Dünya çapında önde gelen yayın platformu Netflix, artık sadece cep telefonlarımızda ve bilgisayarlarımızda değil, akıllı TV’lerin gelişmesiyle birlikte evimizin her köşesine girmiş durumda. Birçok televizyon markası da Netflix uygulamasını televizyonlarına kurulumla gelen uygulamalardan biri olarak çoktan eklemiş durumda.

Her ne kadar yüzlerce içerik bir arada olsa da Netflix yayın politikası gereği içeriklerini bölge bölge ayırmış ve hizmet verdiği ülkeye göre içerikten altyazıya kadar farklı özellikler taşıyabiliyor. Bu noktada bazı dizi ve filmler Netflix Amerika veya Netflix Almanya gibi ülkelerde bulunsa bile Netflix Türkiye için erişilebilir olmuyor. Uygulamanın özelliği gereği bölgenizi otomatik algılayan Netflix’in bu coğrafi sınırlandırmasını ise aşmanın bir yolu var: Akıllı cihazınızda VPN programları kullanmak. Fakat her VPN programının Netflix uyumlu olmadığını ve coğrafi engellemeleri kaldırmadığını da belirtmemiz gerekiyor. 

Netflix için En İyi 10 VPN Programı – 2024

Sizler için coğrafi sınırları aşabileceğiniz ve Netflix’in farklı coğrafyalardaki içeriklerine de erişebilmeniz için onlarca VPN programını teste tabi tuttuk. Bu testlerimizin sonucunda bazı VPN servisleri çok başarılı sonuçlar elde ederken yan özelliklerini de bir araya getirdiğimizde elimizde bir liste oluştu. İşte sizler için derlediğimiz 2022 yılının en iyi Netflix VPN programları listesi:

 1. NordVPN Netflix için Yüksek Performanslı VPN Programı
 2. CyberGhost VPN Hızlı ve Güvenli Netflix VPN Programı
 3. PureVPN Yönlendiriciler için En İyi Netflix VPN Servisi
 4. Atlas VPN Uygun Fiyatlı Netflix VPN Programı
 5. Privado VPNÜcretsiz Sürüme Sahip VPN Programı
 6. IPVanish En Özelleştirilebilir Ayarlara Sahip VPN Programı
 7. Private Internet Access  – En Yüksek Sunucu Sayısına Sahip Netflix VPN Servisi
 8. ExpressVPN Tarayıcılar için En İyi Netflix VPN Alternatifi
 9. Surfshark One Arabellek Kullanmayan En İyi Netflix VPN Uygulaması
 10. Norton Secure VPN – Güçlü Korumaya Sahip VPN Servisi

Netflix VPN Programlarının Detaylı İncelemesi

Yukarıda listelediğimiz 10 VPN programı incelemelerimiz sonucunda Netflix uyumluluğuna sahip ve diğer özellikleriyle de kullanıcı deneyimini bir üst düzeye çıkaran hizmetler içeriyorlar. Gelin hep birlikte listemizdeki Netflix VPN programlarına detaylıca göz atalım.

1. NordVPN – Netflix ve Çevrimiçi Oyunlarda Yüksek Performanslı VPN Programı

NordVPN sektör içerisinde kendini kanıtlamış VPN servislerinden biri olarak yüksek hızlı sunucularıyla da kullanıcılarını memnun eden bir yapıya sahip. Uygulamada bant genişlik sınırı bulunmaması ve NordLynx şifreleme protokolünü kullanıcılarına sunması en büyük artıları olarak kendini gösteriyor. NordVPN’nin güvenlik ve gizlilik öğeleri mükemmel seviyede ve 60’dan fazla ülkede 5200 sunucusuyla da yayın platformları ve çevrimiçi oyunlarda kullanıcılara dev bir avantajı beraberinde getiriyor.

