VPN, kısaca kullanıcıların internete güvenli ve özel bir yolla bağlanmasını sağlar. En iyi VPN’ler internette gezinirken veya yayın yaparken kullanıcıların kimliğini korur. Eğer yaşadığınız ülkede yasaklanmış web siteleri varsa kullanıcılara özel bir bağlantı sağladığı için bu web sitelerine erişim şansınız olur.

Sizler için hazırladığımız bu makalede kullanıcıların ihtiyaçlarına özel doğru VPN’i bulmalarına yardımcı olmak için 2022’nin en iyi 15 VPN hizmetini inceleyeceğiz.

2024 Yılının En İyi 15 VPN Programı

2022’nin en iyi VPN programlarını bulmak için onlarca VPN servisini test ettik. 

Bu testlerimiz sonucunda arama motorlarına ‘VPN indir’ yazmanıza gerek kalmadan tüm popüler ve kaliteli VPN hizmetlerini bir araya getirdik. Aşağıda yer alan listeye göz atarak 2022 yılının en iyi VPN hizmetlerini görebilirsiniz.

 1. NordVPN 2022 Yılının Genel Olarak En İyi VPN Servisi
 2. CyberGhost VPN Güçlü Altyapısı ile En İyi VPN Programlarından Biri
 3. Private Internet Access Yönlendiriciler için En İyi VPN Programı
 4. Surfshark One Hepsi Bir Arada VPN ve Antivirüs Yazılımı
 5. UltraVPN – Hızlı ve Sınırsız Kullanımlı VPN Hizmeti
 6. ProtonVPN – Yüksek Hıza Sahip Son Derece Güvenli VPN Sağlayıcısı
 7. StrongVPN – Birçok Cihazdan Kullanabileceğiniz VPN Yazılımı
 8. IPVanish – En Özelleştirilebilir VPN Programı
 9. ZenMate VPN – 2022 Yılının En İyi Ücretsiz VPN Sağlayıcısı
 10. Atlas VPN – Windows Cihazlarda Kullanabileceğiniz En İyi  VPN
 11. ExpressVPN – Chrome Tarayıcı için En İyi VPN Programı
 12. Norton Secure VPN – En Güvenilir VPN Yazılımı
 13. VyprVPN – Yayınlar için En İyi VPN Sağlayıcısı
 14. Hotspot Shield – Android Cihazınız İçin Tercih Edebileceğiniz Ücretsiz VPN
 15. TunnelBear – iPhone Cihazınız İçin Tercih Edebileceğiniz Ücretsiz VPN

En İyi VPN Servisleri 2024 – Detaylı İnceleme

Bu 15 sağlayıcının neden 2022’nin en iyi VPN yazılımı olduğunu merak mı ediyorsunuz? Neden listemizde yer aldıklarını açıklamak için en iyi ücretli ve ücretsiz VPN’lerin ayrıntılı incelemelerini bir araya getirdik.

1. NordVPN – 2024 Yılının Genel Olarak En İyi VPN Servisi

NordVPN, bilgisayar oyuncuları için en iyi seçimimiz oldu çünkü bant genişlik sınırı veya kısıtlama olmaksızın son derece yüksek bağlantı hızları sunmasıyla ön plana çıkan bir VPN programıdır. Şirketin NordLynx şifreleme protokolü, kullanıcıların tamamen güvenli bir ortamda internette gezinmelerini sağlar ve bu da, büyük yayın hizmetlerinin çoğunu VPN kullanarak erişebileceğiniz anlamına gelir.

nordvpn turkce

NordVPN, kullanıcılar için mükemmel seviyede güvenlik ve gizlilik sağlamasıyla da öne çıkıyor. Platform, bünyesinde kullanıcı etkinliklerini asla günlük olarak tutmaz ve bu herhangi bir yetkili kurum talebinde dahi bilgilerin gizli kalmasını sağlar. Bu özelliği torrent sitelerinde ve kullanıcılarının tamamen anonim olmak istediği diğer tüm etkinlikler için de kendisini en iyi VPN’lerden biri yapıyor. 

Platform ayrıca iki faktörlü kimlik doğrulama, eş zamanlı çalışan kötü amaçlı yazılımlar ve reklamları engelleme özelliklerinin yanı sıra gizli sekmede işlem yapma özelliği de sunar.

NordVPN ayda 3,99$ fiyatlara sahip ve 6 adet cihaza kadar eş zamanlı bağlantıyı destekler. Tam anonimlik için özenle tasarlanmış NordVPN, geleneksel ödeme yöntemlerine ek olarak Bitcoin, Ethereum ve Ripple ile ödeme yapmanızı destekler. Tüm kullanıcıların 80’den fazla ülkede 7/24 müşteri desteğine ve 5.500’den fazla sunucuya erişim elde edebileceğini de belirtelim.

Sunucu Sayısı Bulunduğu Ülke Sayısı Fiyat Desteklediği Cihaz Sayısı Bağlantı Hızı Müşteri Hizmetleri Para İade Garantisi
5500+ 80+ Aylık 3,99$’dan başlayan paketler 6 220-760 Mbps 7/24 Canlı Sohbet ve E-Posta 30 Gün

Artıları

 • Bant genişliği sınırı olmayan hızlı bağlantılar
 • Etkinlik günlüğü yok
 • Bölünmüş tünellemeyi destekler
 • 7/24 müşteri desteği
 • Kripto para ödemelerini kabul eder

Eksileri

 • Pahalı aylık planlar

2. CyberGhost VPN – Güçlü Altyapısı ile En İyi VPN Programlarından Biri

Basitçe belirtmemiz gerekirse CyberGhost VPN 2022 yılında mevcut en iyi VPN hizmetlerinden biridir. Ayrıca günümüzde oldukça popüler bir platform olan Reddit tarafından da en iyi VPN servisi olarak derecelendirilme onuruna sahiptir.

cyberghost vpn

Yapılan testlerde CyberGhost nerdeyse diğer tüm rakiplerinden daha yüksek bir hız olan 850 Mbps oranına ulaşmayı başardı. Platform ayrıca 90 ülkede 8.000’den fazla sunucuya sahip olduğu için yaşadığınız yere yakın bir sunucu bulmak oldukça kolay olacak.

CyberGhost’u benzersiz kılan bir diğer özellik, kullanıcılara otomatik bağlantılar sunmasıdır. Örneğin CyberGhost kullanıcısı, VPN servisine bağlı herhangi bir cihazında Netflix uygulamasını açtığında ülkesindeki mevcut en hızlı sunucuya otomatik olarak bağlanabilir. Veya bir kullanıcı Tor gibi eşten eşe paylaşım hizmeti açtığında kendine en yakın sunucuyu rahatlıkla bulabilir.

Ayrıca CyberGhost’un sadece birkaç platformun yapabildiği bir diğer özellik, XBOX ve Playstation konsolları için özel VPN yazılımı sunması! Bu özellik kısaca oyun oynarken bağlantı süreçlerini ve ping değerlerini diğer bir çok VPN’den daha basit ve hızlı hale getirir.

CyberGhost 3 yıllık plan olarak satın alınırsa ayda yalnızca 2,23$ ödemeniz gerekiyor. Bununla birlikte platformun aylık ücreti 12,99$ gibi ortalama üstü bir maliyete sahip ve herhangi bir ücretsiz versiyonu mevcut değildir. Tüm planlar 7 eş zamanlı bağlantı, 7/24 canlı müşteri hizmetleri desteği ve 45 gün içerisinde para iade garantisi içerir.

