100’den fazla ülkede 20 milyondan fazla kullanıcısı olan OKX, dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi durumunda. Bu OKX inceleme yazımızda platformun sunduğu merkeziyetsiz borsadan, kripto kredilerinden, dijital varlıklar için alım satım seçeneklerinden ve yatırımlarınız için OKX’in iyi bir deneyim sunup sunmadığından bahsedeceğiz.  

2024‘deki en iyi kripto para platformlarından biri olan OKX borsası incelememiz size gerekli tüm bilgileri verecek ve OKX’te işlem yapmaya nasıl başlayacağınıza dair bir kılavuz olacaktır.

OKX İnceleme: Artıları ve Eksileri

Artıları:

 • Vadeli İşlemler, Opsiyonlar ve Marj Alım Satım olanakları
 • Türk lirası ile işlem yapabilme
 • Düşük spot işlem ücretleri
 • Staking yoluyla pasif gelir imkanı
 • 350’den fazla kripto paraya destek

Eksileri:

 • Para çekme işlemi bazen zaman alabiliyor

Kripto varlıklar oldukça değişken, düzenlenmemiş yatırım ürünleridir. Bireysel yatırımcı hesaplarının %68’i kripto ticareti yaparken para kaybediyor.

OKX Nedir?

OKX inceleme makalemizin bu bölümünde OKX nedir, bunu detaylı bir şekilde açıklayarak başlayacağız. 2014 yılında piyasaya sürülen OKX, Seyşeller merkezli köklü kripto para borsasıdır. Kripto sektöründe oldukça bilinen CoinGecko tarafından sunulan güvenirlik puanlamasında da ikinci sırada yer almaktadır. Ayrıca, CoinMarketCap’ta en iyi 20 kripto borsasından birisi olarak listelenmektedir.

okx website

OKX, spot ticaret, vadeli işlemler ve marj ticareti seçenekleri sunar. Platformun en çok öne çıkan özelliği ise, OKX hem merkezi (CEX) hem de merkeziyetsiz borsası (DEX) aracılığıyla kripto para ticaretini desteklemesidir. Eğer hiçbir tecrübeniz yok ise vadeli ve marj işlemlerine bulaşmanızı önermeyiz çünkü saniyeler içerisinde var olan kripto paranızı kaybetme riskiniz oldukça yüksek. OKX kimin ve hangi şirket tarafından yönetildiğini açıkladığımıza göre şimdi CEX bölümünü tanıtalım.

OKX Merkezi Borsası (CEX)

OKX merkezi borsası, fiat (merkezi) para yatırma işlemlerine ve dijital varlıkların merkezi bir platformda alım satımına olanak tanır. 

OKX CEX platformunda tüm fiat veya kripto para birimleri gözlem altında tutulur. Bankaların hesaplarınızdaki maddi varlıkları güvende tutması gibi OKX CEX de varlıkların ve fonların güvende kalmasını sağlar. OKX merkezi borsası ile yatırımcılar, Bitcoin ve Ethereum gibi 350’den fazla dijital para ile işlem yapabilir. 

OKX CEX’e kayıt olduktan ve bir hesap oluşturduktan sonra,  herhangi bir ücret ödemeden doğrudan fiat para birimi ile kripto para satın alınabilir. Spot ticaretin yanı sıra, yatırımcılar belirli bir varlığı önceden belirlenmiş bir fiyat karşılığında gelecekte (future) alma veya satma kontratlarına erişebilirler.  

Binance ve Crypto.com gibi diğer kripto para borsalarına benzer yapıdaki OKX CEX ile yatırımcılar varlıklarını platformda tutabilir ve kripto para ticareti yapabilir. 

OKX Merkeziyetsiz Borsası (DEX)

OKX inceleme yaparken fark ettik ki merkezi borsadan farklı olarak, OKX DEX varlıkları platform üzerinde tutmadığını gördük. Yatırımcılar kripto para cüzdanlarında sakladıkları varlıklar üzerinde tam kontrole sahiptir. OKX CEX’in aksine, yatırımcıların yatırım yapmaya başlamak için bir OKX hesabına ihtiyacı yoktur. Ayrıca alım satım, Türk lirası ya da dolar gibi bir fiat para yatırmak ve bununla işlem yapmak yerine kripto paralar arasındaki ticaret şeklindedir.

