NFT eserleri dijital ortamda sanat eseri olarak adlandırılan, blok zinciri teknolojisi üzerinde geliştirilmiş ve kendine özgü belirleyici özellikleri ile ön plana çıkan dijital varlıklar olarak biliniyor. Bu varlıkların arkasında sanat eseri olarak adlandırılmasının yanında, her NFT eserinin kendisine özgü karakteristik özelliklerinin bulunması ve kopyalanamaz bir yapıya sahip olması yatıyor. NFT eserleri, yeni nesil teknoloji olarak adlandırılan Metaverse üzerinde doğrudan kullanılabilen dijital varlıklar olarak popülerliğini her gün daha çok artırıyor. Ülkemizde ve dünyada NFT projeleri oldukça ilgi görüyor ve bu ilgiyi daha çok artıran Ninja Squad NFT gibi yerli projeler de bulunuyor.

Ninja Squad kimin diye soruyorsanız bu popüler NFT projesinin arkasında Kripto Kemal olarak tanınan Kemal Hiçyılmaz ve ekibi bulunuyor. Yazımız içerisinde Ninja Squad NFT projesini 2024 yılı içerisindeki yeni bilgilerle, A’dan Z’ye kadar tüm detaylarla ve güncel gelişmelerle birlikte sizinle paylaşacağız.

Son olarak NFT eserleri, güvenilir kripto platformları ve çok daha fazlası hakkında önemli bilgiler vereceğiz. O halde gelin makalemize önde gelen bu NFT projesine daha yakından bakarak başlayalım.

Ninja Squad Nedir?

2021 yılının Kasım ayında piyasaya sürülen Ninja Squad NFT serisi, kripto tabanlı bir NFT projesidir. NFT koleksiyonu, farklı kıyafetlerde giyinen ve farklı tasarımlara sahip olan ninja görünümlü karakter resimlerinden oluşur. Bu eserler toplamda 8,888 parça olarak, Kripto Kemal ve 20’den fazla ekip üyesinin bulunduğu profesyonel çalışanlar tarafından üretilmiştir. Piyasaya sürüldükleri andan itibaren yüksek derecede ilgi toplayan bu eserler, 2024 yılı içerisinde de dikkatleri üzerine toplamaya devam ediyor.

Bu ilginin ardında yatan temel faktör olarak, Ninja Squad projesinin yapısı, yol haritası ve proje ekibinin ortaya sunduğu ilgi çekici eserler yatıyor. Ninja Squad NFT eserlerinin utility tokeni olarak NST tokenleri birçok ünlü platform tarafından satışa sunuluyor.

Ninja Squad NFT Nedir

Ninja Squad Token (NST) Nedir?

Yukarıda NST tokenlerinin utility tokeni olarak görev aldığına kısaca değinmiştik. Bu konuda bilgi sahibi olmayan okuyucularımızın konuyu daha iyi kavranması amacıyla, utility tokenlerinin platform içerisinde yapılacak her işlem için kullanılan kripto para birimleri olduğunu belirtelim.

Ninja Squad NFT eserlerinin projelerinde NST tokenleri aktif olarak rol oynar. Bu rol, NFT eserleri ile gerçekleştirilecek her işlemi kapsar ve bu sebeple NST tokenleri, önde gelen bu NFT projesi için oldukça önemli bir yere sahiptir. Toplam NST token adeti 10 milyon adet ile sınırlandığını da belirtelim. Ayrıca NST tokenleri, Ninja Squad NFT koleksiyonundaki eserlere sahip olan ve eserlerini ellerinde kullanıcılara düzenli aralıklarla dağıtılmaktadır.

Ninja Squad NFT Koleksiyonu Eserlerine Nasıl Sahip Olunur?