NordVPN Netflix için VPN alternatifleri arasında hız, güvenlik ve sunucu sayısının yanı sıra coğrafi kısıtlamaları aşmakta kendini kanıtlamış yapısıyla bir numaralı tercihimiz durumunda. Netflix Türkiye içeriklerinde bulunmayan onlarca dizi ve filmi Amerika veya başka ülkelerin lokasyonlarına bağlanarak NordVPN sayesinde izlemeniz mümkün. 

Bu popüler VPN servisi aylık 3,29$ fiyata sahip ve tek satın alımla 6 adet cihaza kadar kuruluma destek veriyor. Ayrıca uygulamanın içinde kötü amaçlı yazılım ve reklamları engelleyen özellikler de mevcut.

Sunucu Sayısı

Sunucu Lokasyonları Fiyat Desteklediği Maksimum Cihaz Bağlantı Hızı Müşteri Hizmetleri

Para İade Garantisi

5200+ 60+ Ülkede Bulunur Aylık 3,29$’dan başlayan paketler 6 220-760 Mbps 7/24 Canlı Sohbet ve E-Posta 30 Gün

Artıları

 • Netflix bağlantısı sırasında çok düşük internet bağlantı kaybına sahiptir
 • Gizlilik ve güvenlik özellikleri sektörün üstündedir
 • Netflix lokasyonlarının %90’ında başarılı bağlantı sağlıyor
 • Sunucularının hızları tatmin edici seviyede yüksek

Eksileri

 • Netflix Fransa için bağlantı sorunları yaşanabiliyor

2. CyberGhost VPN – Hızlı ve Güvenli Netflix VPN Programı

VPN sektörünün bir diğer kendini kanıtlamış üyesi CyberGhost VPN Netflix’in coğrafı kısıtlamalarını aşma konusundaki başarısıyla da gündemimizde kalmaya devam ediyor. Özellikle Reddit kullanıcılarının en iyi VPN sıralamalarında üst sıralardan inmeyen CyberGhost VPN, farklı lokasyonlarındaki sunucularının maksimum hızlarıyla da ön plana çıkıyor. Yapılan testlerde 850Mbps gibi rekor seviyeleri gören uygulama sunucu sayısıyla da rakiplerinin önüne geçmeyi başarıyor. 

Netflix’in farklı coğrafyalarda farklı içerikler sunması dolayısıyla VPN programları bu konuda harekete geçerek sunucu lokasyonlarında bulunan Netflix bağlantılarını aşmayı  başardı. Cyberghost VPN 90 ülkede 8000’den fazla sunucusuyla bu alandaki en iddialı VPN servislerinden birisi ve kullanıcı herhangi bir cihazında Netflix uygulamasını açtığında otomatik olarak mevcut olan en hızlı sunucuya bağlanabiliyor. 

Cyberghost VPN 3 yıllık paketinde 2,29$ dolar gibi iyi bir aylık fiyatlandırmaya sahip. Uygulamanın tek aylık ücreti 12,99$ olmakla birlikte tüm sürümleri 7 cihaza kadar bağlantı desteği veriyor. Rekor hızlara ulaşmasının yanı sıra ortalama hızları dahi 145 Mbps’nin üstünde kalarak kullanıcılar için Netflix VPN alternatifleri arasında gayet tatmin edici bir yapıya sahip. Bunun yanında herhangi bir yıllık paketini satın alan kullanıcılar için 45 güne kadar para iade garantisi var.