MetaMask veya OKX’in kendi cüzdanı gibi bir kripto para cüzdanı edinebilir ve kripto paralar arasında takas yapmak için OKX DEX ile bağlantı kurabilirsiniz. Eğer MetaMask nedir merak ediyorsanız ilgili makalemizi inceleyebilirsiniz. OKX DEX’in en büyük avantajlarından biri Türkiye’deki yatırımcılar için erişilebilir olmasıdır. Yatırımcılar isteklerine göre OKX CEX (Merkezi Borsa) üzerinden hesap açarak ya da OKX DEX (Merkeziyetsiz Borsa) üzerinden cüzdanlarını bağlayarak kripto para ticaretine başlayabilirler. 

OKX DEX’in akıllı sözleşmeleri mümkün kılan kendi OKC Chain blok zinciri vardır. OKC Chain, yatırımcılara NFT pazaryeri ve DeFi takasları da dahil çeşitli Web3 uygulamalarına erişim sağlayan güvenli bir blockchain platformudur. OKX cüzdanı ile yatırımcılar, AAVE ve Compound gibi diğer merkeziyetsiz platformlarla da bağlantı kurabilirler. 

Kripto varlıklar oldukça değişken, düzenlenmemiş yatırım ürünleridir. Bireysel yatırımcı hesaplarının %68’i kripto ticareti yaparken para kaybediyor.

OKX’te Hangi Kripto Paralar Bulunuyor?

OKX; spot ticaret, vadeli işlemler, marj ticareti ve swap yapılabilen 350’den fazla kripto parayı platformda listelemektedir. Yatırımcılar OKX ile Bitcoin, Ethereum, Cardano ve diğer pek çok bilinen kripto para birimleri üzerinden alım satım yapabilirler.

Ek olarak Manchester City Fan Token, Chiliz ve Galatasaray Fan Token gibi en iyi fan tokenlerinden bazıları da OKX’te listelenmektedir. OKX inceleme makalemizde fan token çeşitliliği en yüksek borsanın OKX olduğunu fark ettik.

OKX Kripto Paralar

OKX ile Dogecoin ve Shiba Inu gibi en iyi mizahi kripto paralara da erişebilirsiniz. Platform ayrıca yakın zamanda ön satışta 19 milyon dolar toplayan en iyi yeni kripto para birimi projelerinden birisi Tamadoge’u (TAMA) da listeledi. TAMA, token başına 0,03 dolar ile OKX’te listelendikten sonra, ilk haftasında 0,19 dolar üzerinde değer gördü. Bu da %600 üzerinde bir fiyat artışı demek. 

Bu ve benzeri oldukça yüksek karlı fırsatlar için şimdiden yerinizi almak ister misiniz? En son haberleri, trend kriptoları ve şu anda değerlenmekte olan dijital varlıkları görmek için OKX’i ziyaret edebilirsiniz. OKX düzenli olarak yeni dijital varlıkları listelemektedir. İçinde bulunduğumuz yıl itibarıyla OKX inceleme yaparken gördük ki, TAMA/USDT işlem çifti dahil olmak üzere 10 yeni kripto para ile USDT alım satımını başlattı.

OKX’te Alınabilecek En İyi Kripto Paralar 

Detaylı OKX inceleme yaptığımıza göre şimdi OKX’in listelediği en yeni ve iyi beş dijital parayı yakından inceleyelim. 

1. Tamadoge – OKX Borsasındaki En İyi Yeni Kripto Para

OKX borsasındaki yatırım yapılabilecek en iyi kripto paralar listemizin başında, yatırımcılara oyun içi kazanç fırsatları sunan Tamaverse’in kendi tokeni Tamadoge (TAMA) yer alıyor. 

