Doge coin fiyat tahimini

Business2Community olarak Dogecoin fiyat tahmini ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz. Elon Musk’ın etkisiyle ralli yapan Dogecoin geleceği hakkında bilmeniz gerekenleri derledik. DOGE’nin yıllar içerisindeki performansını ve öngörüleri araştırdık.

Kripto para dünyasının en popüler kripto para birimlerinden biri olan DOGE, ilk 10 kripto para içinde yer alır. 2021 yılından bu yana yüzde 14.000 artış yaşayan Dogecoin, yatırımcıların radarındadır.

Gelin, bu yazımızda Dogecoin ile ilgili bilmeniz gerekenleri, fiyat tahminini ve teknik analizlerini inceleyelim. DOGE satın almak için dikkat etmeniz gerekenlere göz atalım. Dogecoin yorumları ile köpek temalı meme coinin fiyat hedefini konuşalım.

✏️ Coin adıDogecoin
💱 SembolDOGE
💲 Fiyat (USD)$0,1434917
📈 Fiyat değişimi (1 saat)0.13%
📉 Fiyat değişimi (24 saat)1.16%
💵 Piyasa değeri$20.762.163.225
🏆 Sıralama8
🚀 24 saatlik hacim$1.216.692.555
💸 Dolaşımdaki arz144.692.456.384
💰 Toplam arz144.692.456.384

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Dogecoin Nereden Satın Alınır? DOGE Satan En İyi Kripto Para Borsaları

Kripto ekosisteminde çok sayıda alım satım platformu vardır. Dogecoin satın almak için güvenli ve hızlı işlem yapabileceğiniz bir kripto para borsası seçmeniz elzemdir. Kullanıcılarının güvenliğini sağlayan, teminat veren ve yüksek işlem ücreti alan platformlardan uzak durmak gerekir.

Dogecoin almak ve satmak için öne çıkan en iyi kripto para borsaları arasında Binance ve OKX ilk iki sırayı alır. Gelin, bu borsaları ve özelliklerini kısaca inceleyelim.

Dogecoin Nedir?: DOGE sembolü ile piyasalarda yer alan Dogecoin, Litecoin kaynak kodunun bir çatalına (hardfork) dayanan açık kaynaklı bir kripto coindir. Köpek temalı meme coinler arasında en popüler kripto para birilerinden biridir.

1. Binance – En Büyük Hacme Sahip Kripto Borsası

Dünya çapında hizmet veren Binance, ülkemiz dahil en güvenilir kripto para borsaları arasındadır. Güvenli bir şekilde işlem yapmak, sağlam altyapısı sayesinde mümkündür. Binance’te her saniyede 1 milyon üzerinde işlem gerçekleşir.

binance - dogecoin fiyat tahmini

Binance platformu, kullanıcılarına kendi tokeni olan BNB üzerinden komisyon ödeme şansı tanır. Bu, kullanıcıların  düşük işlem ücreti ödemesini sağlar. 1000’in üzerinde kripto coin listeleyen Binance’te Dogecoin almak ve satmak mümkündür.

7 gün 24 saat destek sağlayan Binance, müşteri memnuniyeti konusunda kendini kanıtlamış bir kripto para borsasıdır. Binance platformunu mobil ve masaüstü cihazlarla kullanabilirsiniz.

Bkz. Dogecoin Nedir ve Nereden Satın Alınır?

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

2. OKX – Dogecoin Satın Alabileceğiniz En İyi Kripto Borsası

2016 yılında kurulmuş olan OKX, Dogecoin satın almak için tercih edebileceğiniz en hızlı ve güvenli kripto para borsaları arasındadır. OKX borsasının merkezi Hong Kong’dadır ve 100’den fazla ülkede hizmet verir.

OKX Ana Sayfa - dogecoin fiyat tahmini

OKX borsasında Dogecoin dahil olmak üzere 350’den fazla dijital para birimi yatırımı yapmak mümkündür. Platform, NFT alım satımını da destekler. Dünya çapında hizmet veren OKX’te Dogecoin fiyat tahmini ile ilgili içerikler de bulabilirsiniz.