NFT eserlerinin Metaverse ile birlikte hızlı bir şekilde tüm dünyada popüler bir hale gelmesinin ardından, yeni NFT projeleri başlatmak için ülkemizde çeşitli adımlar atıldı. Günümüzde Ninja Squad NFT koleksiyonu, ülkemizden çıkan en başarılı NFT projelerinden birisi olarak tüm dünyada ilgi görmeye devam ediyor. Eğer siz de bu NFT koleksiyonundan bir NFT satın almak istiyorsanız dünyanın en popüler NFT alım satım platformu olan Opensea.io’da Ethereum üzerinden satın alabilirsiniz.

Yani Ninja Squad NFT eserlerine sahip olmak isteyen yatırımcıların, öncelikle yeterli miktarda Ethereum’a sahip olması gerekiyor. Ethereum satın almak ve diğer kripto para birimleri yatırım işlemlerini gerçekleştirmek için kullanıcıların şeffaf, güvenilir ve aynı zamanda pratik işlemleri hızlı bir şekilde yapabileceği bir platform kullanması önerilir.

Günümüzde internet üzerinde kripto para birimlerini avantajlı seçeneklerle sunduğunu iddia eden birçok farklı platform bulunuyor. Fakat uzman kripto yatırımcıları, güvenilirliği hakkında soru işaretleri bulunan, düşük işlem hacmine sahip ve müşteri desteği gibi temel servisleri bile doğru düzgün sunamayan platformlardan yatırımcıların kesinlikle uzak durmasını öneriyor.

Bu uyarılarla birlikte, kullanıcıların Ethereum satın alma işlemlerini gerçekleştirmek için kullanabilecekleri OKX isimli platform ön plana çıkıyor. OKX platformu, 350’nin üzerinde kripto para birimini satıyor ve 100’den fazla ülkede hizmet veriyor. Üstelik bu borsa üzerinde işlem yapan yatırımcılar, oldukça düşük işlem ücretlerinden faydalanabiliyor. Son olarak günümüzde 20 milyondan fazla kullanıcının OKX platformunda işlem yapmayı tercih ettiğini de aktaralım.

OKX Platformu Üzerinden ETH Satın Alın

OKX LogoAmacınız NFT eseri satın almak ya da en popüler kripto para birimleri ile uzun veya kısa vadeli yatırımlar yapmak olabilir. Kişisel amacınız doğrultusunda kripto varlıklarını satın almak için OKX platformu üzerinde hesabınızı kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz. Ayrıca OKX platformunun günün her saatinde pratik alım satım işlemleri gerçekleştirebileceğiniz bir mobil uygulamaya ve kripto cüzdanına sahip olduğunu da belirtelim. 

Böylece mobil uygulamayı kullanarak istediğiniz her anda para transfer işlemlerini gerçekleştirebilir ve varlıklarınızı yakından takip edebilirsiniz. Aşağıdaki maddeleri izleyerek OKX platformuna nasıl kayıt olabileceğinizi ve kripto para satın alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

1. Adım: OKX Platformu Üzerinde Hesap Oluşturun

OKX platformunun resmi internet sitesine giriş yapın ve ardından sağ üst köşede siyah-beyaz renklere sahip olan “Kayıt Ol” butonuna tıklayın . Kayıt olmak için telefon numaranızı veya e-posta adresinizi kullanabilirsiniz. Kullanıcı şifrenizi belirleyin ve kayıt olmak için kullandığınız e-posta adresine ya da telefon numarasına gönderilen doğrulama kodunu girerek kayıt olma işlemini başarı ile sonlandırın.

OKX Üyelik

2. Adım: Kimlik Doğrulamasını Tamamlayın

Kripto para birimi alım satım hizmetleri sunan güvenilir platformlar, kayıt olan kullanıcılar tarafından beyan edilen bilgileri doğrulayarak güvenlik seviyesini artırmayı hedefler. Bu kapsamda kullanıcılar yanlış bilgilerle sahte profiller oluşturamaz ve şeffaf bir platform yapısına sahip olunur. Kimlik doğrulama işlemi için kullanıcılardan kimlik kartı veya ehliyet fotoğrafı, ikametgah adresini belirten resmi bir belge veya doküman istenebilir.