Tamadoge’da oyuncular, NFT olarak basılmış avatar “Tamadoge Sanal Evcil Hayvanları” satın alabilir ya da oluşturabilirler. Bu yeni platformun oyun içinde yine kendi özel tokeni TAMA kullanılmaktadır. Bu sebeple ilgili kripto para biriminin gelecekte değer kazanması platformun popülerliğine bağlıdır.

2022’deki en iyi kripto satışlarından birini tamamlayan Tamadoge, 19 hafta gibi bir sürede 8 milyon USDT toplamayı başardı. 

Ön satış aşamasında 0,01 dolardan 0,03 dolara kadar yükselen Tamadoge, Eylül 2022’de ise OKX üzerinde işlem görmeye başladı. TAMA, Ekim ayı başlarında ise tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,197 dolara ulaştı. Bu da beta sürecindeki satış fiyatı olan 0.01 dolardan bu yana 19 kat fiyat artışına denk gelmektedir. 

OKX platformu Tamadoge için merkezi ve merkeziyetsiz borsası ile iyi bir yatırım alanı sunmaktadır. 

Kripto varlıklar oldukça değişken, düzenlenmemiş yatırım ürünleridir. Bireysel yatırımcı hesaplarının %68’i kripto ticareti yaparken para kaybediyor.

2. Bitcoin – En Büyük Kripto Para Birimi

Büyük ölçekli kripto yatırımı yapmak isteyen yatırımcılar için Bitcoin (BTC), OKX’te en çok işlem gören dijital varlıklardan biridir. Mevcut piyasa değeri 382 milyar dolar olan Bitcoin, şu anda dünyanın en büyük kripto para birimidir. 

 

Bitcoin Grafik

2022’de Bitcoin, ekonomik koşullar ve piyasa belirsizliğinin ardından büyük fiyat dalgalanmalarıyla karşı karşıya kaldı. Kasım 2021’deki yaklaşık 70.000 dolarlık zirvesinden sonra BTC düşüşe geçti fakat kripto yatırımcıları bu duruma üzülmedi çünkü ucuza BTC satın alma fırsatı doğdu. 

Şu anda ise 20 bin dolar civarında işlem gören Bitcoin, bu makaleyi okuduğunuz zaman itibarıyla belki de yeni rekorunu kırmış olacak. Genel olarak fiyat düşüşlerine rağmen, uzun vadeli yatırımcılar, Bitcoin’i 2021’e kıyasla daha düşük bir fiyata elde etmek için potansiyel bir fırsat olarak görebilirler. 

Kripto varlıklar oldukça değişken, düzenlenmemiş yatırım ürünleridir. Bireysel yatırımcı hesaplarının %68’i kripto ticareti yaparken para kaybediyor.

3. Decentraland – En İyi Metaverse Platformu

OKX inceleme yaparken gördük ki yatırım yapabileceğiniz en iyi metaverse coinlerinden biri olan Decentraland (MANA), Ethereum ağı üzerine kurulmuş köklü bir platformudur. Decentraland ekosisteminde, oyuncular ERC 721 akıllı sözleşmelerini kullanarak, NFT olarak basılan dijital araziler üzerinden ticaret yapabilirler. 

decentraland

Decentraland’daki LAND(NFT Araziler), bir ERC–20 tokenidir ve ekosistemin kendi native kripto parası MANA ile işlem görür.

OKX’te satın alınabilecek en iyi metaverse coinlerinden biri olan MANA’nın piyasa değeri 1,2 milyar dolardan fazladır. Tüm zamanların en yüksek fiyatlandırması olan 5,9 dolara ulaştıktan sonra bu token, Ekim 2022’de 0,62 dolar değerine düştü. 

Kripto varlıklar oldukça değişken, düzenlenmemiş yatırım ürünleridir. Bireysel yatırımcı hesaplarının %68’i kripto ticareti yaparken para kaybediyor.

4. Ethereum – 2022’de Yatırım Yapılabilecek En Büyük Altcoin

Ethereum, çeşitli DeFi (Merkeziyetsiz Finans) protokollerini mümkün kılan akıllı sözleşmeleri dağıtan açık kaynaklı ve merkeziyetsiz bir kripto platformudur.