Kullanıcılar, OKX borsasına Android, iOS ve masaüstü bilgisayarla erişim sağlar. Farklı ödeme seçenekleri söz konusudur ve 7 gün 24 saat müşteri desteği sunar. Yatırım kararı vermeden incelemeniz gereken en iyi kripto para borsaları arasındadır. 

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Dogecoin ve Bilinen Kripto Para Birimlerinin Karşılaştırması

Köpek temalı meme coin DOGE, popüler olsa da, hedef fiyat yükselse de karşılaştırma yapmadan yatırım yapmayın. Karşılaştırma bölümünde size, Dogecoin ile farklı kripto para birimlerinin karşılaştırmasını hazırladık.

1. DOGE ve Shiba Inu Karşılaştırması Yaparak Dogecoin Fiyat Tahmini

Dogecoin gibi, Shiba Inu da Ethereum ağında yer alır. Açık kaynaklı ve eşler arası bir kripto para birimidir. Her iki kripto coin de şaka token (meme coin) statüsündedir. Shiba Inu, Ağustos 2020’de piyasaya sürüldü. 

SHIB sembolüne sahip tokenin logosu, Japon köpek ırkı Shiba Inu’ya dayanır. Dogecoin ve Shiba Inu, logolarındaki köpek ikonunu da paylaşır. Shiba Inu’nun kurucusu, Ryoshi adlı isimsiz bir kişidir. 

Shiba Inu, Dogecoin’in tam bir kopyasıdır. SHIB, ‘Dogecoin Katili’ olarak adlandırılır. Köpek temalı meme coin SHIB, 2021’de tek başına %1000000 kazanç sağlamıştır.

2. Dogecoin ve Ethereum Karşılaştırması

Ethereum, popüler bir blok zinciri ağıdır. İşlemleri kaydetmek ve doğrulamak için kullanılan merkeziyetsiz bir kamu defteridir. Kullanıcılar platformda; uygulama oluşturma, yayınlama, para kazanma ve ödeme için ağın native tokeni ETH kullanır. 

Dogecoin ve Ethereum Karşılaştırması

Ethereum, çeşitli uygulamalarla uyumlu olduğu için ekosistemi için blok zincirleri arasında en popüler projedir. ETH, Bitcoin’den sonraki en büyük piyasa değerine sahip kripto para birimidir. Dogecoin fiyat tahmini analizlerinde sıklıklı Ethereum referansı yer alır.

3. Dogecoin ve Bitcoin Karşılaştırması 

Bitcoin, Ocak 2009’da piyasaya sürülen merkeziyetsiz kripto para projesidir ve lider kripto para birimidir. Kurucusu, takma adı Satoshi Nakamoto olan kişidir. BTC sembolüne sahip kripto coin, Dogecoin başta olmak üzere tüm altcoinleri etkiler.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Dogecoin Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

Dogecoin dediğimizde aklımıza ilk olarak köpek temalı bir meme coin oluşu ve Elon Musk bağlantısı gelir. Bu bölümde Dogecoin hakkında mutlaka bilmeniz gerekenleri maddeler halinde inceleyelim.

1. Dogecoin nedir?

DOGE kısaltması ile bildiğimiz Dogecoin, anlık, eğlenceli ve geleneksel bankacılık ücretlerinden muaf bir ödeme sistemi olması için geliştirilmiş bir kripto para birimidir. Logosunda Shiba Inu köpeği yer alır. Kurucuları, yazılım mühendisleri Billy Markus ve Jackson Palmer’dir.

2. Dogecoin Hangi Blok Zincirini Kullanır?

DOGE, Bitcoin ağının teknolojisini kullanan Litecoin blok zincirinden çatallanmış (hardfork) bir kripto para projesidir. 6 Aralık 2013 tarihinde şaka için piyasaya adım atmıştır. Zamanla en büyük kripto para birimlerinden biri haline gelmiştir.

