapmıştı. Pepe’nin Coinbase gibi yüksek profilli birinci kademe borsada listelenirse fiyat tekrar yükselir.

Meme Coin Trendi

Piyasalarda meme coin trendinin baskın hale gelmesi, Pepe’yi de etkiler. Pepe, son meme coin sezonunu başlatan meme coinlerden biri oldu. Token tırmanmaya başladığında, birçok yeni meme coin de tırmanışa geçti. 

meme coin trendi

İleriye bakıldığında, Pepe bir sonraki meme coin döneminde tekrar yükselişe geçebilir. Öte yandan, fayda sağlayan tokenlar etrafındaki tartışmalar kızıştıkça, Pepe fiyatı bundan olumsuz etkilenebilir.

Bitcoin Yarılanması (Halving)

Bitcoin Yarılanması olayı, her blokta yaratılan yeni Bitcoin miktarının yarıya düştüğü andır. Bu olay her dört yılda bir gerçekleşir ve şimdiye kadar boğa piyasası başlatmıştır. 

Bir sonraki Bitcoin Yarılanması olayının Nisan 2024’te gerçekleşmesi beklenir. Pepe fiyatı olayın öncesinde ve sonrasında yükselebilir. Bitcoin, piyasadaki en iyi altcoinlerin fiyatını etkileme gücüne sahiptir.

X (eski adıyla Twitter)

Pepe’nin hızlı yükselişi sosyal medya sitelerinde, kripto para topluluğunun dikkatini çeken birkaç yüksek profilli satın alma işlemine bağlanır.

Sosyal medya coinlerin fiyatını etkilemede çok önemli bir rol oynamaktadır. Projelerle ilgili çoğu bilgi ve trendler, özel olarak X’de hızlı bir şekilde yayılır. Platform, meme coinlerin momentumu hakkındaki tartışmalar başvurulan bir alan haline gelmiştir.

X platformu

Influencerlar, analistler ve yatırımcılar; içgörülerini, fiyat tahminlerini ve alım haberlerini paylaşarak potansiyel yatırımcıları etkiler. Sosyal medya, Pepe coin talebinin artmasına ve fiyatının yükselmesine yardımcı olur. 

Etkileşim, piyasa duyarlılığını güçlendirir ve tokenin genel görünürlüğüne ve çekiciliğine katkı sağlar.

Gelecekteki Gelişmeler

Pepe’nin, Dogecoin ve Shiba Inu’ya benzer bir değer elde etmesi için kullanıcılarına daha fazla fayda sağlaması gerekir. Pepe’nin gelecekteki gelişimine ilişkin duyurular, fiyatını büyük ölçüde etkiler.

Yatırımcılar, projeye yatırım yapmadan web sitesini iyice incelemelidir. Proje, web sitesinde şu şekilde bir ifade taşır: “PEPE, gerçek bir değeri ve finansal getiri beklentisi olmayan bir meme coindir. Resmi bir ekip ve yol haritası yoktur. Coinin fayda olarak sunulan bir hizmeti yoktur ve sadece eğlence amaçlıdır.”

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

PEPE Coin Yorum

PEPE yorum ve analizi için coinin sahip olduğu platforma ve arkasındaki ekibe bakmak gerekir. Bu kripto projesiyle ilgili olarak resmi Pepe Coin web sitesi, tokenin sadece eğlence amaçlı tasarlandığını, gerçek değerden yoksun olduğunu ve herhangi bir finansal getiri vaat etmediğini esprili bir şekilde vurgular.

PEPE Coin Yorum

100 binin üzerinde yatırımcının PEPE‘ye yatırım yapması, daha farklı bir tablo çizer. Büyük borsalar, Pepe meme parasını tanıdı ve listeledi. Bu, tokenin kripto pazarındaki varlığını daha da vurguladı.

Pepe tokenin çekiciliği, web sitesinde de açıkça belirtildiği gibi eğlence faktöründe yatar. Piyasa değeri açısından, en iyi meme coinler arasında yer alır. Coin, yükseliş ve kriptolarla rekabet etme potansiyeli taşır. 

Pepe Coin (PEPE) RSI ve MACD Yorumu

Son zamanlardaki meme coin çılgınlığından güç alan PEPE fiyatı yükselişine devam eder. Trend çizgisinin kırılmasıyla son 2 haftada %45’lik kayda değer bir artışla yükseliş paterni oluşturdu. 

Sarsılmaz yükseliş momentumu, Bitcoin fiyatının 45 bin dolar seviyesine yaklaşmasıyla birleştiğinde daha geniş kripto piyasası için potansiyel bir yükselişe işaret eder. Gelişmeler, “PEPE fiyatı 0,000021 dolara mı gider?” sorusunu akıllara getirir.

Pepe Coin (PEPE) Fiyat Analizi

Pepe Coin fiyatlarındaki artış ve hacimdeki artış devam eden büyümeyi gösterir. Yükselen fiyat, PEPE’nin gün içi (9 Aralık) işlem hacmi yüzde 67 artışla 250 Milyon dolara ulaştı.