Geliştiriciler platformu NFT üretmek, DApp’leri (Merkeziyetsiz Uygulamalar) oluşturmak ve diğer birçok kripto temelli projeyi temellendirmek için kullanıyor. 

ethereum

En büyük altcoin olan Ethereum (ETH), 162 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip oldukça işlevsel bir projedir. Bitcoin’e benzer şekilde, Ethereum 2022’de %70’in üzerinde düşüş yaşadı. 2021’de 4,900 dolar zirve değerine ulaşan Ethereum, şu anda birim başına 1,300 dolardan işlem görüyor.

Bununla birlikte, yakın zamanda işlem hızlarını artırması ve maliyetleri düşürmesi beklenen bir Proof-of-Stake (POS) güncellemesi gerçekleştirdi ve bu da köklü firmaların dikkatini çekmiştir. Mastercard, Samsung ve Microsoft gibi altyapısı sağlam projelere ek olarak yakın zamanda yeni projelerin de Ethereum’a yatırım yapmasıyla fiyatında ciddi miktarda yükseliş yaşanması bekleniyor.

Kripto varlıklar oldukça değişken, düzenlenmemiş yatırım ürünleridir. Bireysel yatırımcı hesaplarının %68’i kripto ticareti yaparken para kaybediyor.

5. Dogecoin – OKX ile Yatırım Yapmak için En İyi Mizahi Coin

2013 yılında piyasaya sürülen Dogecoin, ilk başta bir şaka olarak başlatıldı. Ancak DOGE, Ocak 2021’de 0,005$, Mayıs 2021’de 0,7 dolara yükseldi ve en popüler kripto paralardan birisi haline geldi. Yaklaşık 4 ay gibi  kısa bir süre içerisinde %14,500 gibi bir fiyat artışı sağladı.

Bu yükselişin platformun altyapısının kuvvetli olmasından kaynaklanmıyor. Elon Musk gibi güçlü isimlerin DOGE’yi desteklemesiyle Dogecoin oldukça değerli bir hal almış durumda. Güncel olarak Elon Musk tarafından destek gelmese de yakın zamanda tekrardan Musk’ın Dogecoin ile ilgili tweet atması bekleniyor. 

Dogecoin’in popülaritesi, sosyal medya hareketleriyle kazandığı değerin ardından pek çok mizahi kripto paranın ortaya çıkmasını sağladı.

Dogecoin şu anda token başına 0,06 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bu da, zirve değerinden yaklaşık %90 daha düşük bir noktada işlem gördüğünü gösteriyor. OKX inceleme yazımızda ele aldığımız son kripto projenin Dogecoin olduğunu belirtelim fakat daha yüzlerce kripto para birimine yatırım yapabilirsiniz. Detayları aşağıda yer alan butona tıklayarak öğrenebilirsiniz. 

Kripto varlıklar oldukça değişken, düzenlenmemiş yatırım ürünleridir. Bireysel yatırımcı hesaplarının %68’i kripto ticareti yaparken para kaybediyor.

OKX Ücretleri ve Komisyonları

OKX yorum ve inceleme yazımızın bu bölümünde platformda yapacağınız işlemlerde ne kadar ücret ve komisyon ödemeniz gerektiğine göz atacağız. 

İşlem Ücretleri

Platform birden fazla kripto para üzerinden ve çeşitli alım satım imkanları sunduğu için alınan ücretler de yatırım türüne göre değişiklik göstermektedir. OKX ile yapacağınız kripto para ticaretinde esas olarak üç ücret vardır.

 • Spot İşlem Ücretleri – Dijital varlıkların gerçek zamanlı alım satımlarında ortaya çıkan ücrettir. 
 • Vadeli İşlem Ücretleri Dijital varlıkların gelecekteki fiyat hareketleri üzerinde yapılan işlemlerde kesilen ücrettir. 
 • Opsiyon Ücretleri Opsiyonel ticaret yapıldığı durumlarda kesilen ücrettir. Opsiyon satın almak, dijital varlığı gelecekte belirli bir fiyattan satın alma hakkını verir ancak o tarihte alım yapmak zorunlu değildir. 

