mSpy, çocuklarınızın internet etkinliklerini kontrol altına almak için tercih edilir. Onların internetteki güvenliğini sağlama noktasında oldukça önemlidir. Takip yazılımı, anne ve babalara kolaylık sağlar.

Piyasada casus yazılım ve takip programı olarak tanımlanan birçok yazılım vardır. Size uygun yazılım programını ararken güven ve uygun fiyatı ön sıralara koyuyorsanız okumaya devam edin.

Çocukların çevrimici etkinliklerini izlemek ve kontrol altına almak için güvenilir bir takip programına ihtiyacınız vardır. İhtiyaç duyulan yazılımı tercih ederken güvenlik ve fiyatın yanı sıra hizmet çeşitliliği ve cihaz desteği kriterlerine de dikkat etmeniz gerekir.

İnceleme yazımızda takip, izleme ve kontrol altına alma noktasında popüler olan mSpy’i ele alacağız. Çocuklarınızın internetteki faaliyetlerini izlemek için mSpy’e ihtiyacınız olacak.

mSpy Nedir?

mspy logo

Sektörde önemli bir yere sahip olan mSpy, çocuklarının telefondaki çevrimiçi etkinliklerini ebeveynlerin görmesini sağlar. Arama, SMS, uygulama aktiviteleri ve tarayıcı geçmişi izleme gibi özelliklere sahip güçlü bir telefon takip programıdır.

Aramaları izlemeniz gerekiyorsa mSpy ile kolaylıkla takip edebilirsiniz. Program, kısa mesajları kontrol etmenizi de sağlar. Takip ettiğiniz telefondaki silinmiş mesajları bile görüntüleyebilirsiniz. Uygulamanın Android takip programları tüm en iyi mesajlaşma uygulamaları ve platformlarındaki konuşmaları kaydeder.

WhatsApp, Snapchat, Instagram, Facebook, iMessages, Skype, Telegram ve Viber uygulamasının takibini mSpy destekler.

mSpy ile çocuğunuzun tarama geçmişini görürsünüz. Konumunu ve internete girmek için kullandığı Wi-Fi ağlarına erişirsiniz. Programın Android uygulaması kategoriye göre web sitelerine erişimi engelleyebilir. Anahtar kelime uyarılarını ayarlayarak, web sitelerin uygunsuz içeriğine çocuklarınızın erişip erişmediğini görmenize yardımcı olur.

mSpy inceleme

mSpy’nin uygulama yöneticisi, hedef cihaza yüklenilen her uygulama hakkında güncel bilgiler verir. Android’de uygunsuz olduğunu düşündüğünüz uygulamaları engelleyebilirsiniz. Çocuklarınızın yaptığı şeyleri görmek için ekran kaydedici ve tuş kaydediciyi kullanabilirsiniz.

Android cihazların kullandığı konum aracıyla, takip ettiğiniz cihazın konumunu haritadan görürsünüz. Uygulamanın Geofencing desteği, çocuğunuzun bulunduğu önemli alanları (ev, okul, akrabalarınızın evi) tanımlamanıza olanak tanır. Geofencing, çocuklar mekanlara geldiğinde ve gittiğinde uyarı almanızı da sağlar.

mSpy’In kullanıcılarına sağladığı özellik listesinde gelen ve giden e-postaları kaydetme, çocuğunuzun rehberini görüntüleme özellikleri vardır. Çocuğunuzun takvimini, gönderdiği ve aldığı resimleri görebilirsiniz. 

mSpy, takip edilen cihazın kullanım şekli hakkında çok fazla bilgiye erişmenizi sağlar. Web sitelerini ve uygulamaları kategoriye göre engellemenin bir yolu yoktur. Uygulama genel hatlarıyla ebeveyn kontrol uygulaması değildir. Telefon takibi yapmanızı sağlayan bir uygulamadır. 