Sunucu Sayısı

Sunucu Lokasyonları Fiyat Desteklediği Maksimum Cihaz Bağlantı Hızı Müşteri Hizmetleri

Para İade Garantisi

8000 91 Ülkede Bulunur Aylık 2,29$’dan başlayan paketler 7 145-850 Mbps 7/24 Canlı Sohbet ve E-Posta 45 Gün

Artıları

 • Dünya çapında sunucu ağları var
 • Sunucuları yüksek hız ve performansa sahip
 • Netflix uygulaması açıldığında en hızlı sunucuya otomatik bağlantı özelliği var
 • 45 güne kadar para iade garantisi sunuyor

Eksileri

 • Aylık satın alım için pahalı bir fiyatlandırmayla geliyor

3. PureVPN– Yönlendiriciler için En İyi Netflix VPN Servisi

PureVPN tüm özellikleriyle ortalama puanların üstüne çıkan uygulamalardan bir tanesidir. Sektör standardı 256-bit şifrelemeye sahip PureVPN Netflix’in farklı ülke kütüphanelerine ulaşmak konusunda da başarılı bir yapıya sahiptir. 

Uygulama internet sağlayıcılarının VPN’lere yönelik geliştirdiği hız kısıtlamalarına takılmadığı için HD olarak dilediğimiz dizi ve filmi izleyebiliriz. Türkiye’de yaşayan Netflix kullanıcıları sadece kendi kütüphanelerini görebildiği için Fransa, Almanya, Amerika gibi diğer ülkelerde bulunan kütüphanelere erişim sağlayamazlar. Bu durumda o bölgelerde olan fakat Türkiye’de bulunmayan bir çok dizi ve film hizmet dışı kalmış olur. PureVPN Netflix’in VPN bloklamasını aşmak için geliştirdiği özellikler ile kullanıcılar için iyi seçimlerden birisidir.

Uygulama eğer 2 yıllık paket ile satın alınırsa aylık 1,99$ gibi rekabetçi bir fiyat oranı sunar. 78 ülkede bulunan 6500’den fazla sunucusu testlerimizde 180-840 Mbps hız aralığı ile iyi bir sonuç vermiştir.

Sunucu Sayısı

Sunucu Lokasyonları Fiyat Desteklediği Maksimum Cihaz Bağlantı Hızı Müşteri Hizmetleri

Para İade Garantisi

6500+ 78 Ülkede Bulunur Aylık 1,99$’dan başlayan paketler 10 180-840 Mbps 7/24 Canlı Sohbet ve E-Posta 30 Gün

Artıları

 • Netflix için ayrı bir uygulama özelliği sunar
 • Çok yıllık paketlerinde bütçe dostu aylık fiyatlandırması vardır
 • Ortalama hızları bile Netflix izlerken iyi sonuç verir

Eksileri

 • Güncel olarak 7 Netflix kütüphanesine tam destek verebiliyor

4. Atlas VPN – Uygun Fiyatlı Netflix VPN Programı

Atlas VPN günümüzde Netflix’in coğrafi kısıtlamalarını aşmak için en uygun fiyatlı paketleri sunan uygulamalardan biri olarak öne çıkmaktadır. Uygulamanın kolay arayüzü sayesinde yeni başlayanlar ve ileri seviye kullanıcılar için idealdir. Otomatik sunucu bulma özelliği ile 36 ülkede bulunan 750’den fazla sunucuya anında bağlantı sağlanabilir. 

Atlas VPN 30 günlük para iadesi sunar ve aylık 1,99$ dolardan başlayan rekabetçi bir fiyatlandırmaya sahiptir. Bu özelliği de onu en uygun fiyatlı Netflix VPN programları arasına sokmaktadır. Güvenlik ve gizlilik özellikleri açısından sektörünün standartlarını uygulayan bu VPN özellikle WireGuard tünelleme protokolü sayesinde ara bellek sürelerinin sizi rahatsız etmesine de izin vermemektedir.