OKX üzerinde kripto ticareti sırasında yatırımcılar sahip oldukları OKB (OKX Yerel Kripto Para Birimi) miktarına bağlı olarak daha düşük ücretlerle işlem yapabilir. Ayrıca, işlem hacmi ne kadar büyükse, işlem ücretleri de o kadar azalır. Aşağıdaki tabloda OKX borsasının sunduğu en düşük ve en yüksek ücretler gösterilmiştir:

İşlem Ücreti Türü En Yüksek Piyasa Yapıcı/Alıcı Ücretleri En Düşük Piyasa Yapıcı/Alıcı Ücretleri
Spot İşlem Ücreti %0,080/%0,100 %0,060/%0,080
Vadeli İşlem Ücreti (USDT-M Vadeli İşlemleri) %0,020/%0,50 %0,015/%0,030
Opsiyon Alım Satım Ücreti %0,020/%0,030 %0,015/%0,030

İşlem Dışı Ücretler

Aşağıdaki tabloda OKX’in yatırımcılardan aldığı tüm işlem dışı ücretler listelenmektedir:

Depozito Ücreti Yok
Para Çekme Ücreti (BTC için) 0,0002 BTC

OKX Arayüzü ve Kullanım Kolaylığı 

Dünyanın en büyük kripto para platformlarından biri olan OKX, kullanımı kolay ve anlaşılır bir işlem platformu sunarak 20 milyondan fazla aktif kullanıcıyı kendine çekmektedir. 5 dakika gibi kısa bir süre içerisinde OKX’e üye olabilir ve para yatırıp bu merkezi borsada işlem yapmaya başlayabilirsiniz. 

Ayrıca platform yeni başlayan yatırımcıları desteklemek için çeşitli kolaylıklar sunmaktadır. Arama çubuğunda bulunan liderlik tablosu sayesinde, platformdaki en iyi portföyleri görebilirsiniz.

okx piyasa

İşlem yapılabilecek en iyi kriptolardan haberdar olmak için diğer kullanıcıların hesaplarını takip edebilir ve yatırım getirilerini görüntüleyebilirsiniz. 

Eğer kripto dünyasında yeniyseniz, OKX’te öğretici içerikler “Akademi” bölümünde yer almaktadır. Bu bölüm, yeni başlayanların bilgilendirici makaleler ile kendilerini geliştirmelerini sağlar. Ayrıca, yeni oluşan trendlere, analizlere ve kripto dünyasından haberlere de ulaşabilirsiniz. 

OKX Özellikleri, Analiz ve Ticaret Araçları

OKX’in sağladığı mevcut özellikler ve araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde OKX’in sunduğu en iyi özelliklere göz atacağız. 

Staking

En iyi kripto staking platformlarından biri olan OKX, esnek ve kilitli staking seçenekleriyle yüksek getiri sunar. Pasif gelir elde etmek isteyen yatırımcılar için staking, yıllık bir yüzdelikte kar edeceğiniz şekilde coin yatırmanıza olanak sağlar. 

Örneğin Shiba Inu, %12 yıllık yüzdelik kar elde etmek için 90 günlük olarak kilitlenebilir. Decentraland, Dogecoin ve XRP gibi diğer popüler kripto para birimleri, 90 günlük bir kilitleme dönemi için %5 getiri sunar. 

Kripto Ticaret Botu

OKX borsasındaki mevcut alım satım özelliklerinden biri, çeşitli kripto para alım satım stratejileriyle özelleştirilebilir kripto robotudur. Kripto botu, akıllı portföy ve vadeli işlem ağı gibi 7 farklı moda sahiptir. 

Özelleştirmelere bağlı olarak, kripto ticaret botları düşük riskli işlemlerle kar etmenizi sağlayabilir fakat rastgele bir bot oluşturmanızı önermiyoruz. OKX platformu dışında piyasada yer alan en iyi Bitcoin robotları neler olduğunu ilgili makalede bulabilirsiniz.

