Oyun oynayarak hiçbir ücret ödemeden kripto para kazanacağınızı biliyor muydunuz? Günümüzde birçok oyun “P2E” yani Oyna-Kazan mantığı üzerine kurulmuştur.

Kripto oyunları temelde blok zincir teknolojisi kullanılarak oluşturulmuş oyunlardır. Doğrudan kripto para kazanmak yerine oyun oynayarak elde ettiğiniz herhangi bir oyun içi eşyayı NFT olarak satarak kripto kazanma şansınız bulunuyor. Örneğin, kripto para oyunlarında kullanılan karakterlerin, kartların, yaratıkların veya öğelerin çoğu, blok zincirinde benzersiz olmaları, aynı anda tek bir kişiye ait olmaları ve oyun içinde ve dışında aktarılabilir olmaları bakımından NFT olarak tutulur.

Arazi veya benzer dinamiğe sahip oyunlarda ise parseller üzerine inşa edilen arazi ve varlıklar da NFT olarak satılır ya da satın alınır.

En İyi 10 Kripto Para Oyunu

Genellikle kripto sektörüne dair hiç bilgisi olmayan yatırımcıların tercih ettiği oyna-kazan mantıkta olan kripto para oyunları, günümüzde oldukça fazla rağbet görüyor. Gelin en iyi kripto oyunlarını maddeler halinde açıklayalım.

1. Tamadoge (TAMA) – Popüler Deflasyonist Kripto Para Birimi

Günümüzde keyifle oynarken kripto para kazanacağınız en başarılı proje Tamadoge’dir. Bu proje, metaverse aleminde evcil hayvan edinebileceğiniz ve sahip olduğunuz evcil hayvanı dövüştürerek TAMA tokenini kazanma fırsatı verir. Kazanacağınız Tamadoge’leri yeni NFT evcil hayvanları ya da oyun içi aksesuar almak için kullanabilirsiniz.

Tamadoge - Popüler Deflasyonist Kripto Para Birimi

Geleceği oldukça açık olan bu proje yeni olmasına rağmen Telegram grubunda kısa bir sürede 25.000 kullanıcıyı aşmayı başardı. Tamadoge yazılım ekibinin açıkladığına göre yakın zamanda yeni güncelleştirmeler ile platformu çoğu cihaz için %100 uyumlu hale gelecek. Bu sebeple her cihazdan oyunu oynayabileceksiniz. Ek olarak oyun oynarken kazandığınız kripto para biriminin değerinin düşmesi hoş olmaz değil mi? Gelin Tamadoge bu ihtimali ortadan nasıl kaldırdı açıklayalım.

Tamadoge, başlıkta da görebileceğiniz gibi deflasyonist yapıdadır. Yani, ana hacmi hiçbir zaman artmayacak, aksine zamanla bir düşüş yaşanacak. Bunu ‘bir şey ne kadar değerliyse o kadar kıymetlidir’ mantığında düşünebilirsiniz. Bu sebeple gönül rahatlığıyla oyunu oynayabilir ve elde ettiğiniz TAMA tokenlerinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Ek olarak Tamadoge güncel olarak ön satışta ve piyasaya sürülen ön satış arzının %85’i satılmış durumda. Tüm satışa sunulan tokenler tükenmeden Tamadoge’ye yatırım yapmak istiyorsanız aşağıda yer alan butona tıklayabilirsiniz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

2. Battle Infinity – Genel Olarak En İyi NFT Oyunu

Listemizin ilk sırasında yılın en iyi kripto oyunu diyebileceğimiz Battle Infinity yer alıyor. Battle Infinity, NFT’leri zengin bir metaverse dünyasına entegre ederken P2E elementleri ile gelir elde etme imkanı sunuyor. Battle Arena olarak da adlandırılan Battle Infinity’nin metaverse’ündeki tüm itemler NFT olarak yapılandırılmış durumda. Bu da tüm item’ler için alım-satım yapılabileceği anlamına geliyor.