Sunucu Sayısı

Sunucu Lokasyonları Fiyat Desteklediği Maksimum Cihaz Bağlantı Hızı Müşteri Hizmetleri

Para İade Garantisi

750 36 Ülkede Bulunur Aylık 1,99$’dan başlayan paketler Sınırsız 100-680 Mbps Canlı Destek ve E-posta 30 Gün

Artıları

 • Uygulama ara yüzü kullanıcı dostudur
 • WireGuard sayesinde ara bellek süreleri fark edilmez
 • Fiyat politikası sektörün en iyi seviyelerindedir

Eksileri

 • Yönlendirici bağlantısı desteği vermez
 • Lokasyon sayısı azdır

5. Privado VPN– Ücretsiz Sürüme Sahip VPN Programı

Privado VPN İsviçre merkezli ve gizlilik özellikleriyle adından söz ettiren bir VPN programıdır. Özellikle kişisel veriler hususunda tedirgin olan kullanıcılar için bir dizi ek özellik sunmaktadırlar. 

Privado VPN sunucuları arasında büyük hız farkına sahip değildir ve stabil bir hız aralığı sunar. Böylece ara belleğe alınan Netflix içerikleri kullanıcıyı rahatsız etmeyecek kadar azdır. Yönlendiricilere kurulabilmesi sebebiyle de büyük bir avantaja sahip Privado VPN 47 ülkede sunuculara sahiptir.

Uygulamanın en büyük özelliği ise  aylık 10 GB Kotaya sahip ücretsiz bir sürüme sahip olmasıdır. Böylece herhangi bir ücretli sürümünü kullanmadan önce uygulamayı derinlemesine inceleme ve kullanma şansı yakalarsınız. Ücretsiz sürümü kayda değer derecede iyi bir imkan sunsa da aylık fiyatlandırmada 4,99$ gibi sektörün biraz üstünde ücretlere sahiptir. Uygulama eş zamanlı olarak 10 farklı cihaza kurulum desteği vermektedir.

Sunucu Sayısı

Sunucu Lokasyonları Fiyat Desteklediği Maksimum Cihaz Bağlantı Hızı Müşteri Hizmetleri

Para İade Garantisi

322 47 Ülkede Bulunur Aylık 4,99$’dan başlayan paketler 10 270-300 Mbps 7/24 Canlı Sohbet ve E-Posta 30 Gün

Artıları

 • Yüksek bant genişliği sunar
 • Gizlilik protokolleri güçlüdür
 • Netflix kütüphanelerini kolayca açar
 • Hız aralıkları iyidir

Eksileri

 • Sunucu sayısı azdır

6. IPVanish – Kişiselleştirilebilir Netflix VPN Programı

IPVanish adını sıklıkla askeri düzeyde şifreleme protokolleri ile duyuran bir VPN servisidir. Güvenlik ve gizlilik öğelerinin yanı sıra uygulama kurulu olduğu herhangi bir cihazda otomatik başlama ve en uygun sunucuya bağlanma özelliği sunmaktadır. 

IPVanish sınırsız sayıda cihaza eş zamanlı bağlantı kurabilir ve yönlendiriciler için ek destek sunar. Kullandığı WireGuard ile birlikte yaptığımız testlerde en yüksek hıza ulaşan VPN’ler arasında yerini almıştır.  Bu hızlar 50’den fazla ülkede bulunan 2000’den fazla sunucuda ufak değişiklikler gösterilse de genel ortalamanın üstündedir. Rakiplerine yakın bir fiyatlandırma politikası güden IPVanish aylık 3,99$’dan başlayan paketlere sahiptir.

Sunucu Sayısı

Sunucu Lokasyonları Fiyat Desteklediği Maksimum Cihaz Bağlantı Hızı Müşteri Hizmetleri

Para İade Garantisi

2000+ 50+ Ülkede Bulunur Aylık 3,99$’dan başlayan paketler Sınırsız 290-930 Mbps E-Posta 30 Gün

Artıları

 • WireGuard kullanır
 • En iyi sunucuya otomatik bağlanabilir
 • Yönlendiriciler için ek destek sunar

Eksileri

 •  Kullanıcı arayüzü karmaşıktır

7. Private Internet Access – En Yüksek Sunucu Sayısına Sahip Netflix VPN Servisi

Private Internet Access muadilleri arasında en fazla sayıda cihaza destek veren güçlü bir VPN programıdır. Yönlendiricilere yüklenebilmesi sebebiyle tek bir cihaz üzerinden onlarca bağlı cihaza doğrudan VPN hizmeti sunabilir.