3. Dogecoin Neden Popüler?

DOGE, Litecoin kaynak kodunda yapılan değişiklikler sonucu ortaya çıkmıştır. Pek çok kripto para biriminin tersine deflasyonist değil enflasyonist bir kripto coindir. Dogecoin’in belirli bir token arzı yoktur. Madencilik faaliyetleri devam ettiği müddetçe DOGE çıkarılması devam eder. Arz belirsizliği, Dogecoin fiyat tahmini konusunu sıkıntılı hale getirir.

4. Dogecoin ilk ne zaman yükseldi?

2013 yılının Aralık ayında kripto para piyasasına giren Dogecoin, ilk sıçramasını 13 gün sonra yaşadı. DOGE fiyatı, 72 saat içerisinde yüzde 300’lük yükseliş kaydetti. Sonraki büyük yükseliş, ünlü milyarder Elon Musk’ın paylaşımları sonrası geldi.

2013- 2015 Dogecoin’in Yükselişi

Köpek temalı Dogecoin, kripto piyasasına 0,00026 dolardan giriş yaptı. İlk 3 günde 3x yapan kripto coin, giriş seviyesinde DOGE satın alan yatırımcılara 3 katı kazanç sağladı. 0,00095 dolar seviyesine kadar yükselip piyasa düşüşü yaşadı. 

Yüzde 80 civarındaki ciddi düşüşün başlıca sebebi, Çin’de hizmet veren bankaların Bitcoin yatırımcılarını yasaklaması oldu. Çin’in yasağı sonrası BTC dahil kripto para piyasası bir süreliğine sarsıldı.

2013- 2015 Dogecoin’in Yükselişi

2014 yılının Ocak ayında Dogecoin’in işlem hacmi, Bitcoin ve tüm altcoinlerin hacimlerinin anlık da olsa önüne geçti. Piyasa değeri konusunda ayrı başarıyı gösteremediğinden Bitcoin’in gerisinde kaldı. 2015 senesi Dogecoin için kurucu ekibin kripto topluluğundan ayrıldığı yıl oldu.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Bugünkü Dogecoin Fiyatı Nedir?

Aralık 2024 ilk haftası istatistiklerine göre Dogecoin fiyatı 1 doların altındadır. Kripto para biriminin güncel piyasa değeri 11 milyar dolar üzerindedir. Dolaşımdaki güncel Dogecoin arzı, 142 milyar civarındadır. 

CoinGecko’nun güncel Dogecoin fiyatı ile ilgili verilerine göre, son 24 saatte yüzde 0 artış yaşadı. Son 1 yılda yüzde 17,4 değer kaybeden Dogecoin fiyat tahmini analizlerine göre token, yavaş yavaş toparlanma emareleri göstermekte.

Dogecoin, tüm zamanların en yüksek seviyesini, 8 Mayıs 2021 tarihinde yaşadı. O tarihte 0,731578 dolara yükselen DOGE, bu seviyenin yüzde 88.49 altından işlem görmektedir. Tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,00008690 doların ise yüzde 96 üzerindedir.

Dogecoin Güncel Fiyat Tablosu – Dogecoin Yorum

Dogecoin güncel fiyat tablosu, yatırımcılar için alım sinyali verir. DOGE’nin düşük fiyatı, uzun vadeli düşünen yatırımcılara alım fırsatı doğurur. Deneyimli yatırımcılar, düşük fiyattan satın aldığı Dogecoin’i fiyatlar yükseldiğinde satarak kar elde eder. 

Dogecoin fiyat tahmini için son zamandaki test seviyesi önem taşımakta. Yakın zamanda DOGE, 0,08035 dolar seviyesinin üzerine çıktı ve yükseliş eğilimine girdi. Analizlere göre bu eşiği aşması, Dogecoin’in fiyat artışı yaşama ihtimalini güçlendirir.

Dogecoin fiyat tahmini - DOGE bugün ne kadar

Dogecoin fiyatı, Kasım ayının başından bu güne artış gösterdi. Ay başında 0,06660 ila 0,06931 arasında seyreden DOGE, ay sonunda 0,08035 doların üzerine çıktı. Bu sıçramayla yetinmeyen DOGE, Nisan ayından bu yana ilk kez 0,08678 dolar seviyesine yükseldi. 