Krediler

Kripto kredileri, OKX borsasında sunulan en iyi araçlardan biridir. Platform, kredinin zaman dilimine bağlı olarak esnek ve sabit kredi planları sunar. Esnek kredilerle, kullanıcılar çok teminatlı veya tek teminatlı kredilere erişebilir. 

Bu işlemde yatırımcı, bir dijital varlık karşılığı olarak bir diğer kripto para birimini teminat gösterir. Örneğin OKB, USDT, BTC ve ETH borç alınabilir varlıklar olarak sunulmaktadır. Sabit krediler, belirli bir vade ve yıllık faiz oranı ile 7 günden 180 güne kadar değişebilen kredilerdir. 

OKB Token 

OKX’in en önemli özelliklerinden biri, kendi kripto para birimi olan OKB tokenidir. OKB tutmanın en önemli yararlarından birisi, OKX üzerinde indirimli işlemler yapabilmenize olanak tanımasıdır. 

Örneğin, spot alım satım işlemlerinin %0,080 piyasa yapıcı ve %0,100 piyasa alıcı ücreti vardır. Ancak, 2,000 ve üzeri OKB tokenine sahip yatırımcılar sırasıyla %0,060 ve %0,080 işlem ücreti kesintisiyle işlem yapabilirler. OKB tokeni ile OKX Earn’de faiz kazancı da sağlayabilirsiniz.  

OKX Hesap Türleri

Çok amaçlı bir kripto para borsası olan OKX, yatırımcılara 9 farklı hesap türü sunuyor. Erişilebilen farklı hesap türleri şunlardır: 

 • Finansman Hesabı
 • Spot Hesabı
 • Marj Hesabı
 • Vadeli İşlemler Hesabı
 • Swap Hesabı
 • Opsiyon Hesabı
 • Fiat Hesabı
 • Tasarruf Hesabı
 • Madencilik Hesabı

Kripto varlıklar oldukça değişken, düzenlenmemiş yatırım ürünleridir. Bireysel yatırımcı hesaplarının %68’i kripto ticareti yaparken para kaybediyor.

OKX Uygulaması

OKX’e Google Play Store ve App Store’dan indirebileceğiniz OKX uygulaması üzerinden de alım satım yapabilirsiniz. Yani, OKX uygulaması üzerinden spot ticaret ve vadeli işlemler yapabilmeniz mümkün. 

Uygulama üzerinde alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilir ya da portföyünüzü görüntüleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz kripto paraların fiyat değişikliği için bildirimler alabilir ve farklı borsalarla fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. 1 milyondan fazla indirme sayısı ile OKX uygulaması, ticareti kolaylaştıran basit bir kullanıcı arayüzü sunar.

okx mobil uygulama

Google Play Store’daki 250 binden fazla oylamayla elde ettiği 4,4 puanı, OKX güvenilir mi sorusuna evet cevabı vermek için oldukça yeterli. 

OKX Cüzdan

OKX cüzdanı, yatırımcılara kripto varlıklarını tutmak ve ticarete başlamak için merkeziyetsiz bir seçenek sunar. OKX cüzdanı, varlıklarınız üzerinde tam yetki sunar ve çeşitli Web3 protokolleri için kullanılabilir.

okx cuzdan

OKX cüzdanı ile Polygon, Ethereum ve Binance Smart Chain (BSC) gibi blok zincirler arasında geçiş yapabilirsiniz. Cüzdan ayrıca yatırımcılara NFT pazaryerine erişim imkanı sunar. Burada dilediğiniz NFT’ler için ticaret yapabilirsiniz. Son olarak OKX cüzdanı ile binlerce DeFi ve GameFi uygulamasına da erişim sağlayabileceğinizi belirtelim.