Sunucu Sayısı Bulunduğu Ülke Sayısı Fiyat Desteklediği Maksimum Cihaz Bağlantı Hızı Müşteri Hizmetleri Para İade Garantisi
8000 91 $2.29/aylık ‘tan başlayan paketler 7 145-850 Mbps 7/24 Canlı Sohbet ve E-Posta 45 Gün

Artıları

 • XBOX ve PlayStation için özel uygulamalar
 • 850 Mbps’lik en yüksek hız oranı
 • Otomatik bağlantı özelliği
 • 7/24 müşteri desteği

Eksileri

 • Pahalı aylık planlar

3. Private Internet Access – Yönlendiriciler için En İyi VPN Programı

Private Internet Access adından da anlaşılacağı gibi gizliliğe odaklanan bir VPN servisidir. Kesin kayıt tutmama politikası, DNS sızıntı koruması ve IP kapatma anahtarı gibi kapsamlı özellikler sunar. IP kapatma anahtarı VPN sunucunuz ile bağlantınız yenilenene kadar bilgisayarınızın bilgi göndermesini durdurur. Platform ayrıca kullanıcılara IP adreslerini değiştirme veya bağlantılarını birden fazla sunucu üzerinden yönlendirme yeteneği vererek üçüncü parti uygulamalar veya ‘otoriteler’ tarafından izlenmesini de zorlaştırır.

private internet access vpn turkce

Private Internet Access, geniş ölçekte bir uygulama desteği sunar. Windows, Mac, Linux, iOS ve Android cihazların yanı sıra Chrome, Firefox ve Edge tarayıcılarına ve oyun konsollarından, akıllı TV’lere kadar geniş bir yelpazesi vardır. Daha önemlisi ise şirketin VPN yazılımı herhangi uyumlu bir yönlendirici cihaza yüklenebilmektedir ve bu yönlendiriciye bağlı tüm cihazlar için güvenlik ve gizlilik sağlar.

Bu VPN hizmeti sunucu ağlarıyla da öne çıkıyor. Private Internet Access dünya çapında 78 ülkede inanılmaz güçte 35.000 sunucuya sahiptir. Bu özelliği çoğu rakip VPN sağlayıcısından çok daha fazla sunucuya sahip olduğunu gösterir ve bant genişliğinin de ek kullanıcıları desteklemek için fazlasıyla yeterli olduğu anlamına gelir.

Private Internet Access planları aylık 2.03$’dan başlar ve 7/24 canlı müşteri desteğinin yanı sıra 30 günlük para iade garantisi verir. Kullanıcılar, aynı anda en fazla 10 bağlantıya sahip olabileceklerini belirtelim. Ayrıca, Private Internet Access birçok rakibinden farklı olarak Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin sahiplerinin de ödemelerini bu kripto para birimleriyle yapmasını destekler.

Sunucu Sayısı Bulunduğu Ülke Sayısı Fiyat Desteklediği Maksimum Cihaz Bağlantı Hızı Müşteri Hizmetleri Para İade Garantisi
35000+ 78 2,03$/aylık ‘tan başlayan paketler 10 70-320 Mbps 7/24 Canlı Sohbet ve E-Posta 30 Gün

Artıları

 • Mükemmel gizlilik özellikleri
 • Herhangi bir uyumlu yönlendiricide kullanılabilir
 • 78 ülkede 35.000 sunucu
 • Kripto ödemelerini kabul eder

Eksileri

 • Orta düzeyde bağlantı hızları

4. Surfshark One – Hepsi Bir Arada VPN ve Antivirüs Yazılımı

Surfshark One, yalnızca internet bağlantılarını korumanın ötesine geçmek isteyen kullanıcılar için en iyi VPN hizmetlerinden biridir. Bu platform zengin özelliklere sahip bir VPN ile güçlü bir antivirüs programını bir araya getirerek kullanıcının tüm cihazlarını kapsamlı bir ‘güvenlik şemsiyesi’ altına etkili bir şekilde yerleştirir.

surfshark one vpn turkce

Surfshark One, 65 ülkeye yayılmış 3.200’den fazla sunucuyla başlı başına etkileyici bir VPN servisi sağlar. Platform sınırsız sayıda eş zamanlı bağlantı ve 790 Mbps’ye kadar ulaşabilen yüksek bağlantı hızı sunar. Bunların yanı sıra yazılımın Chrome ve Firefox tarayıcıları için eklentileri vardır ve çevrimiçi bankacılık siteleri gibi VPN’lerle çalışmayan belirli web sitelerine giriş yapmamızı sağlayan bir özellik sunar.

Birçok güçlü rakibi gibi bu yazılım da katı bir kullanıcı kaydı tutmama politikasına sahip ve IP kapatma özelliği ile kullanıcının güvenliğini oldukça önemser.  Surfshark One antivirüs yazılımı kullanıcının cihazındaki tüm depolama alanını veya yalnızca sık kullanılan klasörlerini kapsayabilen, el ile tarama yapılabildiği gibi zamanlanmış virüs taramalarını da destekler. 

Ayrıca bir kullanıcının verileri çevrimiçi yollarla keşfedildiğinde uyarı veren karanlık web izleme özelliği de vardır. Bu özellik herhangi bir kişisel bilginiz karanlık web ortamında açığa çıktığında sizi otomatik olarak uyaran bir güvenlik hizmetidir.

Surfshark One, ilk yıl için ayda sadece 2,49$’dan başlayan bir fiyata sahiptir. Tüm planların 7/24 canlı ve e-posta müşteri hizmetleri desteği içerdiğini belirtmekte fayda var.

Sunucu Sayısı Bulunduğu Ülke Sayısı Fiyat Desteklediği Maksimum Cihaz Bağlantı Hızı Müşteri Hizmetleri Para İade Garantisi
3200 65 2,49$/aylık ‘tan başlayan paketler Sınırsız 90-790 Mbps 7/24 Canlı Sohbet ve E-Posta 30 Gün

Artıları

 • Yazılım VPN, Antivirüs ve karanlık web izleme içerir
 • 3.200+ sunucu mevcut
 • Chrome ve Firefox için tarayıcı uygulamaları 
 • 7/24 müşteri desteği

Eksileri

 • Bir yönlendirici üzerinde çalışırken düşük hız

5. UltraVPN – Hızlı ve Sınırsız VPN Hizmeti

Bağlantı hızını her şeyin önünde tutan kullanıcılar için UltraVPN bugün mevcut olan en iyi VPN’lerden biridir. UltraVPN popüler Hydra şifreleme protokolünü kullanırken Türkiye’de ortalama 210-765Mbps aralığında bir hız sunar. Bu aralık oyun oynama, video izleme, torrent ve daha birçok durum için oldukça yeterlidir. Daha da iyisi, UltraVPN saniyeler içinde bağlanır. Bu nedenle VPN servisiniz uygun bir yüksek hızlı sunucu ararken beklemeniz gerekmez.

ultravpn

Listemizdeki diğer en iyi VPN’lerden bazılarıyla karşılaştırıldığında UltraVPN nispeten sınırlı sayıda sunucuya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Platform 14 ülkede 100’den fazla sunucuya bağlanabilir, ancak buna her kıtadaki sunucular dahildir.

UltraVPN hakkında özellikle sevdiğimiz şey, platformun cihazlarınız arasında kaç tane eş zamanlı bağlantıya sahip olabileceğinize sınır getirmemesidir. Bu da VPN’i başka bir cihazda kullanmak için diğer cihazlarınızda oturum kapatma zorunluluğunu ortadan kaldırır.  UltraVPN şu anda Windows, Mac, iOS ve Android cihazları tarafından destekleniyor. Devamlı oturumdan çıkma zorunluluğu olmaması sebebiyle UltraVPN’nin Android ve iPhone cihazları için en iyi VPN’lerden biri olduğunu düşünüyoruz.