Dogecoin yorum konusunda yatırımcılar ve analistler, iyimser bir tablo çizmekte. Popüler meme coin projesi için bir sonraki test seviyesi, 0,08393 dolar bandıdır. DOGE boğalarının etkisiyle tokenin ivme kazanıp kazanamayacağı, büyük merak konusu.

Güncel Dogecoin (DOGE) Grafiği

Dogecoin yorum analizlerine geçmeden, güncel grafiklere göz atalım. Grafiklere yeşil renk hakim. 1 yılda yüzde 17 oranında düşüş söz konusu olsa da son 30 günlük dilimde yükseliş göze çarpmakta.

Son 30 günde Dogecoin fiyatı yüzde 25,3 artarken son 14 günde bu oran yüzde 7,3 oldu. Son 7 günde yüzde 9,9 artış yaşayan DOGE, bir miktar ivme kaybetti ve son 24 saatte yüzde 0 yükseldi.

Yatırımcıların en çok merak ettiği soruların başında Dogecoin yükselir mi veya DOGE kaç olur yer alır. Dogecoin geleceği ile ilgili detaylı bir şekilde yıllara göre yapılan analizlere göz atalım.

Dogecoin Fiyat Tahmini 2024 – Dogecoin Yükselir Mi?

Şaka temalı coin anlamına gelen meme coinlerin ilk örneği Dogecoin’dir. Dogecoin geleceği, kripto para yatırımcıları için önemlidir. Yatırımcılar, Dogecoin teknik analiz araçlarına göre DOGE satın alma ve satma kararı verir.

Changelly Dogecoin fiyat analizlerine göre 2024 Dogecoin fiyat tahmini, 0,0340 ila 0,0536 dolar arasındadır. 2024 Dogecoin minimum fiyatı 0,0340 dolar iken maksimum beklenti 0,0536 dolar seviyesidir. 2024 Dogecoin ortalama işlem fiyatı ise 0,03732 dolardır. 

Dogecoin grafiklerinde yakın zamanda bir ralli söz konusu değil. Grafiklere rağmen Dogecoin’in ralli yapma ihtimali her zaman var. Geçmişte yaşanan Elon Musk olayları benzeri bir haber, DOGE fiyatını aniden yükseltir.

Aylara Göre Dogecoin Fiyat Tahmini 2024 – Dogecoin Geleceği

2024 yılında uzmanlar, Dogecoin yorum analizleri için çok iyimser değil. Grafikler oldukça durağan bir seyir beklentisi içerisinde. Bu seyir, yatırımcılar için güçlü alım sinyali verir. Deneyimli yatırımcılar, düşük fiyatlardan DOGE satın almayı tercih eder. 

2024 Dogecoin fiyat tahmini yaptığımıza göre detaylı bir şekilde aylara göre DOGE fiyat tahminlerini inceleyelim. Traders Union analistlerine göre 2024 aylık Dogecoin fiyat beklentisi şu şekilde:

Ay Minimum Dogecoin Fiyatı (USD) Maksimum Dogecoin Fiyatı (USD) Ortalama Dogecoin Fiyatı (USD)
Ocak 2024 0,06304 0,07706 0,07005
Şubat 2024 0,06355 0,07767 0,07061
Mart 2024 0,06405 0,07829 0,07117
Nisan 2024 0,06457 0,07891 0,07174
Mayıs 2024 0,06508 0,07954 0,07231
Haziran 2024 0,0656 0,08018 0,07289
Temmuz 2024 0,06612 0,08082 0,07347
Ağustos 2024 0,06665 0,08147 0,07406
Eylül 2024 0,06718 0,08212 0,07465
Ekim 2024 0,06772 0,08278 0,07525
Kasım 2024 0,06826 0,08344 0,07585
Aralık 2024 0,06881 0,08411 0,07646

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

DOGE/USD’nin 2024 Yılı Teknik Analizi – DOGE Kaç Dolar Olur?

DOGE/USD paritesi, 2021 yılından bu yana 15 kart artış yaşadı. DOGE fiyatı 0,0047 dolardan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,74 dolara en yakın fiyata yükseldi. Bu artışlar sebebiyle pek çok yatırımcı, 2024 yılında DOGE kaç dolar olur merakı içerisinde. 