Bu belgeleri vermenizde herhangi bir sakınca yoktur çünkü her borsada var olan standart bir prosedürdür. Hem sizi hem de borsa kendisini güvence altına almak için siz değerli yatırımcılardan kişisel belgelerinizi talep edebilir.

3. Adım: Para Yatırma İşlemini Gerçekleştirin

OKX platformu kullanıcılara para yatırma ve çekme işlemleri için çeşitli seçenekler sunar. Bu seçenekler arasında banka ve kredi kartı ile yatırım yapmak ve popüler Apple Pay gibi para transfer hizmetlerini kullanmak yer alır. Para transfer işlemlerinin gerçekleştirilmesinin ardından, ilgili yatırım miktarı kısa bir süre içerisinde kullanıcı hesabına tanımlanır.

4. Adım: Ethereum Satın Alın

Hesabınızda artık bakiye bulunduğuna göre, artık kripto para birimlerini satın almaya başlayabilirsiniz. Bu adımda Ninja Squad NFT eserlerini satın almak için öncelikle Ethereum satın almanız gerektiğini hatırlatalım. Bu işlem için kullanıcı hesabınızı kullanarak OKX platformuna giriş yapın ve “Kripto Satın Al” sekmesine tıklayın. Arama bölümüne Ethereum ya da satın almak istediğiniz diğer kripto para biriminin ismini yazın. Karşınıza çıkan sayfa içerisinde ilgili kripto biriminden ne kadar satın almak istiyorsanız, ilgili tutarı belirleyin ve satın alma işlemini gerçekleştirin.

5. Adım: OKX Kripto Cüzdanı Avantajlarından Faydalanın

OKX platformu kullanıcıların kişisel varlıklarını güvenli bir şekilde muhafaza etmesi ve depolaması için kripto cüzdan seçeneğini kullanıcılara sunar. OKX kripto cüzdanı, kullanıcıların varlıkları üzerinde tam anlamıyla kontrol sağlaması için merkeziyetsiz yapı üzerine geliştirilmiştir.

OKX kripto cüzdanı, blok zincirlerini arasında gerçekleştirilmek istenen transfer işlemlerini ve Web3 protokollerini kullanan platformları destekler. Böylece Ninja Squad NFT koleksiyonu dahil, diğer NFT eserlerinin satıldığı platformlara giriş yapabilir ve OKX cüzdanınız aracılığı ile satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kripto varlıklar son derece değişken, riskli yatırım araçlarıdır. Yatırımınızın her zaman risk altında olduğunu unutmayın.

Ninja Squad NFT Eserleri Nasıl Satın Alınır?

Ninja Squad NFT koleksiyonu eserlerinin Opensea.io platformu üzerinde satışa sunulduğuna yukarıda kısaca değinmiştik. Platforma giriş yaptıktan sonra sayfanın üst kısmına konumlandırılmış olan arama çubuğuna “Ninja Squad” yazarak NFT koleksiyonuna erişim sağlayabilirsiniz. İlgili sayfa içerisinde Ninja Squad fiyat ve özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Ninja Squad NFT'leri

Sol tarafta bulunan panel içerisinde bulmak istediğiniz Ninja Squad NFT eserlerinin nadirlik, cinsiyet, şapka, yüz şekli, silah ve arka plan gibi özelliklerini belirleyerek arama yapabilirsiniz. Ardından belirlediğiniz NFT eserini üzerine tıklayarak seçebilir ve satın alma talimatlarını izleyebilirsiniz.

Ninja Squad NFT Fiyatı

Ninja Squad NFT koleksiyonu içerisinde farklı kıyafetlere, yüz ifadelerine ve silahlara sahip eserler bulunur. Bu eserlerin her biri birer ninjadır ve aynı zamanda ilgi çekici tasarımlara sahiptir. Örneğin koleksiyon içerisinde sırtında kaykay taşıyan uykulu bir ninjayı ya da sırtında dinamitler taşıyan gözlüklü ve şapkasını ters takmış bir NFT eserini görebilirsiniz.