UltraVPN kötü amaçlı yazılım, reklam engelleme ve bir oturum sırasında sunucuları sorunsuz bir şekilde değiştirme yeteneği de dahil olmak üzere bir dizi kullanışlı özellik sunar.  UltraVPN için fiyatlandırma 2 yıllık bir planla ayda 2,99$’dan başlar. Tüm planların 30 günlük para iade garantisini içerdiğini belirtelim.

Sunucu Sayısı Bulunduğu Ülke Sayısı Fiyat Desteklediği Maksimum Cihaz Bağlantı Hızı Müşteri Hizmetleri Para İade Garantisi
100+ 14 2.99$/aylık ‘tan başlayan paketler Sınırsız 210-765 Mbps E-Posta 30 Gün

Artıları

 • Son derece yüksek bağlantı hızları
 • Sunuculara hızlı bir şekilde bağlanır
 • Sınırsız eşzamanlı bağlantı
 • Kötü amaçlı yazılım ve reklam engelleme

Eksileri

 • Sınırlı sunucu konumu seçimi
 • Yönlendiriciler için yazılımı yok

6. ProtonVPN – Yüksek Hızlı Son Derece Güvenli VPN Sağlayıcısı

ProtonVPN, her şeyden önce gizliliğinizi oldukça önemseyen İsviçre merkezli bir VPN sağlayıcısıdır. Platformun katı bir kayıt tutmama politikası vardır ve internette gezinirken kullanıcıların kimliklerini tamamen anonim tutar. Platform ayrıca bağlantılarını birden fazla sunucu üzerinden geçirerek kullanıcıların konumları hakkındaki bilgileri korur ve VPN bağlantısı kesilirse cihazın internet bağlantısını kapatan bir ‘kapatma anahtarı’ içerir.

proton vpn turkce

Gizliliğe odaklanma ve basitçe VPN üzerinden Tor’a bağlanabilme özellikleri vardır. Bu da ProtonVPN’nin torrent veya diğer eşler arası paylaşım uygulamaları için en iyi VPN hizmetlerinden biri olarak gösterilebileceği anlamına gelir. Platform ayrıca, çevrimiçi deneyiminizin mümkün olduğunca akıcı olmasını sağlamak için kötü amaçlı yazılım savunmasına ve bir reklam engelleyiciye sahiptir.

ProtonVPN çoğu kullanıcı için yeterince hızlıdır, ancak en yüksek ulaşabildiği hız 670 Mbps’dir. Bu nedenle incelememizdeki en hızlı VPN’ler arasında ortalama bir değere sahip. Artı nokta olarak platformun 63 ülkede, dünyanın her kıtasını kapsayan 1.700’den fazla sunucusu olduğunu belirtelim.

Proton VPN’in en büyük dezavantajı fiyatıdır. Bu VPN ayda 5,20$’dan başlar. VPN eş zamanlı bağlantı sayısı sadece 1’dir. Bu ücretsiz bağlantı Proton VPN’nin tüm özelliklerini içermez fakat bugün mevcut olan en iyi ücretsiz VPN’lerden biridir.

Sunucu Sayısı Bulunduğu Ülke Sayısı Fiyat Desteklediği Maksimum Cihaz Bağlantı Hızı Müşteri Hizmetleri Para İade Garantisi
1700+ 63 5,20$/aylık ‘tan başlayan paketler 10 200-670 Mbps Canlı Sohbet ve E-Posta 30 Gün

Artıları

 • Kesin kayıt tutmama politikası
 • IP öldürme anahtarı
 • Yerleşik kötü amaçlı yazılım engelleme
 • 1 cihaz için ücretsiz VPN

Eksileri

 • Pahalı fiyatlandırma
 • Orta bağlantı hızları

7. StrongVPN – Birçok Cihazdan Kullanabileceğiniz VPN Yazılımı

StrongVPN, korunması gereken çok sayıda cihazı olan aileler veya bireysel kullanıcılar için oldukça iyi bir VPN sağlayıcısıdır. Bunun nedeni ise her StrongVPN planının 12 adede kadar eş zamanlı bağlantı içermesi. Ayrıca, kullanıcılar StrongVPN bağlantılarını WiFi yönlendiricilerine ekleyerek aynı anda daha da fazla cihazı da koruyabilirler.

strongvpn

StrongVPN rakiplerinin çoğundan daha geniş bir cihaz yelpazesi sunar. Kullanıcılar yalnızca Windows ve Mac bilgisayarlar için değil, aynı zamanda iOS ve Android mobil cihazlar, Chrome işletim sistemleri, Amazon Kindle ve Fire TV cihazları, Linux cihazlarında da StrongVPN’i kullanabilir. Bize göre StrongVPN Mac ve Windows cihazlarda kullanabileceğiniz en iyi VPN’lerden biridir. Platformun web sitesinde kullanıcıların VPN’i tüm bu cihazlarda çalıştırmasına yardımcı olacak ayrıntılı kılavuzlar bulunur.

StrongVPN, 40 ülkede 950’den fazla sunucuya sahiptir ve testlerimizde film ve dizi platformlarının coğrafi sınır engellemesini kaldırmak için mükemmel bir iş çıkardığını söyleyebiliriz. Platform birden fazla şifreleme protokolünü desteklerken, ortalama değer olarak 600 Mbps’ye kadar bağlantı hızına sahip olduğunu gördük. Bu hız, genel kullanım için aşırı yavaş değil fakat en hızlı VPN’lere kıyasla düşük bir performansa sahip olduğunu söyleyebiliriz.

StrongVPN için planlar ayda 3.66$’dan başlar. Müşteri desteği ise yalnızca e-posta ile sağlanır. Bu acil çözüm arayan kullanıcılar için ne yazık ki dezavantaj olarak değerlendirilebilir.

Sunucu Sayısı Bulunduğu Ülke Sayısı Fiyat Desteklediği Maksimum Cihaz Bağlantı Hızı Müşteri Hizmetleri Para İade Garantisi
950+ 40 3,66$/aylık ‘tan başlayan paketler 12 190-600 Mbps E-Posta 30 Gün

Artıları

 • 12 adede kadar eş zamanlı bağlantıyı destekler
 • Yönlendiriciler için yazılım mevcut
 • Yayın platformları için iyi çalışıyor
 • 40 ülkedeki sunucular

Eksileri

 • Çok yıllı satın alma planı yok
 • Orta bağlantı hızları
 • 7/24 canlı müşteri desteğinin bulunmaması

8. IPVanish – En Özelleştirilebilir VPN Programı

IPVanish özellikle güvenlik, hız ve cihazlarınız üzerinde tam kontrol sahibi olmak isteyen kullanıcılar için en iyi VPN uygulamasıdır. Platform, ultra hızlı WireGuard protokolü de dahil olmak üzere 4 farklı VPN şifreleme protokolü sunması ile öne çıkıyor. Kullanıcılar güvenlik ve hızı dengelemek için istedikleri zaman bu protokoller arasında geçiş yapabilir veya farklı cihazlara farklı protokoller uygulayabilir.

ipvanish vpn

IPVanish uygulaması DNS sızıntı koruması ve bir IP kapatma anahtarı gibi özellikleri destekler. Bunun yanı sıra kullanıcılar IPVanish’in ayarlarından herhangi bir cihazın internete bağlandığı anda VPN’nin otomatik başlamasını sağlayan özelliği aktif edebilirler. 

Bu başarılı VPN, sınırsız sayıda cihazı destekler ve yazılımlardan oyun konsollarına kadar çok çeşitli cihazları korumak için çoğu WiFi yönlendiricisine rahatlıkla kurulabilir. Testlerde WireGuard protokolü herhangi bir VPN’den gördüğümüz en yüksek hız olan 930 Mbps’ye kadar çarpıcı bağlantı hızları sağladı. Tüm IPVanish planlarının sınırsız bant genişliğine sahip olduğunu belirtelim.