Bütün al-sat işlemleri Battle Infinity’nin yerel tokeni olan $IBAT ile gerçekleştiriliyor. Oyun ekosistemi Battle Market denilen kendi yerleşik NFT pazar yerine de sahip. Bu pazar yerinde kullanıcılar dijital sanat eserleri veya oyun içi item’leri gibi NFT’lerini mint edip satabiliyor.

battle infinity

Battle Infinity’nin yılın en iyi kripto oyunu seçilmesinin bir diğer sebebi ise NFT’lerin platformun fantezi sporları ligine entegre edilebiliyor olması. IBAT Premiere League olarak adlandırılan lig, kullanıcılara kendi spor takımlarını oluşturma ve gerçek dünya sonuçlarına göre liglere katılma imkanı sunuyor. Bu fantezi oyununda tüm oyuncular NFT olarak yapılandırılıyor ve ikincil pazar yeri oluşturulmasına izin veriliyor.

Fantezi liglerine katılabilmek ve $IBAT üzerinden ödül kazanabilmek için NFT bileti (NFT pass) almak gerekiyor. Tüm Battle Infinity ekosisteminin Solidproof.io tarafından onaylı olduğunu; KYC doğrulamasının ise CoinSniper tarafından sağlandığını belirtmek gerekiyor.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

3. Lucky Block – Günlük Jackpot Çekilisleri Sunan En İyi Kripto Oyunu

Lucky Block, kripto sektöründe heyecan yaratmaya devam eden ve potansiyel olarak herkesin gözlerini kamaştıran bir proje. 2022 yılının en iyi NFT oyunlarından bahsederken de onu ilk sıralara koymamız tesadüf değil. Lucky Block platformu kripto para sektöründe çok geniş bir kitleye hitap eder ve mobil uygulamasıyla da kullanıcılara destek verir.

Günlük olarak ödüller sunan popüler oyun, BSC ağında tamamen merkeziyetsiz şekilde işlediği için tüm ödül dağıtımları da şeffaf ve adildir. Bildiğiniz üzere projenin temelini “Herkesin Kazandığı Kripto Oyunu” sloganı oluşturur. LBLOCK bir kripto oyun projesidir ve bildiğimiz şans oyunlarını blockchain üzerine taşımayı hedeflemektedir. Böylece çekiliş sistemlerindeki hile ve güven kayıpları söylentilerini geride bırakarak herkese eşit ve şeffaf bir olanak sunmaktadır. Hayatımıza 2021 yılının son çeyreğinde giren Lucky Block şubat ayında yaptığı büyük yükseliş ile potansiyelini biraz olsun gösterme şansı yakaladı.

lucky block

Lucky Block günlük ikramiyeler dışında Lucky Block NFT’ye sahip kişilere de ayrı imkanlar sunuyor. Bunlardan en önemlisi her gün iki ikramiye kazanma şansının yanı sıra düzenli olarak yapılan ve 10.000 dolara yaklaşan ödemelere sahip özel NFT çekilişlerine de ömür boyu katılma hakkı tanınmasıdır. Bunların dışında 1 milyon dolar ödülü olan dev bir çekilişe katılım hakkı da Lucky Block NFT sahipleri için ücretsizdir. Projeyi en önemli kılan özelliklerden biri ise sürdürülebilir bir ekosistem sunmasıdır. Lucky Block günlük ödüllerin bir kısmını ana fonuna aktarmakta ve düzenli olarak çekilişlerin bütçesini beslemektedir. Lucky Block en iyi NFT oyunları arasında en sürdürülebilir yapıya sahip ve 2022 yılı için en iyi NFT oyunlarından biri olarak gözüküyor.