Private Internet Access’i ön plana çıkartan bir diğer özelliği ise dünya çapında 35.000’den fazla sunucu ile tüm lokasyon sınırlarını ortadan kaldırmasıdır. Ayrıca bu sunucuların bazıları Netflix için ayrıca optimize edilmiştir. Bu da olası bir IP sınırlandırmasına karşı daha hızlı ve etkili çözüm anlamına gelir.

Uygulama aylık 2,03$’dan başlayan fiyat aralıklarıyla gelir ve 30 günlük para iade garantisi verir. Kullanıcılar aynı anda 10 farklı cihaza kadar eş zamanlı bağlantı sağlayabilirler.

Sunucu Sayısı

Sunucu Lokasyonları Fiyat Desteklediği Maksimum Cihaz Bağlantı Hızı Müşteri Hizmetleri

Para İade Garantisi

35000+ 78 Ülkede Bulunur Aylık 2,03$’dtan başlayan paketler 10 70-320 Mbps 7/24 Canlı Sohbet ve E-Posta 30 Gün

Artıları

 • Yönlendiricilere kurulabilir
 • 78 ülkede 35.000 sunucusu vardır
 • Yüksek sayıda Netflix Kütüphanesine erişimi açmaktadır

Eksileri

 • Orta düzeyde bağlantı hızları vardır

8. ExpressVPN – Tarayıcılar için En İyi Netflix VPN Alternatifi

ExpressVPN 2022 yılında sıklıkla kullandığımız tarayıcılar için en gelişmiş özelliklere sahip VPN uygulamalarından birisidir. Bu özelliğinin yanı sıra 94 ülkede yer alan 3000’den fazla sunucusuyla kullanıcılar için ideal bir seçim olarak öne çıkmaktadır. Bu lokasyonlara erişirken sektör standardı gizlilik ve güvenlik özelliklerini de kullanma şansına sahip olursunuz. 

ExpressVPN Akıllı televizyonların büyük bir kısmı ile tam uyumludur ve bu da Netflix izleme keyfinizi bir adım öteye rahatlıkla taşımanızı sağlar. Yüksek fiyat politikasına rağmen 3000’den fazla sunucuya sahip olması sizler için birçok ülkedeki Netflix Kütüphanesine erişimi kolayca aşmanızı sağlar.

Sunucu Sayısı

Sunucu Lokasyonları Fiyat Desteklediği Maksimum Cihaz Bağlantı Hızı Müşteri Hizmetleri

Para İade Garantisi

3000+ 94 Ülkede Bulunur Aylık 8,32$’dan başlayan paketler 5 375-430 Mbps 7/24 Canlı Destek ve E-Posta 30 Gün

Artıları

 • Tarayıcılar için en gelişmiş özelliklere sahiptir
 • 94 ülkede 3000’den fazla sunucuyla hizmet vermektedir

Eksileri

 • Aylık fiyatlandırması yüksektir
 • Eş zamanlı bağlantı kurulacak cihaz sayısı kısıtlıdır

9. Surfshark One – Arabellek Kullanmayan En İyi Netflix VPN Uygulaması

Surfshark One, sektör içerisinde güvenlik protokollerinin gücü ve sınırsız sayıda cihaza bağlanabilme özellikleriyle tanınmaktadır. Ayrıca bu VPN servisi yerleşik olarak antivirüs yazılımını da içerir. Bu kullanıcılar için hem güvenlik öğelerini arttıran hem de kişisel veriler açısından daha fazla koruma sağlayan bir özelliktir. Yani Netflix’in farklı bir kütüphanesine erişim sağlarken hem izlenemez hem de maksimum koruma içerisinde olursunuz.