mSpy Planları ve Fiyatlandırması

mSpy’nin aylık faturalandırması, satın alacağınız 3 farklı pakete göre değişiklik gösterir. 1 aylık paketin fiyatı 120 TL’dir. 3 aylık paketi popüler seçimlerden biridir. 3 aylık paket aldığınızda aylık 70₺ ödersiniz. 

casus yazılımı fiyatları

Daha uzun süreli satın alacağınız planlar, uzun vadede kâr etmenizi sağlar. Yıllık paket alımında indirim kazanırsınız. Yıllık ödemelerde aylık 30,83₺ ödeme yapılır. mSpy, programdan memnun kalmayan kullanıcılara 14 günlük para iade garantisi verir.

Hızlı işlem yaparak indirimlerden faydalanabilirsiniz. Uygulama kullanırken sorunla karşılaşırsanız mSpy’ın destek ekibinden 7/24 hizmet alabilirsiniz.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz instagram casus programı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Fiyatlandırma Takip Edilebilen Cihaz Sayısı
30,83₺/aylık (yıllık abonelik)

70,00₺/aylık (3 aylık abonelik)

120,00₺/aylık (1 aylık abonelik)

1

mSpy Uyumlu Telefonlar ve Cihazlar

mSpy’nin geri ödeme politikası da rakip telefon takip uygulamalarına kıyasla kullanıcı dostudur. Tüm mSpy planları, uygulamadan memnun kalmayan kullanıcılar için 14 günlük para iade garantisi imkânı sunar.

Destek ekibinin çözemeyeceği ‘teknik sorunlarınız’ varsa paranızı geri alabilirsiniz. Takip etmek istediğiniz cihazlarla mSpy’nin uyumluluğunu web sitesindeki uyumluluk bağlantısıyla öğrenebilirsiniz. 

Desteklenen İşletim Sistemleri

 • Android 4.0 ve üzeri
 • iOS versiyonlarının hepsi
 • iOS 6 – 8.4; 9 – 9.1
 • Vista, 7, 8 ve 10
 • Windows XP
 • Mac OS X Lion 10.7’den El Capitan’a 10.11’e kadar

mSpy Nasıl Çalışır?

mSpy, Google Play Store ve App Store’de yoktur. Takip etmek istediğiniz telefona uygulamayı kurarken kurma işlemini doğru yaptığınızdan emin olmalısınız.

Takip edeceğiniz cihaz Android ise cihazdaki Google Play Protect’i devre dışı bırakmalısınız. Google Play Protect’i devre dışı bırakmazsanız cihaz mSpy’ı gizlilik tehdidi olarak algılar ve kuruluma izin vermez.

Play Protect’i devre dışı bıraktığınızda yapmanız gereken tek şey uygulama dosyasını mSpy bağlantısından manuel olarak indirmek olacak. Uygulama indiğinde de açıp kurulum talimatlarını takip etmelisiniz.

telefon takip uygulaması

Takip etmek istediğiniz cihaz iPhone ise Android’e kıyasla kurulum işlemi oldukça farklıdır. Jailbreak yapılmamış iPhone’larda kurulum işlemi yalnızca iCloud kimlik bilgilerini gerektirir. Bu, uygulamayı telefona fiziksel erişiminiz olmadan yüklemenize olanak tanır.

İki faktörlü kimlik doğrulama cihazda açıksa hedef iPhone’a mSpy uygulamasını yüklemek için cihaza gelen doğrulama kodunu girmeniz gerekir. Farklı uygulamaların özelliklerine bakmak için en iyi iPhone takip programları yazımıza da göz atabilirsiniz.