OKX Ödeme Yöntemleri

OKX ile kripto para yatırımları ve ticareti yapmaya başlamak için birden fazla ödeme yöntemi sunulmaktadır. Aşağıdaki gibi fiat ödeme seçenekleriyle kripto para satın alabilirsiniz: 

 • MasterCard
 • VISA
 • Apple Pay
 • Banka havaleleri

OKX ayrıca kripto para satın almak için üçüncü taraf ödeme hizmetlerini de desteklemektedir. Bunlardan bazıları:  

 • Banxa
 • Simplex
 • MoonPay
 • Advcash

Son olarak, yatırımcılar başkalarıyla kripto ticareti yapmak için P2P (Eşler Arası Ticaret) kullanabilirler. Platform, Türk Lirasının yanı sıra Dolar, Euro ve Sterlin gibi pek çok para birimini destekler. Bu işlemler için OKX 100’den fazla ödeme yöntemi sunmaktadır. Bunlardan en popüler olanları şunlardır: 

 • PayPal
 • Neteller
 • Monzo
 • Revoult
 • Skrill
 • Virgin Money

OKX Minimum Depozito 

Çeşitli ödeme yöntemlerini kullanarak, yatırımcılar OKX’teki fiat para birimi ile USDT satın alabilirler. Platform minimum 10 USDT veya 10 dolar tutarında bir depozito kabul ettiğini belirtelim. 

OKX Para Çekme Süreleri

OKX’te para çekme işlemleri 48 saate kadar sürebilir. Öngörülen süre içinde fonlarını alamayan yatırımcılar OKX müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirler. 

OKX Bonus ve Promosyonları

OKX inceleme makalesini hazırlarken fark ettik ki güncel olarak gelişmiş bu borsa yatırımcılara 10 bin dolara varan ödüllerle dolu şans kutuları kazanmalarını sağlıyor. Bu ödüllerden yararlanabilmeniz için tek yapmanız gereken iOS, Android, macOS ve Windows ile uyumlu olan OKX uygulamasını indirmek.

OKX ayrıca yeni tokenlere yatırım yaparken ücretsiz kripto para ödülleri de sunmaktadır. Örneğin, OKX’e kayıt olduktan sonra, birinci seviye kimlik tanımlamasını geçerseniz, TAMA/USDT ile işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Bu sayede 10$ kazanmanız mümkün hale gelmiş oluyor. 

OKX Demo Hesabı 

Yeni yatırımcılar, platformun tüm özelliklerine sanal bir para birimi ile erişmelerini sağlayan OKX demo hesabını kullanabilirler. Bu demo hesapta spot alım satım, opsiyon alım satım, vadeli işlem ve marj satın alma işlemleri gerçekleştirilebilir. 

Bu sayede, platformu deneyimleyebilir ve standart hesap açmak isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

OKX Müşteri Hizmetleri

Hesabınızla alakalı pek çok işlemi platformun kolay arayüzü sayesinde kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Ancak beklenmedik durumlarda yardımcı olabilecek müşteri destek hattı ve canlı sohbet özelliği ile OKX iletişim kurmak için çaba harcamayacağınız bir platform. 

OKX Güvenilir mi?

Seyşeller ve Malta merkezli bir kripto para borsası olan OKX’in resmi kayıtları bulunmaktadır ve “Sanal Finansal Varlık” yasasına uygun olarak ticaret hizmetleri sunmaktadır. Sanal Finansal Varlık Yasası, Malta Finansal Hizmetleri kapsamında düzenlenmiştir. 

En güvenli kripto borsalarından biri olan OKX, hiçbir zaman saldırıya uğramamış veya çalınan fonları olmamıştır. Dahası, Merkeziyetsiz (DEX) borsa ve OKX cüzdan ile yalnızca sizin erişebileceğiniz bir yatırım oluşturabilirsiniz.

İşlemleri güvence altına almak için OKX, iki faktörlü kimlik doğrulama gibi ön tedbirleri gerektirir. 

OKX Hangi Ülkelerde Yasaldır?

En büyük küresel kripto para borsalarından biri olan OKX, 100’den fazla ülkede kullanılmaktadır. Türkiye’nin de aralarında olduğu OKX’in kullanılabildiği bazı ülkeler: 

 • Avustralya
 • Kanada
 • Japonya
 • Birleşik Arap Emirlikleri
 • Birleşik Krallık
 • Fransa
 • Filipinler
 • Portekiz

OKX ile Nasıl Kripto Para Ticareti Yapılır?