Surfshark 65 ülkede yer alan 3200’den fazla sunucusuyla hizmet vermektedir ve ortalama hız aralıkları tatmin edici derecede yüksektir. En büyük özelliklerinden biri olan sınırsız sayıda cihaza eş zamanlı bağlantıyı 790 Mbps’ye kadar ulaşabilen mükemmel bağlantı hızları ile birlikte sunar. 

Bu uygulama ilk yıl satın alıma özel 2,49$ bir ücrete sahiptir. Netflix için 10 farklı kütüphaneyi destekler ve ara bellek kullanmayan yazılım yapısı sebebiyle donma veya görüntüde kalite kaybı yaşamadan farklı ülkelerdeki içeriklere erişebilmenize olanak sağlar.

Sunucu Sayısı

Sunucu Lokasyonları Fiyat Desteklediği Maksimum Cihaz Bağlantı Hızı Müşteri Hizmetleri

Para İade Garantisi

3200 65 Ülkede Bulunur Aylık 2,49$’dan başlayan paketler Sınırsız 90-790 Mbps 7/24 Canlı Sohbet ve E-Posta 30 Gün

Artıları

 • Antivirüs yazılımı barındırır
 • Sınırsız sayıda cihazı eş zamanlı bağlamayı destekler
 • Ara bellek kullanmadığı için donma ve görüntü kaybı yaşamaz
 • Sunucularının hız aralıkları tatmin edici seviyede yüksektir

Eksileri

 • Hindistan Netflix kütüphanesine erişimi yoktur

10. Norton Secure VPN – Güçlü Korumaya Sahip VPN Servisi

Norton Secure VPN adından sıkça söz ettiren güvenlik ve anti virüs yazılımlarıyla ünlüdür. Bu uygulamanın VPN’i de sektörde herkes tarafından saygı gören birçok özelliğe sahiptir. Sektör içerisinde güven endeksi yüksek olan bu uygulamanın da Netflix coğrafi kısıtlamalarını aşma konusunda iyi yeteneklere sahip olduğu bilinmektedir. Her ne kadar uygulamanın resmi web sitesinde buna özel bir çabalarının olmadığı yer alsa da tarayıcılar, akıllı telefonlar ve tabletler üzerinden Netflix’in farklı kütüphanelerine erişim için ideal kullanıma sahiptir.

Her ne kadar kullanıcılar bir Windows, Mac, iOS veya Android cihazında Netflix kütüphanelerine rahatlıkla bağlanabilse de uygulama yönlendiriciler için destek sunmaz bu da en büyük dezavantajı olarak önümüzde durmaktadır.

Norton Secure VPN otomatik olarak kullanıcı için en uygun konumu bulur ve bağlanır. Uygulama 31 ülkede 2.000’den fazla sunucuya sahiptir ve uygulama içinde kolayca ülke değiştirmek mümkündür. Tek cihaz bağlantısı için yıllık paketlerinde 2,49$’lık maliyete sahiptir. Tüm rakiplerinin neredeyse 2 katı olan 60 güne kadar para iade garantisi sunar.

Sunucu Sayısı

Sunucu Lokasyonları Fiyat Desteklediği Maksimum Cihaz Bağlantı Hızı Müşteri Hizmetleri

Para İade Garantisi

2000+ 31 Ülkede Bulunur Aylık 2,49$’dan başlayan paketler 10 85-230 Mbps 7/24 Canlı Sohbet ve E-Posta 60 Gün

Artıları

 • 60 günlük para iade garantisi sunar
 • Güven endeksi yüksek bir VPN programıdır
 • Hızlı sunucu değiştirme özelliği çok kullanışlıdır