4. Axie Infinity – NFT Yaratıkları ile Popüler Kripto Oyunu

Axie Infinity, dünyanın en popüler NFT oyunlarından biridir. Oynamaya başlamak son derece kolaydır, bu da Axie Infinity’yi oyna-kazan kripto oyunları dünyasında yeni olan herkes için erişilebilir bir seçenek haline getiriyor.

axie infinity

Oyunun arkasındaki fikir, Axies adlı yaratıkları toplayarak sanal bir dünyayı keşfetmenizdir. Her Axie bir NFT’dir, böylece bu yaratıkları takas edebilir veya oyunun yerleşik pazarında satabilirsiniz. Ayrıca Axies’inizi diğer oyuncularla savaşmak ve kazandığınızda oyunun simgesi olan Smooth Love Potion’u kazanmak için de kullanabilirsiniz. Smooth Love Potion, daha fazla Axies satın almak için kullanılabilir veya birçok borsada tercih ettiğiniz kripto para birimiyle takas edebilirsiniz.

5. Gods Unchained – Makers of Magic: The Gathering’den NFT Kart Oyunu

Gods Unchained, Magic: The Gathering geliştiricileri tarafından oluşturulan bir NFT kart oyunudur. Daha önce Magic oynadıysanız, Gods Unchained çok tanıdık gelecektir. Oyun, bire bir karşılaşmalarda diğer oyunculara karşı savaşabileceğiniz bir iskambil destesi oluşturmayı içerir.

Bu karşılaşmaların galipleri, Gods Unchained pazarında daha fazla NFT kartı satın almak için kullanılabilecek bir oyun içi kripto para olan GODS tokeni kazanır. GODS tokeni çoğu borsada takas edilebilir, bu nedenle nakite çevirebilirsiniz. Gods Unchained’de yeni olan yatırımcılara ücretsiz kart destesi verilmekte.

Gods Unchained

Bu kart destesi ile belli bir seviyeye kadar GODS tokeni kazanabilirsiniz. Fakat, oyunda ‘güçlü’ olmak isterseniz yatırım yapmanız mutlaka gerekiyor.

6. Star Atlas – Geniş Metaverse Evreninde Kripto Para Kazanma Şansı

Star Atlas, metaverse evreninde oyna-kazan mantığında olan sürükleyici bir kripto oyunudur. Star Atlas galaksisini keşfedebilir, görevler alabilir, oyuncularla savaşabilir ve hatta gezegen hükümetleri oluşturmak için başkalarıyla işbirliği yapabilirsiniz. Elde edeceğiniz NFT’ler metaverse evreninde saklanır ve satmak isterseniz NFT pazar yerlerinde satabilirsiniz.

Star Atlas, toplayabileceğiniz, kazanabileceğiniz ve ticaret yapabileceğiniz birkaç farklı token ile geniş ve karmaşık bir oyun içi ekonomisine sahiptir. Bu oyunu oynamanın tonlarca farklı yolu var, bu da onu stratejiyi seven oyuncular için ideal hale getiriyor.

star atlas

Eğer kripto sektöründe yeniyseniz ve ücretsiz bir şekilde oyun oynayıp kripto para kazanmak isterseniz Star Atlas sizin için karmaşık gelebilir.

7. Spider Tanks – Kripto Para Kazanabileceğiniz Çok Oyunculu Savaş Oyunu

Spider Tanks, basit bir çok oyunculu savaş oyunudur. Her oyuncu, diğer oyuncularla savaşmak için kullanabileceği sanal bir NFT tankı alır. Takımlar oluşturabilir veya bireysel olarak oynayabilirsiniz. Kaç kişiyi oyunda yendiğinize ve sıralamanıza bağlı olarak kripto para kazanabilirsiniz.

Bu tokenleri kripto borsalarında satabilirsiniz ancak aynı zamanda size Spider Tanks pazarında tankınız için yükseltme satın alma olanağı da verir. Tankınızı ne kadar çok geliştirirseniz o kadar güçlenir ve kazanmaya devam etme olasılığınız o kadar artar.

spider tanks

Eğer oyunu beğendiyseniz ve yüksek kazanç elde etmek istiyorsanız kazandığınız kripto para birimlerini doğrudan satmak yerine oyuna yatırım yapıp tankınızı güçlendirmenizi öneririz. Bu sayede hem daha kolay token kazanabilir hem de oyundan daha çok zevk alabilirsiniz.