Takip etmek istediğiniz cihazda mSpy’ın kurulumu tamamlayıp, bilgisayarınızdan mSpy kontrol paneline giriş yapın. Takip edeceğiniz telefonun ayrıntılarını (model, telefon numarası vb.) girin ve cihazı takip etmeye başlayın.

mSpy kurulu ve çalışır durumdayken telefon kullanıcısı, cihazında mSpy’ın varlığından habersiz olur. Uygulama telefona yüklendiğinde ekranda görünen bir ikonuna sahip değildir. Cihaza bildirim ve uyarı da göndermez. Bu, takip edilen telefonun sahibinin cihaza uygulama yüklendiğini fark etmemesini sağlar.

mSpy Kontrol Paneli Kullanımı

Çocuğunuzun aktivitelerini takip etmek için casus yazılım mSpy’ı kullanıyorsanız, web panosu sayesinde telefondaki aktiviteleri canlı izleyebilirsiniz. 

mSpy’ın özet sayfası, takip ettiğiniz cihazda olup bitenlere hızlı bir bakış atmanızı sağlar. Kullanışlı etkinlik grafiği, son birkaç gün içinde yakalanan WhatsApp mesajlarının, kısa mesajların sayısını vurgulayarak, normalden daha fazla gerçekleşen etkinlikleri tespit eder.

Çocuğunuzun mesajlaşma listesinin başındaki kişileri, en çok ziyaret ettiği web sitelerini ve cihazın son konumunu görebilirsiniz.

mSpy Kontrol Paneli Kullanımı

Sitenin hemen sol tarafında bulunan gösterge panosu, mSpy’ın hedef telefonda izlediği alanlar hakkında ayrıntı verir. Son aramalar, gönderilen ve alınan resimler ve anlık mesajlaşma günlükleri gibi bilgilere erişebilirsiniz.

İlginizi çekeceğini düşündüğümüz yapay zeka uygulamaları hakkındaki yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Web Erişimi

mSpy, çocuğunuzun web’de yaptığını etkinlikleri görmenizi kolaylaştırır. Tarayıcı geçmişi sekmesi, çocuğunuzun en son ziyaret ettiği siteleri, erişim tarihini ve siteyi toplam kaç kez görüntülediğini gösterir.

Yer İşareti sekmesi, çocuğunuzun mevcut yer işaretlerinin listesini sunar. Belirli web sitelerine erişimi engelleyebilirsiniz. Uygulama, erişimleri kategori türüne (Yetişkinler, Uyuşturucular, Şiddet vb.) göre sınırlamaz. Bu, kulağa kötü gelse de mSpy’ın gizli tasarımını muhafaza etmesini sağlar.

Uygulama, kullanıcının haberi olmadan hedef cihazı izlemeyi amaçlıyorsa, ‘üzgünüz, tüm kumar siteleri engellendi’ diyerek kendini duyuramaz. 

Uygulama Yönetimi

Çocukların telefonu kullanım şeklini öğrenmek, ebeveynler için oldukça önemlidir. mSpy, uygulamalara dair bir ayrıntı sağlamaz. Bir uygulamanın yüklendiğini tarihi ve ne sıklıkta kullanıldığını hemen göremezsiniz.

Uygulama kullanımı üzerindeki kontroller, belirli uygulamaların başlatılmasını engelleyebileceğiniz tek bir engelleme seçeneğiyle sınırlıdır.

mspy özellikleri

mSpy, takip etmek istediğiniz telefon sahibinin cihazında uygulama olduğunun farkına varmamalarını sağlar. Takip ettiğiniz telefonun kullandığı uygulamaları siz seçemezsiniz. ‘Yüklü uygulamalar’ listeleri, takip etmek istediğiniz cihazdan elde edebileceğiniz en iyi bilgidir.

Kripto paralar hakkında bilgi almak ve yatırım yapmak istiyorsanız yükseklesi beklenen en iyi kripto paralar yazımıza da göz atabilirsiniz.

Konum Özellikleri

mSpy, takip edeceğiniz cihazın konumunu GPS aracılığıyla kaydeder. Sonuçları GPS Konumları sekmesinde görüntülemenizi sağlar.