PEPE fiyatında beklenen ralli, 0,000019 dolar seviyesinde yüksek bir arz bölgesiyle karşı karşıya kalındığını gösterir. Aylık direnç, farklı bir düzeltme için coin fiyatına baskı yapar. Düzeltmede fiyat tarihsel olarak güçlü talep baskısına sahip olduğundan, kripto para sahipleri %38,2 ve %50’yi uygun bir geri çekilme fırsatı bulmak için kullanabilir.

Göreceli Güç Endeksi: %60’ın üzerindeki günlük RSI eğimi, piyasa duyarlılığının Boğa olduğunu yansıtır.

Hareketli Ortalama Yakınsaması (MACD): Boğa geçiş durumu, alıcıların toparlanma eğiliminde olduğunu gösterir.

PEPE Coin Yorum – Özet Tablo

Mevcut Fiyat 0.00000162 $
Fiyat tahmini (2024) 0.0000032  $ (Maksimum fiyat tahmini)
50 günlük SMA (Basit Hareketli Ortalama) 0.000001178
14 günlük RSI (Göreceli Güç Endeksi) 69.84 (doğal)
Duygu Analizi Yükseliş
Korku ve Açgözlülük Endeksi % 74 Açgözlülük
Yeşil gün sayısı 15/30 (%50)
Dolaşımdaki arz 417,48 Trilyon token
Son bir aylık yükseliş oranı (9 Aralık itibarıyla) % 27.5 
Son bir haftalık yükseliş oranı (9 Aralık itibarıyla) % 38.7

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

PEPE Coin Nasıl Satın Alınır?

Pepe coin farklı platformlar kullanılarak satın alınır. İşlem, oldukça kolaydır. Aşağıda Pepe tokene yatırım yapmak için izleyebileceğiniz birkaç yola göz atacağız.

1. Pepe Coin Binance Kullanarak Satın Alınabilir

Pepe coin, Binance platformu ile satın alınabilir. Binance web sitesinde ve uygulamasında birden fazla ödeme yöntemi ile yerel para biriminizi kullanarak kripto alıp satabilirsiniz. Binance’den satın almak için şu adımları izlemelisiniz.

Adım 1: Binance’de Hesabınızı Oluşturun

Binance’de Pepe coin satın alma sürecini başlatmak için ilk adımınız,  kripto para borsasında ücretsiz bir hesap oluşturmaktır. Binance hesabınız varsa doğrudan 3. adıma geçebilirsiniz.

Hesabınızı oluşturmak için Binance web sitesini ziyaret ederek başlayın. Sayfanın sağ üst köşesindeki “Kaydol” düğmesini bulun. E-posta adresiniz gibi bazı kişisel bilgileri sağlayarak, sağlam bir şifre seçin ve ikamet ettiğiniz ülkeyi belirterek kayıt formunu doldurun. Bilgileri tamamlayıp formu göndermek için “Hesap Oluştur” butonuna tıklayın.

Binance ile Pepe Coin Satın Al

Binance’ten gelen onay mesajı için e-posta gelen kutunuzu kontrol edin. E-postayı açın ve e-posta adresinizi doğrulamak ve Binance hesabınızı etkinleştirmek için onay bağlantısına tıklayın.

Kayıtlı e-posta adresinizi ve kayıt işlemi sırasında oluşturduğunuz şifreyi kullanarak Binance’ye giriş yapabilirsiniz.

Adım 2: Hesabınızı Doğrulayın

Binance hesabınıza giriş yapıp kullanıcı merkezine gidin. “Kimlik” kategorisini bulun. Yeni bir kullanıcıysanız ana sayfadaki “Doğrulama” seçeneğine tıklayarak doğrulama sürecini başlatın.

Doğrulamayı başlatmak için ikamet ettiğiniz ülkeyi seçerek devam edin. Seçtiğiniz ülkenin kimlik belgelerinizdeki bilgilerle eşleştiğinden emin olmak çok önemlidir. Şifre bilgilerinizi girin ve devam etmek için “Devam Et”e tıklayın.

Kimlik belgelerinizin görsellerini yükleyin. Pasaport, kimlik kartı ve ehliyet de kullanabilirsiniz. Yüklediğiniz görsellerin kimlik belgesinin tamamını net bir şekilde göstermesi önemlidir.Belge fotoğrafları başarıyla yüklendiğinizde sistem sizden bir selfie çekmenizi ister. İsterseniz mevcut bir fotoğrafınızı da yükleyebilirsiniz.

Tüm doğrulama adımları tamamlandıysa geriye kalan tek şey sabırla beklemektir. Binance gönderdiğiniz bilgileri inceleyecek ve başvurunuzu onaylayan bir e-posta bildirimi gönderecek.