IPVanish platformunda dikkat edilmesi gereken tek şey fiyat aralıklarıdır. Bir yıllık abonelik ilk yıl için ayda 3.99$’a mal olur ve ilk yıldan sonra fiyat ayda 7,50$’a dolara yükselir. IPVanish’te herhangi bir ücretsiz plan olmadığını belirtelim.

Sunucu Sayısı Bulunduğu Ülke Sayısı Fiyat Desteklediği Maksimum Cihaz Bağlantı Hızı Müşteri Hizmetleri Para İade Garantisi
2000+ 50+ 3.99$/aylık ‘tan başlayan paketler Sınırsız 290-930 Mbps E-Posta 30 Gün

Artıları

 • 4 şifreleme protokolü mevcut
 • Otomatik olarak başlatılabilir
 • Sınırsız eşzamanlı bağlantı
 • WireGuard protokolü ile ultra yüksek hızlar

Eksileri

 • Pahalı fiyatlandırma
 • Diğer VPN platformlarından daha karmaşık bir arayüze sahip

9. ZenMate VPN – 2024 Yılının En İyi Ücretsiz VPN Sağlayıcısı

ZenMate VPN şu anda mevcut olan en iyi ücretsiz VPN sağlayıcısıdır. Zaman sınırı veya maksimum aylık bant genişliği olmadan gerçekten ücretsiz bir plan sunan tek VPN platformudur. Kullanıcılar ZenMate VPN’den Chrome, Firefox veya Edge tarayaıcıları için 200 Mbps’ye varan hızlarla sadece 1 cihaz üzerinden yararlanabilir. Ücretsiz VPN tamamen özeldir ve listemizde yer alan çoğu sağlayıcı gibi katı bir kayıt tutmama politikasıyla birlikte gelir.

zenmate vpn turkce

ZenMate VPN’in tüm özelliklerinden yararlanmak isteyen kullanıcılar, yalnızca tarayıcı uygulamaları için aylık 1,51$ ve tüm uygulamalarda ZenMate VPN’i kullanabilmeniz için aylık 1.91$ ödemeniz gerekir. ZenMate VPN Windows, Mac, iOS, Android, Linux, akıllı TV’ler ve en iyi VPN yönlendiricileri için uygulamalar sunar. Platform 30 günlük para iade garantisine ek olarak 7 günlük ücretsiz deneme sürümü de sunuyor.

Platform, belirli web siteleri için bir internet bağlantısı algılandığında otomatik bağlanma ve Tor üzerinden eşler arası paylaşım uygulamalarına bağlanma desteği gibi akıllı özellikler sunar. Ayrıca sağlayıcı kullanıcıların kimliklerini tamamen anonim tutmak için bir IP gizleme özelliği ve DNS koruması da sunduğunu belirtelim.

ZenMate VPN kullanıcılara 81 ülkede 4.400’den fazla sunucuya erişim sunar. Yayın platformlarını kullanırken coğrafi sınırların engellemesini kaldırmada çok iyi çalışır. Bununla birlikte bu VPN’yi kullanırken maksimum 500 Mbps hıza eriştiğimiz için hız opsiyonları bize biraz yetersiz gözüktüğünü ekleyelim.

Sunucu Sayısı Bulunduğu Ülke Sayısı Fiyat Desteklediği Maksimum Cihaz Bağlantı Hızı Müşteri Hizmetleri Para İade Garantisi
4400+ 50+ 1,51$/aylık ‘tan başlayan paketler Sınırsız 200-500 Mbps E-Posta 30 Gün

Artıları

 • Tarayıcılar için ücretsiz VPN mevcuttur
 • IP kapatma anahtarı ve DNS koruması
 • Sınırsız eşzamanlı bağlantıyı destekler
 • 7 günlük ücretsiz deneme şansı

Eksileri

 • Ortalama bağlantı hızları
 • Masaüstü uygulamalarına erişmek için ücretli üyelik yapılmalıdır

10. Atlas VPN – Windows Cihazlarda Kullanabileceğiniz En İyi VPN

Atlas VPN, kullanımı basit olduğu için Windows için en iyi VPN’lerden biridir. Kullanıcıların masaüstü uygulamasını açmaları ve VPN’e tıklamaları yeterlidir. Evet, bu kadar kolay! Atlas VPN açılır açılmaz saniyeler içinde en uygun sunucuya otomatik olarak bağlanacaktır. Kullanıcılar ayrıca bağlantılarını özelleştirmek için 36 ülkedeki 750 sunucu listesinden seçim yapabilir.

atlas vpn

Bu VPN ayrıca gizlilik için bir dizi önemli özelliğe sahip. İnternetteki kullanıcı etkinliği hiçbir zaman sağlayıcının veritabanına kaydedilmez. Platformda ek koruma olarak DNS koruması ve bir IP gizleme özelliğinin de bulunduğunu belirtelim. Ayrıca Atlas VPN kullanıcıların kimliklerini daha iyi maskelemek için IP adreslerini değiştirmelerine veya bağlantılarını birden çok sunucuya yönlendirmelerine olanak tanır.

Atlas VPN WireGuard şifreleme protokolünü kullanırken 680 Mbps’ye varan bağlantı hızları sunar. Yaygın olarak kullanılan IKEv2 protokolü de dahil olmak üzere ek protokoller mevcuttur. Atlas VPN ayrıca çerezlerin internetteki kullanıcıları takip etmesini engelleyen yerleşik bir reklam engelleyicisine sahiptir.

Bu VPN, farklı fiyat aralıklarına sahip paketlere sahip. 3 yıllık bir plan için ayda 1,99$’dan başlar. Ancak fiyatın ilk 3 yıldan sonra ayda 10,99$’a yükseldiğini unutmayın. Platform 30 günlük para iade garantisi ve 7/24 müşteri desteği sunması da kullanıcılar için “+” özelliktir.

Sunucu Sayısı Bulunduğu Ülke Sayısı Fiyat Desteklediği Maksimum Cihaz Bağlantı Hızı Müşteri Hizmetleri Para İade Garantisi
750 36 1,99$/aylık ‘tan başlayan paketler Sınırsız 100-680 Mbps Canlı Destek ve E-posta 30 Gün

Artıları

 • Windows ve Mac için çok sade masaüstü uygulaması
 • WireGuard şifreleme protokolünü içerir
 • Bağlantıları birden çok sunucu arasında yönlendirin
 • Ucuz 3 yıllık fiyatlandırma planı

Eksileri

 • Tanıtım plan fiyatlarından sonra pahalı
 • Sınırlı ülke seçimi

11. ExpressVPN – Chrome Tarayıcı için En İyi VPN Programı

ExpressVPN 2022 yılında kullanabileceğiniz en iyi çok yönlü VPN hizmetlerinden biridir ve platform özellikle Chrome, Firefox ve Microsoft Edge için VPN tarayıcı uygulamalarıyla öne çıkıyor. Bu uygulamalar bir tarayıcı açıldığında kullanıcıların otomatik olarak yeni bir VPN oturumu başlatmasını sağlar ve belirli sitelerin VPN korumasını atlayabilmesi için ek özelliklere sahip.

expressvpn turkce

ExpressVPN inanılmaz derecede geniş bir sunucu yelpazesine sahiptir, bunlar; 94 ülkeye yayılmış 3.000’den fazla sunucuyu içeriyor. Genel olarak baktığımızda ExpressVPN Afrika ve Güney Amerika dahil çok sayıda ülkede sunucu sunan VPN sağlayıcılarından biridir. Bu konumlardaki bağlantı hızları her zaman yüksek değildir, ancak bu konumlarda bir sunucunun yer alması kullanıcılar için büyük bir avantaj olabilir.