Analist Anton Kharitonov’a göre Dogecoin fiyat tahmini 2024 yılı için maksimum 0,07646 dolar olacak. Kharitonov, bu fiyatların 2024 yılının sonunda gerçekleşeceği fikrinde. Uzmanlara göre Dogecoin 2024 yılında ciddi bir artış yaşamayacak. 

dogecoin fiyat tahmini

2024 yılı teknik analiz yazılarına göre DOGE önümüzdeki yılın sonuna doğru 0,06881 dolar ila 0,08411 dolar arasına oturacak. Mevcut fiyatlarla karşılaştığımızda maksimum beklentinin iyimser, minimum beklentinin bugünkü fiyatlara göre kötümser olduğunu söylemek gerekir.

Yatırımcılar kararlarını çoğu zaman TradingView teknik analiz aracına göre verir. DOGE/USD sinyalleri, sat, güçlü sat, al ve güçlü al şeklindedir. Kısa vadeli yatırım için 15 dakika ile 2 saat arasındaki ayarları kullanmak gerekir. Uzun vadeli sinyaller için ise 4 saat ile 1 hafta arası önerilir.

1 saat ve 2 saat sinyallerine göre DOGE/USD için “Al” sinyali söz konusudur. 4 saat ve 1 hafta sinyallerine göre de DOGE/USD için “Al” sinyali göze çarpar. Güncel Dogecoin yorum analizlerine göre yatırımcılar için DOGE satın alma penceresi açıktır.

Dogecoin (DOGE) 2024, 2024, 2025 ve 2030 Fiyat Tahmini 

Hiçbir kripto para biriminde olmadığı gibi önümüzdeki yıllar için Dogecoin fiyat tahmini yapmak da pek mümkün değildir. Analistler, Dogecoin fiyat analizlerinin geçmişine ve piyasaya göre bir takım yorumlar yapar. Yorumlar kesin değildir.

Yatırımcılara fikir vermesi açısından Dogecoin 2024, 2024, 2025 ve 2030 fiyat öngörülerine göz atalım. Fiyat tahminlerine geçmeden, FTX ve Terra krizinde olduğu gibi ani çöküşlerin ve iflasların kripto piyasasını etkileyebileceğini vurgulayalım.

Dogecoin Aralık 2024 fiyat tahmini için minimum fiyat 0,0657 dolar iken maksimum fiyat 0,0796 dolar civarında. Ortalama Dogecoin fiyat beklentisi Aralık 2024 için 0,0727 bandındadır.

Dogecoin (DOGE) 2023, 2024, 2025 ve 2030 Fiyat Tahmini 

2024 Dogecoin fiyat tahmini için Changelly’ye göre fiyatlandırma 0,0340 ila 0,0536 dolar arasındadır. Traders Union tahminleri ise 2024 yılında Dogecoin’in maksimum 08411 dolara ulaşacağını gösterir.

2025 Dogecoin yorumları, DOGE fiyatının minimum 0,19755 dolar ve maksimum 0,21607 dolar olacağı yönünde. 2025’te ortalama Dogecoin fiyatının 0,23458 dolar olacağına dair öngörüler var.

Walletinvestor analistleri, 2025 DOGE tahmini konusunda daha kötümser bir pozisyonda. Uzmanlara göre Dogecoin 2025 başında 0,00586 dolar olacak. Long Forecast analistlerine göre ise DOGE fiyatı 2025 yılının başında 0,040 dolar bandında konumlanacak.

2030 yılı, Dogecoin geleceği için çok uzak bir tarih olsa da bir takım öngörüler mevcut. TU analistleri, minimum 0,11188 dolar ile maksimum 0,13674 dolar tahmininde bulundu. 2030 için maksimum ortalama Dogecoin fiyatının 0,13569 dolar olacağı ifade edildi.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Dogecoin Fiyat Tahmini 2026

Köpek temalı şaka tokeni Dogecoin, volatil bir grafiğe hakim. Bazı dönemler çıkan haberler, DOGE’nin fiyatını desteklese de tutarlı bir yükseliş trendi söz konusu değil. 2026 yılı Dogecoin fiyat tahmini yazılarına baktığımızda önümüze çıkan tablo şu şekilde:

TU analistlerine göre 2026 Dogecoin fiyatı için yıl ortası beklentisi 0,08825 dolar iken yıl sonu beklentisi 0,09257 dolar bandında. PricePredictions DOGE yorumları, 2026 yılı için daha iyimser. Analistler, minimum 0,25928 dolar ve maksimum 0,29632 dolar beklentisinde.