Ninja Squad NFT

Ninja Squad NFT koleksiyonu içerisinde satılan en pahalı NFT eseri 13 Ethereum değerine sahiptir. Koleksiyon içerisinde bulunan eserlerin genel anlamda değerleri göz önünde bulundurulduğunda, 0,5 ETH değerinin altında olduğu görülüyor. Ninjaların tasarımında kullanılan eşyalar ve görünümler, nadirlik derecesini oluşturuyor ve Ninja Squad fiyat değişimini doğrudan etkiliyor. Koleksiyona gösterilen ilgi ve işlem hacmi incelendiğinde, NFT sahiplerinin uzun ve kısa vadede birçok karlı işlem seçeneğine sahip olabileceği anlaşılıyor.

Ek bilgi olarak şu anda var olan en pahalı Ninja Squad NFT eserinin fiyatı ekip tarafından değil, sahip olan yatırımcı tarafından belirlenmiştir. Yani, isteyen kullanıcı sahip olduğu NFT eserini dilediği fiyattan satabilir.

Ninja Squad NFT Eserlerinin Fiyatı Neye Göre Değişir?

Ninja Squad NFT eserlerinin fiyat değişimlerini anlamak için öncelikle NFT’ler hakkında genel bilgilere sahip olmak oldukça önemlidir. NFT’lerin dijital yapısı, değiştirilemez ve özgün sanat eserlerini temsil eder. Yarının dünyasında Metaverse’ün vazgeçilmez bir yere sahip olacağı karşımıza çıkan bir gerçektir. Halihazırda ise NFT eserleri, Metaverse içerisindeki Play to Earn (P2E) oyunlarında ve daha birçok proje içerisinde sıklıkla kullanılır.

Ünlü bir ressamın eserine paha biçtiği değerin nasıl tam anlamıyla somut olarak bir dayanağı yoksa, NFT eserlerinin de durumu aynı şekildedir. Fakat aradaki en büyük fark, NFT eserlerinin kullanıldığı yeni projelerin bulunması ve geliştiriciler tarafından hazırlanan yol haritasıdır. Projeler ve yol haritaları, ilgili NFT eserlerinin kullanılacağı ya da kullanılması muhtemel alanları belirler. 

Bununla birlikte NFT eserleri ile anlaşma yaptığını duyuran film stüdyosu haberleri veya yeni bir oyun içerisinde ilgili NFT eserlerinin kullanılacağı hakkında yapılan açıklamalar, ilgili NFT eserlerinin piyasa içerisinde daha çok talep görmesine sebep olur. Arz ve talep dengesi ve genel anlamda NFT projesine gösterilen ilgi, NFT fiyatlarını doğrudan etkiler.

Ninja Squad NFT koleksiyonunun bu kapsamda oldukça zengin bir yol haritası bulunur. 2021 yılının sonlarına doğru piyasaya sürülen bu popüler NFT koleksiyonunun yol haritasında bulunan önemli projeleri gelin birlikte inceleyelim. Bu bilgilerle birlikte Ninja Squad NFT serisi gibi popüler NFT koleksiyonlarının, yeni geliştirilecek projelerde rol alma ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu da hatırlatalım.

Ninja Squad NFT Eserlerinin Dikkat Çekici Projeleri

NFT eserleri piyasaya sürülmeleriyle birlikte yol haritaları üzerinde bulunan belirli projeleri yayınlar. Bu projeler, ilgili NFT eserlerinin ne zaman ve hangi şekilde kullanılabileceğini gösterir. Piyasayı yakından takip eden yatırımcılar, genellikle bu projelerin kapsamı ve nitelikleri doğrultusunda ilgili NFT koleksiyonunu değerlendirmeye alır.