Eksileri

 • Yönlendiricilere ve Akıllı TV’lere kurulamaz
 • Ortalama hız aralıkları vardır

En İyi Netflix VPN Uygulamalarının Karşılaştırması

VPN Programı Ücretli Planlar ve Yenileme Fiyatı Ücretsiz plan? Para iade garantisi Desteklenen Cihazlar
NordVPN 3,29$ / ay (iki yıllık abonelikte) Yok 30 gün Windows, Mac, Android, iOS ve Linux
CyberGhost VPN 2,29$ / ay (üç yıllık abonelikte) Yok 45 gün  Windows, Mac, iOS, Android, TV’ler, Linux ve oyun konsolları
PureVPN 1,99$ (iki yıllık abonelikte) Yok 30 gün Android, iOS, macOS, Linux, Tarayıcılar, Oyun Konsolları ve Windows
Atlas VPN 1,99$ (üç yıllık abonelikte) Yok 30 gün iOS, Windows, Mac ve Android
Privado VPN 4,99$ (bir yıllık abonelikte) Var 30 gün Windows, Mac, iOS ve Android
IPVanish 3,99$ (12 aylık abonelik için) Yok 30 gün Windows, iOS, Mac, Android ve FireOS
Private Internet Access 2,03$ / ay (üç yıllık abonelikte) Yok 30 gün Windows, Mac, iOS, Android ve Linux
ExpressVPN 6,67$ (12 aylık abonelik için) Yok 30 gün Windows, Android, iOS, Mac, FireOS ve Linux
2,30$ (iki yıllık abonelikte) Yok 30 gün Windows, Mac, iOS, Android ve Linux
Norton Secure VPN   2,49$ (iki yıllık abonelikte) Yok 60 gün Windows, Mac, Android, iOS ve Linux

Netflix VPN nedir?

VPN internet kullanıcılarının şifreli bir bağlantı yolu kullanarak istedikleri uygulama, hizmet veya internet sitelerine güvenli ve gizli bağlantı kurmasını sağlayan bir sanal özel ağdır. VPN uygulamaları farklı ülkelerde farklı sunuculara sahiptir ve kullanıcılar internete bağlanırken bu sonucu lokasyonları üzerinden bağlantılarını sağlarlar. Bu da aslında Türkiye sınırlarında internet kullanırken uygulama ve web sitelerinin sizin aslında VPN sunucusundaki lokasyondan bağlandığınızı düşünmesine sebep olur. Gizlilik ve güvenlik dışında VPN kullanmanın en büyük avantajı Netflix gibi yayın hizmetleri sağlayan uygulamaların getirdiği bazı bölgesel kısıtlamalardır. VPN sayesinde lokasyonunuzu değiştirerek bu kısıtlamalardan kurtulma şansına sahipsiniz.

Bilindiği üzere Netflix her ülke için ayrı bir dizi/film kütüphanesi bulunuyor. Örneğin Amerika Netflix kütüphanesinde olan House of the Dragon gibi bazı dizi ve filmler Türkiye sınırlarından Netflix’e bağlanan birisi için izlenemez ve erişilemezdir. VPN kullanarak internet bağlantı lokasyonunuzu ilgili bölgedeki sunucu üzerinden sağlarsanız bu kütüphanelere erişim sağlayabilirsiniz. Böylece Netflix ve buna benzer yayın uygulamaların getirdiği coğrafi kütüphane kısıtlamasını aşmış  ve sınırsız sayıda içeriğe tek tık ile ulaşmış olursunuz. 

Neden VPN Kullanmalısınız?

VPN kullanımı günümüzde birçok cihaz için mümkün olmakla birlikte bazı özel odaklanmamız gereken kullanım nedenleri de vardır.

İnternet Kullanımınız Gizli ve Güvenli Kalmalı

Artık internet bağlantısı yoluyla eriştiğimiz her uygulama ve web sitesi kullanıcıların her bir tıklamasını takip edip buna göre birçok verinizi kayıt altına alıyor. VPN kullanmak bundan kurtulmanın en basit ve hızlı yolu olarak önümüze çıkmaktadır. Bilgisayar korsanlarına karşı savunmamızı arttırdığımız gibi kişisel verilerimizin korunması adına da VPN kullanmak büyük bir çözüm olarak karşımızda durmaktadır.