Konumları; enlem, boylam, en yakın adres ve konum saatiyle birlikte düz metin listesi olarak görüntüleyebilirsiniz. OpenStreetMap aracılığıyla telefonun haritadaki konumunu da görüntülersiniz. Konumu Google Haritalar’da açmak için mSpy kontrol panelinde bulunan bağlantıya tıklamalısınız.

mSpy’ın Geofencing özelliği, çocuğunuzun hayatındaki kilit konumlar çevresinde sınırsız izin verilen ve yasak bölge oluşturmanıza olanak tanır. Ev, okul, spor sahası ve akrabalarınızın evi gibi istediğiniz konumları özellikle seçebilirsiniz.

mSpy, çocuğunuz sizin belirlediğiniz bir bölgeye geldiğinde ve belirli bir bölgeden ayrıldığında uyarılar almanızı sağlar. 

Takip Edilen Cihazı İzleme

mSpy’ın sağladığı özellikler, çocuğunuzun dış dünyayla iletişimini izlemenizi sağlar. Sitedeki kenar çubuğundan, mesajlaşma uygulamasını ve iletişim türünü seçin. Çocuğunuzun telefonundaki ilgili bilgileri göreceksiniz. Gelen ve giden aramaların tarihi, sayısı ve uzunluğu gibi bilgilere bu sekmeden erişebilirsiniz.

mSpy, mesajlaşma ve sohbet konuşmalarında kişilerin adını, tarihini ve içeriğini günlüğe kaydeder. E-posta bilgilendirmesini, takvim etkinliklerini, rehberi, yeni fotoğrafları ve videoları görüntüleme seçeneğiyle mSpy, telefon sahibinin hayatında olanları size aktarır.

Takip Edilen Cihazı İzleme

Gerçek derinlemesine telefon takibi için, düzenli ekran görüntüleri alacak ve cihazdaki her tuşa basışı günlüğe kaydedecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu, olanlar hakkında çok daha fazla bilgi verir.

mSpy, daha hedefli bir takip yapmanızı sağlayan Anahtar Kelime Takibi özelliğine sahiptir. Program, belirli bir kelimeyi ve ifadeyi tespit ettiğinde uyarı veren kurallar oluşturabilirsiniz. 

Kripto paralar hakkında bilgi almak istiyorsanız en iyi altcoinler yazımıza da göz atabilir ve yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Neden mSpy Kullanmalısınız?

mSpy, telefon takip programları arasında en iyi takip uygulamalarından biridir. Kullanıcılarına sundukları özellikler, rakip uygulamalar arasında öne çıkmasını sağlar. mSpy’ı tamamen kişisel gerekçelerle kullanmaya başlamış olabilirsiniz. Sorusunun cevabına biraz daha yakından bakalım.

Kolay Kurulum

Piyasadaki birçok telefon takip uygulamasının takip edilecek telefona kurulumu ve çalıştırılması fazla zaman alır. mSpy’ın kurulumu 5 dakika içerisinde gerçekleşir.

7/24 Takip İmkânı

mSpy, bir takip uygulamasının yapması gereken şeyleri öğrenmenizi sağlar. Sistem, takip edilen cihazdan her 5 dakikada bir yenilenen güncel veriler sunar. Takip ettiğiniz cihazdaki bilgilerin güncel olup olmadığını dert etmek zorunda kalmazsınız.

Maksimum Gizlilik

Telefon takip uygulamasından beklentiniz büyük ihtimalle cihazda gizli olarak çalışabiliyor oluşudur. mSpy, hedef cihazda uygulama ikonu bulundurmadığından beklentiyi maksimum düzeyde karşılar.

mSpy’in Avantaj ve Dezavantajları

Her yazılımda olduğu gibi mSpy’ın da kendine has bir çok özelliği ve avantajı vardır. Dezavantaj olarak sayılabilecek yönleri de mevcuttur. Birlikte bunları inceleyelim.

mSpy’ın Artıları:

 • Birçok sosyal medya uygulamalarını izlemenizi sağlar
 • Hedef telefondan sık ekran görüntüleri verir
 • 7/24 müşteri desteği bulunur
 • Cihazdaki verileri şifreleme ile iletir
 • SMS ve anlık mesajların içeriğini uygulama günlüğüne kaydeder
 • Konum geçmişine erişebilirsiniz ve coğrafi sınırlama desteği bulunmaktadır
 • Hedef kullanıcı fark etmeden çalıştırılabilir
 • Demo sürümü ile uygulamayı test edebilirsiniz

mSpy’ın Eksileri:

 • Aylık planı çok pahalı
 • Uzaktan kontrol özelliği yok
 • Her cihaz ayrı bir abonelik gerektirir, cihaz modeline göre plan değişmektedir
 • Çocuğunuzun herhangi bir uygulamada geçireceği ekran süresini kontrol edemezsiniz

mSpy Android Cihazlarda Nasıl Kurulur?

Telefon takip uygulaması mSpy’ı kullanmaya karar verdiyseniz, sizin için hazırladığımız rehberdeki adımları takip ederek 5 dakikada bir takip işlemine başlayabilirsiniz.

casus yazılım kullanma aşamaları

1. Adım: mSpy’a Kayıt Olun

mSpy web sitesini ziyaret ederek kaydolmanız gerekir. Hesap oluşturma işlemini tamamladığınızda aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

 • İzlenen cihazın işletim sistemi istendiğinde “Android”i seçin.
 • mSpy’ın 3 abonelik planından birini seçin.
 • E-postanıza gidin. Kayıt kodu, kullanıcı adı, kontrol paneli, parola ve ihtiyacınız olacak indirme bağlantısını açın.

2. Adım: Play Protect’i Devre Dışı Bıraktığınızdan Emin Olun

Android cihazı takip etme işlemini yapabilmeniz için cihazdaki Google Play Protect’i devre dışı bırakmanız gerekir. Play Protect’i devre dışı bırakmazsanız cihaz mSpy‘ı gizlilik tehdidi olarak algılar ve kuruluma izin vermez.

3. Adım: Google Chrome’a Gidin ve mSpy’ı İndirin

3. aşamada yapmanız gerekenler sırasıyla aşağıdadır.

 • Google Chrome’u açın.
 • mSpy’ın size e-postayla gönderdiği bağlantıyı adres çubuğuna yapıştırın.
 • Captcha’yı (güvenlik kodu) yazın. “İndir” butonuna tıklayın.
 • “Tamam” butonuna tıklayın.

4. Adım: mSpy Uygulamasını Açın ve Telefon Takibine Başlayın

Ekranınızın altında bir istem açılırsa, sırasıyla “Aç”, “Ayarlar”, “Bu Kaynaktan İzin Ver”e dokunun. “İleri” butonuna tıklayıp “Aç” butonuna basın. Lisans sözleşmesi için “Kabul Et” tuşuna basın. Ekranınızda istem belirirse, tüm izinlere izin verin. E-posta adresinize gelen kayıt kodunu yapıştırın ve “Kurulumu Tamamla”ya tıklayın.

Özet

Popüler telefon takip uygulaması mSpy, takip edilen cihaz hakkımda bilgi verir. Cihazdan gönderilen mesajları istediğinizde görebilirsiniz. Takip edilen cihazdaki aktiviteler gün içinde kaydedildiğinden sakin bir zamanınızda inceleyebilirsiniz.

Program, yetenekli bir telefon izleme uygulamasıdır. İzleme düzeyi, yetişkin bir hedef için yasal olmayabilir. mSpy, en iyi ebeveyn denetimi uygulamalarıyla eşleşecek ekran süresine, internet erişimine ve cihaz kullanım denetimine sahip değildir.

mspy logo

Kaynaklar

justleak

mSpy Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

mSpy kullanmak yasal mı?

mSpy ücretsiz mi?

mSpy uygulamasını yükleyebileceğim telefonlar nelerdir?