Ninja Squad NFT eserlerinin yol haritası içerisinde oldukça ilgi toplayan projeler bulunuyor. Yazımızın bu bölümünde, ilgili projelere daha yakından bakacağız.

NFT Koleksiyonunun Piyasaya Sürülmesi ve Token Lansmanı

Diğer popüler NFT projelerinde olduğu gibi Ninja Squad NFT projesinin ilk adımı, NFT koleksiyonunun oluşturulup piyasaya sürülmesini kapsar. Bu adım içerisinde NFT eserlerinin tanıtılması ve Opensea.io gibi yüksek hacimli NFT satış platformlarında listelenmeye başlanması bulunur. 

NFT Lansmanı

Koleksiyonun piyasaya sürülmesi temel bir adım olarak ön plana çıkar ve piyasaya sürülen NFT eserlerinin yatırımcılar tarafından göreceği ilgi, eserlerin maddi değerini doğrudan etkiler. Ninja Squad NFT projesinin yol haritasındaki bir sonraki basamak ise Ninja Squad Token (NST) lansmanıdır. Lansman, Ninja Squad projesinin yerel kripto para birimi olan NST tokenlerinin piyasaya sürülmesini içeriyor.

Ninja Squad NFT Genesis Koleksiyonu

Ninja Squad NFT koleksiyonunun piyasaya sürülmesinin ardından ilgi toplayan bu eserler, Non-Fungible Designs (NFD) yani değiştirilemez eserler olarak satışa sunulmaya başladı. Bu kapsamda üretilen Ninja Squad NFD’leri kolye, tişört, şapka ve hoodie gibi ürünlerle Genesis Koleksiyonu adı altında satışa sunuluyor. Bu satışa sunulan ürünlerin üzerinde Ninja Squad NFT eserlerinin resimleri bulunuyor.

Animasyonlu Eğitim Serisi

Projenin sonraki adımında ise animasyonlu eğitim serisi bulunuyor. Bu adım kripto para birimleri ve NFT’ler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcıları, başlangıç seviyesinden profesyonel seviyeye kadar getirecek eğitim basamaklarını kapsıyor. Eğer NFT’ye ilginiz var fakat tecrübeniz yok ise bu eğitim serisi size oldukça faydalı olacaktır.

IRL Araçları

IRL araçları içerisinde Ninja Squad NFT ekibinin ve partnerlerinin birlikte düzenlediği workshoplar ve etkinlikler bulunmakta. Bununla birlikte oldukça özel tekliflerle beraber kullanıcıların kripto piyasasında becerilerini geliştirmesi hedeflenmekte. Ayrıca NFT, kripto ve DeFi konularını kapsayan yeni eğitim serilerinin yakın zaman içerisinde kullanıcılara sunulacağı, Kripto Kemal tarafından verilen bilgiler içerisinde bulunmakta.

Ninja Tools

Web 3.0 teknolojisi için Ninja Squad NFT projesi kapsamında geliştirilen alım satım araçları, bu popüler NFT projesinin yol haritasında bulunur. Bu araçlar anlık veri izleme ve alım satım işlemleri için piyasayı önceden tarama gibi hizmetleri içerisinde bulundurur. Ninja Tools ile birlikte kullanıcıların kazançlı ve bilinçli bir şekilde işlemler gerçekleştirmesi hedeflenir. Ninja Tools hizmetinden sadece Ninja Squad NFT eserlerini ellerinde tutan kullanıcılar faydalanabileceğini de belirtelim.

Topluluk Desteği

Ninja Squad NFT projesi, piyasadaki kripto ve NFT takipçilerine en hızlı haberleri ve aynı zamanda en iyi analizleri sunmayı amaçlar. Kullanıcılar NFT eserlerini satın alarak, kripto ve NFT eserleri hakkında bilgi ve haber almak isteyen kişilerin toplandığı Discord kanalına katılım sağlayabilir. Bu bilgilerle birlikte, yakın zaman içerisinde Ninja News 2.0’ın yayınlanacağı ve içerisinde dünyanın en hızlı haber verilerinin yayınlanacağı Kripto Kemal tarafından açıklanan bilgiler arasında.