Bu VPN sağlayıcısı kötü amaçlı yazılım ve reklam engelleyiciler, kayıt tutmama politikası, DNS koruması ve bir IP gizleme özelliği dahil olmak üzere gizlilik ve güvenlik için çok çeşitli özellikler sunar. ExpressVPN ayrıca masaüstü cihazlar, oyun konsolları, akıllı TV’ler ve daha fazlası için uygulamalar sunar. Bu VPN’deki tüm uygulamalar iyi tasarlanmıştır ve mevcut en iyi mobil VPN platformlarından biridir.

ExpressVPN’de bulduğumuz en büyük dezavantaj fiyatların yüksek olması. Yıllık bir planın maliyeti aylık 8,32$ ile ExpressVPN’i çoğu rakibinden daha pahalı kalıyor. Ek olarak ExpressVPN planları maksimum 5 eş zamanlı bağlantıyı destekler.

Sunucu Sayısı Bulunduğu Ülke Sayısı Fiyat Desteklediği Maksimum Cihaz Bağlantı Hızı Müşteri Hizmetleri Para İade Garantisi
3000+ 94 8,32$/aylık ‘tan başlayan paketler 5 375-430 Mbps 7/24 Canlı Destek ve E-Posta 30 Gün

Artıları

 • Chrome, Firefox ve Edge için mükemmel tarayıcı uygulamaları
 • 94 ülkede bulunan sunucular
 • Masaüstü, mobil ve oyun konsolu uygulamaları

Eksileri

 • Fiyatlandırmasının çok yüksek olması
 • 5 eş zamanlı bağlantıyla sınırlıdır

12. Norton Secure VPN – En Güvenilir VPN Yazılımı

Norton siber güvenlik endüstrisindeki en güvenilir isimlerden biridir. Bu nedenle şirketin güvenlik ve gizlilik için mükemmel özelliklere sahip güvenilir bir VPN sunması bizim şaşırtıcı değil.

norton secure vpn turkce

Norton Secure VPN ile kullanıcılar herhangi bir Windows, Mac, iOS veya Android cihazında güvenli bağlantılar kurabilir. Norton Secure VPN’nin ara yönlendiricileri desteklemediğini unutmamak gerekir bu nedenle akıllı TV’ler veya oyun konsolları gibi diğer cihazlar için kullanılamaz. VPN, başta IP gizleme özelliği olmak üzere önemli özellikler sunarak kullanıcıların anonim olarak internette gezinmelerine ve VPN uyumlu sitelere erişebilmesine olanak sağlar. 

Norton Secure VPN 31 ülkede 2.000’den fazla sunucuya erişim sunar. Varsayılan ayar olarak yazılım doğrudan kullanıcının konumu için en uygun sunucuyu otomatik olarak seçer fakat konumu başka bir ülkeyle değiştirmek de mümkündür. Bu Norton Secure VPN’i Netflix yayın platformu ve diğer coğrafi sınırlamalı sitelere erişmek için uygun hale getirir.

Norton Secure VPN fiyatlandırması ise gereken eş zamanlı bağlantı sayısına göre değişir. Tek bir cihazı bağlamanın ilk yıl için aylık maliyeti 2,49$ iken, 10 cihazı bağlamanın ilk yıl için aylık maliyeti 4,99$’dır. Norton Secure VPN ücretsiz bir plan sunmaz, ancak 60 günlük uzun bir para iade garantisi ile gelir.

Sunucu Sayısı Bulunduğu Ülke Sayısı Fiyat Desteklediği Maksimum Cihaz Bağlantı Hızı Müşteri Hizmetleri Para İade Garantisi
2000+ 31 2,49$/aylık ‘tan başlayan paketler 10 85-230 Mbps 7/24 Canlı Sohbet ve E-posta 60 Gün

Artıları

 • Veri kayıt politikası yok
 • 60 günlük para iade garantisi
 • IP gizleme özelliğinin bulunması
 • Sunucu konumunu değiştirmek kolaydır

Eksileri

 • Yavaş bağlantı hızları
 • WiFi yönlendiriciler için kullanılamaz

13. VyprVPN – Yayın Platformları için En İyi VPN Sağlayıcısı

VyprVPN yayın platformları için en iyi VPN olarak Netflix, Hulu, Exxen ve Disney+ başta olmak üzere dizi ve film izlemek isteyen kullanıcılar için en iyi seçimimizdir. Bu VPN akıllı TV’ler, WiFi yönlendiricileri ve hatta Roku cihazları için özel uygulamalar dahil olmak üzere inanılmaz derecede geniş bir uygulama yelpazesi sunar. Kullanıcılar birden fazla kişinin video izlediği yoğun evler için bile yeterli olan 5 adede kadar eşzamanlı bağlantıya sahiptir.

vyprvpn turkce

VyprVPN’i yayın izlemek için harika yapan bir diğer nokta oldukça hızlı olmasıdır. Testlerimizde Chameleon VPN protokolünü kullanırken en yüksek bağlantı hızları 700 Mbps’ye kadar ulaştı. Bu birden fazla cihazda 4K video izlemek için fazlasıyla yeterli bir hızdır.

VyprVPN 64 ülkede 700’den fazla sunucuya erişim sunarak yayın izleme platformlarının coğrafi sınırlandırmalarını aşmayı kolaylaştırır. Kullanıcılar VPN kullanırken istedikleri zaman sunucu konumlarını kolayca değiştirebilir veya VyprVPN’in kullanıcının mevcut konumuna göre en uygun sunucuyu seçmesini bekleyebilirler.

VyprVPN’in katı bir kayıt tutmama politikası vardır ve DNS sızıntı koruması ve bölünmüş tünelleme gibi özellikler sunar. Yazılım herkese açık kaynaklı olarak denetlenmiştir, böylece kullanıcılara platformun son derece güvenli olduğunu söyleyebiliriz. Planlar ayda 8,33$’dan başlıyor ve bu yüzden nispeten pahalı. İyi yönden değerlendirecek olursak diğer VPN’lerde olduğu gibi ilk yıldan sonra fiyat artışı yoktur.

Sunucu Sayısı Bulunduğu Ülke Sayısı Fiyat Desteklediği Maksimum Cihaz Bağlantı Hızı Müşteri Hizmetleri Para İade Garantisi
700+ 64 8,33$/aylık ‘tan başlayan paketler 5 140-700Mbps Canlı Sohbet ve E-Posta 30 Gün

Artıları

 • Yönlendiricileri akıllı TV’leri ve Roku cihazlarını destekler
 • 64 ülkede sunucular bulunur
 • Nispeten yüksek bağlantı hızları
 • Sunucu konumlarını kolayca değiştirebilme

Eksileri

 • Pahalı fiyatlandırma seçenekleri
 • Maksimum 5 eş zamanlı bağlantı

14. Hotspot Shield – Android Cihazınız İçin Tercih Edebileceğiniz Ücretsiz VPN

Hotspot Shield, ayda 500 MB’a kadar bant genişliği sunan Android, iOS ve masaüstü platformları için ücretsiz bir VPN’dir. Bu kota kulağa pek hoş gelmese de çoğu kullanıcının günlük web taraması için ihtiyaç duyduğundan daha fazlasıdır. Ücretsiz plan veritabanına kaydetmeme ilkesi ve bir IP gizleme özelliği ile birlikte gelir ancak yalnızca 200 Mbps’ye kadar hıza ulaşabilen tek bir cihazda kullanılabilir.

hotspot shield vpn turkce

Hotspot Shield rakiplerine göre benzersiz aile planı sayesinde kalabalık aileler için de öne çıkıyor. Bu aile planı seçeneği aylık 11,99$ tutarındadır ve kullanıcıların her biri 5 adede kadar eş zamanlı bağlantıya sahip olabilen (toplamda maksimum 25 bağlantı) 5 adede kadar farklı hesap oluşturmasına olanak tanır. 