8. ICE Poker – Metaverse Kripto Poker Oyunu

ICE Poker, metaverse aleminde yer alan bir başka sanal poker oyunudur. Oyun içerisinde gerçek kripto paralarla bahis oynayabilirsiniz. Ayrıca platform, en iyi oyuncular için kripto ödüllü turnuvalar sunar.

ICE Poker’i benzersiz kılan temel şey, her gün yalnızca sınırlı sayıda oyuncunun girebilmesidir. Katılmak için Decentraland’deki avatarınızda giyilebilir bir NFT’ye sahip olmanız gerekir. Bu NFT’leri doğrudan satın alabilir veya diğer oyunculardan bir günlüğüne kiralayabilirsiniz.

ICE Poker

Poker oynamak oldukça risklidir bu sebeple riske atabileceğiniz miktarda bahis koymanızı öneriyoruz. Eğer nasıl poker oynacağınız hakkında hiçbir fikriniz yoksa diğer kripto oyunlarını tercih etmenizi öneririz.

9. Battle of Guardians – Çok Oyunculu Popüler Savaş Oyunu

Battle of Guardians, kazananların kripto para birimleriyle ödüllendirildiği başka birçok oyunculu savaş oyunudur. Bu oyunun güzel yanı, karakterinizin kendisinin bir NFT olmasıdır. NFT’nizi Pazar yerinde takas edebilir veya satabilirsiniz, bu da oyunda gelişmenize veya kazanç elde etmenizi sağlar.

battle of guardians

Battle of Guardians, turnuvalar, bire bir dövüşler, arena oyunları ve hatta görevler dahil olmak üzere birden fazla oynama yolu sunar. Ne kadar çok oynar ve kazanırsanız, o kadar çok kazanmaya devam edersiniz.

10. Plant vs. Undead – Görev Yaparak Kripto Kazanabileceğiniz Çiftçilik Oyunu

Plant vs Undead, dövüş oyunlarıyla pek ilgilenmeyen oyuncular için rahat bir oyna-kazan kripto oyunudur. Bu oyunda bitkilerinizi ölümsüz canavarların saldırılarına karşı savunmanız gerekir. Oyun içerisinde esas olarak çiftliğinizi kurmaya ve nadir NFT bitkilerinizi yetiştirmeye odaklanmanız gerekir.

plants vs undead

Çiftliğiniz büyüdükçe Light Energy isimli token kazanmanız mümkün olacak. Ayrıca NFT Pazar yerleri üzerinden bitkilerinizi NFT olarak satabilirsiniz. Oyun içerisinde başarılı olmanız için görevleri tamamlamanız ve uzun süre vakit geçirmeniz gerekir.

Özet

Bugün oynayabileceğiniz en iyi kripto oyunlarının çoğu, oynarken kripto ve değerli NFT’ler kazanmanıza izin veriyor. Bu oyunları ücretsiz bir şekilde kripto para kazanmanın ve sizinle aynı fikirde olan oyuncularla tanışmanın eğlenceli bir yolu olarak da düşünebilirsiniz.

İlk oyna-kazan kripto oyununuzu denemeye hazırsanız, Battle Infinity oyununa göz atabilirsiniz.

Battle Infinity - Yeni Metaverse Oyunu

Puanımız

  • PancakeSwap and LBank'ta Listelendi - battleinfinity.io
  • Fantezi Sporları Metaverse Oyunu
  • Oyna-Kazan Oyunu - IBAT Token
  • Unreal Engine ile Geliştirildi
  • Solidproof ve CoinSniper Onaylı
Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

İlgili İçerikler