Adım 3: Hesabınıza Para Yatırın

Binance hesabınız başarıyla doğrulandıysanız, Pepe coin satın almak için hesaba para yatırmalısınız. Başlamak için Binance ana sayfanıza gidin ve sağ üst köşedeki “Yatırma” bölümüne tıklayın. “Kripto Para Yatırma” seçeneğini seçin. Yatıracağınız herhangi bir kripto para biriminiz yoksa endişelenmeyin. 

“Kripto Para Yatırma” sayfasında, sol üstte “Yatırma” düğmesi yer alır. Burada, para yatırmak için desteklenen para birimini seçin. Tercih ettiğiniz ödeme yöntemini seçin (banka hesabınız varsa kredi ve banka kartıyla ödeme yapabilirsiniz) ve “Devam Et”i tıklayın. Depozito tutarını belirtmeniz ve ödeme ayrıntılarınızı vermeniz gerekir. Girilen bilgileri onaylayıp işleme devam edin.

Adım 4: Platforma Yatırdığınız Para Birimi ile USDT Satın Alın

Binance hesabınıza başarıyla para yatırdıysanız PEPE satın alımınız için USDT satın alın. Üst menüye gidip “Kripto Satın Al”ı seçerek başlayın. “Satın Al” bölümünde olduğunuzdan emin olun. Yatırdığınız para birimini ve USDT’yi seçin. İstediğiniz tutarı girin ve devam etmek için “USDT Satın Al”a tıklayın.

Adım 5: PEPE/USDT Çiftini ve Benzer Alım/Satım Çiftlerini Bulun

PEPE/USDT işlem çiftini görmek için Binance platformundaki arama özelliğini kullanın. Arama çubuğunu ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alır. PEPE/USDT işlem çiftini seçip USDT ile Pepe coin satın alacağınız sayfaya erişmek için üzerine tıklayın.

Adım 6: PEPE Satın Al

Son adım, Pepe token satın almaktır. “Spot” kısmına gelin, USDT’den PEPE’ye çevirmek istediğiniz tutarı belirtin ve “PEPE Satın Al” butonuna tıklayın. Tüm işlemleri yaptıysanız PEPE tokenlerini Binance cüzdanınızda göreceksiniz. Platformu yakından takip etmek için Binance inceleme yazısına da göz atabilirsiniz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

2. OKX ile Pepe Coin Satın Al

OKX Logo Pepe coin’i, OKX platformunu kullanarak satın alabilirsiniz. OKX web sitesinde ve uygulamasında birden fazla ödeme yöntemi ile yerel para biriminizi kullanarak kripto alıp satabilirsiniz. OKX’den satın almak için şu adımları izleyebilirsiniz.

Adım 1 :Yeni Bir Hesap Kaydedin 

OKX web sitesini ve uygulamasını ziyaret edin. ‘Kaydol’a tıklayın ve e-posta adresiniz ve tam adınız gibi temel ayrıntıları sağlayın. Başta karmaşık bir KYC (Müşterinizi Tanıyın) sürecine gerek yoktur. E-postanıza gönderilen bağlantıya tıklayarak hesabınızı doğrulayın.

OKX ile Pepe Coin Satın Al

Adım 2: USDT edinin

OKX borsasında mevcut birçok ödeme seçeneğini kullanarak Tether (USDT) satın alabilirsiniz. Bunlar VISA, MasterCard ve kripto para birimleri gibi fiat para yöntemlerini içerir. USDT’yi PEPE ile değiştirebilirsiniz.

Adım 3: Pepe Coin’i Bulun 

Hesap oluşturulduysanız mevcut kripto para birimlerinin listesini görmek için ana ekrana gidin. ‘Meme coinler’ sekmesine gidin ve tokenin işlem tablosuna erişmek için ‘PEPE’ye tıklayın.

Adım 4: PEPE satın alın 

Alım satım grafikleri bölümünde en son fiyat trendlerine bakın. USDT varlıklarınız karşılığında istediğiniz miktarda PEPE tokeni girin. ‘PEPE Satın Al’ı tıklayarak işlemi onaylayın.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Sonuç

PEPE, eğlence, topluluk katılımı ve potansiyel yatırımın benzersiz bir karışımını sunan, meme odaklı bir dijital varlık olarak ortaya çıkar. İkonik Kurbağa Pepe karakterinden ilham alan para, lansmanla hızla yükseldi.

Gerçek değeri olmamasına rağmen, kendisini kripto endüstrisinde kültürel bir simge olarak konumlandırır. Kripto portföyünüze biraz eğlence katmak istiyorsanız PEPE’yi tercih edebilirsiniz. 

PEPE kripto piyasalarında yeni olsa da, dayanıklılık ve geleceğe dönük bir potansiyel sergiledi. Artan popülaritesi yadsınamaz. Pepe coin, önümüzdeki yıl için yakından takip edilmeye değer coinler arasında yer alır.

Sık Sorulan Sorular

1 PEPE kaç TL?

Pepe coin hangi borsalarda var?

PEPE iyi bir yatırım mı?

PEPE 1 dolara ulaşır mı?