Hotspot Shield, 80’den fazla ülkede 1.800’den fazla sunucuya sahiptir. Testlerimizde platformun hızları ortalamaydı ve yaklaşık 310 Mbps’ye kadar ulaştı. Bununla birlikte yayın platformları için 310 Mbps yeterince hızlıdır. Hotspot Shield ek özellikleriyle kullanıcıların yayın platformlarında karşılaştığı coğrafi sınırlandırmaları aşmak için sunucu konumlarını kolayca değiştirmelerine olanak tanır.

Platform, 45 günlük para iade garantisi ve 7/24 müşteri desteği sunuyor. Ek olarak kullanıcıların Hotspot Shield’i 7 güne kadar ücretsiz bir şekilde deneyebileceklerini belirtelim.

Sunucu Sayısı Bulunduğu Ülke Sayısı Fiyat Desteklediği Maksimum Cihaz Bağlantı Hızı Müşteri Hizmetleri Para İade Garantisi
1800 80+ 7,99$/aylık ‘tan başlayan paketler 5 200-310Mbps 7/24 Canlı Sohbet ve Eposta 45 Gün

Artıları

 • 500 MB aylık bant genişliği içeren ücretsiz plan
 • 5 kullanıcıya kadar aile planı
 • 80’den fazla ülkede sunucular
 • 7 günlük ücretsiz deneme

Eksileri

 • Kullanıcı başına maksimum 5 eşzamanlı bağlantı

15. TunnelBear – Cihazınız İçin Tercih Edebileceğiniz Ücretsiz VPN

TunnelBear hem ücretsiz hem de ücretli planlar sunan bir başka yüksek kaliteli VPN programıdır. Ücretsiz plan kullanıcının istediği kadar cihazda kullanabileceği ayda 500 MB’a kadar bant genişliği içerir. En önemli özelliklerinden biri ise TunnelBear’ın ücretsiz planla bağlantı hızlarını sınırlamamasıdır. Bu nedenle yalnızca az miktarda veriye ihtiyaç duyan kullanıcılar için idealdir.

tunnelbear vpn

TunnelBear’da ücretli planlar yenilemede fiyat artışı göstermez. Fiyatlar 3 yıllık bir plan için ayda 3,33$ başlar ve yenilemek istediğiniz zaman aynı fiyattan yenileyebilirsiniz. Bu nedenle ücretsiz planın sunduğundan daha fazla bant genişliğine ihtiyaç duyanlar için en bütçe dostu VPN’lerden biridir.

Bu VPN sağlayıcısı Windows, Mac, iOS ve Android cihazlar için özel uygulamaların yanı sıra Chrome ve Firefox için tarayıcı uzantıları sunar. Uygulama otomatik olarak açıldığından ve bağlantı kesilmeden 7/24 çalışabildiğinden bu VPN’in iPhone için en iyi VPN’lerden biri olduğunu düşünüyoruz. Harita tabanlı arayüz, dünya çapındaki TunnelBear sunucu konumlarını bulmayı da kolaylaştırır.

TunnelBear hiçbir kullanıcı verisini veritabanına kaydetmez ve yayın platformları tarafından oluşturulanlar gibi coğrafi sınırlandırmalardan kurtulmak için kullanılabilir. Ancak platformda bizlerin çok önemli gördüğü DNS koruması ve bir IP gizleme özelliği de dahil olmak üzere görmek istediğimiz birkaç özellik eksik. TunnelBear, son olarak WireGuard şifreleme protokolüne sahip değildir ve bağlantı hızları ortalama saydığımız 380 Mbps’de en yüksek haline ulaşır.

Sunucu Sayısı Bulunduğu Ülke Sayısı Fiyat Desteklediği Maksimum Cihaz Bağlantı Hızı Müşteri Hizmetleri Para İade Garantisi
1000 49 3,33$/aylık ‘tan başlayan paketler 5 310-380Mbps Canlı Sohbet ve Eposta Yok

Artıları

 • 500 MB aylık veri içeren ücretsiz plan
 • Ücretsiz planı birden fazla cihazda kullanabilir
 • Mobil uygulamalarda 7/24 çalışabilir
 • Kayıt tutmama politikası

Eksileri

 • Para iade garantisi yok
 • Ortalama bağlantı hızları

En İyi VPN Sağlayıcılarının Karşılaştırması

2022’nin En İyi VPN’leri Ücretli Planlar ve Yenileme Fiyatı Ücretsiz plan? Para iade garantisi Desteklenen Cihazlar
NordVPN 2,49£ / ay (iki yıllık abonelikte) Yok 30 gün  Windows, Mac , Android , iOS ve Linux
CyberGhost VPN 1.7£ / ay (üç yıllık abonelikte)  Yok 45 gün Windows, Mac, iOS , Android , TV’ler , Linux, oyun konsolları
Private Internet Access 2,03$ / ay (üç yıllık abonelikte) Yok 30 gün Windows, Mac , iOS , Android ve Linux
Surfshark One 1,79£ (iki yıllık abonelikte) Yok 30 gün Windows, Mac, iOS, Android ve Linux
UltraVPN 2,65€ (iki yıllık abonelikte) Yok 30 gün Windows, Mac, iOS ve Android
Proton VPN 4,99€ (iki yıllık abonelikte) Var 30 gün Windows, Mac, Android, iOS, Linux
StrongVPN 2,78£ / ay (iki yıllık planda ilk yıl için geçerli) Yok 30 gün Windows, Mac, Android, yönlendiriciler
ExpressVPN 5,59£ (12 aylık abonelik için) Yok 30 gün Windows, Android, iOS, Mac, FireOS ve Linux
IPVanish 3,99$ (12 aylık abonelik için) Yok 30 gün  Windows, iOS, Mac, Android ve Yangın İşletim Sistemi 
ZenMate 1,59£ (iki yıllık abonelikte) Var + 7 gün ücretsiz Deneme için ücretli planlar 30 gün iOS, Windows, Mac, Android, tarayıcılar
Atlas VPN 1,46£ (iki yıllık abonelikte) Evet 30 gün iOS, Windows, Mac, Android

VPN Nedir?

VPN veya sanal özel ağ, bir kişinin şifreli bir bağlantı yoluyla internete bağlanmasını sağlayan bir hizmettir. Güncel olarak arama motorlarına VPN indir yazıp herhangi bir VPN’i kullanabilirsiniz fakat güvenilir olup olmadığını anlamanız için bu makaleyi okumanızı öneriyoruz.

VPN’ler bağlantınızı şifreleyerek olası bir saldırganın internet üzerinden aktardığınız verilere erişmesini zorlaştırır veya imkansız hale getirir. Bu indirilmekte olan dosyaları, kullanıcının bir web sitesine girdiği hassas kişisel bilgileri veya kişinin internete erişmek için kullandığı cihazla ilgili ayrıntıları içerebilir.

VPN ayrıca kullanıcılarına internette gezinirken gizlilik sunar. Eğer VPN sahibi değilseniz girdiğiniz web siteleri kullanıcıların konumunu, kullandıkları cihazın türünü ve diğer tanımlayıcı bilgileri belirlemek için ziyaretçinin IP adresini kullanabilir. Çerezler bir kullanıcının hangi sayfaları ziyaret ettiğini belirleyerek internetteki kişileri takip edebilir. Bir VPN ile kullanıcının IP adresi anonimleştirilir ve izlemeyi önlemek için sık sık değiştirilebilir. Böylece bireyler internette anonim olarak dolaşabilirler.

VPN’ler Nasıl Çalışır?

VPN’ler,bir kullanıcının internet bağlantısını, bağlantıyı şifreleyen bir VPN sunucusu aracılığıyla yeniden yönlendirerek çalışır.