 Tamadoge üzerinden OKX ile yatırım yapmaya nasıl başlayacağınız konusunda adım adım ilerleyelim. 

1. Adım – Bir OKX Hesabı Oluşturun

OKX internet sitesini ziyaret edin ve yeni bir hesap oluşturun. Ardından Telefon numaranızı, e-posta adresinizi girin ve hesabınız için bir şifre oluşturun.

okx uyelik

Ardından ‘Kayıt Ol’ butonuna tıklayın ve E-posta ya da SMS ile gönderilen kodu girip hesap kaydını onaylayın.

2. Adım – Kimlik Doğrulama

OKX’te işlem yapmadan önce, kullanıcıların bir doğrulama işlemini tamamlamaları gerekir. Ardından tam adınızı, ülkenizi, doğum tarihinizi ve kimlik numaranızı girin. 

3. Adım – USDT Satın Alın

TAMA/USDT işlem çiftini kullanarak satın alım yapabilirsiniz. Bu nedenle öncelikle USDT satın almanız gerekiyor. Resmi internet sitesinde, ekranın sol üst köşesindeki ‘Kripto Satın Al’ butonuna tıklayın ve tercih ettiğiniz işlem yöntemini seçin.

USDT’ye dönüştürmek istediğiniz fiat para birimini girin ve ‘USDT Satın Al’ı tıklayın. Ödeme yönteminizi seçin ve satın alma işlemini doğrulayın. 

4. Adım – TAMA / USDT İşlem Çiftine Giriş Yapın

Hesabınızda USDT bulundurduktan sonra TAMA/USDT işlem çiftine erişebilirsiniz. TAMA’ya çevirmek istediğiniz USDT miktarını seçin ve satın alma işlemini onaylayın. 

5. Adım – TAMA Nasıl Satılır

Eğer elinizdeki Tamadoge’u satmak istiyorsanız, süreç oldukça basit. TAMA/USDT işlem çifti sayfasına erişin ve aşağı kaydırın. Ekranda ‘TAMA Sat’ seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayın ve satmak istediğiniz TAMA miktarını girin. Ardından işlemi gerçekleştirmek için onaylayın. 

Kripto varlıklar oldukça değişken, düzenlenmemiş yatırım ürünleridir. Bireysel yatırımcı hesaplarının %68’i kripto ticareti yaparken para kaybediyor.

Sonuç

OKX inceleme makalemizde fark ettik ki Türkiye dahil 100’den fazla ülkede mevcut olan OKX, 20 milyondan fazla kullanıcısı olan Seyşeller merkezli güvenilir bir kripto para borsasıdır. Bu borsa ile yatırımcılar spot alım satımı, vadeli işlemler, opsiyonlu satış ve marj alım satımı yapabilirler. Dahası OKX ile binlerce DeFı protokolüne ve uygulamasına bağlanabilen merkeziyetsiz borsaya da erişim sağlayabilirsiniz. 

OKX ile Tamadoge, Bitcoin ve Ethereum gibi 350’den fazla popüler dijital parayı listelemektedir.

OKX

Kripto varlıklar oldukça değişken, düzenlenmemiş yatırım ürünleridir. Bireysel yatırımcı hesaplarının %68’i kripto ticareti yaparken para kaybediyor.

OKX - En İyi Kripto Platformu

Puanımız

OKX logo
 • 350+ Kripto Para Desteği
 • Uygun İşlem Ücretleri (%0.1)
 • Türk Lirası ve Türkçe Dil Desteği
 • Kripto Staking Desteği
 • Yerleşik mobil cüzdan
 • CEX & DEX
OKX logo
Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

OKX Borsası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

OKX yasal mı?

OKX merkezi hangi ülkede?

OKX Türkiye’de kullanılabilir mi?

OKX borsasına giriş nasıl yapılır?