P2E Oyunu

Ninja Squad NFT eserlerinin oyna-kazan (P2E) yapısına sahip bir mobil oyun geliştireceği, proje yol haritasında ifade edilmekte. Bu oyuna katılım sağlayan kullanıcıların bilgi birikimlerine, ilgilerine ve öğrenme seviyelerine göre çeşitli ödüller kazanacakları belirtilmekte.

Ninja Squad NFT Eserleri 2024 Yılında Alınabilecek En İyi NFT mi?

Ninja Squad NFT eserleri piyasaya sunulmasından günümüze, en iyi NFT projeleri arasında kendisine iyi bir yer edindi. Ninja Squad eserlerinin ilgi çekici yapısı, proje adımlarının teker teker hayata geçmesi ve proje yol haritasına sadık kalınması, bu köklü projenin oldukça sağlam adımlarla başarılı bir şekilde ilerlediğini gösteriyor.

Bu bilgilerle birlikte önde gelen NFT projesinin günümüzdeki mevcut popüler konumu, NFT koleksiyonunun önümüzdeki günlerde yeni başarılara imza atacağının sinyallerini veriyor. Ayrıca Ninja Squad NFT projesinin yeni özelliklerle karşımıza çıkacağı, Kripto Kemal tarafından ifade ediliyor. Metaverse dünyasının hızla gelişmesi ve farklı projelere sahip yeni NFT koleksiyonlarının piyasaya sürülmesi, Ninja Squad projesine güçlü rakipler çıktığını gösteriyor.

Tamadoge NFT'leri

2022 yılında oyna-kazan (P2E) projesiyle kullanıcılara sunulan Tamadoge, Temmuz ayında 2 aydan daha kısa bir süre içerisinde 19 milyon dolara ulaşarak TAMA tokeni ön satışlarını tamamladı. Tamadoge projesi içerisinde, kullanıcılar köpek görünümlü evcil hayvanlarını sanal bebek gibi bakarak geliştiriyor. Gelişimin ardından oyuncular online olarak birbirleri ile rekabete girebiliyor ve platformun yerel kripto para birimi olan TAMA tokeni ödüllerini kazanmak için mücadele ediyor.

TAMA tokenleri deflasyonist yapısı ve ERC-20 standardını desteklemesi ile dikkat çekiyor. Proje içerisinde kullanıcıların sahip olduğu evcil hayvanlar, NFT eseri olarak sunuluyor. Tamadoge NFT eserleri Opensea.io platformunda satışa sunulmasının ardından, 250 Ethereum’un üzerinde satış gerçekleşti ve oldukça yüksek talep gören NFT eserleri trend koleksiyonları arasına girerek yeni bir başarıya ulaştı. Ayrıca kısa bir süre içerisinde Tamadoge P2E oyununun artırılmış sanal gerçeklik (AR) ile hizmet vereceği ve kullanıcıların oyundaki NFT eserlerini 3 boyutlu bir şekilde göreceği belirtiliyor. Böylece oyun deneyiminin üst seviyeye çıkarılacağı, geliştiriciler tarafından ifade edilen yeni haberler arasında. 

Ninja Squad NFT eserlerinin köklü yapısına kıyasla, Tamadoge projesini şu an için kıyaslamak mümkün olmasa da her iki projenin de oldukça başarılı adımlarla ilerlediği görülüyor. Bununla birlikte Tamadoge NFT eserlerinin 2024 yılında yatırım yapılabilecek en iyi NFT’ler içerisinde yer aldığı anlaşılıyor.

Kripto varlıklar son derece değişken, riskli yatırım araçlarıdır. Yatırımınızın her zaman risk altında olduğunu unutmayın.

Ninja Squad NFT’leri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ninja Squad nedir?

Ninja Squad NFT eserleri ne kadar?

Ninja Squad kimin?