Normalde şartlarda kişi bir web sitesine bağlanmaya çalıştığında, bağlantısı cihazından bir internet servis sağlayıcısına (ISS) gider. Bir VPN ile bağlantı kurarsanız bağlantınız ISS’den bir VPN sunucusuna ulaşır ve bu köprü aracılığıyla hedef web sitesine gider.

Daha sonra kullanıcının cihazından VPN sunucusuna olan bağlantının bir kısmı şifrelenir. Kullanıcının cihazından (örneğin bilgisayarı veya akıllı telefonu) gelen veriler, cihazdan ayrılmadan önce VPN yazılımı tarafından şifrelenir. Son olarak VPN sunucusunda şifresi çözülür ve web sitesine gönderilir. Web sitesinden gelen veriler VPN sunucusunda şifrelenir ardından VPN yazılımı tarafından kullanıcının cihazında şifresi çözülür.

Daha da önemlisi, kullanıcı bir VPN sunucusu aracılığıyla web sitesine bağlandığından, kullanıcının cihazının IP adresi hiçbir zaman hedef web sitesinde gözükmez. Girmiş olduğunuz site yalnızca VPN sunucusunun IP adresini görür. Bu sunucu ve IP adresi birçok farklı kişi tarafından kullanıldığı için web sitelerinin veya reklam izleyicilerin bunu tanımlaması imkansızdır.

Neden VPN Kullanmalısınız?

Neden herkesin VPN programına sahip olması gerektiğini mi merak ediyorsunuz? VPN nedir sorusundan sonraki en önemli soru budur. En iyi VPN’ler güvenlik, gizlilik ve çevrimiçi deneyim için bir dizi avantaj sunar. Gelin bu avantajları maddeler halinde inceleyelim.

Hassas Verileri Koruma

VPN olmadan bir kişinin internet bağlantısını kimsenin izlemediğinden veya bunlara müdahale etmediğinden emin olması imkansızdır. Bilgisayar korsanları korumasız bir bağlantıdan hassas verileri çalabilir hatta bir kullanıcının bağlantısını sahte veya kötü amaçlı bir web sitesine yönlendirmek için yeniden ayarlayabilir. Bu risk özellikle halka açık WiFi ağları kullanıldığında ortaya çıkar çünkü yönlendiriciler diğer kullanıcılar farkına varmadan saldırıyla ele geçirilmiş olabilir.

Bir VPN uygulaması kullanıcının bağlantısını şifreleyerek herhangi birinin kurcalamasını engeller. Bu kullanıcıların güvenli bir şekilde internette gezinebileceklerini ve yaptıkları işlemlerin sadece kendileri tarafından görülebileceğini bildikleri anlamına gelir. 

Gizliliği Koruma

VPN kullanmanın bir diğer avantajı da internette gezinirken kişilere gizlilik sunmasıdır. Normalde bir kişi çevrimiçi olarak IP adresiyle tanımlanabilir. IP, her internet bağlantısına ve cihaza verilen benzersiz bir adrestir. Böylece bir kullanıcının IP adresini bilen herhangi bir web sitesi veya uygulama bu adresi internet üzerinden takip edebilir ve hangi sayfaları ziyaret ettiğini izleyebilir.

Açık bir IP adresi yalnızca reklamlar için değil, aynı zamanda çevrimiçi taciz ve hatta bilgisayar korsanlığı için de kullanılabilir. VPN’ler, kullanıcının IP adresini maskeler ve onu bağlı oldukları VPN sunucusunun IP adresiyle değiştirir. Herhangi bir zamanda bu VPN sunucusunu kullanan yüzlerce hatta binlerce farklı kişi olabilir. Bu nedenle izleyicilerin veya bilgisayar korsanlarının herhangi bir kişiyi tanımlaması neredeyse imkansızdır.

Ayrıca en iyi VPN’lerden bazıları kullanıcıların bir VPN sunucusuna bağlanmadan önce bile IP adreslerini değiştirmelerine olanak tanır. Bu bir kullanıcının IP adresine ek bir erişim katmanı ekler ve kötü niyetli bir yazılımın kişinin kimliğini belirlemesini daha da zorlaştırır.

Tarama Geçmişini Gizli Tutmak

2022’nin en iyi VPN programlarını kullanmanın bir başka avantajı da kişinin tarama geçmişini gizli tutmasıdır. En iyi VPN uygulamasını kullanan bir kullanıcının internet sağlayıcı bile hangi web sitelerini ziyaret ettiğini göremez.

Bu VPN’lerin torrent için sıklıkla kullanılmasının ana nedenlerinden biridir. Tor için en iyi VPN’ler ayrıca kendi katı kayıt tutmama politikalarını da sunar. Kullanıcıların aktivitelerini takip etmedikleri için bu platformlar herhangi bir devlet kurumu tarafından kullanıcıların internet geçmişlerini veya torrent geçmişlerini vermeye zorlanamaz.

Özgürce Her Siteye Giriş Yapın

Yukarıda maddeler halinde açıkladığımız VPN’ler, yayın izleme platformları tarafından sıklıkla kullanılan coğrafi sınırlandırmaları aşmasına da yardımcı olabilir. Netflix’te kendi bölgelerinde olmayan bir şovun veya dizinin olmadığını fakat farklı bir bölgede yayınlandığını bilen herkes için VPN kullanmak bu sınırı ortadan kaldıracaktır.  

VPN’ler bir web sitesine kişinin gerçekte bulundukları ülkeden farklı bir ülkeden giriş yapıyormuş gibi görünmesini sağlayarak coğrafi sınırları atlayabilir. Örneğin bir kullanıcının Türkiye’de bulunduğunu ancak Almanyada bulunan bir VPN sunucusuna bağlandığını varsayalım. Netflix’e veya başka bir yayın platformuna erişim durumu Türkiye sınırlarından degildeğil Almanya’da olacağı için kendi ülkesinde olmayan ama Almanya’da olan bir çok şova, diziye veya filme erişme şansı olacaktır. Bunun sebebi de VPN sayesinde kişinin bağlantısı Almanya’dan geliyormuş gibi gözükmesidir. 

En iyi VPN’ler bu nedenle genellikle düzinelerce ülkede sunucu sunar. Örneğin NordVPN, 80’den fazla ülkede sunuculara sahip. 

İzleme Geçmişinize Dayalı Reklamlardan ve Değişken Fiyatlardan Kaçınmak

VPN’ler ayrıca kullanıcıların izleme tabanlı reklamları ve değişken fiyatları engellemesini sağlar. Örneğin, bir kullanıcı bir uçuşu arar ve satın almazsa kendisinin IP adresi izlendiği için daha sonra tekrar geldiğinde havayolunun zaten bu uçuşla kişinin ilgilendiğini bildiği için fiyatının arttığını görebilir.

Bir VPN ile kullanıcı anonimdir. Böylece havayolu şirketleri kişilerin uçuşa daha önce baktıklarını bilemeyecek ve o uçuşu her aradıklarında aynı fiyatı vereceklerdir.

En Hızlı VPN Nedir?

En iyi VPN’leri karşılaştırırken baktığımız temel faktörlerden biri, bağlantı hızlarının ne kadar yüksek olduğudur. VPN indir yazarak tıklayacağınız bağlantı size bu bilgileri kolaylıkla vermez. O yüzden sizler için detaylı bir tablo hazırladık.

Tipik olarak bir VPN kullanıcısının internet bağlantısını biraz yavaşlatır, çünkü şifreleme işlemi zaman alır. Ancak hızlar kullanılan şifreleme protokolüne, VPN sunucularının konumuna ve VPN ağının kalitesine göre değişebilir.