Coin Price Forecast analistlerinin Dogecoin geleceği hakkındaki yorumlarına göre, 2026 yılında DOGE fiyatı, yıl ortasında 0,0759 dolar olacak. Yıl sonuna geldiğimizde ise Dogecoin 0,0687 dolardan işlem görecek.

Kripto fiyat analiz platformlarının Dogecoin 1 dolar olacak mı sorusuna yanıtı, hayır! Platformlar arasında bir fikir birliği söz konusu değil. Bazı platformlar daha iyimserken bazıları daha kötümser öngörülerde bulunmakta.

Dogecoin Fiyat Tahmini 2030

Daha uzak vadeli Dogecoin fiyatı yorumlarına bakmak için 2030 DOGE tahminlerine göz atalım. TU analistlerine göre Dogecoin fiyatı 2030 yılına minimum 0,11188 dolarla başlayacak. Aralık 2030’a geldiğimizde ise minimum DOGE fiyatı 0,12212 dolar olacak.

Dogecoin Fiyat Tahmini 2030

Platform analistlerine göre Dogecoin 2030 yıl ortasında ortalama 0,12936 dolardan işlem görecek. Yıl sonu fiyatı ise DOGE için 0,13569 dolar olacak. PricePredictions analistlerine göre DOGE, 2030’da minimum 0,50621 ve maksimum 0,54325 dolar olacak.

Coin Price Forecast 2030 Dogecoin fiyat tahmini, temkinli bir tahmin görünümü vermekte. Uzmanlara göre DOGE 2024 yıl ortasında 0,0923 dolar iken yıl sonunda 0,0978 dolara yükselecek. Bugünle kıyasladığımızda yüzde 58’lik artış öngörüsü mevcut.

Elon Musk’ın DOGE Açıklamaları ve Son Dakika Haberleri

2020 yılı Dogecoin için 0,184558 dolar seviyesinde başladı. O dönemki Dogecoin fiyat tahmini yazılarına baktığımızda temkinli bir öngörü söz konusuydu. İşler, 2021 yılının Ocak ayında beklendiği gibiydi ve DOGE fiyatı 0,072000 dolar bandındaydı.

Dogecoin fiyatı, Reddit isimli popüler sosyal medya platformundaki kullanıcıların ilgisi ile yükselmeye başladı. Asıl sıçrama ise dünyaca ünlü milyarder ve kripto meraklısı Elon Musk’ın paylaşımları sonrası geldi.

Elon Musk’ın DOGE Açıklamaları ve Son Dakika Haberleri

Şubat 2021’de Dogecoin ile ilgili bir Twitter (X) paylaşımı yapan Musk, DOGE’ye alenen destek verdi. Dogecoin’i halkların kriptosu olarak tanımlayan Musk, DOGE fiyatına 1 günde yüzde 50 ralli yaptırdı. 

Elon Musk’ın Dogecoin etkisi 2019 yılından beri hissediliyordu. Yaşanan rallilerle 2021 yılında Dogecoin piyasa değeri, ABD’li otomobil üreticisi General Motors’un piyasa değerini bile aştı.

Piyasaya çıktığını kimsenin ilgi göstermediği DOGE, Mayıs 2021 öncesindeki 6 ay içerisinde yatırımcılarına yüzde 30 bin kazandırdı. 1 dolar seviyesine yaklaşan DOGE, 8 Mayıs 2021’de, tüm zamanların en yüksek değeri olan 0,731578 dolara yükseldi.