Netflix’in Coğrafi Kısıtlamalarını Aşın

VPN kullanmak sizlere farklı ülkelerden internete erişim imkanı tanıdığı için Netflix’in coğrafi bazlı oluşturduğu kısıtlamaları aşabilirsiniz ve diğer ülkelerin kütüphanelerine erişebilirsiniz.

Netflix VPN’leri Hız Karşılaştırması

VPN programları lokasyon ve sunucuya bağlı olarak kullanıcı için sağladığı hızlarda farklılıklar gösterir. Bu da Netflix hizmetlerini kullanırken belli başlı avantaj ve dezavantajlar sağlar. Ortalama üstü hız değerleri iyi sonuçlar doğururken hız sadece kıstas değildir. Sunucunun gücü ve Netflix’e bağlanırken kullandığı protokollerin uyumluluğu da kullanıcı deneyimini etkilemektedir.

Yine de yavaş hızda çalışan sunuculara sahip bir VPN ile Netflix’in coğrafi kısıtlamalarını aşsanız bile kaliteli bir yayın izlemeniz mümkün olmayabilir. Bu yüzden sizler için en iyi VPN programları arasındaki projelerin Netflix bağlantısı sırasında test ettiğimiz hız aralıklarını derledik.

VPN Hizmeti Bağlantı Hız Aralığı
NordVPN 220-760 Mbps
CyberGhost VPN 145-850 Mbps
Pure VPN 180-840 Mbps
Atlas VPN 100-680 Mbps
Privado VPN 270-300 Mbps
IPVanish 290-930 Mbps
Private Internet Access 70-320 Mbps
ExpressVPN 375-430 Mbps
Surfshark One 90-790 Mbps
Norton Secure VPN 85-230 Mbps

VPN’ler Güvenli mi?

İnternet kullanırken VPN kullanmanın öneminden detaylı bir şekilde bahsettik fakat burada dikkat çekmek istediğimiz konu her VPN güvenli değildir. Sizler için hazırladığımız listelerdeki VPN uygulamalarının güven unsurları internette rastgele gezinirken bulacağınız VPN’lere kıyasla çok daha üst düzeydedir. Bu yüzden seçiminizi yaparken oldukça dikkatli olmanızı öneriyoruz..

Özet

Artık her akıllı cihazda kullanılmaya başlayan interneti daha güvenli ve gizli kullanmanın yolu VPN uygulamalarına sahip olmaktır. Siber güvenlik her geçtiğimiz gün daha da önemli hale gelirken sadece güvenlik değil coğrafi kısıtlamaları kaldırmak için de VPN’ler tercih sebebi olmaya başlamıştır.

Günümüzde Netflix onlarca ülkede faaliyet gösteriyor ve her ülke için ayrı bir kütüphaneye sahip. Bu farklı lokasyonlardaki Netflix kütüphaneleri farklı içeriklere sahip olabiliyor. Örneğin Türkiye Netflix’in sahip olduğu bir içerik Fransa Netflix kütüphanesinde bulunmayabiliyor. Bunun tam tersi ihtimal de geçerli durumda. VPN’ler sayesinde ilgili ülkenin lokasyonu üzerinden internete bağlantı sağlayabilir ve ilgili Netflix Kütüphanesine rahatça erişim sağlayabilirsiniz. Bu da sınırsız sayıda Netflix içeriğini Türkiye lokasyonuna kapalı bile olsa izlemenizi sağlar.

NordVPN logo

En İyi Netflix VPN Programları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

VPN nedir?

VPN ne işe yarar?

Nasıl VPN alırım?

Netflix için en güvenilir VPN hangisidir?

Netflix ile hangi VPN’ler çalışır?