2022’nin en iyi 15 VPN programı için bağlantı hızlarının aralığı aşağıda açıklanmıştır:

VPN Servisi Bağlantı Hız Aralığı
NordVPN 220-760 Mbps
CyberGhost VPN 145-850 Mbps
Private Internet Access 70-320 Mbps
Surfshark One 90-790 Mbps
UltraVPN 210-765 Mbps
ProtonVPN 200-670 Mbps
StrongVPN 190-600 Mbps
IPVanish 290-930 Mbps
ZenMate VPN 200-500 Mbps
Atlas VPN 100-680 Mbps
ExpressVPN 375-430 Mbps
Norton Güvenli VPN 85-230 Mbps
VyprVPN 140-700 Mbps
Hotspot Shield 200-310 Mbps
TunnelBear 310-380 Mbps

En iyi VPN’leri karşılaştırırken hızın her şey olmadığını unutmayın. Kullanıcılar sunuculara ihtiyaç duydukları ülkede bir hizmetin daha yüksek hızlar sunduğunu görebilirler. Ayrıca bir VPN’nin hızı bir internet sağlayıcının izin verdiği bağlantı hızından daha yüksek olduğunda VPN sunucusundan gelen ek hızın ISS’nizin verdiğiyle sınırlanacaktır.

VPN’ler Güvenli mi?

VPN programı seçerken güçlü güvenlik önlemlerine sahip bir VPN sağlayıcısı bulmak oldukça önemlidir. Bunun nedeni bir VPN sunucusunun güvenliğinin ihlal edilmesi durumunda bu sunucu üzerinden yönlendirilen tüm bağlantıların da tehlikeye girebilmesidir.

Bu nedenle, en güvenli VPN’lerde kapsamlı ağ güvenlik protokolleri bulunur. Ayrıca birçok VPN sağlayıcısı ağlarının bağımsız denetimlerine tabidir. Bu denetimler güvenlik kusurlarını sorun haline gelmeden engelleyebilir ve kullanıcılara bir VPN ağının bir sağlayıcının iddia ettiği kadar güvenli olduğu konusunda gönül rahatlığı sağlayabilir.

En güvenli VPN’lerin bir diğer ortak özelliği de kullanıcı etkinliklerini veritabanlarında kaydetmemeleridir. Bu bir kullanıcının hangi web sitelerini ziyaret ettiğine veya internette nasıl gezindiğine dair hiçbir kayıt olmadığı anlamına gelir. Bir hükümet veya bilgisayar korsanı bu bilgileri elde etmek istese bile kesin kayıt tutmama politikaları olan VPN’lerde bu bilgiler mevcut değildir.

Ücretsiz ve Ücretli VPN’lerin Karşılaştırılması

Hem ücretsiz hem de ücretli VPN’ler şifreli bağlantılar ile çevrimiçi gizlilik sunar. Bununla birlikte en iyi ücretsiz VPN ile en iyi ücretli VPN arasında kullanım alanlarına göre bazı büyük farklılıklar vardır.

En iyi ücretsiz VPN’ler genellikle ücretli platformların küçültülmüş sürümleridir. Genellikle sınırlı bant genişliği ve bağlantı hızları sunarlar. Bu nedenle yayın platformları veya torrentten ziyade güvenli web taraması için daha uygundurlar.

Ayrıca ücretsiz bir VPN genellikle 5 veya daha fazla cihaz yerine yalnızca tek bir cihazda kullanılabilir. Birçok ücretsiz VPN yalnızca sınırlı sayıda sunucuya erişim sağlar.  Daha da önemlisi ücretsiz VPN’ler yasal belgelere sahip olmayabilir. 

Bazı ücretsiz VPN’ler kullanıcı verilerini veritabanlarına kaydeder, bu da ilk etapta bir VPN kullanmanın gizlilik avantajlarını ortadan kaldırır. Ücretsiz bir VPN kullanmaya karar veren kullanıcılar için platformun güvenli olduğundan emin olmak oldukça önemlidir.

VPN’ler Yasal mı?

Dünyadaki çoğu ülkede VPN’ler tamamen yasaldır. ABD, Kanada, Avrupa ve Güney Amerika, Afrika ve Asya’nın çoğunda durum böyledir.

Ancak VPN kullanmanın daha karmaşık olduğu bazı ülkeler vardır. Örneğin Çin, Rusya ve Türkiye’de bireylerin yalnızca devlet onaylı VPN’leri kullanmasına izin verilir. 2022’nin en iyi VPN programları listemizi oluşturan tüm sağlayıcılar bu ülkelerde yasaklanmıştır. Tabii ki, devlet onaylı bu VPN’ler, hükümetin kullanıcıların verilerini ve etkinliklerini dilediği gibi takip etmesine izin verir.

Irak, Kuzey Kore ve Türkmenistan gibi ülkeler VPN’leri tamamen yasaklamıştır. Özellikle VPN’lerle ilgili kurallar sık ​​sık değişebileceğinden, yabancı bir ülkede bir VPN’i açmadan önce nelere izin verildiğini her zaman araştırdığınızdan emin olun.

VPN Nasıl Kullanılır?

VPN nasıl kullanılır bunu merak mı ediyorsunuz? Kullanıcılara internette güvenle gezinme, yayın platformlarını hızlı ve sınırsız ülkede izleyebilme, torrent kullanma ve daha birçok özelliğe sahip olduğu için en iyi seçimimiz olan NordVPN’i kullanmaya nasıl başlayacakları konusunda yol göstereceğiz.

1. Adım: NordVPN’e Kaydolun

NordVPN’in web sitesine girin ve kayıt olmak için ‘NordVPN Al’ butonuna tıklayın. 1 aylık, 1 yıllık veya 2 yıllık bir plan seçin. Ardından bir e-posta adresi girin ve plan için ödeme yapın.

nordvpn turkiye fiyatlari

2. Adım: NordVPN’i yükleyin

Kullanıcılar daha sonra kullanmak istedikleri her cihaza NordVPN programını indirip kurmalıdır. NordVPN, Windows, Mac ve Linux bilgisayarlar, iOS ve Android mobil cihazlar, Chrome, Firefox ve Edge tarayıcılar, Amazon Firestick, Xbox, PlayStation ve daha fazlası için uygulama sunar.

NordVPN cihazlar

3. Adım: Bir Bağlantı Başlatın

NordVPN uygulamasını açın. NordVPN, kullanıcının konumu için en uygun sunucuyu otomatik olarak bulur ve şifreli bir bağlantı ile bunu başlatır. Kullanıcılar ayrıca sunucularını istedikleri zaman değiştirmek için ülke listesinde arama yapabilirler.

nordvpn sunucu secme

Özet

2022’nin en iyi VPN servisleri kullanıcıların internette güvenli, özel bilgilerini saklayarak ve coğrafi sınırlarını aşarak gezinmelerini sağlar. VPN’ler sahip olduğunuz hassas bilgilerinizi korumanızı ve ülkenizde yer almayan ama diğer ülkelerde yer alan film ve dizileri izlemenizi sağlar.

En iyi VPN uygulamasını kullanmaya hazır mısınız? NordVPN yüksek bağlantı hızları, 90’dan fazla ülkede bulundurduğu sunucuları ve çok çeşitli cihazlar için uygulamalar sunmasıyla oldukça iyi bir sağlayıcıdır. Bugün kaydolmak ve internette daha güvenli bir şekilde gezinmeye başlamak için NordVPN’i resmi internet sitesinden satın alabilirsiniz!

En İyi VPN Servisleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

VPN nedir?

VPN ne yapar?

Nasıl VPN alırım?

En güvenilir VPN hangisidir?

2022 için en iyi VPN nedir?

En iyi ücretsiz VPN hangisidir?

Hızlı internet için en iyi VPN hangisidir?

Firestick için en iyi VPN nedir?

Netflix ile hangi VPN’ler çalışır?