En yüksek seviyesi Musk’ın 8 Mayıs tarihinde bir sohbet programı olan Saturday Night Live’a sunucu olarak katılması ve DOGE’den bahsetmesi sonrası geldi. Musk, o tarihten bu yana DOGE ile ilgili düşüşlerin ve yükselişlerin sebebi oldu. 

En ilginç olaylardan biri 2024 Nisan ayında gerçekleşti. Sosyal medya platformu Twitter’ı satın alması sonrası Musk, platformun logosunu Dogecoin logosuyla değiştirdi. Gelişme sayesinde Doge, yüzde 30 değer kazandı. Logo değişikliği öncesi Dogecoin fiyatı 0,077 dolar iken değişiklikle birlikte 0,1 dolara kadar yükseldi.

Dogecoin fiyat tahmini ile ilgili öngörüde bulunma konusundaki en büyük belirsizliklerden biri de paylaşımlar. Piyasaya çıktığı ilk gün DOGE satın alan yatırımcılar, böyle bir ralliyi asla öngöremezdi.

Dogecoin Fiyat Tahmini Verilerine göre DOGE İyi Bir Yatırım Mı?

Yatırımcısını bir gecede zengin eden Dogecoin iyi bir yatırım mı sorusunun net bir yanıtı yok. Dogecoin hedef fiyat analizlerine baktığımızda 1 dolar bandını görmüyoruz. Örnek vermek gerekirse, 2030 yılında bugünki fiyatına göre yüzde 58 bir artış beklentisi var.

Sadece Dogecoin değil tüm kripto para birimleri volatiliteleri ile dikkat çeker. Önümüzdeki büyük gelişmeler arasında 23 Aralık 2024 tarihindeki uzay görevi var. Aya fiziksel bir Dogecoin gönderilmesini içeren görev gerçekleşirse, DOGE fiyatı gerçekten de “aya gidebilir.”

Dogecoin’in ay yolculuğu ile ilgili ilk müjdeyi veren yine Elon Musk’tı. 2021 yılındaki bir paylaşımında Musk, uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in 2022′nin ilk çeyreğinde “Doge-1” adlı Ay misyonunu başlatacağını duyurmuştu. Musk, şirketin ödeme olarak Dogecoin kabul edeceğini de söylemişti. Bu açıklamalar DOGE’ye ralli yaptırsa da hiçbiri gerçekleşmedi.

dogecoin fiyat tahmini

Dogecoin fiyat tahmini platformları, DOGE satın almak için iyi bir zaman olduğu fikrinde. Öngörülemeyen bir aksilik yaşanmazsa Dogecoin geleceği açık. Yazımızın başında belirttiğimiz gibi hiçbir para birimi için kesin bir öngörüde bulunmak mümkün değildir.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Dogecoin Madenciliği Nasıl Yapılır? 

Kripto para birimlerinin fiyatını etkileyen en önemli unsurlardan biri madencilik kabiliyetidir. Madencilik, yeni kripto para birimlerinin oluşturulması faaliyetidir. Madencilik yapmak için son teknoloji yazılım ve donanımlara ihtiyaç vardır.

Köpek temalı meme coin Dogecoin madenciliğini, blok zinciri üzerindeki matematiksel hesaplamaları gerçekleştiren donanım gerçekleştirir. Popüler meme coin Dogecoin’in madenciliği de yatırımcıların ilgi alanındadır.

Dogecoin Madenciliği Nasıl Yapılır? 

DOGE madenciliği türleri, bireysel madencilik, madencilik havuzu ve bulut madenciliği olacak şekilde üç tanedir. Dizüstü bilgisayarlarla dahi Dogecoin madenciliği yapmak mümkündür. 

DOGE blok zinciri, gelen işlemleri en hızlı onaylayan düğüme ödül gönderir. Dolaşıma dakikada 10 bin adet DOGE girer. Madencilik yapmak için sınırsız internet bağlantısı, güvenilir bir elektrik kaynağı ve donanım gereklidir.

Dogecoin fiyat tahmini, DOGE madencilik başarısı ile doğru orantılıdır. Ekosistemiin düzgün çalışması DOGE fiyatını olumlu etkiler. Dogecoin madenciliği yapmak için en basit haliyle şu adımları takip etmek gerekir:

  • Donanım seçimi: Madencilik donanımını belirlemek ilk adımdır.
  • Yazılım seçimi: Donanımı kurduktan sonra madenciler yazılım seçimi yapar. GPU ve ASIC madencilik donanımlarına göre yazılımlar değişkenlik gösterir.
  • Cüzdan oluşturma: Dogecoin madenciliği yaptıkça elde edeceğiniz gelirler cüzdanda birikir. Güvenilir ve Dogecoin’i destekleyen bir kripto para cüzdanı seçmek önemlidir. Trust Wallet ve MetaMask bu alandaki güvenilir kripto para cüzdanları arasındadır. 
  • Dogecoin madenciliği yapma: Tüm aşamaları tamamladıysanız madencilik yazılımı çalıştırarak DOGE biriktirmeye başlayabilirsiniz.

Bireysel madenciliğin yanı sıra kripto meraklıları, bir madencilik havuzuna katılarak ve bulut madenciliği kullanarak da DOGE elde eder. Madencilik havuzunda giderler ve gelirler bölüşülür. Bulut madenciliğinde ise kullanıcılar, veri merkezine abonelik ücreti öder.

Uzun ve Kısa Vadeli Dogecoin Yatırımları – Dogecoin Hedef Fiyat 

Popüler meme coin projelerinden biri olan Dogecoin satın almak için uzun ve kısa vade kararı vermek gerekir. Dogecoin fiyat tahmini tablolarına göre hareket etmek, yatırımcılar için önemlidir.

Uzun vadeli yatırımda kullanıcılar, karar verdiği miktardaki para ile Dogecoin satın alır. Dogecoin için gelecek yıllarda yaşanacak gelişmeler bu yatırım seçeneğinde daha etkilidir. Kısa vadeli yatırım ise haftalık, günlük ve dakikalık olarak değişebilir.

Uzun ve Kısa Vadeli Dogecoin Yatırımları - Dogecoin Hedef Fiyat 

Dogecoin grafiklerini takip ederek kısa vadeli yatırım yapmak mümkündür. Kripto coinin artma ve azalma eğiliminde olduğunu fark eden kullanıcılar yatırımını yönlendirir. Yatırımcılar bazı durumlarda, aynı gün içinde defalarca DOGE al sat yapar. 

Uzun ve kısa vadeli yatırım için Dogecoin uzmanlarının fikirlerine kulak vermek gerekir. Amatör yatırımcılar çoğu zaman balinaların hareketlerine ve analistlere göre hareket etmeyi tercih eder. 

Kripto para piyasasında yatırım yaparken yükselme kadar düşüş ihtimali de göz önünde bulunmalıdır. Doğru zamanda doğru kripto coin yatırımı yapmak için  takip edilmesi gereken en iyi kripto paralar gibi listelere göz atmak fayda getirir.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Sonuç

Bu yazımızda, dogecoin yükselir mi, doge kaç dolar olur, dogecoin hedef fiyat nedir ve güncel dogecoin grafikleri neler söylüyor gibi sorulara yanıt verdik. Dogecoin fiyatı ile ilgili olabildiğince farklı kaynağı kullanarak tarafsız bir analiz yapmaya çalıştık.

Farklı kripto para birimlerinde olduğu gibi Dogecoin fiyat tahmini yapmak da kesin bir şekilde mümkün değil. Analistler, Dogecoin için satın alım sinyallerinin güçlü olduğu fikrinde. Yatırım yapmak için güvenilir ve işlem cüreti düşük platform seçmek önemli.

Dogecoin satın almayı düşünüyorsanız, önümüzdeki yıl kazanç elde etme ihtimaliniz söz konusu. Kısa ve uzun vadeli yatırım yaparak Dogecoin geleceği ile ilgili riskleri bölebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Dogecoin 1 dolara ulaşacak mı?

Dogecoin nereden satın alınır?

Dogecoin nedir?

Dogecoin öldü mü?

Kaç Dogecoin var?

Dogecoin yasal mı?

Dogecoin madenciliği nasıl yapılır?